Diskuse
GLOSA: K čemu jsou nám volby?
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P54e14t31r 98N21e80m43e88c
uvidíte to množství šílených nápadů z EU, které budou přijaty s vysvětlením...my jsme nic takového v programu neměli, ale náš koaliční partner si to přál
L58a82d79i43s85l56a90v 66N36o17v33á66k
Jo. To je klasický výsledek volebních programů českých partají. Guláš všeho možného i nemožného. Voliči, dej nám svůj hlas, a už se o nás až do příštích voleb nestarej...
P48a17v98e60l 45S27u15r58a
Největší problém voleb vidím v tom, že voliči stádně podléhají dojmu, že strana, která podle (vždy cinknutých!!) průzkumů má malou šanci na úspěch je předem nevolitelná. Raději potom volí "menší zlo", tedy stranu, kterou nechtějí, ale úspěch mít bude.
To je slušně řečeno na palici.....
J90a94n 80K18r10á52s51e11n53s56k67ý
A ten problém je volby proti někomu, ačkoli by byla lepší volba pro někoho.
J13a16n 48Ř61e76z98n82í85č64e55k
Pomohl by většinový systém, ale o tom politici nechtějí ani slyšet a diskutovat. Všichni parazitují na většinovém systému, jak popsal autor. Jinak by jako kandidáty nemohli jmenovat takové mátohy, jaké vidíme na veřejné scéně - čest výjimkám. Ten poměrný systém se tváří jako tak spravedlivý....dali ho i do Ústavy. Je to marný, je to marný. Ale pořád lepší než za Rusů nebo Němců.
J93a75n 58D64a14v29i46d
. David 9.2.2021 14:32
K čemu nám jsou volby? Nu třeba k tomu, abychom na diskusích ne/dostali "ban". A pak ta stastika, mrška podšitá, modus, medián, US a d'Hondt, bývalý komouš Rychecký a jeho adláti, no neberme to a volme s veselou myslí. A pak Covid, zapařené šnóbly, nouzový stav pomalu jako za Protektorátu, netopýr Blatný máchá slechy, lidé se udávají. Papaláši debužírují v hotelích, dělný lid fedruje v montovnách, kam se dopravuje v narvaných MHD. A PES brechá, index "P" osciluje okolo hodnoty 1 (jeden nakaženej, jeden zasaženej), tedy bacily, vidíte je? Nevidíte, a vidíte, nákaza je tady. Sedím doma na obřití, prpflégung a poštu z e-shopu si nechám vozit, jenom nevím, zdali ten pošťák je "Covideloss" a nenamrmlal mi zásilku DR, něco jako virová "vagina intactata". Nu, když vidím politiky v TV, je mi blivno, sedím doma na zadku, a je mi ..... Mrkev a karfiól, erteple umím vypěstovat, k tomu nepotřebuji politika a jeho stranu. Co dodat? Pouze humus našich přežvýkavců, zvaných chlévskou mrvou.
J15a69n 63D92a75v84i96d
K čemu nám jsou volby? Nu třeba k tomu, abychom na diskusích ne/dostali "ban". A pak ta stastika, mrška podšitá, modus, medián, US a d'Hondt, bývalý komouš Rychecký a jeho adláti, no neberme to a volme s veselou myslí. A pak Covid, zapařené šnóbly, nouzový stav pomalu jako za Protektorátu, netopýr Blatný máchá slechy, lidé se udávají. Papaláši debužírují v hotelích, dělný lid fedruje v montovnách, kam se dopravuje v narvaných MHD. A PES brechá, index "P" osciluje okolo hodnoty 1 (jeden nakaženej, jeden zasaženej), tedy bacily, vidíte je? Nevidíte, a vidíte, nákaza je tady. Sedím doma na obřití, prpflégung a poštu z e-shopu si nechám vozit, jenom nevím, zdali ten pošťák je "Covideloss" a nenamrmlal mi zásilku DR, něco jako virová "vagina intactata". Nu, když vidím politiky v TV, je mi blivno, sedím doma na zadku, a je mi ..... Mrkev a karfiól, erteple umím vypěstovat, k tomu nepotřebuji politika a jeho stranu. Co dodat? Pouze humus našich přežvýkavců, zvaných chlévskou mrvou.
J63i11ř71í 42K43o15u89ř23i79l
Pokud je opravdu stěžejní činností parlamentu vydávání dalších a dalších zákonů, co to bude za dalších 20 let za stát, když už dnes je díky 10x většímu počtu zákonů, než je zapotřebí, je stát prakticky nefunkční (viz třeba Covid). Neudělali soudruzi někde chybu??
P48e29t59e 10B55r31i61c61h
Tak, tak. Jde jen o to, aby se více kohoutků a slepiček dostalo k chutné pšeničce. Myslet a hrabat budou jen pod sebe. Zlatá vejce budou schovávat před voliči. Ti mají nárok jen na záprdky.
J41i50ř13í 96J28o32h52n
Vytvořením nesourodých koalic dali politici voličům důležitou informaci: nejde o voliče, volební programy, všeobecné blaho nebo podobné nesmysly. Důležitá jsou jen jejich plná koryta.
V94l32a14d94i82m92í74r 37V31é50r96o74s36t50a
No ano, tak nějak to bude!! :-)
P52a59v64e79l 95S19u44r54a
Klidně se dopouštějte věšteb. Pravdou zůstává, že ať tyhle volby dopadnou jak chtějí, Zeman nechá u moci Babiše a budeme čekat rok, až půjde od válu on. A bude dost času, aby se upeklo něco jiného. To politické panoptikum celkem do života lidí ani do hospodářství státu zasahovat neumí ani nemůže, důležité je, aby už co nejdřív vychcípal ten virus.
Volby mají být buď většinové nebo poměrné. Pokud jsou poměrné s přepočítáváním výhod pro někoho, jsou stejně pochybné jako kapitalismus řízený sociálními demokraty.
J29i89ř82í 18P12t61á35č81e10k
Ve svých osmdesáti jsou mi přece jenom bližší svobodné volby. Voleb, kde nebyly dvě nejlepší strany, ale dokonce jenom strana jedna, která měla i ústavně zaručenu vedoucí úlohu, mám dodnes plné zuby. Samozřejmě, že byla velmi stabilní. Skoro jako KSSS, NSDAP nebo úplně nejstabilnější Korejská strana práce. Matematicky vzato: politická stabilita jako veličina je nepřímo úměrná míře svobody.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz