23.11.2020 | Svátek má Klement


Diskuse k článku

GLOSA: Co může prezident

Dosavadní vystoupení prezidentských kandidátů v tištěných mediích a televizi přineslo, alespoň mně, značné zklamání. Ne, že by se dalo očekávat něco převratného nebo zásvit skutečné osobnosti. Ale přece jen ...

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rybák 29.11.2012 16:10

Rada moudrých ?

Tu "Radu moudrých" kterou by se obklopil by mu přidělili Vaši kamarádi, nebo by se použila přímo "Rada Evropy" nebo "Eropská Rada"?. Myslíte, že by to byla záruka, že by to nebyli exhibicionisté, hlupáci a něčí vlezdo...?

Kromě toho hájení názorů státu (co to je, názor státu, jeho součástí je přece např. i můj názor) jste pane Pilný mohl zbytek článku efektivně zkrátit konstatováním, že by to měl dělat jako V. Klaus (jako např, to hájení zájmů státu).

B. Rybák 29.11.2012 15:45

Re: S pane Lencem souhlasím v tom, že , cituji :

Termín "pomýlený" stejně jako demagogická levicová zuřivost plodů Vašeho "ducha" ukazuje, že jste měla (máte) velmi blízko k prověrkovým komisím zřízených okupanty po r. 1968. Z Vašeho textu vystupuje Vaše pravdivější tvář, než je ta, kterou jste do NP vložila.

F. Netopil 29.11.2012 10:03

Re: Referendum ke vstupu do EU z wiki -

Vidím, že jste výborná počtářka, paní Kanioková. Od hodiny by Vás mohli zaměstnat na ministerstvu vnitra při počítání neplatných hlasů na peticích. Jelikož mi matematika moc nejde, byla byste tak laskava a spočítala mi podíl z celkového počtu občanů ČR, kteří volili v posledních parlamentních volbách strany současné vládní koalice ? Děkuji za odpověď.

J. Jurax 29.11.2012 9:35

Re: Z 10,5 milionů je to 32,826 %

No, vzhledem k tomu, že šlo o referendum,  je důležitý počet voličů, tedy těch, kdož mají oprávnění se vyjádřit. A z nich podíl těch, kdož byli pro a proti a kdož se zdrželi.

Celkový počet občanů je celkem irelevantní a tudíž podíl z nich tak či onak se vyjádřivších postrádá vypovídací hodnotu.

J. Kanioková 28.11.2012 22:38

Re: Referendum ke vstupu do EU z wiki -

Nezajímají mě oprávnění voliči.  Zajímá mě podíl z celkového počtu občanů ČR

J. Kanioková 28.11.2012 22:36

Z 10,5 milionů je to 32,826 %

Nezajímají mě oprávnění voliči, zajímá mě podíl z celkového počtu občanů ČR

J. Jurax 28.11.2012 18:37

Re: Referendum ke vstupu do EU z wiki -

No, z těch Vašich čísel mi vychází, že bylo cca 8 107 770 oprávněných voličů a že tedy 3 446 758 souhlasících bylo cca 42,5 procenta oprávněných voličů. Pokud jsem se nesekl v počítání ... :-)

Z. Žíkovecký 28.11.2012 17:54

Re: Referendum ke vstupu do EU z wiki -

Nepsal jsem, že to není skutečnost, jen že je to zavádějící. Kojenci a ostatní občané bez volebního práva sice skutečně pro vstup do Evropské Ummy nehlasovali, ale jaký má smysl je započítávat? Reálný přehled o rozložení sil podají nejlépe podíly k počtu oprávněných voličů. 

M. Bílý 28.11.2012 17:10

Jako občan si ... přeji, aby nás reprezentovala osobnost s jistou integritou, napsal na konci článku autor.

Já též, ale mezi kandidáty žádný takový není a Václav Klaus už kandidovat nemůže. Mnozí se radují, mnozí litují. Já lituju. Asi proto, že si na V.K. neléčím svůj Minderwertigkeitskomplex. Ovšem jako člověk ekonomicky gramotný však daleko víc lituji těch vyhozených peněz na přímou  volbu prezidenta na všech (!) úrovních. Hloupí vyhazují, chytří kradou. Jaký je v tom rozdíl? Snad jen ten, že ti hloupí mají navíc na ty chytré vzteka a ti chytří se hloupým posmívají.

J. Kanioková 28.11.2012 15:05

Referendum ke vstupu do EU z wiki -

Voličská účast na hlasování byla  55,21 %.,

z toho bylo PRO 77 % =  3 446.758  voličů

Z čehož vyplývá, že vstup do EU ve skutečnosti schválilo  32,82 %  občanů ČR

F. Pavlis 28.11.2012 14:58

Re: Domnívám se,

oprava  ...si... ach ta klávesnice...Vlada....

F. Pavlis 28.11.2012 14:56

Domnívám se,

že žádný prezident nebude mesiášem. Není to v podmínkách atomizované evropské společnosti možné. Osobnosti přesto nejsou tak úplně vzácné. Vstoupit do politiky ale znamená opatřit sy bytelné atomkecky. A kdo je nerad nosí, ten si  takové válečné a sebevražedné politické  hrátky odpustí.  Je zrůdné, jak lid volební miluje boxery. Ne každý ale má chuť na karieru vlada Mečiara...MUDr Rátha,  s. Zaorálka, gulového premiéra e.t.c. a volte  podle vlastních politických preferencí...

Ž. Halabudová 28.11.2012 13:55

Re: S pane Lencem souhlasím v tom, že , cituji :

Když řeknu, že jsi kráva,tak urazím ta nebohá zvířata.

P. Kolář 28.11.2012 13:18

Re: S pane Lencem souhlasím v tom, že , cituji :

Vážená paní,máte v hlavě neuvěřitelný guláš.Jediné,co spojuje Vaše myšlenky je paranoidní nenávist vůči Václavu Klausovi.Sebrala Jste všechny drby,které o něm kolují a vydáváte je za skutečnost.Opravdu si myslíte,že si pan president zasluhuje,aby se o něj otíral kdejaký člověk a připisoval mu vlastnosti,které nikdy neměl a které jsou výsledkem nenávisti zaseté vyznavači pravdy a lásky.Předpokládám,že když umíte psát,tak máte taky rozum a měla byste ho umět používat.To,co Jste napsala sice svědčí o opaku,ale možná ještě není pozdě.

Z. Žíkovecký 28.11.2012 12:27

Re: A ještě - " vlajka širšího společenství, kam jsme dobrovolně a ke svému prospěchu přistoupili"

Údaj "32,8% občanů", to už je zase zavádějící opačným směrem. Pro hlasovalo 42,7% oprávněných voličů, 44,8% se vůbec nenamáhalo přijít k volbám  a jen 12,5% se vyslovilo proti. A nedělám si iluze, že by se za těch 9 let situace výrazně změnila. Sice možná že dnes více lidí než dříve považuje EU za zlo, ale pravděpodobně většina z nich za nutné zlo. Poněvadž jsme prý malí, slabí a někomu patřit musíme.

R. Langer 28.11.2012 12:07

No, a teď si pane autore

představte, že o něco podobného by se pokusil pan prezident Klaus. To by ho ta levicová sběř u nás už snad zastřelila... ;-)

A. Špronglová 28.11.2012 11:16

S pane Lencem souhlasím v tom, že , cituji :

"Na proklínaného Klause budeme vzpomínat dlouho........!" Proč ne? Vždyť na takového Stalina s Hitelerem vzpomínají s "láskou" určité skupiny jedinců ještě dnes po celém světě. S ohledem na Papá Klause to těžko bude po celém světě, ale doma se jistě nějací ti jím pomýlení věrní určitě najdou. Otázkou zůstane na jak dlouho? Nebo vzpomínky na Největšiho Čecha v lidu zůstanou navždy? Nebo se naplní to známé "sejde s očí, sejde z mysli" a objeví jiného narcise a demagoga ? Osobně jsem přesvědčena,že s mausoleem a sochami by se nemělo čekat zrovna tak jako s přejmenováním Tunelu Blanka na "Tunel Václava Klause" a to ještě dříve než nás ten velikán opustí, protože i božský "On" je smrtelný a čas platí pro všechny/no stejně. Povinná školní četba všech děl Největšího Čecha stejně tak i povinnost mít jeho unikátní názorová díla v každé rodině by měla být součástí tak aby se na Velkého Kormidelníka až zase tak brzo nezapomělo.

P. Lenc 28.11.2012 9:07

Pane Pilný,

po přečtení vašeho článku musím, bohužel, konstatovat, že i vy mlátíte "prázdnou slámu" jako presidenští kandidáti.To, že tato země potřebuje silného presidenta ať se nám to líbí nebo ne je fakt.Příspěvek p.Kaniokové popisuje naprosto přesně proč.Byl bohužel vyslyšen "hlas lidu", k tomu se vytvořil mizerný, na poslední chvíli spíchnutý prováděcí zákon a máme tu grotesku, jaká zde již dlouho nebyla.Včetně kandidátů, kteří občas připomínají figurky z panoptika.Na proklínaného Klause budeme  vzpomínat hodně dlouho.

J. Kanioková 28.11.2012 2:32

A ještě - " vlajka širšího společenství, kam jsme dobrovolně a ke svému prospěchu přistoupili"

Dobrovolně? Po šílené maximalistické proEU kampani ve skutečnosti vstup do EU odhlasovalo 32,826% občanů ČR !

Dnes je proEU Čechů nejspíš jen polovina... a to je na radostné vyvěšování EU symbolů dost málo, nemyslíte?

J. Kanioková 28.11.2012 1:57

Mám takový pocit, že i Vy, autore, prezentujete přehnané očekávání...

Doposud jsem vás měla za realistu, ale chtít po jedné osobě, aby reálně jednala vůči zákonům - vetovala ty špatné (což je logicky konfliktní situace), ale zároveň aby spojovala společnost. Víte dobře, že 80% zákonů a novelizací se děje pod tlakem z Brusele, v podstatě s direkcí, co tam má být a zároveň s časovým limitem pod sankcí. Takže když k tomu předvídavě započítáme "lidovou tvořivost" poslanců, kteří se chtějí blýsknout svým "vylepšením", a poměrně krátkou dobou k pořádnému projednání a zjištění všech rizik, tak to, bohužel, často skřípe. Velmi často. Takže prezident má být instancí poslední záchrany, a každým takovým zásahem bude budit nevoli a konflikt. Takže politici se mohou flákat, ale préza to má zachraňovat. A VŠICHNI MU BUDOU VĚČNÍ a budou jej chválit.... úsměvné...! A bude "spojovat".

Ha ha ha ha ha... ale v této zemi je klidně možné, že tomu dalšímu prézovi projde všechno, protože klausofobům vydrží jejich zavilost ještě aspoň 10 let a budou setrvačností každou špatnost pořád svádět na něj... :)))