14.4.2024 | Svátek má Vincenc


Diskuse k článku

KNIHA: Přežil všechno

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
kuli 1.1.2010 5:17

divný

nelže?

kuli 1.1.2010 5:16

to teda nevim

divny ...

kocour 31.12.2009 5:12

Re: . . . a to ještě neříkáme . . .

a jak to, soudruhu bubu, ze tysi prezil, presto zesi ten socyjalyzmus tak natsene budoval ? Nebo sise flakal ?

kocour 30.12.2009 15:32

Re: Socialismus odstraní sociální nerovnost !!!

ale soudruhu, ja vubec nejsem ftipalek, a secko co napisu mislim smrtelne vazne.

proj 30.12.2009 12:33

Re: Po listopadu tarudá sketa má čas psát paměti a culí se cestou do banky . .

Zřejmě trouba Pašek ho cestou z banky potkává.

Schumacher 30.12.2009 12:20

Pocet umrzlych bezdomovcu se uz vyrovna s popravenym za bolsevika

Znám lepší  případy. Například počet obětí dopravních nehod.....Kdybych si musel vybrat, tak vyhlídku na umrznutí. Tomu se lze bránit. Popravě se člověk brání dost těžko ;-D

Sven Australan 30.12.2009 11:42

Re: Sentimantální plácání staré gardy

 Přesně tak ! Komunisté upravují dějiny, ku obrazu svému. Dnešní děti ve školách se domnívají, že rudý útlak nastal až po sovětské okupaci 1968, ale už od roku 1948 -o vraždách, věznění, leta Sověty kradený uran, který by stačil platit celý státní rozpočet, výcvik terroristů z celého světa, střelba na železné oponě, semtex a jiné lahůdky, o kterých dnes ta rudá, stará garda, ani ti KSČM neradi mluví, ba ani mnoho řadových občanů....proč asi ?

Sven Australan 30.12.2009 11:29

Re: Socialismus odstraní sociální nerovnost !!!

 Když čtu ty kydu soudruha kocoura, zdá se mi, že někdy u svého příspěvku do debaty zaváhal, jaké to "i", nebo "y" tam patří. Ále co, vso rovno, udělám z toho gramatický paskvil a oni ti "ynteligenti", si budou myslet, že jsem vtipálek. - Ale oni si to nemyslí, oni ví, že jsi bolševické vemeno.......

gerontusinza 30.12.2009 10:47

Nepříjemné co? Re: Jsem proti vám mlaďoch.......Re: To nic dědečku........Re: Nic v historii není černobílé.

žvanile....:-/

gerontusinza 30.12.2009 10:43

Nevysvětlujte není to možné...... Re: Takže se musíte rozhodnout.......Re: To nic dědečku........Re: Nic v historii není černobílé.

tak jakio heslo kdo pomáhá banditovi bude zastřelen......... výsledek je stejný, bez ohledu nato z které strany se na to račte dívat. nebo zamýšlet..;-D

kopec 30.12.2009 10:32

Re: Sentimantální plácání staré gardy

,Diky pane Vorda, velmi dobre jste me charakterizoval.Skutecne nesnasim zmeny k horsimu.Jinak jen blazen by nesouhlasil se zmenami k lepsimu.Nevim o kom mluvi Strougal,ani me to nikdy nezajimalo.

Mistr Jan Hus 30.12.2009 8:08

Štrougal asi napsal pravdu, jak "demokraté" rozkradli, na co přišli !!!

A "demokraté" z toho šílí, neb pravda jim smrdí a reálný život dává Štrogalovi za pravdu. ;-D

kocour 30.12.2009 2:55

Re: Socialismus odstraní sociální nerovnost !!!

soudruhu vlastence, dycky ctu z roskosi tvoje mislenki, a dneska musim vobdivovat tvoje dobry srce, kery ti rika zeje v zajmu revoluce objetovat secko osobni pohodli, zdat se stranicky vily a se spokojit z garzonkou nebo 1+kk. Mi to pripomnelo doktora Zhivaga, kerej po navratu s fronty nasel svuj dum vopsazenej jenom Allah vi kolika rodinama, a jen poznamenal, zeto povazuje za spravedlivjejsi usporadani. A to mnel este klyku, ze jeho polovicni bracha bil big shot f partaji, jinak nevim, jak bi to snim dopadlo. Jenze ne sicki smejslej jako von nebo ty. Sem bil pret mnesicem a pul v jizni africe, a tamto po zruseni toho apartajdu trosku zdivocelo. A sem videl negde uplny chajdy s prouti a starejch prken, do kerejch bi f Cesku nedali ani kozu, ale co, vono je tam teplo, a nutno rict, ze jich nebilo tolik, abi to bjeznyho ceskyho demograta vivedlo z miry. A taki hodne slusnejch nebo nadmiru slusnejch vobidli. A ty slusny vopcani, teda ctnostnousi, tam maj vokolo svejch pribitku visoky zdi, a na vrcholu maj natahany v nekolika radach nat sebou vostnaty draty, ve kterejch proudi elektryka a taki fsude vselijaky kamery a alarmi. Asi necetly ani nevidely toho Zhivaga, mozna bise previchovaly. Ty kamery sou OK, ale ty elektrycky draty nejsou asi legalni nigde jinde, mozna nejakej mobutu jinde f africe, ale ne f USA nebo f Cesku. A f ty souvyslosti mne napadlo jestlipak mas neco podobnyho vokolo. Si mislim ze es kommt der Tag gdy tech, co prespavaj f tech kolektorech dalkovyho vitapeni bude prilis mnoho, a ze se jednou virojej a nebudou koukat, gdo je gdo, kazdej, gdo bude vipadat jako ctnostnous, to schita. A ze nebudou premejslet, jesli si reincarnation of Dr Zhivago, tosipis. Takze dej na mne - elektryckej vostnatej drat, miny ve trech vokruhach, kulomet na kazdy strazni vjezi. A nemusis s toho mit ani spatny svjedomi, pude jen vo lumpenproletariat, jak us rikal soudruch Lenin.

kocour 30.12.2009 1:52

Re: Sentimantální plácání staré gardy

a pac simi simpatickej, ti este reknu jednu prihodu votamtad, mozna zeti neco pripomene. Se tam delaly nekery prace f ukolu a bila na to pichaci karta, kera se musela voznacit na zacatku arbeit a na koncy. Jednou sem mnel nastrihat 31 tisic takovejch plisku z vjetsich plisku, bilo na to 27 hodin, mi ukazaly jak tam strcit ten plech, zarovnat ho a pak seslapnout. Jenze ja kuze lina semsi na ten pedal stoupnul a nechal stroj vopakovat, jen sem daval bacha, abich mnel ten plech srovnanej na doras, co nebilo tesky pac bil ten stroj dost pomalej. Pri vobjede se mne mistr ptal, kolik mamhotovo, a sem mu rek fertig eine Stunde. "Was ? vilit vot karbanatku, bjezel do dilny a videl dovopravdicky ze jeto skoro fertig, vitah supleru a namatkovje zmneril snat 40 kusu, secki sehr gut. Us nerikal nic nechal mne to dodelat a pak prisel, zase par zmeril, zase gut, pak mi rek hodne nespysovnejch virazu a ze pride normovac a fsem da stejnou normu. A pak ti mnne vivet na dvur, ukazal na hromadu beden a mi rek - jeho babicka bila Ceska, tak trochu umel - ty jit za ta bedna a tam schlafen dokud ja te nezbudit -. Nevym, co udelal s kartou, sem ji us nevidel, ale druhej den sem dostal pracy, na kerou bilo devjet hodin, a ja ji delal sedumnact.

Nic tito nepripomina, soudruhu ?

kocour 30.12.2009 1:33

Re: Sentimantální plácání staré gardy

...."tak ho "vítali" ještě původní stroje, které jim soudruzi "znárodnili" v r. 1945. Pak, když ekonomické zaostávání ČSSR ...."

No, soudruhu Milane S-ty, pret hodne lety gdys sem este nebil big shot v nju dzerzi, sem bil f uprchlickim lagru Traiskirchen a pracoval u jedny fyrmy f 13 Bezirk. Sem tam strihal ruzny plechi a draty a sem negdy pomahal u takovyho velikanskyho lisu, co presoval ruzny hrnce a kastroli. Vobsluhoval ho takovej soudruch par mnesicu pred duchodem, a pac bil ten lys vo dost mlatsi nes ten soudruch (narodil se v roce 1927 f Erfurtu, jak semsi precet na takovy mosazny cedulce), tak si spolu negdy nerozumnely. A gdys ten lys spatne presoval ty kastroly, ten soudruch bjehal vokolo a utahoval nebo povoloval ruzny kolecka a sroubi a pritom pouzival hodne nespysovnej jazik, sem secko nerozumnel, ale neco preci

Tak to je jen mala poznamka ke strojovemu parku v te kapitalisticke cizine.

Vorda 30.12.2009 0:07

Re: On to vysvětluje.

Podle mého LŠ patří k lidem, kteří jdou za cílem do okamžiku, než vyčerpají všechny možnosti systémového řešení, než si ověří, že systém z principu nemůže fungovat. V oblasti vědy a techniky, ale i v organizaci chodu podniků a pracovníchj kolektivů jsou to velmi úspěšní lidé. Je jich ovšem poskrovnu.

Vorda 29.12.2009 23:53

Re: Odložme ideologii a konstatujme

R^. Přesně tak.

Vorda 29.12.2009 23:51

Re: Sentimantální plácání staré gardy

Štrougal mluví o blbech, kteří nesnášeli jakékoli změny. Reprezentantem tohoto typu lidí v dnešní době jste vy. Prostě jste mimo obraz a škodíte.;-)

Eva D. 29.12.2009 23:42

Re: I slovo hnůj je velmi mírné

R^R^R^

Eva D. 29.12.2009 23:40

Re: O promiňte Vaše tuposti......Re: Pane Hrbku .... nic nevychází jako bestseler.....

;-(R^

Vorda 29.12.2009 23:38

Re: . . . a to ještě neříkáme . . .

Pověsil byste 2-3 a pak by oni začali věšet bez pardonu všechny podezřelé. Vaše široká ramena v davu na náměstí by se rychle zúžila, protože by 1,5 miliónu komunistů dostalo strach  a začali by být velmi, ale velmi zlí. Nepomohl by nám nikdo...

kopec 29.12.2009 23:19

Re: Sentimantální plácání staré gardy

pane milaneS, mel jsem prilezitost byt v bezprostredni blizkosti pana T.Bati , kdyz po revoluci navstivil Zlin.Jiste, ze ho nevitaly puvodni stroje, byl naopak prekvapen vysokou technologickou urovni vyroby a uznale se vyjadroval i o stavebnim rozvoji tovarny. K cemu se vyjadroval kriticky byl tezkopadny obchod. Tovarna mela v te dobe vyspely know how. vetsinu delniku vyucenych ve vlastnim zavode, vysokou skolu technologickou, Vyzkumne ustavy kozedelny a plastikarsky, kde se konstruaovaly nove stroje uspesne v celem svete a nasi dnesni dodavatele bot ,at asijsti nebo evropsti na nich dosud vyrabeji.Osud Tovarny Bata,dovrsila a porevolucni Klausova vlada, ktera z teto funkcni tovarny udelal vrakoviste a rumiste, asyl vietnamskych prodavacu vseho. Oba Batove, sen. i jun. se museji otacet v hrobe a to takovou rychlosti, ze by se to dalo vyuzit i energeticky.

Větší vlastenec 29.12.2009 22:49

Re: SOCIALISMUS SE VRACÍ !!!

Ano, s láskou a dojetím. Ale nejen vzpomínáme.

Takové pravdivé a úderné projevy, jako přednesl s.Biľak V, nás podnes burcují k vyšším výkonům, k obětavosti, ke zvýšení úsilí v boji za návrat míru a socialismu do naší republiky.  R^

Takže doufám, že všichni opravdoví chlapi se stanou soudruhy, nebo alespoň přáteli, že všichni opravdoví chlapi se stanou členy (a opravdové ženy členkami !) jedné z našich dvou bratrských Stran.

Společně zvítězíme, kapitalismus a demokracii porazíme. A pak se bude tančit všude !

Buržoasii vymetem železným koštětem !   >-   Volte ČSSD a KSČM !

kopec 29.12.2009 22:43

Re: . . . a to ještě neříkáme . . .

vy myslite,ze dnesni statisice nezamestnanych nemaji znicene zivoty a  rodiny? Pocet umrzlych bezdomovcu se uz vyrovna s popravenym za bolsevika . Takze veset se vam zachtelo? Dovedete si predstavit, kde by to vrazdeni skoncilo, kdyby i dnesni ukrivdeni chteli veset?

R.J. 29.12.2009 22:31

Re: O promiňte Vaše tuposti......Re: Pane Hrbku .... nic nevychází jako bestseler.....

To je jednoduché, nic . Abych řekl pravdu, lidi to tehdá moc nezajímalo a dovolím si tvrdit, že polovina národa by klidně táhla s boševikem dál. Je to smutné, ale je to tak.

Větší vlastenec 29.12.2009 22:27

Re: Socialismus odstraní sociální nerovnost !!!

Zdar soudruhu kocoure !

Vím, že to myslíš dobře, ale tradičně se mýlíš. V okolí se ubohé oběti bezuzdného řádění kapitalismu a demokracie opravdu pohybují, ale přespávají v podzemních kolektorech dálkového teplovodu.  ;-(  Takže na moji skromnou činžovní vilu (jen 4 podlaží, 5 bytů + jedna garáž se střešní  terasou) výhled prostě nemají. 

Abys nemyslel, že jsem pod rouškou nikoli nejmenšího českého vlastence-internacionalisty nějaký soukromokapitalista, vydřidušský pan domácí, tak Ti prozradím, že v bytech s neregulovaným nájmem dlouhodobě ubytovávám občany nejlepšího státu na celém světě. V

Ano, je to tak - denní styk s našimi staršími bratry, pravidelné procvičování nejdokonalejšího a přitom nejpokrokovějšího jazyka v mire, četba čerstvých novin v azbuce - to je taková odměna, že jim snadno a rád odpouštím i ony mírné platby, k nimž je zavazuje Nájemní smlouva. :-)  Samozřejmě, očekávám, že po našem vítězství mi za tyto zásluhy bude ponechán k užívání alespoň nejmenší byt v bývalé mojí, nyní socialistickým státem vlastněné vile.

Je přece správné chtít úspěch pro všechny, nejen pro schopné a pracovité !   >-   Volte ČSSD a KSČM !

Anton 29.12.2009 21:31

Re: Havel Stranu podvedl !!!

Vytrvej, příteli Větší vlastenče. Trocha poezie nikoho nezabije.

http://www.youtube.com/watch?v=mG4r32nKHjA&feature=related

brána 29.12.2009 21:26

Re: O promiňte Vaše tuposti......Re: Pane Hrbku .... nic nevychází jako bestseler.....

Otvíráte celkem nepříjemnou otázku.  Co jsme udělali špatně, že to kreaturám, sadistům a nemakačenkům stále vychází?

Anton 29.12.2009 21:17

Re: SOCIALISMUS SE VRACÍ !!!

http://www.youtube.com/watch?v=AQ27JO-HrfI&feature=related

S láskou VV vzpomínáme, doufáme že další soudruzi se pochlapí a vydají svoje memoáry.

František 29.12.2009 21:04

Re: Přečetl jsem si to

Dnes ani o kapitalismus se nejedná, je to tržní hospodářství, kdy člověk má možnost se dobrat majetku. Jakým se to děje způsobem, to je již věcí toho marasmu. Kapitalismus může trochu slušně fungovat, když je v této zemi dobrá demokracie, kterou u nás pořád ještě nemáme.

Číst to, co kecá soudruh Štrougal, rozhodně nebudu. Komunisté vždycky mají tu svou pravdu a o to já zásadně nestojím.