20.10.2019 | Svátek má VendelínDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


GLOSA: Co může prezidentŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 20, poslední: 29.11.2012 16:10, přehled diskusí

Rada moudrých ?:
Autor: B. Rybák Datum: 29.11.2012 16:10

Tu "Radu moudrých" kterou by se obklopil by mu přidělili Vaši kamarádi, nebo by se použila přímo "Rada Evropy" nebo "Eropská Rada"?. Myslíte, že by to byla záruka, že by to nebyli exhibicionisté, hlupáci a něčí vlezdo...?

Kromě toho hájení názorů státu (co to je, názor státu, jeho součástí je přece např. i můj názor) jste pane Pilný mohl zbytek článku efektivně zkrátit konstatováním, že by to měl dělat jako V. Klaus (jako např, to hájení zájmů státu).

Jako občan si ... přeji, aby nás reprezentovala osobnost s jistou integritou, napsal na konci článku autor.:
Autor: M. Bílý Datum: 28.11.2012 17:10

Já též, ale mezi kandidáty žádný takový není a Václav Klaus už kandidovat nemůže. Mnozí se radují, mnozí litují. Já lituju. Asi proto, že si na V.K. neléčím svůj Minderwertigkeitskomplex. Ovšem jako člověk ekonomicky gramotný však daleko víc lituji těch vyhozených peněz na přímou  volbu prezidenta na všech (!) úrovních. Hloupí vyhazují, chytří kradou. Jaký je v tom rozdíl? Snad jen ten, že ti hloupí mají navíc na ty chytré vzteka a ti chytří se hloupým posmívají.

Domnívám se,:
Autor: F. Pavlis Datum: 28.11.2012 14:56

že žádný prezident nebude mesiášem. Není to v podmínkách atomizované evropské společnosti možné. Osobnosti přesto nejsou tak úplně vzácné. Vstoupit do politiky ale znamená opatřit sy bytelné atomkecky. A kdo je nerad nosí, ten si  takové válečné a sebevražedné politické  hrátky odpustí.  Je zrůdné, jak lid volební miluje boxery. Ne každý ale má chuť na karieru vlada Mečiara...MUDr Rátha,  s. Zaorálka, gulového premiéra e.t.c. a volte  podle vlastních politických preferencí...

Re: Domnívám se,:
Autor: F. Pavlis Datum: 28.11.2012 14:58

oprava  ...si... ach ta klávesnice...Vlada....

No, a teď si pane autore:
Autor: R. Langer Datum: 28.11.2012 12:07

představte, že o něco podobného by se pokusil pan prezident Klaus. To by ho ta levicová sběř u nás už snad zastřelila... ;-)

Pane Pilný,:
Autor: P. Lenc Datum: 28.11.2012 9:07

po přečtení vašeho článku musím, bohužel, konstatovat, že i vy mlátíte "prázdnou slámu" jako presidenští kandidáti.To, že tato země potřebuje silného presidenta ať se nám to líbí nebo ne je fakt.Příspěvek p.Kaniokové popisuje naprosto přesně proč.Byl bohužel vyslyšen "hlas lidu", k tomu se vytvořil mizerný, na poslední chvíli spíchnutý prováděcí zákon a máme tu grotesku, jaká zde již dlouho nebyla.Včetně kandidátů, kteří občas připomínají figurky z panoptika.Na proklínaného Klause budeme  vzpomínat hodně dlouho.

S pane Lencem souhlasím v tom, že , cituji ::
Autor: A. Špronglová Datum: 28.11.2012 11:16

"Na proklínaného Klause budeme vzpomínat dlouho........!" Proč ne? Vždyť na takového Stalina s Hitelerem vzpomínají s "láskou" určité skupiny jedinců ještě dnes po celém světě. S ohledem na Papá Klause to těžko bude po celém světě, ale doma se jistě nějací ti jím pomýlení věrní určitě najdou. Otázkou zůstane na jak dlouho? Nebo vzpomínky na Největšiho Čecha v lidu zůstanou navždy? Nebo se naplní to známé "sejde s očí, sejde z mysli" a objeví jiného narcise a demagoga ? Osobně jsem přesvědčena,že s mausoleem a sochami by se nemělo čekat zrovna tak jako s přejmenováním Tunelu Blanka na "Tunel Václava Klause" a to ještě dříve než nás ten velikán opustí, protože i božský "On" je smrtelný a čas platí pro všechny/no stejně. Povinná školní četba všech děl Největšího Čecha stejně tak i povinnost mít jeho unikátní názorová díla v každé rodině by měla být součástí tak aby se na Velkého Kormidelníka až zase tak brzo nezapomělo.

Re: S pane Lencem souhlasím v tom, že , cituji ::
Autor: P. Kolář Datum: 28.11.2012 13:18

Vážená paní,máte v hlavě neuvěřitelný guláš.Jediné,co spojuje Vaše myšlenky je paranoidní nenávist vůči Václavu Klausovi.Sebrala Jste všechny drby,které o něm kolují a vydáváte je za skutečnost.Opravdu si myslíte,že si pan president zasluhuje,aby se o něj otíral kdejaký člověk a připisoval mu vlastnosti,které nikdy neměl a které jsou výsledkem nenávisti zaseté vyznavači pravdy a lásky.Předpokládám,že když umíte psát,tak máte taky rozum a měla byste ho umět používat.To,co Jste napsala sice svědčí o opaku,ale možná ještě není pozdě.

Re: S pane Lencem souhlasím v tom, že , cituji ::
Autor: Ž. Halabudová Datum: 28.11.2012 13:55

Když řeknu, že jsi kráva,tak urazím ta nebohá zvířata.

Re: S pane Lencem souhlasím v tom, že , cituji ::
Autor: B. Rybák Datum: 29.11.2012 15:45

Termín "pomýlený" stejně jako demagogická levicová zuřivost plodů Vašeho "ducha" ukazuje, že jste měla (máte) velmi blízko k prověrkovým komisím zřízených okupanty po r. 1968. Z Vašeho textu vystupuje Vaše pravdivější tvář, než je ta, kterou jste do NP vložila.

Mám takový pocit, že i Vy, autore, prezentujete přehnané očekávání...:
Autor: J. Kanioková Datum: 28.11.2012 1:57

Doposud jsem vás měla za realistu, ale chtít po jedné osobě, aby reálně jednala vůči zákonům - vetovala ty špatné (což je logicky konfliktní situace), ale zároveň aby spojovala společnost. Víte dobře, že 80% zákonů a novelizací se děje pod tlakem z Brusele, v podstatě s direkcí, co tam má být a zároveň s časovým limitem pod sankcí. Takže když k tomu předvídavě započítáme "lidovou tvořivost" poslanců, kteří se chtějí blýsknout svým "vylepšením", a poměrně krátkou dobou k pořádnému projednání a zjištění všech rizik, tak to, bohužel, často skřípe. Velmi často. Takže prezident má být instancí poslední záchrany, a každým takovým zásahem bude budit nevoli a konflikt. Takže politici se mohou flákat, ale préza to má zachraňovat. A VŠICHNI MU BUDOU VĚČNÍ a budou jej chválit.... úsměvné...! A bude "spojovat".

Ha ha ha ha ha... ale v této zemi je klidně možné, že tomu dalšímu prézovi projde všechno, protože klausofobům vydrží jejich zavilost ještě aspoň 10 let a budou setrvačností každou špatnost pořád svádět na něj... :)))

A ještě - " vlajka širšího společenství, kam jsme dobrovolně a ke svému prospěchu přistoupili":
Autor: J. Kanioková Datum: 28.11.2012 2:32

Dobrovolně? Po šílené maximalistické proEU kampani ve skutečnosti vstup do EU odhlasovalo 32,826% občanů ČR !

Dnes je proEU Čechů nejspíš jen polovina... a to je na radostné vyvěšování EU symbolů dost málo, nemyslíte?

Re: A ještě - " vlajka širšího společenství, kam jsme dobrovolně a ke svému prospěchu přistoupili":
Autor: Z. Žíkovecký Datum: 28.11.2012 12:27

Údaj "32,8% občanů", to už je zase zavádějící opačným směrem. Pro hlasovalo 42,7% oprávněných voličů, 44,8% se vůbec nenamáhalo přijít k volbám  a jen 12,5% se vyslovilo proti. A nedělám si iluze, že by se za těch 9 let situace výrazně změnila. Sice možná že dnes více lidí než dříve považuje EU za zlo, ale pravděpodobně většina z nich za nutné zlo. Poněvadž jsme prý malí, slabí a někomu patřit musíme.

Referendum ke vstupu do EU z wiki -:
Autor: J. Kanioková Datum: 28.11.2012 15:05

Voličská účast na hlasování byla  55,21 %.,

z toho bylo PRO 77 % =  3 446.758  voličů

Z čehož vyplývá, že vstup do EU ve skutečnosti schválilo  32,82 %  občanů ČR

Re: Referendum ke vstupu do EU z wiki -:
Autor: Z. Žíkovecký Datum: 28.11.2012 17:54

Nepsal jsem, že to není skutečnost, jen že je to zavádějící. Kojenci a ostatní občané bez volebního práva sice skutečně pro vstup do Evropské Ummy nehlasovali, ale jaký má smysl je započítávat? Reálný přehled o rozložení sil podají nejlépe podíly k počtu oprávněných voličů. 

Re: Referendum ke vstupu do EU z wiki -:
Autor: J. Jurax Datum: 28.11.2012 18:37

No, z těch Vašich čísel mi vychází, že bylo cca 8 107 770 oprávněných voličů a že tedy 3 446 758 souhlasících bylo cca 42,5 procenta oprávněných voličů. Pokud jsem se nesekl v počítání ... :-)

Z 10,5 milionů je to 32,826 %:
Autor: J. Kanioková Datum: 28.11.2012 22:36

Nezajímají mě oprávnění voliči, zajímá mě podíl z celkového počtu občanů ČR

Re: Z 10,5 milionů je to 32,826 %:
Autor: J. Jurax Datum: 29.11.2012 9:35

No, vzhledem k tomu, že šlo o referendum,  je důležitý počet voličů, tedy těch, kdož mají oprávnění se vyjádřit. A z nich podíl těch, kdož byli pro a proti a kdož se zdrželi.

Celkový počet občanů je celkem irelevantní a tudíž podíl z nich tak či onak se vyjádřivších postrádá vypovídací hodnotu.

Re: Referendum ke vstupu do EU z wiki -:
Autor: J. Kanioková Datum: 28.11.2012 22:38

Nezajímají mě oprávnění voliči.  Zajímá mě podíl z celkového počtu občanů ČR

Re: Referendum ke vstupu do EU z wiki -:
Autor: F. Netopil Datum: 29.11.2012 10:03

Vidím, že jste výborná počtářka, paní Kanioková. Od hodiny by Vás mohli zaměstnat na ministerstvu vnitra při počítání neplatných hlasů na peticích. Jelikož mi matematika moc nejde, byla byste tak laskava a spočítala mi podíl z celkového počtu občanů ČR, kteří volili v posledních parlamentních volbách strany současné vládní koalice ? Děkuji za odpověď.