13.5.2024 | Svátek má Servác


Diskuse k článku

POLITIKA: Ekonomický imigrant Babiš

Karel Schwarzenberg ve svém vystoupení před poslaneckou sněmovnou vyzval Andreje Babiše k odstoupení, protože tu „získal občanství, jmění“. Babišovo odstoupení by prý bylo „výrazem vděčnosti“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Nekolný 24.11.2018 13:37

Re: autorovi :-)

Když to srovnáte s cizákem Šláfenberkem, tak Babiš je v češtině hvězdou. :-)

M. Vondráček 24.11.2018 15:04

Re: autorovi :-)

To si myslím , že se mýlíte :-)

L. Novák 24.11.2018 19:04

Re: autorovi :-)

Takhle opatrně oklikou a slušně... Proč mu rovnou nenapíšete, že je blb? Udělal jsem to za vás, jinak by tomu při své jednoduchosti neporozuměl... :-D

J. Toman 24.11.2018 15:53

Re: autorovi :-)

Zato od mnohých z vás umí perfektně francouzsky, německy, anglicky.

M. Moravcová 24.11.2018 17:05

Re: autorovi :-)

kdybychom měli možnost jako on studovat jako protekční komunistické dítko v kapitalistické cizině a následně jako pracovníci komunistického zahraničního obchodu pobývat dlouhodobě v Maroku, zřejmě bychom byli polygloti.

J. Toman 25.11.2018 8:29

Re: autorovi :-)

Znám dost lidí, kteří neměli za socíku tolik štěstí a přesto ovládají několik světových jazyků. A znám taky lidi, kteří měli možnost cestovat do kapitalistické ciziny a umí kulový.

V. Petr 24.11.2018 18:22

To, že nepatří k Pravdě a lásce (zjednodušeno).

Vlezdobruselisté dnes představují absoulutní zlo!

J. Lepka 24.11.2018 12:45

Několik poměrně závažných omylů pane Bartoni:

Ta vámi jmenovaná "výrazná většina voličů" bylo necelých 18%. No a k československému původu. již roku 1976, když jsem putoval s kamarády po slovenských horách, jsme si v hospodě objednávali německy, případně slovensky, jinak jsme se nenajedli. Tento aspekt jsem si potvrdil ještě roku 1993 na služební cestě v Bratislavě, nemlich totéž. Nicméně od doby rozdělení státu, kdy, jak píšete každý získal občanství automaticky podle místa bydliště (což není úplně pravda) uplynulo čtvrt století, myslím dost dlouhá doba naučit se místní jazyk. Slovenský akcent měkkých samohlásek lze snadno omluvit, prznění česko-slovenštiny nikoliv.

A. Javůrek 24.11.2018 13:04

Re: Několik poměrně závažných omylů pane Bartoni:

souhlas.

F. Nekolný 24.11.2018 13:40

Re: Několik poměrně závažných omylů pane Bartoni:

Vy jste asi pražák. My jihomoraváci jsme takové problémy neměli. U nás pražákům také pšenka nekvete ! :-)

F. Houžňák 24.11.2018 14:26

No, když my jsme byli v roce 92 nebo 93 na Slovensku,

s německým autem, tak nám, česky mluvícím, Slováci dávali "slovenské" ceny se slovy "vždyť vy jste jako Slováci". Tak to třeba bylo ve vás a ne ve vašem "češství".

A. Pakosta 24.11.2018 12:36

Občanství po rozdělení federace v roce 1993

...se nedávalo podle místa trvalého pobytu, nýbrž podle místa narození. Vím to, protože se to týkalo mého otce. Ač prožil prakticky celý život v Čechách a většinu z toho v Praze (v dětství měl tzv. domovské právo v Písku, mám na to doklad), narodil se shodou okolností v Košicích. A v roce 1993 měl najednou slovenské občanství, což mu například neumožnilo účastnit se kuponové privatizace.

Takže - bůhví, jak to s Burešovým českým občanstvím je a bylo. Ale domnívám se, že estébáci mu mohli vystavit papíry, jaké jen chtěli, resp. potřebovali.

P. Zinga 24.11.2018 13:25

Re: Občanství po rozdělení federace v roce 1993

Pane Pakosto,nefantazírujte. K získání českého občanství nebylo zapotřebí estébácké přízně.Mám osvědčení Okresního úřadu z roku 1993, že jsem si "zvolil" české občanství. Protože jsem zásadně proti dvojímu či vícenásobnému občanství, jiné nemám.

A k Vašemu tátovi: já nikdy slovenské občanství neměl, pouze československé a pak české. A "privatizoval" jsem.

A. Pakosta 24.11.2018 13:57

Re: Občanství po rozdělení federace v roce 1993

Nefantazíruju, pane Zingo.

Bylo to tak, jak jsem to tu napsal. Mám na to doklady z otcovy pozůstalosti.

Myslete si o tom, co chcete.

F. Houžňák 24.11.2018 14:35

A to panu otci dát české občanství výslovně odmítli,

nebo se zabejčil a řekl "přece já, Čech, nebudu žádat o české občanství" a tak ho nedostal? Mám silné podezření, že to tak nějak bylo, protože část mých příbuzných a nějací kamarádi jsou ze Slovenska, a ŽÁDNÝ z nich neměl při získání českého občanství po rozpadu Československa žádné problémy. Takže myslím, že tak nějak fabulujete a něco zamlčujete. A to to české občanství váš pan otec nedostal nikdy?

L. Harvánek 24.11.2018 12:07

Ekonomický imigrant .....

Chtěl bych vytknout jednu nepřesnost: Andrej Babiš nezískal ve volbách vítězství výraznou většinou, protože 30% má k většině ještě dost daleko. Jeho problém (?), tedy spíš problém jeho oponentů je v tom, že nejsou schopni se mezi sebou rozumně domluvit a svými žabomyšími spory umožnili vznik Babišovy vlády. Odvolávat se na to, že nebudou spolupracovat s těmi či oněmi (komunisty) zavání dost silně farizejstvím. Kdyby uměli používat i sebekontrolu a sebekritiku, možná by najednou zjistili, že jejich dokonalá a křišťálově čistá politická strana je plná těch, se kterými nechtějí spolupracovat. Pak by mohli získat spojence a koaliční partnery i s 51% většinou. A to už je řeč o něčem úplně jiném.

A. Javůrek 24.11.2018 11:47

Bartoň,

jaké to je, brát těvh 30 stříbrných??

F. Houžňák 24.11.2018 14:36

Zapomněl jste dodat

"od Putina".

A. Hlaváček 24.11.2018 11:19

A že to....

říká zrovna Schwarzenberg je druhý nejlepší vtip z pátku ve sněmovně, vítězem byl Kalousek když mluvil o svědomí.

F. Houžňák 24.11.2018 11:02

Typická arogantní havloidní pravdaláska,

vykládat, jak nás tu nevzdělaní nenávistní muslimští imigranti obohatí, ale jakmile se to hodí, ječet "Ausländer raus!". Kdo si ještě pamatuje, jak Schwarzenberg na otázku, co bude jeho hlavní priorita po zvolení presidentem, odpověděl "Moje hlavní priorita bude, aby všechny pokyny a příkazy z Bruselu byly neprodleně vykonány" ?

L. Novák 24.11.2018 11:15

Re: Typická arogantní havloidní pravdaláska,

Jste schopen vaše tvrzení doložit důvěryhodným odkazem na zdroj, který tento údajný výrok přesně cituje? A nebo vám jenom hráblo a měl jste potřebu to vyblejt na NP?

R. Gazda 24.11.2018 11:59

Re: Typická arogantní havloidní pravdaláska,

L. Novák Jasne ze mu hrablo,ale on to ma uz od narozeni:):)

A. Javůrek 24.11.2018 11:48

Re: Typická arogantní havloidní pravdaláska,

proč lžeš?

V. Čermák 24.11.2018 11:01

Babiš to říká trochu jinak než kníže.

V ČR mi bylo umožněno podnikání, zbohatl jsem a teď to chci ČR v dobrém vrátit...

L. Novák 24.11.2018 11:17

Re: Babiš to říká trochu jinak než kníže.

Tomu může věřit jenom totální idiot. Vy tomu věříte, že, Babišův trolle? :-P

V. Čermák 24.11.2018 13:09

Re: Babiš to říká trochu jinak než kníže.

Osle Nováku, ten výron z vás vypadl cestou na pastvu?

P. Portwyn 24.11.2018 10:37

Jestli on kníže není tendlecten xenofob

v EU se přece o původu nikoho nesmí mluvit... pravého Evropana by to ani nenapadlo!

Logicky z toho vyplývá, že nás pan Schwarzenberg chce táhnout na východ a ohrožuje naše členství v EU a v NATO!

V. Čermák 24.11.2018 10:54

Re: Jestli on kníže není tendlecten xenofob

Vůdčí kolaborant Schwarzenberg chce v ČR především Muslimské Migranty...

L. Novák 24.11.2018 11:47

Re: V. Čermák 376

Babišův troll a bolševický idiot v plné parádě... :-)

R. Gazda 24.11.2018 12:02

Re: V. Čermák 376

Presne Cermak je jeden z nejvetsich kolaboranu a zastance Zemana