19.5.2022 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

EVROPA: Václav Klaus nepodepisující, bojující

Navzdory tomu, že dosud neproběhla řádná ratifikace dodatku k Lisabonské smlouvě, zavádějící Evropský stabilizační mechanismus (ESM) do primárního práva EU, tento trvalý euroval, zakládající pro státy platící eurem dluhovou unii na věčné časy, již emituje první várku dluhopisů na záchranu španělských bank.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kretschmer 21.12.2012 21:53

Podepsat znamená vlastizradu

Prezident Klaus by neměl opakovat  svůj zrádcovský podpis pod Lisabonskou smlouvu a aspoň trochu to po zbytek svého života odčinit. Vydat se na pospas tomuto evropskému molochu představuje vlastizradu. A za tu lze trestat smrtí.

M. Kretschmer 21.12.2012 21:44

Fišera také volit nebudu

Fišera volit nebudu, ne proto, že je Žid (což Ježíš, Panna Maria a apoštolé byli také), ale proto, že je oddán židovství, sionista, žid.

J. Farda 17.12.2012 18:27

Re: Tak... a teď jste mě definitivna naštval !

Šalom aji Vám, příteli Vlachu, šalom! :)))))

B. Rybák 17.12.2012 16:24

Re: Když věcně, tak věcně,

S V. Klausem, který se zpočátku (pravděpodobně záměrně) tvářil jako politické vize nemající výstřední ekonomický specialista jsem měl zpočátku (cca půl roku) také dost velké problémy (liberalizace cen jsem se děsil). Čas ale oddělil zrno od plev.

B. Rybák 17.12.2012 16:13

Re: JENŽE .. museli jsme fofrem restrukturalizovat výrobu kvůli příjmům do rozpočtu !!!!

Přesně tak.

B. Rybák 17.12.2012 15:43

Souhlasím s Vámi

Za "kuponovku" se opravdu stydět nemusíme. Byla tehdy schválena a dávána za příklad tehdejší ES,MMF,..Umožnila nám se dostat do "čela peletonu", přes obrovskou počáteční ztrátu způsobenou našimi nereformovatelnými bolševiky. Byla nejenom rychlá, byla i efektivní, protože zkracovala zničující hospodářskou péči státu, byla i "nejčistší", protože maximálně omezovala korupci při státem řízeném rozdělování majetku (viz naši "sousedé").

B. Rybák 17.12.2012 15:19

Re: Upřesňuji: Hodnota kuponové knížky asi 75.000 Kč byla na začátku 1. kola

S kuponovými knížkami regulérně nakupovanými za 10 000 Kč by měl pan Kožený v "normální" společnosti o budoucnost postaráno. O naprosto nezbytný kapitál "důvěry" byl ale komunistickou mafií (a těmi zahraničními grázlíky, kterým vadil vznik silného českého kapitálu) připraven prolhanými útoky "našich" masmédií. Nejprve ho "představili" jako "zloděje lžiček" a když to nepomohlo, nasadili na něho estébáckou "krisu" Valise, která po té co na ni (bezpochyby oprávněně) podal pan Kožený žalobu za vydírání, tvrdila, že pan Kožený chtěl jakési kompromitující materiály. Obsahem těch materiálů mělo být podle "pravdymilovných" masmédií postupně "kompromitující informace o Havlovi" (úplná hovadina), informace o našich podnicích (které v této zemi měl sotva kdo tak kvalitní jako pan Kožený) a nakonec informace o "sledování pana Koženého" (jak bylo sledováno podnikání komunistických papalášů?). "Spravedlivý" soud odsoudil Valise (jaký asi teď má majetek?) a Koženého ponechal v nejistotě, jestli nebude souzen. Začalo to tedy tím, že Kožený byl kriminalizován a tím připraven o miliardy a přinucen emigrovat. Je dobré nezapomínat na příčiny jevů, bez nich nejsou následky pochopitelné (jsou v podstatě lživé).

B. Rybák 17.12.2012 13:41

Re: Až pan prezident odejde z funkce,

Snad nebudete muset vystudovat tolik vysokých škol, naučit se tolik jazyků a být úspěšný v tolika profesích jako pan Bátora, aby jste pochopil, že on nebyl ničí figurkou a už vůbec ne V. Kluse, který (masmediální) "figurky" opravdu nemá rád. Pan Bátora je obětí sprostého mediálního lynče s nímž bych já nesouhlasil ani u skutečného darebáka či osobního nepřítele.

Pro muže, který očividně svou funkci "přerůstá", je její "deštník" spíše překážkou v efektivní činnosti.

J. Farda 16.12.2012 21:09

Re: No... on je to občas průšvih, když nevidět mimiku... :)))

Aspoň v něčem se, paní diskutérko , chválabohupříroděčikomuněkomu shodneme, jen už nikdy ne rudé a islámské úsvity! Vinšuji hezké svátky a hodně zdraví! :))) Tož tak.

J. Kanioková 16.12.2012 20:42

No... on je to občas průšvih, když nevidět mimiku... :)))

No, aspoň v něčem a někdy se přátelé a nepřátelé třetích cest shodnou.

Nějak ta naše západní civilizace dostává na frak... levičáci a islám mají stále větší převahu...

Vlastně svět stojící na Zdravém Rozumu začíná prohrávat se světem Nároků a Práv, a náboženského fanatismu...

V. Vlach 16.12.2012 20:41

Re: A on se za 82 dnů Václav Klaus nepostěhuje z funkce, pane Semíne ?

Prrrr! Vaše měřítka významnosti si dovedu představit: zrádci typu Monti, Barosso nebo zmije Lagardeová....!

Sypou se peníze(nekryté zlatem, z čehos může vykvést jen květ jedový..)sypou do jam Španělska, Řecka a asi i jiných, ale jsou to jámy bezedné, budoucí noční můra všech exotů v Bruselu a Štrasburku. Co je platné, když stohy financí napomůžou ve spodních a středních vrstvách společnosti, kde je zapotřebí cvrkot obchodování, řemesel atd. Brusel vymyslel v jakémsi opojení zrádný systém dotací a přerozdělování, kdy všude vymizela zdravá konkurence, specifika malých i větších regionů a mimo města se téměř vytratil život.

Kolik musí asi brát portugalský zemědělec, když musím jako koncový zákazník v Česku a hezku zakoupit jeho brambor, který musí přivézt takovou dálku kamion, který jezdí na předražený benzín, řídí řidič, který pobírá nějaký plat, musí živit ještě svého zaměstnavatele, potom sklady, přivést do obchodu, kde se musí platit nějaký pronájem a dokonce chce z toho mít i týpek za kasou a jeho šéf. A kde je korupce?

Děkuji, to je lepší se vykašlat na celý Brusel, zorat pole a brambor zasít za humny. Přebytky směnit se sousedem za jiné komodity a nechat si spravit boty u ševce přes ulici..

V. Vlach 16.12.2012 20:25

Re: Dobré účty ? To je přece hokynářské slovo pro vizionáře naprosto odpudivé, fuj, fuj, fuj...

Ano, hokynářské - správně jste to nazvala.

V. Vlach 16.12.2012 20:23

Re: Halík

Pokud křesťanský(nebo kristovecký)myslitel a filosof se zaobírá politikou, nemá velkou cenu, ba spíše inauguroval se na scestí - mám-li klasifikovat ponurý případ Halík.

Pokud takový člověk neumí pracovat s energiemi(zlo, dobro...) řadí se primárně do té horší skupiny. O to víc práce čeká skutečné mágy, sloužící Bílému Světlu Života. A to platí pro kristovce, tak pro židy,muslimy a další nádeníky Víry!

V. Vlach 16.12.2012 20:15

Re: Tak... a teď jste mě definitivna naštval !

Šalom Farda, modlím se za Vás při pohanských Bozích veskrze zapomenutých a opuštěných, aby Vaše až polučně zabarvená zarytost v otázkách Israele a Židů všeobecně byla ta orba nejhlubší a vycházela vždy z poctivého studia Magie a Kabaly. Nicméně dle Vašeho projevu a jeho energetické povahy to vypadá, že Vaše slova jsou pouze papírový čert!

J. Farda 16.12.2012 20:00

Re: Zdarec :)))) a hezký večer :)

Zdravím Vás, paní Kanioková, nastal error. Kromě toho, že jsem gój a přítel

třetích cest, jsem i zaťatým zastáncem Izraele a Židů, takže když jsem

uváděl, že pana Fišera nebudu volit jen proto, že je žid, tak jsem chtěl

sdělit, že ne jen proto, že je Žid.  Berete to, paní Kanioková?  :)))))))!

J. Farda 16.12.2012 19:38

Re: Tak... a teď jste mě definitivna naštval !

Zdravím Vás, paní Kanioková, nastal error. Kromě toho, že jsem přítelem třetích cest, jsem i zaťatým zastáncem Izraele a Židů, takže když jsem uváděl, že pana Fišera nebudu volit proto, že je žid, tak jsem chtěl sdělit, že ne jen proto, že je Žid. Aby bylo jasno, a teď fšem mým  váženým diskutérům na NP vinšuji, bez ohledu na jejich světo potažmo klausonázor do nastávajícího času Vánoc a Nového roku fše to, co si kdo žádá!

J. Kanioková 16.12.2012 18:47

Zdarec :)))) a hezký večer :)

J. Kanioková 16.12.2012 18:40

Tak... a teď jste mě definitivna naštval !

Že jste přítelem třetích cest, budiž, takových je vás víc. Fišera volit nechci a nebudu, ale uvést jako důvod, že je Žid, tak to jste u mne ztratil jakoukoliv úctu !

J. Kanioková 16.12.2012 18:29

Takže jste ryze P&L, což není míněno ve zlém..

ovšem o pravicovosti těchto stran... no.. nesouhlasím...

Tam vždy převládaly a převládají Havlovy vize..

J. Farda 16.12.2012 18:23

Re: Říkáte to, pane Prokope (16:06) velmi správně. Bylo to skutečně tak........

Tak se mi ta odpověď panu Bílému před odchodem do kuchyni nějak ztratila. Správně, panové, jsem ekonomický analfabet, tak jsem své kupony nakonec prodal Třískovu fondu a za výtěžek si koupil, 1997?, mobil. Klíďo se smějte, já to považoval, věřte idealistovi, za svoji daň za vykoupení z komunismu. Ale další vývoj mne, naivu, drochet zaskočil. Nelituji trotly, kteří si stěžují v Nově na třikráte opakovaný podvod obskurních prodejců teplé vody, takový magor zase nejsem. I s respektováním zásady římského práva, že "právo náleží bdělým", to jest starajícím se, nemohu ale pominout lidi, kteří se do problémů dostali z důvodů jimi nezaviněných. Jistě, příživové ať zdechnou, souhlasím, ale sociální stát by neměl odmáznout všechny bez rozlišování. Nebo jo? Mimochodem, četli jste bezvadnou knihu Aldouse Huxleyho "Konec civilizace" z překladu Berounského/Kostohryze z r. ´97? Tam je superiorita lidí vykreslena ad absurdum. A víte co, jdu na tu véču a hezký večír fšem diskutérům NP! Tož tak.

J. Kanioková 16.12.2012 17:45

JENŽE .. museli jsme fofrem restrukturalizovat výrobu kvůli příjmům do rozpočtu !!!!

Odbyt na "starou" produkci byl minimální, na modernizaci inovace jsme neměli. Neměli jsme vlastní investory. Firmy začaly padat, nebo vyráběly na sklad.

Firmu, která s výrobou skončila, jsem měla naproti. Rvalo mi srdce, jak se bez vlastníka rozpadala před očima. Vlastně nerozpadala, rozkrádala, nejdřív mizela okna a pak už to šlo šupem. Privatizace prostě MUSELA proběhnout co nejrychleji, aby byla alespoň částečná naděje, že co nejvíc firem přežije změnu pod novými vlastníky, kteří ji investicemi a vylepšením prostředí přivedou zpět do tržního oběhu. Leckdo vytýká právní prostředí - jenže kdybychom čekali, při známém rozhodování parlamentu, až právní návrhy přijdou do zákonů.... kdy by na to došlo ? A tehdejší právníci ? Vždyť to byli většinou staří komunističtí šíbři, při sametu tu nikde nebyla zásoba nových nedotčených nekomunistických právníků ! A FS byl dost plný starých totáčem "zkažených" právníků či "kádrů". OF nebyla parta skvělých profesně zdatných odborníků, kteří by vše okamžitě a dobře vymysleli a prosadli, ve FS "nejlíp" a nejproduktivněji pracovala Obroda, což byli osmašedesátníci. Pravicových právníků nebo odborníků tam bylo - ? Tak na pár prstů....! A postupně noví ze škol - přicházejíce do praxe, kde jim byli nadřízenými tito staří s hodnotami totáče... nejspíš přebírali alespoň část názorů od nich...

Takže čekat na dobré právní prostředí? To bychom neprivatizovali snad... , jak dlouho..? Zatím by to ovšem přičinlivý lid čeký rozkrad. A že toho tolik přešlo zahraničním investorům - bohužel. Českých bylo minimum, a ještě to vše nedopadlo dobře. Takže tak vidím tamtu dobu a tvrdě hájím objektivitu. Po těch létech umím posoudit, čí pravdy byly realističtější a užitečnější. A ať mám ke Klausovi nějaké výhrady, každopádně musím uznat, že jemu vděčíme za mnohé a možná to objektivnější příští generace uznají.

J. Kanioková 16.12.2012 17:37

Když věcně, tak věcně,

zpočátku jsem Klause neskutečně nesnášela, protože mi tehdy moc voněly vizionářské líbivé řeči i texty Havlovy. Klaus mi některými způsoby vadil, protože "neuměl v telce mluvit pro běžné lidi". Já, ač s ekonomickým vzděláním i praxí, jsem mu mnohdy nerozuměla, tudíž mi bylo jasné, že lidi ekonomikou nepolíbení mu rozumět nemohou vůbec. Jenže časem mi mnohé začlo docházet, jak to s ekonomikou je, v čem je problém, co je důležité, v čem je priorita v novém procesu odstátnění 100% státního vlastnictví.

Následkem mohlo být jediné, že mi Havlovy řeči i texty začly připadat naivní, nerealistické, často až kontraproduktivní. Bohužel. Začla jsem vnímat i jeho rivalitu i nefér podpásovky, které začal vůči Klausovi užívat. U Klause mi došlo, že buďto se smířím s tím, že si na jeho jednání musím zvyknout a budu ho vnímat především po odborné stránce. Nebo nesmířím, čímž přestanu vnímat argumentaci v ekonomické sféře, čímž "uškodím" spíš sobě. Takže takto přišlo reálné vnímání aktuální problematiky i postav v něm.

A kuponovka. Já určitě někde zavadila o informaci, že kuponovku tu "dovlekl" kdosi z našich z Polska, kde tento prvotní koncept (snad) vznikl, i když od toho pak upustili. Každopádně vím, že Klaus proti tomu měl zpočátku výhrady. A především je zvláštní, že kdekdo s privatizací užívá jedině jeho jméno, když privatizaci měla na triku hlavně ODA. NIKOHO ovšem za privatizaci neobviňuji, nebyla s tím zkušenost, a radílků byla šílená spousta s různými rozdílnými představami. Takže komu naslouchat víc a komu míň ? Nikdo nemůžeme vědět, jak bychom v jejich kůži jednali, kterým informacím bychom dávali přednost. Jestli dnes někdo tvrdí, že tehdy se mělo to, či ono.... kecá !!!!

Privatizace MUSELA proběhnout fofrem, protože jsme prakticky přišli o odbyt. Žádné rezervní fondy tu nebyly, na restrukturalizaci jsme si tehdy museli půjčit od MMF. Proto tehdy přišlo i skokové zvýšení cen, ale lidi tehdy nebrblali, věděli jsme, že cosi obětovat musíme.

M. Bílý 16.12.2012 17:19

Re: :)))) // také se přidávám --:)))))))

M. Bílý 16.12.2012 17:11

Říkáte to, pane Prokope (16:06) velmi správně. Bylo to skutečně tak........

.......Vaše poslední věta, jakkoliv je pravdivá, je asi pro mnohé neakceptovatelná, protože mají t.zv socialismus uložený hluboko pod kůží a v "srdci svém". Samotné informace jsou totiž málo platné, neuměji-li s nimi pracovat. Sběr informací, hodnocení informací, třídění informací, využití informací atd je pro mnohé příliš složitá procedůra. Metoda pokus - omyl je jim nejbližší. A když to nevyjde, může za to Klaus a ODSka.

J. Farda 16.12.2012 17:10

Re: Upřesňuji: Hodnota kuponové knížky asi 75.000 Kč byla na začátku 1. kola

Pánové kolegové diskutéři Bílý i Prokope, věřtenevěřte, ale já fakt Právo nečtu, a nikdy ani nečetl. Ovšem, jestli jsou pro Vás Lidové Noviny levičáčský list, ponechávám Vás radšeji Vašim preferencím. A eslivá Vám více konvenují bláboly, abych použil dikci pana Klause, pánů Hájků, Jaklů, Bátorů nebo Bártů s jeho seznamy židů v české veřejném prostoru. pak Vám, obávám se, z mé strany není pomoci. Ale co se útěku před právníky týče, je mi líto, pan Klaus se k tomuto výroku, aji k jiným sporným, opakovaně hlásil. No, co se faktografie privatizace českého průmyslu týče, evidentně se neshodneme. Že Klaus nepřekazil Pithartově vládě připravéné privatizace Mladoboleslavské škodovky, čtěte zašantročení a la Tatra Kopřivnice, mi nevyvrátíte a nepřesvědčíte, lituji. Na problémy bylo už v té konkrétní době upozorňováno, ale jeho kormidelnická excelence je odmítala brát na zřetel. V tom vidím zásadní rozdíl Vašeho a mého vnímání minulosti, leč diskuse mezi námi je, obávám se, problém sebereflexe mezi heretiky a fanatiky, což je vždy cesta, jak nasvědčují i výsledky letošních voleb, cesta do rudých pekel. Ale abych se před Vámi alespoň trochu zalibizoval, vážení diskutéři zprava, pana Fischera jen jako žida fakt volit nebudu. Přeji hezký den a děkuji předem za věcné a neemocionální připomínky.Tož  tak.

M. Bílý 16.12.2012 16:50

Začínám Vás, pane Fardo (15:25) trochu chápat. Patříte do (nevím jak dnes početné) skupiny pravicově orientovaných občanů se zbytečně silným sociálním cítěním. Zdůrazňuji slůvko zbytečně.......

 .......A je paradoxní, že v této skupině se nachází, či spíše na počátku nacházel, i Václav Klaus. Jeho za to ovšem neodsuzuji, protože rozhodovat se v celospolečenské šíři, je přeci jen něco jiného, než když se rozhoduji já jen za sebe. Dovedu si představit tu tíhu kterou si na sebe dobrovolně naložil, navíc v situaci (či spíše v situacích) které tu zatím nikdo neřešil: převést zdevastovanou socialistickou ekonomiku na úroveň blížící se maximálně kapitalismu a to vše při totálním selhání právníků, kteří se dopředu tímto přechodem (na rozdíl od ekonomů) vůbec neráčili zabývat. Prostě se na to vykvajzli.

A teď k Vám. Kvalitní ekonomické rozhodování Vám asi dělá potíž.  Proto jste dal kuponové knížky do fondu. I kdybyste trefil na slušné a odborně zdatné lidi v něm, už se musíte o případný zisk s nimi dělit a platit jim za práci kterou dělají  za Vás. Já jsem fondy velmi rychle zavrhl. A nelituji toho. Nejvíce si z celého (ze značné části jednorázového) zisku z kuponovky cenim dividend z akcií ČEZu, které mi každoročně přinášejí 13 důchod, který ČSSD svým ovečkám tak dlouho slibovala až se ukázalo, že je to nemožné.

M. Prokop 16.12.2012 16:06

Re: Upřesňuji: Hodnota kuponové knížky asi 75.000 Kč byla na začátku 1. kola

Je vidět, že asi holdujete levicovému tisku, že uvádíte takové, no nejspíš polopravdy, místy lži.

V době, kdy Klaus pochváli Koženého dělal Kožený skutečně užitečnou propagaci kuponovky. Já mu nic nedal, ale těžko mohl někdo vědět, co vyvede potom. Vy jste věděl? Jaká je souvislost Klaus - Smetka?

"Útěk před právníky" je Ježkův pojem, ne Klausův. Navíc, kdyby na ně všichni čekali, chodil byste ještě k Paroubkovi do RaJe, a nakupoval v Pramenu, pokud by nebyly (IMHO byly) rozkradeny i ty.

Byl bych rád, kdyby existovala lepší varianta privatizace, ale reálně neexistoval, jak dokazuje i její průběh ve srovnatelných zemích.

Poradím vám méně věřit levičákům a více si obstarávat vlastní informace.

J. Farda 16.12.2012 15:34

Re: S lidmi kteří nenávidí Václava Klause nevhodno diskutovati, pane Fardo (11:30). Takže jen sumárně k Vašemu výčtu krádeží a okrádání v tomto státě jeden trumf.

Přečetl, pane Bílý, právě teď přečetl, a dle své paměti odpověděl. Možná Vás překvapí, věřte nevěřte, že nejsem ani nikdy nebyl ani komouš, ani socan. Od převratu dodnes jsem volil výhradně doprava (ODA, US, TOP 09). Páně Klausovy nepopiratelné zásluhy o stát respektuji, jen se s Vámi rozcházím v hodnocení poměru pro a proti. V hodnocení zločinosti komunistického režimu a jeho likvidování tehdější podnikatelské a intelektuální elity národa se nelišíme. Je mi jen líto, že se v hodnocení posledních šišatých let tolik míjíme. Přeji Vám, upřímně, výdrž a hodně úspěchů! Tož tak.

J. Farda 16.12.2012 15:25

Re: vážený pane, kuponovku nevymyslel Klaus, naopak byl zpočátku dost proti.

Paní Kanioková, děkuji Vám za věcnou připomínku, ale já si přec jen pamatuji, jsa v oné době čtyřicátníkem, jak to tenkrát naši vůdcové prezentovali, a rád se podělím. První se v rozhlase se zásluhou o kuponovou privatizaci, co pamatuji, ozval ministr pro privatizaci pan Ježek, po něm pak pan Tříska, tehdá snad ekonomický poradce pana Klause, jehož fondu jsem někdy v roce ´97 prodal obě své kuponové knížky. Oba pány to prý, každého zvlášť, napadlo při zasedání vlády na zámku Lnáře. Do třetice se o myšlenku kuponové privatizace přihlásil sám pan Klaus, bez upřesnění místa a času, kde byl osvícen. Nechť si to pánové vyřídí mezi sebou. Faktem ovšem zůstává páně Klausova odpovědnost, kromě mnou výše zmiňovaných i nesporných dobrých rozhodnutích, i odpovědnost za rozhodnutí špatná. Tušíte, kolik tuto zemi stála sanace Klausova bankovního kapitalsocialismu devadesátých let - příkladem budiž až socanem Zemanem likvidovaná Investiční a Poštovní banka (zašantročení např. Prazdroje) a bank dalších? Dnes se hovoří 3/4 biliardy korun. Chilské pero byla jen dětská kratochvíle! Chlap toho jména hodný je schopen své zásluhy i "zásluhy" reflektovat a to mi právě u našeho prezidenta sakra chybí. Koneckonců i pro mně taková premisa, bohužel, platí. Tož tak.

M. Bílý 16.12.2012 15:14

Pane Fardo, přečtěte si pozorně příspěvek pani Kaniokové shora. Tato chytrá dáma to tam uvádí polopatě. Je-li Vám ovšem polopatismus co platný.