15.4.2021 | Svátek má Anastázie


Diskuse k článku

POLITIKA: Doučování pro klimatické záškoláky (5)

Studentští aktivisté v čele s Grétou Thunbergovou to říkají jasně: jejich cílem je působit na politiky, aby se konečně začalo něco dělat. Do jaké míry jsou však tito aktivisté reálnou hrozbou demokratickému systému a svobodě?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Církva 29.8.2019 22:12

Inu občanská společnost

Aktivisté, občanská společnost. Dřív jsem si myslel že mají smysl. Angažovat se a snažit se přesvědčit (aktivizovat) politiky. A možná v normálním světě by smysl měli. Ono to má fungovat jako zpětná vazba pro politiky.

Jenže politici se naučili ustupovat nátlakům neziskovek a tisku. Stát pak řídí desetina hodně uřvaných křiklounů, tam, kde ostatní na ně musí vydělávat a nemají čas a náladu demonstrovat proti. A nejhorší je když si aktivisté vytvořili systém politických neziskovek, placených z daní. Takže je vlastně sponzorujeme politiku s kterou nesouhlasíme. To už smrdí totalitou.

M. Ivanovský 29.8.2019 20:03

Souhlas!

M. Šejna 29.8.2019 18:08

blíží se nový školní rok

blíží se nový školní rok a tím i stávková pohotovost naší uvědomělé mládeže, která jezdí do školy na kolobežce, mobil si nabíjí ručně poháněným dynamem, doma topí vlastním trusem, internet nepoužívá, televizi nesleduje, obléká se jen do přírodních meteriálů, krmí se jen otrubami - prostě naše mládež uhlíkově neutrální.

J. Jurax 29.8.2019 14:47

Moudře napsáno.

M. Pivoda 29.8.2019 14:36

Možností je více: žijeme v technologicky intenzivní době

https://www.euro.cz/light/umely-strom-pohlcuje-co2-jako-368-zivych-stromu-1462856?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

... 4,2 metru vysoký „strom-robot“ pohltí tolik oxidu uhličitého jako 368 opravdových stromů, slibuje mexická firma. Jeho cena je 50 tisíc dolarů (1,2 milionu korun). „Náš systém dělá to, že vdechuje znečištěný vzduch biologickou cestou (fotosyntézou), stejně jako stromy,“ řekl ... Ročně zemře kvůli špinavému vzduchu sedm milionů lidí, varovala OSN. „Rozhodli jsme se, že nebudeme jen čekat a přihlížet umírání lidí,“ ... Společnost BiomiTech stromy zatím nabízí zejména radnicím. Jeden umělý strom váží tunu a vyčistí ročně 13 milionů kubíků vzduchu, což se rovná ekvivalentu hektaru lesa. Za hodinu to je přes tři tisíce metrů krychlových vzduchu. „Systém nezastaví znečištění v Mexico City, ale může zmírnit znečištění v oblastech, kde je hustý provoz,“ dodal.

M. Prokop 29.8.2019 14:39

Re: Možností je více: žijeme v technologicky intenzivní době

Jo, to bude tunel za obecní nebo státní peníze, jako celý ten boj proti CO2.

J. Ganaur 29.8.2019 14:58

Re: Možností je více: žijeme v technologicky intenzivní době

Ano, o prachy jde až v první řadě.V tomhle měl Amnestovič pravdu.

J. Svoboda 29.8.2019 17:49

Re: Možností je více: žijeme v technologicky intenzivní době

Jo, jo, vypadá to, že si pan Pivoda koleduje o pořádnou pecku čenichovku.

Díky zdivočelým záškolákům a nakonec i jemu to asi bohužel jinak nepůjde.

J. Jurax 29.8.2019 15:02

Ehm ... vdechuje znečištěný vzduch biologickou cestou (fotosyntézou), stejně jako stromy ... doufám, že je to jenom blbě přeložené, protože je to vcelku nesmysl ...

Jaké ten čistící strom produkuje odpady? Jakou má životnost?

P. Grigar 29.8.2019 19:51

Re:

.. a jaký má příkon?

J. Kopis 29.8.2019 21:46

Re: Možností je více: žijeme v technologicky intenzivní době

OSN a vrtění psem, až bude na planetě dvojnásobný počet lidí, zemře kvůli špinavému vzduchu 14 milionů lidí!

A. Nový 29.8.2019 22:45

Re: Možností je více: žijeme v technologicky intenzivní době

Dnes je 29.srpna, nikoliv 1.dubna (apríl). :-))

F. Navrátil 29.8.2019 13:58

Jde o moc a prachy

Zneužívání retardované nezletilé dívenky Grety je odporným projevem klimapornografie. Věřím, že spoustě mladých jde skutečně o ochranu klimatu. Ale zcela jistě o to nejde lidem, kteří za oponou tahají za provázky.

P. Rada 29.8.2019 14:18

Re: Jde o moc a prachy

Pokud by opravdu šlo o zneužívání - bylo by to odporné.

Hloupé až "odporné" ale rozhodně je, že o zdravé a mimořádně nadané G. vy z neznalosti či záště píšete jako o "retardované". ( O Eisteinovi jeho odpůrci také odpůrci zprvu pochybovali podobně - než se k úžasu mnohých experimentálně ukázalo že předložil světu geniální pravdu)

Opak retardace - progresivita - je v případě G. nejspíše pravdou. Vzedmutí podobných vizí u tisíců dalších to potvrzuje. Oni chtějí začít žít jinak - po svém a chtějí aby odpovědní začali napravovat škody! Možné to je i když to bude mnohé ledacos stát a oni už to vědí a tuší, že je to cesta po které by jednou mohli jít dál a dál...

"Bezuhlíkový" či tvale udržitelný svět nerůstu, kde by platili jiné hodnoty by ale vypadal docela jinak než si leckdo dnes dokáže představit. To je opravdu problém ale i výzva a té se mladí nebojí tak jak strarší grnerace.

Dávám Vám ale zapravdu, že "Jde o moc a prachy". To prostě proto, že zejména v této zemi funguje energetický skanzen napojený na penězovody a tomu všemu hrozí zásadní "bezuhlíková" změna.

P. Rada 29.8.2019 14:23

Re: Jde o moc a prachy

http://denikreferendum.cz/clanek/28295-je-cas-ukoncit-zavislost-evropy-na-rustu

M. Prokop 29.8.2019 14:33

Re: Jde o moc a prachy

Růst znamená, že se zítra budete mít lépe než včera. Těžko někoho nalákáte (kromě nedospělých pošuků) na opak.

M. Prokop 29.8.2019 14:31

Re: Jde o moc a prachy

Má kromě Aspergera také OCD (obsedantně-kompulzivní poruchu) a selektivní mutismus (nemůže mluvit v určitých situacích, jde o úzkostnou poruchu). Stačí si o těchto poruchách přečíst jen to základní a jeden nepochopí, jak ji někdo může považovat za symbol či nedej Darwin vůdce hnutí.

Rodiče nejlépe hnát bejkovcem, a Grétiny následovníky taky. Holka za to nemůže, ale ta smečka skřetů okolo ano.

Bezuhlíkový svět je prostě návrat do jeskyně. Vy se tam těšíte, já ne.

J. Ganaur 29.8.2019 15:00

Re: Jde o moc a prachy

Bezuhlíková kravina.Ano ta hrozí, proto je nutno s ní zamést.

J. Fridrich 29.8.2019 17:12

Re: Jde o moc a prachy

Pane Rada, o tom zneužitém a pomateném děvčátku Grétičce jistě žertujete, že ? To přece nemůže normální člověk myslet vážně.. Ale je pravda, že normální lidé se v naší době stávají čím dál více MENŠINOU a Západní společnost akceptuje to, že toto nevystudované stvoření bude kázat v NYC vědcům-odborníkům na tyto problémy..

Jinak - na naší planetě za těch cca 4,5 miliardy let její existence byla i bez lidské činnosti různá období, kdy bylo podstatně tepleji ( přesličky, plavuně a naše uhlí z nich a ropa z živočichů..), ale bylo i podstatně chladněji - ledovce, doba ledová.. Také skladba naší atmosféry a poměr kyslíku s CO2 se v určitých obdobích dost výrazně měnil - a to i bez lidské činnosti.. Chovat se rozumně ekologicky je jistě správné, ale vyváženě a ne dle hesla " zpátky na stromy a do jeskyní.." To, co nyní probíhá je dle rozumných lidí, ale i vědců " ode zdi ke zdi ". A pokud jede odborníkům-vědcům do Ameriky-NYC na kongres kázat ten fracek Gréta, tak se Svět opravdu ZBLÁZNIL...

V. Církva 29.8.2019 22:44

Re: Jde o moc a prachy

Ano, problém bude spíš v tom, že svět už zase blbne, jak za Stalina, nebo Hitlera, dává přednost před rozumem a vyvážeností stádovitosti a fanatismu.

P. Grigar 29.8.2019 19:50

Re: Jde o moc a prachy

"Vzedmutí podobných vizí u tisíců dalších to potvrzuje."

Vzedmutí milionů podobných vizí v jiném případě potvrdilo správnost teorie komunismu? Tak nějak to myslíte, pane Rado? No, už abych začal balit, až mi přijde umístěnka do klimatického gulagu na Kolymě.

J. Kopis 29.8.2019 21:50

Re: Jde o moc a prachy

Tak srovnávat nedostudovanou záškoláckou klimaalarmistku Gretu s Einsteinem, to tu ještě nebylo!

V. Církva 29.8.2019 22:41

Re: Jde o moc a prachy

Vážený, Gréta má dle vlastních slov Aspergrův syndrom. Slovíčkaření jestli je to mentální si strčte někam. Mentální znamená duševní a ať už tomu v medicínských definicích říkají jak chtějí, "Aspergr" je odchylka v duševní činnosti: U lidí s "Aspergrem": "Emoční a sociální inteligence je snížena, stejně jako schopnost porozumět běžným společenským situacím. V důsledku špatného rozpoznávání záměrů a úmyslů ostatních mohou být nositelé této poruchy v dětském věku snadno manipulováni, protože se z toho jejich vrstevníci pokusí těžit"

https://cs.wikipedia.org/wiki/Asperger%C5%AFv_syndrom

To že mají lidé s "Aspergrem" nízké IQ, většina kritiků Gréty netvrdí, to jste si o nich vymysleli vy. Jinak jen zaslepený fanatik po přečtení předchozího odstavce nepřizná, že Gréta je zneužívaná a ve věcech kde je třeba sociální inteligence oslabená!

M. Krátký 29.8.2019 11:09

Slepá ulička tech pokroku - novinky.cz

dojezd až 150 km - viz zde : https://www.novinky.cz/auto/clanek/polestar-1-uz-se-vyrabi-bude-stat-jako-limuzina-40294729

Hezký den, světu mír, čest práci atd

M. Pivoda 29.8.2019 12:45

Hezký den, světu mír, čest práci atd

Na technologický pokrok je Miroslav Krátký svým intelektuálním dosahem skutečně moc krátký.

Elektromobily se pokoušely o proniknutí do hlavního proudu zákazníků už před více jako sto lety. Jenže roli dominantního designu tehdy zaujal spalovací motor (nebudu rozvádět proč). Teprve dnes se potenciál elektromobilu obnovuje.

Léčba pomocí bakteriofágů byla zatlačena objevem antibiotik před 2. světovou válkou. Protože ale antibiotika začínají selhávat (nebudu rozvádět proč), výzkum bakteriofágů se navrací zpět do pozornosti. Odhaduje se, že mají potenciál cca 40% trhu antibiotik.

Hezký den, světu mír, čest práci atd.

J. Lepka 29.8.2019 13:51

Re: Hezký den, světu mír, čest práci atd

Malá chybička, potenciál elektromobilu se neobnovuje, on je brutálně protlačován bez ohledu na možné pochybnosti a negativa. Nikdo z věrozvěstů se raději nezabývá průvodními jevy při těžbě, rafinaci a zpracování prvků nutných pro výrobu akumulátorů, stejně jako o jejich ceně a hořlavosti. Samotnou kapitolou je jejich dobíjení, tady mám dojem, že průkopníci zvládli perpetuum mobile, jinak si nedokážu vysvětlit tu omračující hloupost s eliminací jaderné a uhelné energetiky a nábožnému vzývání OZE. A k vašemu postřehu s bakteriofágem, k jakému asi dojdete poznání, až konečně věrozvěsti naznají, že elektromobilita je šlápnutí do ...?

M. Pivoda 29.8.2019 14:12

Potenciál elektromobilu

Tzv. elektromobilita je nejen o zdroji pohonu automobilu (elektřina z baterií), ale i o způsobu ovládání automobilu. Tady jde energetická elektromobilita ruku v ruce s řízením automobilitu bez řidiče-člověka. A ten potenciál druhé technologie (tj. aplikace umělé inteligence pro řízení automobilů) je ještě vyšší než potenciál energetický.

Budoucí směr elektromobility žádný český důchodce neokecá. Možná snad tak zde na Neviditelném psovi. Ale všude jinde po názoru českých důchodců neštěkne ani pes.

M. Prokop 29.8.2019 14:35

Budoucí směr elektromobility žádný český důchodce neokecá.

Tak proč se o to pokoušíte?

Protože jinde po vás neštěkne pes?

J. Ganaur 29.8.2019 15:05

Re: Budoucí směr elektromobility žádný český důchodce neokecá.

Tady taky, vždyť je neviditelný. Pes i on.

J. Jurax 29.8.2019 16:00

No jo ... UI interpretuje pojem elektromobilita velmi zvláštně. A samozřejmě UI by aut s klasickým spalovacím motorem nezvládla ...

Pes v důchodu si zaštěkal ... :-)