28.5.2024 | Svátek má Vilém


Diskuse k článku

KORONAVIRUS: Zruší soud zákaz cestování do Tuniska?

Ministerstvo zdravotnictví rozhodlo o zákazu cest do Tuniska. Zákaz se dotkne tisíců českých turistů, kteří plánovali dovolenou v Tunisku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vintr 2.7.2021 2:15

Oni s tou buzerací nepřestanou a nepřestanou. Můžou si vymýšlet libovolné počty "pozitivně testovaných" a nové strašlivě nebezpečné mutace (jejichž nebezpečnost spočívá hlavně v tom, že nevyvolávají absolutně žádné příznaky) a protahovat tento cirkus do nekonečna. Virus je neviditelný a proto se s ním dá strašit, i kdyby žádný nebyl.

V. Dosoudil 2.7.2021 7:57

Zlatá slova.

J. David 2.7.2021 8:07

Buzerace, nebuzerace, flašu halůzkovej si obstarám i s futrálem na šnóblu, na Maledivy či Kanáry mne pauchy a prkennice netáhnou, proto mi netřeba Covid pas. Z mrkve a karfiolu, i krtka na zahrádce se nenakazím, hospodu nám zakázali, pomalu stanné právo bezinfekčnosti. Ale nestěžuji si, všici imunologové (i neimunologové) se činní ve vydávání dienstreglamá, mají to v popisu práce. Covid se dá očkovat (alfa beta gama delta a nakonec psí), ale co třeba filcky "pthirus pubis", jak na ně? Tekutý pudr, nebo petrolej? Fuj, neekologické. Vydáme ferman, kterak humánně zatočíme s filckami, kterak na ně zapůsobíme, aniž bychom si drbali pubická místa ochlupení. Na vojně se to mazalo kerosenem, aniž by muňky protestovaly (záleželo na typu útvaru, jaké prostředky byly dostupné, nekde i žluté TNT v prášku, něco jako Aviril Baby).

Z. Koutecký 2.7.2021 1:44

To srovnání se sezonní chřipkou trochu kulhá, pane Bartoni. Chřipka přijde s určitou skladbou virů, která se v průběhu toho cca půl roku, co tu prodlévá, nemění. Pokud odborníci včas a správně odhadnou typy virů blížící se chřipky, vyrobí se účinné vakcíny odpovídající dané situaci. Na rozdíl od chřipky však covid během jednoho roku vytvořil čtyři mutace, každá další z nich se šířila rychleji a dosud žádná vakcína nebyla upravena tak, jak se to dělá každoročně u chřipky. A covid může plodit nepochybně mutace další a další. Nelze ani pominout, že prodělaná nákaza covidem zanechává často i závažné následky, jako je poškození cév, srdce, mozku. Zdá se skutečně, že současné vakcíny alespoň zmírňují průběh onemocnění vyvolaný všemi mutacemi covidu, ovšem jak jsou účinné proti nákaze a jak dlouho imunita přetrvává se zatím neví. Každopádně v případě vakcíny Pfizera se už mluví o potřebě třetí dávky. Kolikrát se bude muset očkování opakovat se ukáže časem. Třeba každé tři měsíce, kdo ví? Výrobci budou mít radost, další zisky jistě uvítají, ale co pojišťovny? Jistě, můžeme se přestat covidem zabývat, na seznam civilizačních nemocí si připsat tuto nákazu, jako třeba AIDS, občas se nakazit a brát léky, které nákazu sice nevyléčí, ale alespoň snad zmírní její průběh. Jako je tomu třeba právě u AIDS a dalších onemocnění. Tyhle léky taky farmaceutické firmy rády vyrábějí, zvláště tak drahé, jako jsou v tomhle případě třeba ty monoklonální, za 60-70 tis. Kč dávka. No, a tak to asi taky dopadne.

V. Novák 2.7.2021 7:03

Pojišťovny si spočítají, co se jim víc vyplatí, jestli očkování nebo léčba neočkovaných. Koneckonců, skoro nic jiného než porovnávání rizik nedělají.

Z. Koutecký 2.7.2021 17:11

Počítat můžou, jak chtějí, ale platit musí obojí.

V. Novák 2.7.2021 17:23

Nemusí. Když očkovaný neonemocní, nebudou platit jeho léčbu.