2.5.2024 | Svátek má Zikmund


Diskuse k článku

GLOSA: Kdy, když ne teď

Ano, správně! Jistěže teď. Mám totiž na mysli zásadní přehodnocení vztahu České republiky k Evropské unii. V současné situaci je ale asi zbytečné rozepisovat se podrobněji o hlavních důvodech tohoto kroku.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Vlček 13.4.2020 11:51

Pako Pavle, na to zesrání zavolali vás, jakožto předního fekálníka EU? Je vidět, že vaše kariéra má závratný vzestup.

P. Pavel 13.4.2020 18:38

Já v bruselu nebyl, malý smrade. Ty ano, spolu s burešovo prdeIí. COpak asi dělala tvoje vyIízaná palice zaražená mezi burešovýma půlkama, když se bureš zesíral? No vlastně to nechci vědět.

J. Vlček 13.4.2020 18:45

Á, první fekálník EU se dostavil v plné parádě i se senkruvnou. S tou se nápadník shání těžko. Ta dost odpuzuje.

P. Pavel 14.4.2020 9:57

AHa, takže jsi ještě panic, malý smrade. No to mi je tě líto.

P. Lenc 13.4.2020 10:10

Píši to o pár článků výš.12 EU zemí chce naopak po koronavirové krizi této krize využít a urychlit tzv."Zelený evropský úděl".Tato kobyla je ochotná kopat kolem sebe do posledního evropana.

L. Netolická 13.4.2020 10:24

Babiš to podepsal, ale nebojte, zelený úděl tak hned nebude. EU není komunistický diktát. Příroda bude muset počkat, jenomže ona nepočká a tak si s ní užijeme.

Z. Lapil 13.4.2020 10:28

Ježišmarjá osobo - kvóty na připrchlíky Babiš nepodepsal a šup, už jsme odsouzeni.

P. Pavel 13.4.2020 10:34

Aha, takž vám je milejší, že díky tomu, že se bureš opakovaně zesraI před von der leyenovou, bude ČR muset vyhodit desítky nebo stovky miliard na naprostý nesmysl, než to, že by se 5 a půl Syřana a nebo Iráčena na měsíc ubytovalo v ČR a následně pokračovalo do Německa.

Z. Lapil 13.4.2020 11:18

Nerozumím řeči vašeho kmene. Fakt - upřímně nechápu, co se mi pokoušíte sdělit.

P. Pavel 13.4.2020 18:40

Není divu, když vám kognitivní funkce nervové soustavy blokuje Burešův svěrač.

J. Vlček 13.4.2020 18:56

Zato vás, Pavle zvaný Pako, ten Burešův svěrač vzrušuje, že. Je vidět, že to je nejspíš předmět vašich vlhkých snů.

P. Pavel 14.4.2020 10:02

Neměl bys čumět do zrcadla, malý smrade, když píšeš komentáře. Tvoje úchylné sexuální fantazie tady nikoho nezajímají.

J. Jurax 13.4.2020 21:02

To nic. To je Pavel, ten nesděluje, ale ukájí se vulgaritami ... :-)

P. Pavel 14.4.2020 10:01

Jinými slovy, jurax je jen další bIbeček, volící bureše, jen proto, že doma kydá špínu na EU a při tom mu nedochází, že ty největší svintstva EU bureš bez odporu odkýval.

L. Netolická 13.4.2020 13:01

A museli jsme je vy osobo přijmout? Rusko by nám dalo befel a museli bychom dělat vše co by si vymysleli. Jak byste pokřikoval, kdybyste bydlel v Řecku či Itálii?

Š. Hašek 13.4.2020 14:44

Kdyby byly v p-deli ryby, nebyly by rybníky.

A jen špitnu, slovo der Befehl jest původu německého. A momentálně žádné befely (půjčil jsem si) z Moskvy nepřijímáme. Ale nebudu omezovat Vaši fantazii, návaly deprese ani politické konstrukce.

Z. Lapil 13.4.2020 16:28

Pokřikoval bych, chcete-li tak nazývat zdůvodněná (byť možná mylně) tvrzení, řecky nebo italsky. Přijímání imigrantů ve velkém a bez jasné totožnosti totiž považuju za hloupost nezávisle na místě pobytu. Co za hloupost, za přímou cestu do průšvihu. Rozhodnutí o naší povinnosti imigranty přijímat mimochodem stále platí. Před pár dny bylo potvrzeno soudem.

Abychom se neutopili v konkrétnostech: ač výrazný euroskeptik, jsem ochoten a schopen připustit kladné účinky EU. Ne že by mě zrovna teď nějaký napadal, ale to je v téhle vteřině asi dost jedno. Jeden argument mi ale přijde, nezlobte se na mě, vysloveně pitomý: totiž představa, že politici EU jsou jaksi z definice lepší, než ti naši, takže členství v EU je ochranou před námi samými, konkrétně před naší špatnou volbou.

Upozorňuju: svět není černobílý a dokonce ani modrorudý. Nebýt členem EU zdaleka neznamená být v područí Ruska. Naopak - existují slušně podložené argumenty, že EU je zčásti ve vleku Ruska. Neberu je úplně doslova, spíš si myslím, že EU je ekonomicky druhořadý a politicky skoro až zbabělý spolek vlastně nesourodých států (co má společného Německo a Řecko?), takže ve světě kličkuje, jak může.

Jen tak cvičně si představuju 14tispřeží. Při královské svatbě je to efektní podívaná, ale když přijde blizzard a kolem vyjí vlci, tak to neukočírujete ani na široké rovné cestě. A když jednotlivým koním dáte právo diskutovat a právo volební, vlci přestanou výt a začnou se popadat za břicha ne z hladu, ale smíchy.

P. Lenc 13.4.2020 16:09

Paní Netolická, ze kterého cirkusu jste odešla?Určitě po vás touží, šašků je v cirkusech vždy málo.

Š. Hašek 13.4.2020 16:56

Jest to reinkarnace novinářky z TVORBY (cca 1973).

Všechno má svůj smysl, který třeba neumíme vždy pochopit.

S. Pavuk 13.4.2020 10:07

Súčasné (ďalšie v poradí) zlyhanie Únie je nebezpečné v tom, že v snahe zachrániť si pozície bude bruselská verchuška bojovať o ešte "viac Európy". Nedopustiť ďalšiu bruselskú centralizáciu, to by mala byť agenda národných vlád !

L. Netolická 13.4.2020 10:25

Bude lepší jít pod centrálu Ruska, tam se už s námi ani bavit nebudou a budou jednat bez nás.

J. Vintr 13.4.2020 11:43

Kde berete jistou, že nevolenou EK neřídí z pozadí právě Putin? Rusi vždycky snili o ovládnutí celé Evropy a je dost možné, že se jim to pomocí EU podařilo.

L. Netolická 13.4.2020 13:12

EK není naše vláda a nemá bolševické myšlení jako soudruzi u nás. Mně asi nikdy nedojde proč naši důchodci či jiní soudruzi volí komunisty, když si přeci musí uvědomit, že ty nízké důchody a platy máme jako dědictví jejich čtyřicetiletého nehospodaření. Nepochopím.Naši důchodci a i manuelně pracující by se dnes měli nejméně tak dobře jako Němci, kvůli bolševikům dřou bídu a ještě jim drží sesle v parlamentu, aby se ti měli jo dobře.

Š. Hašek 13.4.2020 14:51

1. Smekám.

2. Po delším přemýšlení jsem si to rozmyslel ...... chcete naznačit, že bychom se dnes (díky Němcům) měli dobře? Zažaluji ihned pozůstalé po Stalinovi, že v tom Němcům Stalin zabránil.

........

18. Mě začíná docházet, konečně, že Vám určité věci nedocházejí. Připište číslo účtu, já Vám pošlu na chleba. Vzhůru proletariáte štrasbruselský!

L. Netolická 13.4.2020 15:27

Pane Hašku, kdyby zde nevládli 40 let komunisté, kteří naši zemi z vysoce rozvinuté udělali zemi chudou, tak jsme se zde dnes měli nejméně tak dobře jako se mají dnes Němci. A důchodci by jezdili na dovolenou na Havaj a ne, že by obraceli každou korunu.Co je na tom nepochopitelného?

Š. Hašek 13.4.2020 15:57

No ........ když nafasuju bankocetli, tak třeba srovnám oslí uši. Vobčas si rovnám do peněženky ty vošklivější hned na zabrání.

Ale, že bych každou z nich vosmkrát vobracel? Nějak nepamatuju.

Kontrolní otázečka, paní Netolická, kolik máte v rezervě? Teď! Jak dlouho přežijete, když Vám bankomat vydá jen úspory??? Nechte štrasbrusel, Stalina, komouše na pokoji ...... no schválně!

L. Netolická 13.4.2020 16:47

A kolik důchodců u nás sotva zaplatí z důchodu činži a léky a na jídlo jim téměř nic nezbude? Ne každý si mohl dělat rezervy a bude to ještě horší.

Š. Hašek 13.4.2020 20:21

Samozřejmě máte na mysli bezdětné důchodce. Ev. důchodce bez bratrů a sester, bez synovců. Rezerva a Chorvatsko a rezerva na chleba se někdy dělá blbě, i kouření do toho kecá.

Jsem zvědav na pohádky, že po ČR se potuluje 1 000 000 osamělých důchodců.

Nechte toho, snad si nemyslíte, že sem do diskuse chodí samí Westerni.

Dále viz "sirotci Šojdrové" a "opatrní" důchodci, kteří sedli na lep "šmejdům".

J. Vintr 13.4.2020 16:23

Díky politice EU schudne celá Evropa, včetně těch bohatých Němců, takže jim už nebudeme muset závidět. Lejnová už ten plán na ožebračení Evropy představila a pokud ti šmejdi dostanou příležitost splnit to, čím nám hrozí, tak budeme my starší, kteří ještě něco pamatujeme, na časy bolševika vzpomínat jako na dobu svobody a hojnosti.

L. Netolická 13.4.2020 16:51

Pane Vintře, vy na dobu bolševika, spolu s panem Vlčkem a Haškem určitě vzpomínáte se slzou v oku. To se pozná.