4.3.2024 | Svátek má Stela


Diskuse k článku

POLITIKA: Dostavte se opět k urnám

Hádanka je jednoduchá. Jednodušší než tahle: Je dům plný koleček, na střeše má zvoneček. Co to je? Domeček s kolečky a zvonečkem už málokdo uhodne, ale to, že se nejvíce mluví a píše o ČSSD, a to jak o frakci pro Zemana, tak o frakci proti Zemanovi, plus o prozemanovské staronové frakci, z níž vzešla SPOZ, to pociťujeme všichni.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Novotný 19.9.2013 23:22

Re: Ano. Popřemýšlejte

"Socialismus versus kapitalismus": je tam, v prvním plánu a vlastně už v názvu, pěkně vidět častá chyba v uvažování. Není a nebylo to tak, že stál jakýsi socialismus (sám sebe nazývající mazaně "reálným") proti jakémusi kapitalismu. Pouze byly a jsou země, kde si lidé mohou svobodně volit vládu - a země, kde nemohou. Na to se často zapomíná.

My si, zatím, vládu svobodně volit můžeme. Že to většinou bývá parta lidí (spolu se zákonodárci), kterým bych do péče nesvěřil ani své kocoury přes víkend, neznamená, že je demokracie špatná. Znamená to pouze, že voliči by měli při volbách více přemýšlet. Například o lidech, kteří spokojeně nebo naštvaně všechny ubezpečují: "Ano! Toto je už ten kapitalismus! A takhle je to všude!" Protože jde o velmi výraznou nepravdu. Tak výraznou, že její hlasatelé určitě trpí těžkou insuficiencí intelektu, charakteru nebo duševního zdraví. A to už jsme zase u vlády a zákonodárců a pěkně vidíme, jaký to je zatím bludný kruh... Nerozetnou-li jej voliči, rozetne jej realita. A ta katastrofa bude plně zasloužená.

M. Prokop 19.9.2013 21:41

Re: Ano. Popřemýšlejte

Ještě štěstí, že už vy komouši vymíráte.

Jednotlivě to vyvracet nebudu, stejně byste nepochopil.

M. Prokop 19.9.2013 21:38

Re: Ještě tomu věříte?

Nevěřím. Nicméně, půjdu k volbám a pomůžu malé straně alespoň ke státnímu příspěvku, pokud taková věc už existuje.

J. Muller 19.9.2013 21:07

Ještě tomu věříte?

Jděte všichni k volbám.  Až naše hlasy zaplní podle zákona prázdné stranické pokladny, tak politici určitě začnou uvědoměle pracovat na splnění svých slibů.

J. Vlk 19.9.2013 16:37

Ano. Popřemýšlejte

a dostavte se k urnám :  http://www.kapusany.info/node/1806

J. Vlk 19.9.2013 16:35

Ano. Popřemýšlejte a

V. Kain 19.9.2013 12:32

Re: Slušné

Já taky.Pokud budou na Ostravsku volit ČSSD,tak si nikoho jiného než Bakalu nezasloužili.

M. Vojtíšek 19.9.2013 12:31

Re: Stačí vyměnit ČSSD za jakoukoliv

Jaká koliv personální politika se dělá lépe za jasných pravidel. Stejně tak se dělá lépe jakýkoliv benchmark a jeho vyhodnocení.

F. Eliáš 19.9.2013 10:52

Slušné

Budu volit Svobodné a vůbec mě nezajímá, kolik hlasů dostanou

L. Novák 19.9.2013 10:14

Re: Stačí vyměnit ČSSD za jakoukoliv

Děsím se toho, že někteří státní úředníci, z nichž se mi ježily chlupy na těle při projednávání problému, by měli dostat tzv. "definitivu".

M. Vojtíšek 19.9.2013 0:49

Stačí vyměnit ČSSD za jakoukoliv

jinou politickou stranu, zaměnit jména, místa  a příběh taky funguje. V ČR je od roku 89 demokracie a kapitalismus. Tzn volná soutěž politických stran a ekonomických subjektů. Tzn neustálý boj o moc jak politickou tak ekonomickou. Tento boj je produktivní do té doby, než začne ovlivňovat technický výkon státu.

Proto jediná odpověď pro voliče je zákon o státní službě. Tzn.  Oddělení technické části státu od tohoto nikdy nekončícího boje.