3.6.2024 | Svátek má Tamara


Diskuse k článku

GLOSA: Eurokomisařky dřív do penze

Kdyby biolog působící na univerzitě přišel na přednášce s tématem rovnosti delfínů a medvědů, zcela jistě by přišel o všechny své posluchače.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 9.11.2016 23:02

Re: Rovnost v čem?

Škoda, že mě nenapadlo se sem podívat dřív, teď už si to asi nepřečtete.

Zase jste dál příklad z oblasti rodičovství.

Jinak už mě taky nenapadá nic, v čem by si muži a ženy nemohli být rovni. Snad ještě ve fyzické výkonnosti, ale to bude asi tak všechno.

Š. Hašek 9.11.2016 11:27

Re: Rovnosti mužů a žen vcelku nic nebrání

Pozor na to!!!!!!!

Paní Boublíková! Fakt budeme usilovat o rovnost můžů a žen???????? Rovnost????

Jak říkal Masaryk, Hácha (předseda ústavního soudu), (volně) "rovnost občanská může existovati pouze v konkrétním případě, dle zákona". Tedy konkrétně, omezeně, jednotlivě (jedno jestli pán/kmán/žena/muž). Nastolili jasná vymezení. Vše další je komunismus!! Komuna vězeňská. Nebo chirurgické řešení, potom to bude štymovat. Jako přes kopírák.

Buď Masaryk, Hácha, profesoři tehdejšího světa, byli hloupí zoufalci - nebo tušili, co přijde. Jsem pro druhou variantu. Nechci být roven bytosti žena a doufám, že stále jsou ženy, které nechtějí být rovny bytosti muž. Doufám. Ve dvou se to lépe táhne, a nevadí, že jedno ozubené kolečko má o zub víc, točí se to furt hladce. Když se chce.

Zkráceno, zjednodušeno.

J. Horálek 9.11.2016 1:00

Je to tak

Ano, ano, ano.

A za paní Jourovou bych do politického důchodu ještě poslal i paní Marksovou.

P. Dvořák 9.11.2016 3:01

Re: Je to trošku jinak.

Jourová může odejít, za čtvrt mega měsíčně se v důchodu při troše skromnosti dá vyžít. I na nějaké ty léky zbude.

Ale Marksová bude muset zůstat v procesu coby prduch bezduch, aby to na procentech dotáhla alespoň na nadprůměrných dvanáct tisíc.

I. Mertl 9.11.2016 9:37

Re: Je to trošku jinak.

Kapka závisti nikdy neškodí - lépe se pak argumentuje.

M. Prokop 9.11.2016 12:10

Re: Je to trošku jinak.

Případně nechápe, že, pane Mertle?

A. Alda 9.11.2016 11:00

Až EU zanikne,

kto to Jourové a Špidlovi bude platit?