Diskuse
HRAD: Slabý silný prezident
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
D76a78l31i25b89o68r 69P24l53e55s41n31í27k
To bude jako s naším Senátem. Takže na věčné časy 
Š39t68ě22p82á63n 83H25a14š31e12k
"Já se tak hádal s presidentem Klausem, s presidentem Zemanem!" Rád se hádal. To byl, panečku, život!
S manekýnem Pavlem, poněkud dutohlavým, se nedá mluvit o ničem. Možná o motorkách a chalupařením pod dohledem manželky. Zkrátka, nemám rád loutky.
Zkráceno, zjednodušeno.
J15i88ř31í 87M98a50j37z98l44í38k
Slabost presidentova týmu se naplno projevila v v rozsahu několika dnů, kdy se 31. srpna k celé nejasné situaci okolo podpisu/nepodpisu vyjádřila svým typickým stylem p. Řeháková a po uplynutí pěti dnů byla ze své funkce ředitelky potichu převelena na subalterní pozici tisové mluvčí P. P.
D75a85n21i24e81l 46M31a50c28h
Autor přišel na to, že přímá volba prezidenta je hybrid teď za Petra Pavla, nebo už za Miloše Zemana, kdy se tento hybryd ukázal jako problematický častěji? Petr Pavel nic tak hrozného neprovedl. Vláda mu dala zákon ke schválení pozdě, a on se s ním potřeboval seznámit a projednat ho se svými odborníky. Že vláda chtěla prezidentům podpis před 1. září? Měla si pospíšit a požádat ho dříve.
P57a81v88e26l 50U77r36b88a20n
Prezident Pavel uplatnil svoji pravomoc.
A stalo se co? Zhroutil se náš právní řád? Nebo rovnou vypukla revoluce?
Jak šťastná by byla tato země, kdyby zrovna tohle byl v jejím právním řádu ten největší problém.
Š13t77ě31p62á54n 76H26a36š68e79k
President Pavel uplatnil to, "že ničemu, krom úředničiny vojenské" nerozumí.
Jste šťasten?
V70á73c26l56a96v 92N50ě53m56e97c
Správný zelený mozek jím zůstane až do smrti.
Já znám SVJ v domě bývalých bytů ČSLA. Předseda svolává představenstvo každých 14 dní, schůzi 3 x ročně, řeší .ujoviny, členům představenstva, taky z klubu zelených mozků, vštěpuje, že jsou jako na frontě, a proto musí být připraveni řešit problémy i o půlnoci.
Má to ale těžké, nemá nadřízeného. Vlastně stejně to má PePa.
Takoví jsou prostě ever greeni.
P10r26o61k74o84p 73D29i25v71i79š
Ano, ČSLA byla většina taková. jenže od té už jsme se trochu vzdálili v čase. Vy jste zřejmě zaostal v tehdejší době.
V20. 72K61u27h94a65j
Jen se nebojte, vrána vráně oči nevyklove. Jo, kdyby tohle udělal Zeman, to by byla jiná. Mimořádné vysílání ČT s hosty, předhánějícími se ve vykreslování hrůz, které opožděný podpis ve společnosti vyvolá, zejména ovšem finanční krizi, za kterou tímto Zeman může.
Ale Pavel? Trochu jim svým otálením ukázal, že je tady taky, trochu mu svým zveřejněním, kolik to bude stát, ukázali, že jsou tady pány hlavně oni, a že když na to přijde, tak ho klidně znectí. Teď se obě strany uklidní, pan prezident bude podepisovat včas a hlavně všechno, a ty zlé hlasy o nějakých miliardách utichnou.
J40a35n 91H33a98j34s78k90ý
V článku problesklo i to, že přímá volba prazidenta je drahá. Vlastně všechny volby jsou drahé a fungování zvolených ogránů teprv. A o peníze jde přeci až v první řadě. Zvlášť dnes kdy "šetření" se stalo mantrou.
Což jmenovat (mohli by to zařídit bruselští byrokraté) absolutistického monarchu. Samozřejmě spravedlivého, vzdělaného a morálního, něco jako byl král Miroslav ve známé pohádce. Žádný parlament, žádní hrabiví rádcové. To by se ušetřilo.
PS: V příspěvku jsem použil ironii.
O19l86d26ř56i76c79h 56K10a63u87c69k97ý
Vy to píšete jako ironii, ale ti noví demokraté po tom touží.
R22o97s60t40i84s37l21a22v 98M53e48i19š94n40e42r
autore vaše přání nebude vyslyšeno--na to můžete vzít jed. takže celkem zbytečná debata, že ano.
V93l33a47d80a84n 92K70u17č17e48r
Při nepřímé volbě by byli na hradě Miroslava Němcová nebo Miloš Vystrčil. Od současného prezidenta se očekává že bude dobře reprezentovat tedy že bude jen kladeč věnců a automat na podpisy. Vhodnější by byla Danuše Nerudová, je pohledná a má pokrokové názory.
P60r45o61k86o96p 91D88i81v80i41š
Pohledná, to je věcí názoru a pokrokové názory, z toho by koukal největší průser. Jako presidentka by toho moc napáchat nemohla, ale "sichr je sichr". Konec konců, Pavel se od ní až tak neliší.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz