23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

POLITIKA: K projevu prezidenta

Volala mi tetička z Kanady. Má pět synů a patnáct vnoučat. Než mi o své rodině sdělí přes oceán všechny novinky, vezme si to hodně času. Jen tak tak, že jsem nezmeškal projev prezidenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Š. Hašek 24.3.2020 16:51

Kšššcc, ....... nějaká moucha .....

J. Svozil 24.3.2020 18:28

Jo jo pravda boli a se...re ze blbecku?

J. Krynický 24.3.2020 14:37

Vy jste předpokládám Primu hned po naladění vymazal, abyste mohl dokázat svým soudruhům, že vy ji rozhodně nesledujete. Že?

Rozumný člověk si vybírá jednotlivé pořady, ne televizní stanici!

Š. Hašek 24.3.2020 15:06

Relé 118, 333 podložit (dřevěný klíneček, matice M13, zmačkaná účtenka je na h), procvakat jističe 254, 451, 633, 898. Vykrátit dráty 565 a 566 (spodní svorkovnice, uprostřed, pořádně se dívat, nebo bude der Kurzschluss). Vypnout baterky. Nahodit. Pomalu oživovat! Čekat! Vlastně ty baterky vypnout nejdřív, pokud tedy máte baterku.

Až se to rozchodí, tak se ozvěte.

V. Čermák 24.3.2020 11:10

Pan Stejskal opět nepřekročil svůj stín. Napsal obvyklé antiZemanovské dílko, ve kterém kritizuje, že prezident Zeman opět nepřekročil svůj stín. Mimochodem, je zde na NP někdo, kdo již svůj stín překročil? Já si tedy zatím nevšiml. Toš tak....

M. Šejna 24.3.2020 11:13

Tím mužem, je sám Stejskal. Je to muž bez stínu, protože už ten stín dávno překročil, utekl mu, a žádný stín tedy už nevytváří.

V. Čermák 24.3.2020 11:17

No, já nevím. Spíš mu ten jeho stín utekl daleko před něj dopředu....

J. Svozil 24.3.2020 18:37

Zalez hnupe

Čermáku mas tech nicku spousty ty te sve nemocne hlave neuteces TOŠ TAK :)

S. Novák 24.3.2020 11:44

.....pane Čermáku.....palec nahoru !

Š. Hašek 24.3.2020 13:02

Tak nějak .....

P. Lenc 24.3.2020 9:25

Tak jsem si pana prezidenta poslechl, pousmál se a zapomněl.Manželka šije roušky, já potřebuji dělat na baráku, ale trápí mně hexenšus, vím, věci v době koronaviru naprosto triviální, asi jako projev pana prezidenta.

Š. Hašek 24.3.2020 9:32

Tak u nás podobné .... až na hexenšus.

Projev pana presidenta uměřeně krátký. K pousmání a nezdržující.

Zdržuje mě NP, když nemůžu nikam daleko ven ......

P. Lenc 24.3.2020 9:57

A tak my bydlíme pět minut od lesa, není problém jít ven a nikoho na hodinové vycházce nepotkat.

M. Šejna 24.3.2020 9:05

Zemanův projev byl slabý na prezidenta jeho formátu.

Rýpnutí Zemana do opozice, novinářské žumpy a do umělecké fronty považuji za Zemanovu hloupost, protože se tím snížil na úroveň těch ubožáků, které kritizoval.

Š. Hašek 24.3.2020 9:29

Vaši první větu jsem pochopil ve výsledku jako pochvalnou.

Stran rýpnutí ....... orel sice much nelapá .... president má svoje způsoby jednání. A ta naše kulturfronta s novináři nejsou mouchy, ale dokáží být i "většími zvířátky" s dost velkou silou, pokud se shluknou do stádečka.

V. Braun 24.3.2020 9:32

Tak prezident dle vás kritizoval "ubožáky". Inu, při takovém výroku si vždy vzpomenu na Foresta Gumpa a jeho "pro ubožáka každý ubožák".

V. Braun 24.3.2020 9:32

měla být reakce přímo na pana Šejnu

Š. Hašek 24.3.2020 9:36

Dle (pouze!) mého názoru je ten herec Hrušínský ubožákem. Pro Vás možná velikánem typu Aristotela.

V. Braun 24.3.2020 9:40

Herce Hrušínského znám jen z filmů, a ostatně ani nevím o kterého z generace Hrušínských jde. Toť k vašemu podsouvání jaké o něm mám mínění. Vy si svoje klidně nechte.

M. Šejna 24.3.2020 11:11

teď jste se právě chytil do vlastní pasti.

Zeman se ve svém projevu zmínil jen a právě o ubožákovi Hrušínském. Jiné umělce nezmínil.

Vy toho ubožáka ani neznáte, zato se hned oháníte Forest Gumpem. Dobře jste se trefil do vlastního kolena.

:-D

V. Braun 24.3.2020 12:08

Nevím do jaké pasti si myslíte, že jsem se chytil. Pana Hrušínského neznám, ale četl jsem jeho výrok i jeho omluvu. Jinak slovník Zemana byl příznačný, Hrušínského vlastně nezmínil, protože mluvil o "jakémsi divadelním principálovi", ovšem v rozporu s vaším tvrzením zmínil ostatní umělce, protože posílal herce do domovů důchodců.

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/clanek/jan-hrusinsky-se-omluvil-za-nespravna-slova-40317282

Š. Hašek 24.3.2020 13:41

Mein lieber Gott!

Tak znáte? Nebo neznáte? Zmínil jste, že nevíte o kterého Hrušínského se jedná, v toku času. Četl jste výrok. Nezmínil, ale vlastně zmínil. Zmínil asi umělce celého světa ......

Tedy, to je facha, milý Braune .....

..... jdu si pro wiliamsovku. Kvůli Vám né, žena mě upozornila, že musíme vostřejc vo sebe dbát. Manželka má někdy recht.

V. Braun 24.3.2020 14:25

Neznám a stále nevím kam do dynastie Hrušínských zapadá, ale zjistil jsem si něco k meritu věci a udělal si závěr. Hrušínskému, jako jednomu herci, ujely nervy, následně si to uvědomil a omluvil se. Výrok tohoto jednoho herce byl dle pana Zemana natolik významný, že jej musel zmínit ve svém poselství národu v době bezprecedentní krize a ještě zevšeobecnit a poslat herce někam, naštěstí ne k lopatě jako se posílalo dříve. Následně jsem považoval za vhodné odsoudit paušální odsuzování pana Hrušínského jako "ubožáka", a to při vědomí, že jeho původní výrok byl krajně nevhodný. Kéž by si i jiní z něj vzali příklad v tom, že za nevhodný výrok je vhodné se omluvit. Nic více a nic méně.

Š. Hašek 24.3.2020 14:32

Těch "herců" (mnozí jsou spíš podržtašky politiků a dotací) je více. A ujíždějí s nervama každé odpoledne. To nejsou nervy, to je rodinná výchova, uzoučké vzdělaní a politicko-společensko-filosofická demence.

A hlavně mi už nepište, že ujíždějí s nervama jen jednou za pět let. A že se pokorně omlouvají, každý den.

V. Braun 24.3.2020 16:09

Tak to vám určitě psát nebudu, protože na takový žvást, jaký jste napsal, nejde s žádnými racionálními argumenty odpovědět. Užijte si den.

J. Svozil 24.3.2020 16:18

. Hašku teda jestli nějakou ženu máte,tak je chudák k politování

S. Novák 24.3.2020 11:47

.....Pane Hašku, souhlas! I kdyby mluvil zlatě a svatě, vždycky si kopnou!

Chtěl bych tam vidět stahovače králíků, ten by získal od vašich oponentů potlesk!!!

Š. Hašek 24.3.2020 9:03

Myslím, že nastal čas, aby senátor Láska opět promluvil v ČT09 k národu a přečetl komisionelní, senátorský chorobopis presidenta republiky Miloše Zemana.

Možná by senátor Drahoš nemusel podepisovat, jeví se mi tady jako osoba malinko podjatá.

Možno i zmínit výsledky soukromého pátrání stran premiéra ČR.

D. Stirsky 24.3.2020 8:25

Jak zkritizovat Zemanův projev? Tak, že jej kritizovat nebudeme. Že jej vůbec nebudeme brát na vědomí.

Š. Hašek 24.3.2020 8:41

Nějak jsem si nepovšiml, milý pane, že bych Vám poskytl oprávnění mluvit i za mě.

Můžete ale začít ......... začít brát na vědomí třeba pouze ČT09, z celé té naší ČR.