1.6.2024 | Svátek má Laura


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
jasan 20.10.2007 20:24

Re: Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

jejeda... Vy si povidate s Topolankem? fakt vam to rikal?

strejda 20.10.2007 20:43

Re: Re: Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

Když von ten Topolánek to vykládal televiznímu reportérovi a ten darebák (co jsou zač ti novináři víme od Zemana) to poslal do vysílání. Vy nevíte, že v RB je USA,GF,F,VRC,RUS + další, kterými vás nebudu unavovat. Beztak by jste si myslel, že jsem si to našel na netu. Trochu se polepšete v matematice. Vaše %  znamenají, že to maximálně ví 6 lidí na Zeměkouli. Já si myslím, že to ví více než 15 lidí. Jasane, jasane, rozum do hrsti (čky).

PetrH 20.10.2007 21:38

Re: Re: Re: Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

Co je GF a VRC tedy nevím... zato vím, že je tam třeba Vietnam a Lybie, to jsou státy, které toho pro mezinárodní bezpečnost udělaly opravdu hodně:-/

strejda 20.10.2007 22:45

Re: Re: Re: Re: Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

GF je překlep, podobný jako vaše Lybie (Libye) - stává se to. VRC je Čína. Jsou to mezinárodní automobilové značky. Do RB se nechodí pro zásluhy o bezpečnost, ale jedná se o státy, které byly do RB zvoleny za svůj region. Nemusí se to někomu líbit, svět ale není jednobarevný a co hlava, to vlastní rozum. Alternativou je nekontrolovatelný chaos.

PetrH 20.10.2007 23:17

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

Omlouvám se, samozřejmě překlep. Omlouvá mě snad trochu to, že naši novináři /např. iHNed, Aktualne) to taky pizdí a to snad mají korektora.:-) Vím, jakým způsobem se volí do RB i jiných orgánů OSN. Což ve mně posiluje pocit, že ta organizace je bezzubá a nereformovatelná. Ano, idea je ta, že je lepší s potencionálním agresorem jednat, než válčit. Jenže praxe je taková, že potencionální či skuteční agresoři používají OSN jako svoji tribunu a úspěšně buď sami, nebo se svými přáteli v RB, blokují jakékoliv řešení. Pokud bude docházet k tomu, že v Radě bezpečnosti budou státy, které bezpečnost ohrožují, či v Radě pro lidská práva budou státy typu Kuby nebo Nigérie, bude OSN stále jen žvanírnou.

strejda 21.10.2007 0:39

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

Překlepy, to je život pro radost. Důležitější jsou názory. Vy jste maximalista, chcete hodně. Já jsem spíše minimalista a jsem rád, že nedochází k nejhoršímu. OSN je i přes své chyby v nečinnosti přeci jenom k něčemu dobrá. Bez ní by byl ještě větší chaos a hlavně ty menší státy by nezadržel nikdo. Dodal bych, že Francie, blokující pomoc vražděným v Rwandě je mnohem horším příkladem selhání OSN než Kuba, ba i Nigérie. Ty statisíce rozsekaných černochů je těžká můra, horší než Srebrenica. Přemýšlím i o lidských právech v Saúdské Arabii a úloze Saúdů v terorismu. Divím se, že jim to v pohodě prochází. Jednou se budeme divit.

PetrH 21.10.2007 1:13

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

Francie je kapitola sama pro sebe. Dávno předtím, než vystoupila/nevystoupila z NATO. Prostě má komplex z toho, že by chtěla být velmocí a dávno není. Ani si nedokázala z bývalých kolonií udělat něco jako Commonwealth. Takže musí stále manifestovat svou suverenitu, bohužel jim nezbývá jiný způsob, než styky s obecně nepřijatelnými státy a režimy. Saúdi jako vládnoucí rodina jsou OK. Sice jsou wahhábisté, ale dávno globalizovaní, řekl bych, že pro ně samotné je tato víra už dost formální, sami nepodporují její export, bohatě jim stačí ekonomická síla ropy. Bohužel nemohou zakročit proti tisícům vlastních obyvatel, kteří - částečně i jejich vinou - jsou duševně stále ve středověku. Mohli se distancovat od bin Ládína, ale nikdy nepůjdou tak daleko, aby ho sami nechali odstřelit. Takže se budou dál potácet mezi vírou, kterou jsou zavázáni vlastnímu obyvatelstvu, a obchodem a výměnou informací, což provádějí se zbytkem světa.

strejda 21.10.2007 13:09

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

Váš komentář je dobrý až na to OK pro Saúdy. Špatně fungující pojistný ventil také nenazvete OK jen proto, že kotel ještě nevybuchnul. Saúdi, potažmo wahabisté, za jejich peníze infiltrují do Bosny. Jezdím tam často a vidím jak vousatých wahabistů a hadráků na ulicích přibývá. Nemiluji kamarády, kteří mně poplácávají přátelsky po zádech a v ruce mají kinžál. Bojím se jich více, než očividných nepřátel. Nejsem zastánce vývozu demokracie za každou cenu, nelíbí se mi ale zakonzervování středověku. Bouchne to pak nekontrolovaně.

PetrH 21.10.2007 14:30

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

Jsou relativně OK. Stačí? Víc se nedá docílit. Když se budou snažit o víc prozápadnosti a lidských práv, dopadnou jako šáh-in-šáh v Íránu. Když půjdou proti Americe, dopadnou podobně. Je to tanec mezi vejci. Musí se to nechat přirozenému vývoji a doufat:-/

Alf 21.10.2007 11:07

Re: Re: Re: Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

Takže, veleučený pane, také to nevíte.

Pete Brich 20.10.2007 20:38

Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

R^PB

Jarka 20.10.2007 20:54

Re: Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

neznalost neomlouva, ani neosvobozuje od .......Napecu vam panove buchty a vyrazte do sveta.

AeroKarel 20.10.2007 21:51

Re: Zná někdo, kdo je teď v RB. Já ne a se mnou 99,9999999% obyvatel Zeměkoule.

Něco jsem zaslechl, že se tam chystá Lybie ........

tich@dohoda 20.10.2007 19:21

ahoj Fafo :-) , Tak ten Chnoupek, jak ja jsem toho komouse nenevidel

zejmena kdyz davali v TV nejake zabery z ciziny a on s tou svou rustinou, privadelo me to k silenstvi :-) . A nakdy po sametu se mi dostaly do rukou nejake noviny, kde se o Chnoupkovi psalo, ten chlapek je pry evropska kapacita na historicke palne zbrane snad 16-17 stoleti. Napsal pry o tom nekolik knih, ktere jsou odbornou verejnosti velice cenene a co me dorazilo, mluvi pry vyborne nemecky a francouzsky/slovem a pismem/ . Musim priznat, ze to byl pro me sok, protoze jsem jej vzdy povazoval za komunistickeho blba. Cest :-)

Taraszátaras 20.10.2007 19:45

Re: ahoj Fafo :-) , Tak ten Chnoupek, jak ja jsem toho komouse nenevidel

Ale ano, on Andropov prej taky veršoval (a čet Puškina v originále). Ale viz vyjádření pro Fafu dole.

PetrH 20.10.2007 20:03

Re: Re: ahoj Fafo :-) , Tak ten Chnoupek, jak ja jsem toho komouse nenevidel

S veršováním jsem přestal, když jsem si přestal dělat příliš těžkou hlavu z nešťastných lásek... Ale Aloise Jiráska čtu v originále a jsem v tom určitě skoro tak dobrej, jako Andropov s tou ruštinou;-D

Fafa 21.10.2007 16:56

Ahoj Dohodo,

to je prave problem. Nekdy by bylo lepsi, kdyby nasim oponentem byl blb a ne velmi inteligentni grazl.

Jakub S. 20.10.2007 18:31

Děkuju, pane Z. Úděsem (opět a opět...) nad poštěkáváním a odstřelováním jsem donucen napsat:

Řada bohužel pravdivých tristních zoufalých skutečností o činech lidí placených z peněz všech občanů, provádějících snad sabotáž - nevím jak jinak to slušně nazvat - všeho, čemu by v zájmu svých spoluobčanů měli pomáhat a upevňovat to. Jako celoživotní antikomunista a porád a porád idealista jsem si vývoj tohoto státu (Československa tedy!) po nečekaném převratu představoval sakra jinak... jeho politiky, diplomacie, justice, ustavování a rozpouštění složek nové náhražky VB - konečně opět policie, razantního postupu proti nebezpečných silným hochům zleva zprava, (anti)sociální politiky, zákonodárství... satis est. Tak aspoň já Vám děkuju. - JS, historik

AeroKarel 20.10.2007 21:54

Re: Děkuju, pane Z. Úděsem (opět a opět...) nad poštěkáváním a odstřelováním jsem donucen napsat:

Jo, pokud jste si to představoval jinak, chtělo by to vyměnit obyvatelstvo .........

jasan 20.10.2007 18:27

uprimne receno

mne stale prokvapuji lide, co po Srebrenici berou OSN jeste vazne....

inu, inu ... 20.10.2007 18:07

a co by se stalo, kdyby cesko to hlasovani vyhralo?

zase by se nic nestalo ... nestali clenove tvori v rade bezpecnosti krovi ... pri projevech jejich zastupcu vypinaji ostatni sluchatka, aby se mohli uvelebit ke sladkemu zdrimnuti ... zajimave je to pouze pro ty diplomaty (toho slova uzivam nadnesene), kteri to misto shrabnou: dostanou o diety navic, a to vsechno v dolarech ... bylo by mozna zasluzne, mozna dokonce nekdy i skvele, kdybyste prestali povazovat cesko za pupek ci jiny stred sveta ... jsou mezi nami jedinci, ano, i cele kolektivy, kteri naopak soudi, ze vi, kde bude dostavat svet klistyr ...

Fafa 20.10.2007 19:09

To inu,inu

Cesko by v pripade vitezstvi tvorilo kompars, jehoz hlavnim ukolem v Rade bezpecnosti je zastirat fakt, ze pouze staty vlastnici jaderne zbrane a ICBM maji slovo v mezinarodnich otazkach.

milan007 20.10.2007 17:42

kdyby fungovala unijní solidarita ??

Co vlastně děláte v tom evropském parlamentu pane Zielenec, že EU nehlasovala pro nás ??

Taraszátaras 20.10.2007 17:53

Re: kdyby fungovala unijní solidarita ??

Proč by se měl Zieleniec snažit vylepšovat (tedy zamlžovat) skutečný obraz ČR, který zcela docurvila ODS?

milan007 20.10.2007 17:55

Re: Re: kdyby fungovala unijní solidarita ??

protože je za to placenej

Emil XX 20.10.2007 17:57

Re: Re: kdyby fungovala unijní solidarita ??

I kdybyste měl náhodou pravdu, je povinností zástupce ČR hájit zájem ČR. Komunisté na to měli dokonce paragraf o "poškozování zájmu republiky v cizině," to je ovšem totalitné extrém.

Taraszátaras 20.10.2007 18:42

Re: Re: Re: kdyby fungovala unijní solidarita ??

Elementární logika, víte, co to je? Vy jste chtěl po Zielencovi, aby napravil to, co modrý póvl z pozice prezidenta a vládní strany zmrvil! Když jste volil šmejdy, tak holt teď má republika pověst šmejdů.

PetrH 20.10.2007 18:58

Re: Re: Re: Re: kdyby fungovala unijní solidarita ??

Ne aby napravil, aby sám nek/urvil... když nedokáže reprezentovat tento stát, ať jde laskavě od toho.

strejda 20.10.2007 20:20

Re: Re: Re: Re: Re: kdyby fungovala unijní solidarita ??

A co Zahradil? Jak pomáhá? Běžně je považován za podivína?

Pete Brich 20.10.2007 20:35

Ovšem ze širšího sociálního a mravně hlubšího hlediska třídního ...

?!!

PB