18.9.2021 | Svátek má Kryštof


Diskuse k článku

POLITIKA: Dostavte se opět k urnám

Hádanka je jednoduchá. Jednodušší než tahle: Je dům plný koleček, na střeše má zvoneček. Co to je? Domeček s kolečky a zvonečkem už málokdo uhodne, ale to, že se nejvíce mluví a píše o ČSSD, a to jak o frakci pro Zemana, tak o frakci proti Zemanovi, plus o prozemanovské staronové frakci, z níž vzešla SPOZ, to pociťujeme všichni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlk 19.9.2013 16:37

Ano. Popřemýšlejte

a dostavte se k urnám :  http://www.kapusany.info/node/1806

M. Prokop 19.9.2013 21:41

Re: Ano. Popřemýšlejte

Ještě štěstí, že už vy komouši vymíráte.

Jednotlivě to vyvracet nebudu, stejně byste nepochopil.

J. Novotný 19.9.2013 23:22

Re: Ano. Popřemýšlejte

"Socialismus versus kapitalismus": je tam, v prvním plánu a vlastně už v názvu, pěkně vidět častá chyba v uvažování. Není a nebylo to tak, že stál jakýsi socialismus (sám sebe nazývající mazaně "reálným") proti jakémusi kapitalismu. Pouze byly a jsou země, kde si lidé mohou svobodně volit vládu - a země, kde nemohou. Na to se často zapomíná.

My si, zatím, vládu svobodně volit můžeme. Že to většinou bývá parta lidí (spolu se zákonodárci), kterým bych do péče nesvěřil ani své kocoury přes víkend, neznamená, že je demokracie špatná. Znamená to pouze, že voliči by měli při volbách více přemýšlet. Například o lidech, kteří spokojeně nebo naštvaně všechny ubezpečují: "Ano! Toto je už ten kapitalismus! A takhle je to všude!" Protože jde o velmi výraznou nepravdu. Tak výraznou, že její hlasatelé určitě trpí těžkou insuficiencí intelektu, charakteru nebo duševního zdraví. A to už jsme zase u vlády a zákonodárců a pěkně vidíme, jaký to je zatím bludný kruh... Nerozetnou-li jej voliči, rozetne jej realita. A ta katastrofa bude plně zasloužená.