23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

POLITIKA: K projevu prezidenta

Volala mi tetička z Kanady. Má pět synů a patnáct vnoučat. Než mi o své rodině sdělí přes oceán všechny novinky, vezme si to hodně času. Jen tak tak, že jsem nezmeškal projev prezidenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Braun 24.3.2020 9:34

A proč jste tak vztahovačný? Za vás autor příspěvku evidentně nemluví. Já se k tomu ovšem rád přihlásím.

Š. Hašek 24.3.2020 9:37

Použil zájmeno my.

Tak to jste dva.

V. Braun 24.3.2020 9:42

No takže výrok byl v pořádku.

V. Čermák 24.3.2020 11:14

Nebyl v pořádku, protože každý má mluvit Jen sám za sebe. A tady tomu tak nebylo, že?

V. Braun 24.3.2020 13:38

Ale byl v pořádku, protože byl napsán dostatečně obecně a ponechal na čtenáři, zda se do dané skupiny sám zařadí nebo ne. Výrok nikomu nic nevnucoval ani se netvářil, že reprezentuje nějakou konkrétní skupinu a nebyla to pravda.

J. Vlček 24.3.2020 9:10

Vy jste ale hlava, pane vachmajstr, to jste vymyslel úplně sám? Tak se toho hlavně držte, prospějete tím nejen sobě, ale i všem okolo vás.

M. Fleishman 24.3.2020 8:15

Co může jeden od pana Myloše I. zEmana jiného čekat......?

Š. Hašek 24.3.2020 8:57

Já myslel, že jste řezník.

A Vy profesor filologie a filosofie. A ve volnu vedete nedělní kursy společenské etikety.

J. Vlček 24.3.2020 9:02

Dle vzezření vypadá spíše na potulného kabaretiéra.

J. Dvořák 24.3.2020 8:10

Václav Havel, kterého ta část národa, která nemá ráda prezidenta, premiéra, ... a národ samotný, byl sice úspěšný řečník, ale dělal to co současná progresivistická media (u nás v čele s ČT), tedy hezky lhal pro vyšší dobro (jež ničí naší civilizaci).

A. Reček 24.3.2020 7:36

Napsal jste to přesně a je dobře, že rozhovor s tetičkou jste neprodloužil. Vyslechl tak opět názor stařeckého prezidenta a udělal si úsudek o něm.

P. Gábriš 24.3.2020 7:24

Jedovatá slina proti jedovaté slině?? Ať by prezident řekl cokoliv, bylo jasné, že se hned vynoří takoví, kteří by to řekli líp a správněji, že?

A. Pakosta 24.3.2020 8:15

Znáte přísloví " na hrubý pytel hrubá záplata"? Někteří lidé totiž nerozumějí jinému slovníku, než je ten jejich vlastní. Havlova teze "nejsme jako oni" se historicky neosvědčila, seberozumnějšími argumenty nepřemůžete týpka, který kolem sebe mlátí pěstmi, toho můžete pouze bacit, aby přestal - anebo jít pryč, ale to je sotva možné považovat za vítěznou strategii.

J. Svoboda 24.3.2020 8:17

I ten Bureš včera děkoval a chválil i veřejnoprávní média a kumštýře. Takže ano, i on to překvapivě řekl líp a správněji než pomstychtivý dědek z Hradu.

Pěkný den.

Š. Hašek 24.3.2020 8:48

Tak si představte, pokud si tedy dokážete představit i něco mimo "obor čísel Pěkného dne", že za První republiky se našlo dost hejhulů, kteří presidenta Masaryka nazývali:

1. Profesorským chytrákem.

2. Vrahem, střílejícím do dělníků.

3. Hnusným přítelem Židů.

To k tomu pomstichtivému dědkovi .....

V. Braun 24.3.2020 9:38

Tak pan Masaryk tehdy šel proti mínění většiny, například v případě Rukopisů nebo Hilsnera. Zeman jde zásadně jen s většinou. Jediný většinově nepohodlný názor, míněno pro většinu vládnoucí, jsem od něj četl v T-magazínu v roce 1989.

Š. Hašek 24.3.2020 10:41

Proč jste nenapsal pan Zeman?

P. Kmoníček 24.3.2020 16:25

Od kdy se lháři říká "pan" ?

Š. Hašek 24.3.2020 17:03

Pán nečetl Peroutku, 1938. Že?

Š. Hašek 24.3.2020 13:09

Tak tedy,

pan Masaryk nešel proti mínění většiny, Vážený Braune. Slovo většina není v politice až tak ošklivé, že? Samozřejmě, že pro Mináře je slovo většina horší rakoviny.

Pan Masaryk byl člověk vzdělaný, zkušený, jasných názorů, politik, postarší, který se nerozklepal před novinářem/opozicí ......

Ach jo, milý Braune ......

Š. Hašek 24.3.2020 8:53

A ještě poznámka:

Starovzdělanci věděli, že personální volby zásadně tajně (!!!). Aby se potom zvolený nemohl vozit po těch, kteří ho nevolili.

Novonevzdělancům ze srdce přeji, aby zvolený měl vždy na stole přehled o tom, kdo ho volil, či nevolil.

Já bych to dělal taky tak, politika není ráj. Politika je aréna, se lvy hladovými.

Jak Vy??? No, Vy asi budete anděl .....

D. Stirsky 24.3.2020 8:27

Ano, já a tisíce jiných by to určitě řekli daleko, daleko lépe. Jen málokdy jsem si uvědomil, že v čele státu máme senilního strace (nemyslím pejorativně, konstatuji fakt) s určitou fází demence.

Š. Hašek 24.3.2020 13:34

Určitě před vrátnicí ČT09 stojí tisíce, kteří mají "presidentské" projevy v zásobě .....

Upozorňuji na zákaz shromažďování a dejte si majzla, aby se v té frontě nepředbíhalo!

Třeba si to tam přihrne i Drahoš. Ten má presidentských proslovů na chalupě a v kuchyni stohy.