22.5.2024 | Svátek má Emil


Diskuse k článku

POLITIKA: Bude KSČM měnit ústavu?

Když jsem se dověděl, že KSČM chce vytvořit dočasnou parlamentní komisi pro dohled nad ústavou, zalapal jsem po dechu. Proč se právě tato strana v poslední době tolik ohání ústavou, lidskými právy a staví se do role ochránce a soudce demokracie?

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Jurax 29.3.2013 14:46

Re: Chápu váš bezmocný vztek nad návratem těch

Grúbře, vetkněte si na čepici rudou hvězdičku, vemte si vintovku s dlouhým štykem a nalezněte si vhodný zimní palác ke šturmu.

A vztek nad hrozícím návratem těch, co to snámi dotáhli nejdál a nejhlouběji do perdele tu vskutku panuje.

A s tím přesvědčením drtivé většiny občanů ČR - on člověk je občas génius, ale lid je často blbý jak troky - Vy a Vaši soudruzi jsou toho dokladem. Ale naštěstí ne všechen lid, takže takovým jako Vy se bude akorát srdečně chechtat jako obludám z druhohor. Taky byly kdysi nebezpečné ...

J. Boleslav 29.3.2013 15:14

Re: Chápu váš bezmocný vztek nad návratem těch

"Těch, kteří to s námi dotáhli nejdál?" Myslíte směrem do řit. ? 

F. Navrátil 1.4.2013 19:11

Re: Chápu váš bezmocný vztek nad návratem těch

    Pane Grúbr, nevím co po roce 1989 lze pokládat za trapný omyl. Máte -li na mysli heslo, že nejsme jako oni, tak souhlasím. S tím sametem jsme to trochu přehnali. Pokud u nás nemůže být nacistická strana, nechápu co zde dělá dceruška zločinecké org. KSČM. Podle počtu povražděných "nepřátel" režimu jsou komunisté daleko schopnější. O výši současné životní úrovně , nebýt roku 89, bychom si mohli nechat jen zdát. Na žádný cvrkot se však netěšte. Naštěstí se dějiny neopakují. Možná by bylo velmi zajímavé o co jste byl vy okraden a co jste za svůj život vytvořil, aby to mohl někdo ukrást.

P. Kmoníček 29.3.2013 11:33

marnost

No jo,ale vysvětlujte něco Grebeníčkům.

V. Novák 29.3.2013 9:51

Otázka tvořící titulek i podstatu vašeho článku je nesmyslná.

To, jak lze měnit Ústavu CR, definuje Ústava ČR a Jednací řády obou komor Parlamentu ČR. Mění ji poslanci a senátoři, v každé komoře kvalifikovanou většinou a obě komory musí změnu Ústavy přijmout nezávisle - nelze přehlasovat Senát, jako v případě běžných zákonů.

Aby mohli komunisté měnit Ústavu, museli by mít v obou komorách ústavní většinu. A získají-li ji, pak z vůle lidu.

Tudíž je nesmyslný i celý váš článek.

J. Slanina 29.3.2013 9:58

Re: Otázka tvořící titulek i podstatu vašeho článku je nesmyslná.

Neboj se, soudruhu podprapočíku. Jejich oražové "béčko" jim s radostí s tou ústavní většinou helfne.

A. Mochnač 29.3.2013 12:46

Re: Otázka tvořící titulek i podstatu vašeho článku je nesmyslná.

Pane Slanina, na větší blbost jste se nezmohl?

V. Novák 29.3.2013 13:38

To je asi tak vrchol Špekových intelektuálních sil.

...

J. Slanina 29.3.2013 13:42

Re: To je asi tak vrchol Špekových intelektuálních sil.

Soudruh podpraporčík opět na úrovni druhé obecné, že?

J. Slanina 29.3.2013 13:40

Re: Otázka tvořící titulek i podstatu vašeho článku je nesmyslná.

Vaše naivita je docela úsměvná. Rozdíl mezi námi je ten, že já na to pak nebudu čumět jak vyoraná myš. Uznávám ale, že nevím co s tím, právě tak jako vy.

H. Grúbr 29.3.2013 9:26

Lidé si pamatují málo komunistických lumpáren

z toho důvodu, že jich bylo málo a většiny lidí se netýkaly, jen věčných nespokojenců, agentů západu a bývalých kulaků a fabrikantů. Oproti tomu většina lidí měla svoje jistoty a i přes jisté výhrady k režimu (povinné jásání atp.) si vlastně na nic moc nestěžovala. Nepamatuji, že by něco u nás nebylo, vlaky, autobusy jezdily, doktoři fungovali, školky, jesle, všechno bylo, lidi byli v klidu, kdo se choval normálně, měl šťastný život.

Oproti tomu co je dnes, to byl doslova ráj. Buďte si jistí, že na lumpárny této vlády, budeme vzpomínat ještě hodně dlouho.

J. Slanina 29.3.2013 9:38

Re: Hezky jsi to napsal, soudruhu grůbře.

"...jen věčných nespokojenců, agentů západu a bývalých kulaků a fabrikantů."

Ty bys mohl diktovat do péra přímo soudruhovi kojzarovi. Nádherný příklad, že jednou bolševik, pořád bolševik. Vždy ty i ti tví mitkämpfři jste nebyli schopni za padesát let změnit ani svůj slovník.

M. Martin 29.3.2013 10:58

Re: Lidé si pamatují málo komunistických lumpáren

Soudruhu Grůbre pravděpodobně jste si spletl stránky.Zde se nalézáte na diskusi na N.P.Asi jste chtěl vstoupit na stráky komoušů nebo socanů.Tady diskutují normální lidé a ne komoušská hovada.

J. Slanina 29.3.2013 11:59

Re: Lidé si pamatují málo komunistických lumpáren

Ne nespletl si je. Někde se tohleto hovado musí realizovat. No a holt na Haló novinách či v Klubu českého pohraničí mu to nějak nejde, protože díky těm bolševiky prosazovaným demokratickým principům tam raději žádnou diskuzi nevedou.

V. Kain 29.3.2013 12:32

Re: Lidé si pamatují málo komunistických lumpáren

Podívejte se Grůbr vy nepolepšitelný soudruhu a vyznavači komunismu ty vaše bolševické jistoty si nacpěte do řiti.Vy a vám podobní můžete těmito žvásty oblbovat takové jako jste sám.Kdyby dnešní mladí lidé měli možnost jen na krátký čas nahlédnout pod pokličku toho vašeho bolševického blahobytu,tak by vás hnali až k studenému Baltu kam jsme my za trest jezdili na dovolenou protože k jiným teplým mořím nás ta komunistická sebranka nepustila.

H. Grúbr 29.3.2013 13:40

Re: Lidé si pamatují málo komunistických lumpáren

Pocit toho, že bych mohl do teplých krajin (kdybych na to ovšem měl), se nemá šanci rovnat pocitu že zítra vstanu a půjdu do práce, že o víkendu budu odpočívat a radovat se s rodinou a že se ve stáří dočkám zaslouženého důchodu. Že se o mě v nemoci zdravotnictví postará a že mnou nebudou jednat jako s onucí, mladíčkové s vylízanou makovicí s bohatými, zlodějskými fotříky.

M. Sedláček 29.3.2013 14:15

Re: Lidé si pamatují málo komunistických lumpáren

"kdybych na to ovšem měl" Tak už Vám rozumím, to jste mohl říct hned, že jste jenom líný, neschopný a závistivý kripl.

F. Sukeník 29.3.2013 16:15

Re: Lidé si pamatují málo komunistických lumpáren

To, že na to nemáte, je jen Vaše vina a nikoho jiného. Kdybyste uměl něco, co jiní potřebují, tak byste se ani nemusel strachovat o práci. V roce 89 mi bylo 40 a vydržel jsem i rok přes důchodvý věk, celkem 42 let v jedné firmě. Teprve po roce 89 jsem mohl nerušeně uplatnit vše, co jsem uměl a nebyl oblbován a otravován takovými lidmi jako jste Vy. Ten komunistický smrad se v této zemi už nedal vydržet, člověk se jen divil, že to vůbec ještě existuje a jak to může tady alespoň trochu fungovat. Zase jen díky lidem, kteří pracovali a kašlali na závěry stranických sjezdů a lásku k SSSR. Však se to rychle sesypalo a to bylo dobře.

J. Boleslav 29.3.2013 15:11

Re: Lidé si pamatují málo komunistických lumpáren

Řekl jste to moc hezky i za mně, děkuji.

M. Sedláček 29.3.2013 14:14

Re: Lidé si pamatují málo komunistických lumpáren

Vy jste ale rudý hnus. V nacistickém Německu si taky většina lidí nestěžovala, takže to bylo vlastně fajn, že jo.

J. Boleslav 29.3.2013 8:59

Bolševika zakázat

dokud je ještě čas!

D. Polanský 29.3.2013 7:26

Nestrašte uměle lidi!

Raději buďte rád, že jste rád a napište něco rozumného. Tyhle umělé konstrukce jsou k ničemu, což dobře víte.  

J. Boleslav 29.3.2013 9:10

Re: Nestrašte uměle lidi!

Co je na autorových konstrukcích umělého?

A. Bocek 29.3.2013 6:58

Na rohu ulice,

vrah o morálce káže...

H. Grúbr 29.3.2013 6:49

Osobně souhlasím se všemi KSČM navrhovanými

aktivitami a budu - li mít příležitost pro ně hlasovat v referendu, dám jim svůj hlas.

I. Schlägel 29.3.2013 7:39

Re: Osobně souhlasím se všemi KSČM navrhovanými

Gratulujeme k Vaší svobodě hlasovat dle Vašeho svědomí a k možnosti veřejně prezentovat své názory bez hrozby perzekuce ze strany režimu. Věřím, že komunisté u moci toto Vaše právo nejen zachovají, ale budou ho i promyšleně prohlubovat. Čest práci.

R. Jonák 29.3.2013 8:16

Re: Osobně souhlasím se všemi KSČM navrhovanými

Oni už to přeci ukázali od roku 1948 až do 1989, zakže nic nového. Jen se dostat k moci a pak vám ukážeme (ústava neústava).

J. Boleslav 29.3.2013 8:39

Re: Osobně souhlasím se všemi KSČM navrhovanými

Tak. Smutné je, že si lidé tak málo z bolševických sviň.ren pamatují nebo je jim všechno jedno.

M. Trhlík 29.3.2013 10:54

Re: Osobně souhlasím se všemi KSČM navrhovanými

A znovu, proč celý národ včetně Vás pane Boleslave pořád ty svině vilil? To bylo co? Připosrání, abysme teď měli nač nadávat?

J. Slanina 29.3.2013 11:43

Re: Osobně souhlasím se všemi KSČM navrhovanými

Docela by mne zajímalo, kde berete to přesvědčení, že pan Boleslav i já jsme ty svině volili?