28.2.2020 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

FEJETON: Malá příhoda

Musím se s vámi podělit o nepatrnou příhodu s mým malým synem. Na cestě domů mi v autě letmo poznamenal, že až bude velký, bude taky řídit takové auto jako já.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 106, poslední: 1.3. 2019 22:25, přehled diskusí

M. Prokop 1.3.2019 14:25

Re: Chudák malej Polaneckej!

Kecá.

Auto se spalovacím motorem zatím ještě může být rychlé, mít slušný dojezd i nějakou tu přepravní kapacitu, pohonné hmoty natankuje vcukuletu a je to vše za únosný peníz.

Až tohle dokážou elektroauta, jistě si je každý rád koupí. Zatím jsou prosazována fámami a daňovými i provozními úlevami.

J. Jurax 1.3.2019 18:59

Přesně.

První auta taky nebyla pokrokáři legislativně vnucována a zvýhodňována (spíš naopak), a přesto se vyšší užitností proti povozům koňmi taženým definitivně prosadila za dobu kratší než půlstoletí, aniž by bylo nutno ty koňské povozy extra zdaňovat či přímo zakazovat.

J. Uzel 1.3.2019 11:27

Re: Chudák malej Polaneckej!

Je to jako s tím vtipem o socialistickém zdravotnictví: je špičkové, pro všechny a zadarmo ale nikdy se nesejdou všechny tři parametry. Takže až budou e-mobily levné, rychlé a pro každého, určitě si nikdo nepořídí spalovací motor.

M. Prokop 1.3.2019 14:26

Re: Chudák malej Polaneckej!

Ano.

U zdravotnictví je to neřešitelné, u aut by mohly pomoci nějaké nové vynálezy.

J. Schwarz 1.3.2019 17:39

Re: Chudák malej Polaneckej!

Elektroauta to nedokáží nikdy, neboť ta spalovací si berou 4/5 celkové hmotnosti "paliva" ze vzduchu. Elektroauto si totéž musí vozit jako součást baterie. Ale možná když by se veškeré brzdění převedlo na rekuperaci...

V. Petr 1.3.2019 12:32

Můžete své myšlenky rozvést????

Primárně, pokud Vám rozumím, si jako myslíte, že z daní platíte mýto pro sebe a školu a školku pro své děti a zdravotní péči pro svou rodinu. To je sice pravda, ale platíte také sociální dávky a zdravotní péči pro PARAZITY A NEMAKAČENKY a školu a školku pro JEJICH DĚTI, pokud tam chodí.

A policie Vás před nimi chrání omezeně a dokonce Vás ZAVŘOU, pokud se chráníte sám!

J. Svoboda 1.3.2019 12:57

Re: Chudák malej Polaneckej!

Zkrátka a jednoduše - pane Zelený zdá se, že vy už jste se s tou realitou srazil a ona se vám velmi zalíbila.

Ta realita je bohužel přeplněna blbostí a já se obávám, že je na vás vidět, že ta blbost je nakažlivá. Tem chlapec to určitě nebude mít jednoduché, tak se mu to prosím nesnažte co nejvíc komplikovat. A doufejme, že bude proti blbosti jako např. elektromobilita co nejvíc imunní.

R. Nenechal 1.3.2019 14:36

Re: Chudák malej Polaneckej!

J. Svoboda Na rozdil od vas pan Zeleny ma plnou pravdu a ohodnotil prispevek autora, jako spatny. Ja ho hodnotim velice spatny a potouchli

J. Jurax 1.3.2019 19:01

Pište česky ... :-)

V. Humble 1.3.2019 13:59

Re: Chudák malej Polaneckej!

Tady zrejme nejde o elektricka auta ale o to ze stat se cim dal vic montuje do veci do kterych by se montovat nemel. A jak vypada zivot v centralne rizenem svete by si vetsina z nas mela porad jeste pamatovat.

J. Jurax 1.3.2019 18:49

No, to co tatík popisoval je ZELENÁ realita.

A lze mít za jisté, že mozky prožrané zelenou plísní tohle skrze EU legislativu budou násilně prosazovat a odvráti-li bohové, jsou-li jací, od nás svou tvář, i násilně prosadí.

Z. Klouček 1.3.2019 10:26

Čekal bych od syna,

že se ještě zeptá : A co táto, děláš Ty, aby to bylo jinak, aby nikdo to, co se nesmí, nedělal ?

M. Mikulec 1.3.2019 11:05

Re: Čekal bych od syna,

Prosazují referendum. Ale neustále to narazí do zdi ignorance politiku. Protože sami neumějí na jednoduchou přímou otázku nikdy odpovědět Ano-Ne, mysli si ve své pýše, ze ani jejich voliči to neumějí. :-)

J. Jurax 1.3.2019 19:02

Q

J. Jurax 1.3.2019 19:06

Politici možná i umí na jednoduchou přímou otázku nikdy odpovědět Ano-Ne, ale neví, která odpověď jim politicky uškodí a která prospěje. Takže žvaní tak, aby nic neřekli.

R. Nenechal 1.3.2019 14:38

Re: Čekal bych od syna,

No a tata mu dopovi ja? ja nedelam nic a pisi sem jen blbosti co ti tady tlucu do hlavy:):):)

D. Stirský 1.3.2019 9:03

A ještě k daním:

Jedna účetní mně vyprávěla, jak byla na chatě v hospodě. Místní chasník "Pepa" se kasal, jak očůrává stát. Že je na neschopence a přivydělává si melouchy. A jeho žena taktéž. V hospodě mu tleskali, jak že to Pepa umí! I milá paní účetní řekla: "A víte, že vám, co tleskáte, strhnou v práci 30 % z platu na daň a pojištění? Že Pepa má maminku v LDN, kterou financuje kraj? Že paní Pepová bere dávky z vašich daní s sama neplatí nic?" Skončilo to - údajně - hádkou a rvačkou.

R. Chodovsky 1.3.2019 9:11

Re: A ještě k daním:

To je ale dojemný příběh... mně vyprávěly dvě účetní....kdyby panu Pepovi stát neukradl velkou část výdělku a kdyby ho nenutil část pracovní doby dělat úředníka a podávat hlášení, měl by čas i peníze postarat se o mámu (rodič jedna) sám.

Ś. Svobodová 1.3.2019 10:30

Re: A ještě k daním:

No. A já znám několik Pepů, co vydělali na tři byty k pronájmu, celý život neodvedli krom minimálního sociálního a zdravotního korunu na daních, čerpali nejrůznější příspěvky a v padesáti si nadělili k rentiérství různé "invalidní" důchody. U takových Pepů za jejich parazitismus daně a předpisy zodpovědné nebudou.

R. Chodovsky 1.3.2019 10:38

Re: A ještě k daním:

Ó jak dojemné... já znám o jednoho Pepu víc než Vy a všichni pracují. Snaží se uživit rodiny a stát jim sebere velkou část z toho co vlastní pílí vydělali. Sebral a přerozdělil. Sebral to těm poctivým a pracovitým, místo toho aby honil zloděje, kteří si nadělili invalidní důchod.

P.S. Jestliže podnikáním vyděláte na tři byty, nemůžete platit minimální sociální a zdravotní. To je vždy dle výdělku.

Ś. Svobodová 1.3.2019 12:40

Re: A ještě k daním:

Asi jsem to nenapsala jasně. Spousta Pepů je lepší než Babišov a v rámci daňové optimalizace dokáže vykazovat 20 let nulový zisk při denním obratu 30tis. A když takového Pepu upozorníte že vás tím obírá, řekne "Blbej kdo dává (stát), blbější kdo nebere".

R. Chodovsky 1.3.2019 13:16

Re: A ještě k daním:

Čím Vás obírá? Tím, že platí daně, které se Vám zdají malé? Protože máte pocit, že jeho denní obrat je 30 000,- a protože víte, že manipuluje s daní?

To je skutečně dojemný příběh.

Jen mám pocit, že hovoříte o nadnárodní korporaci a ne o Pepovi.

Ś. Svobodová 1.3.2019 17:37

Re: A ještě k daním:

Asi nerozumíte čtenému. Mnoho Pepů NEPLATÍ daně, protože celý život podvádí a dojí ze státu co se dá. A podvádí ne proto, že jsou daně vysoké, ale proto že to považují za hodnotu, protože kdo nekrade okrádá rodinu atd... Podnikám dvacet let a podobné typy vídám dnes a denně.

V. Petr 1.3.2019 10:08

U starých Germánů stát původně trestal jen zbabělost ve

vojsku a svatokrádež. Teprve později stát převzal také policejní službu a soudnictví.

Marie Terezie přidala základní školství Bismarck ještě organizaci penzijního systému! A TO BY MOHLO STAČIT. Dokonce i zdravotní pojištění může být soukromé!

Občan NEPOTŘEBUJE živení nemakačenků, ať už "nepřizpůsobivých" nebo humanoidů na nesmyslných oborech a ve zbytečných/škodících neziskovkách! Nepotřebuje bojovat proti globálnímu oteplování, pečovat o migranty nebo "práva 23 pohlaví! Nepotřebuje prolhaná "veřejnoprávní" média!

Ostatně soudím, že současná EU musí být zničena!

J. Uzel 1.3.2019 11:03

Re: A ještě k daním:

Problém není Pepa, ale systém.

R. Chodovsky 1.3.2019 12:01

Re: A ještě k daním:

Ano, jenže vyprávět o Pepovi je takové dojemnější...

D. Stirský 1.3.2019 8:58

Obávám se, že e-auto budoucnost má.

Rychlé, zatím se s ním dá v Praze parkovat zdarma, velmi rychlý rozjezd, žádný hluk, žádné řazení, žádné zplodiny. Nedostatky? Drahý špás, dojezd asi 200 - 300 km, tj. nutnost dobíjet, ze zásuvky je dobíjení pomalé, i elektřina se musí někde vyrobit (jádro, uhlí, voda). Ale pokrok zastavit nejde. Před 10 lety to byla spíše utopie, nyní je to realita. Ale nařizovat by to nikdo neměl, s tím souhlas s autorem. Já jen nemám rád oblíbené nadávání na politiky: jde o módní nálepku, která u jednodušších lidí nikdy nezklame. Politici jsou ti zlí a špatní. A to politik nejsem a osobně žádného neznám. Je to stejné, jako strefování se do "politicky korektních elit" (málokdy někdo uvede jméno), do neomarxistů (pro mne také jen obyčejná nálepka, kterou se označkuje ten, jehož názory se mně nelíbí)...

M. Mikulec 1.3.2019 9:03

Re: Obávám se, že e-auto budoucnost má.

Každy naštěstí nebydlí v té zasekane Praze. Jako si politici nelamou hlavu s nabijenim elektromobilů ve městech , nebudou si ji lámat ani s venkovskym obyvatelstvem.

J. Vintr 1.3.2019 10:55

Re: Obávám se, že e-auto budoucnost má.

Co se týká měst, kde si většina lidí nemůže strčit nabíječku svého auta doma do zásuvky, tak už by se měly chystat ty obrovské parkovací plochy, kde budou hodiny parkovat tisíce elektromobilů, připojených na veřejné nabíjecí stanice.

R. Chodovsky 1.3.2019 9:07

Re: Obávám se, že e-auto budoucnost má.

Nejde o strefování se do politiků, ale do konkrétních činů. Činů, které se souhrnně a pro jednodušší rozpoznání nazývají neomarxistické. Lidé si prostě chtějí rozumět, chtějí se pochopit. Proto si věci, ale i jednání, názory, činy pojmenují.

Jedním z neomarxistických činů, je umělé zvýhodňování (dotování) z veřejných prostředků. Dotování vybraných projektů v zájmu toho správného pokroku.