1.6.2024 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

EVROPA: Česká republika jako týraná manželka

Víte, že je to celé špatně, ale bojíte se z toho odejít, protože nevidíte dobrou budoucnost nebo ji nevidíte vůbec. Takhle přesně přemýšlí týraná žena. A přesně takhle přemýšlejí někteří lidé v souvislosti s Evropskou unií.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
T. Hraj 24.3.2017 8:37

Re: pane Smolo

Kdyz vam namirim pistoli do obliceje, jste snad nucen mi dat pnize?

J. Smola 24.3.2017 8:40

Re: pane Smolo

Opak je pravdou :-) cítím se společensky i finančně velmi spokojen a EU s tím nemá nic společného. To, že se z EU stal byrokratický a ideologický moloch s výrazným deficitem demokracie, odkladištěm zbytečných politiků z domácích scén, řízený "EUvěrchuškou" naprosto odtrženou od reality je již mnoha lidem zcela jasné.

Je ale logické, že se najde dost eurohujerských frustrátů, pro které je jakýkoliv opačný názor než jejich prostou "slátaninou". :-)

Z. Lapil 24.3.2017 8:56

Re: pane Smolo

Ano, cítím se utlačovanej, neboť český parlament má povinnost přijímat zákony, které nevymyslel. Tedy - on tu povinnost nemá, ale když je nepřijme, tak stejně začnou platit. Na mlácení ještě nedošlo, pokud za mlácení nepovažujete vyhrožování sankcemi, když nebude po jejich. Osobně nucen pěstovat řepku samozřejmě nejsem (poslyšte, to je skvělá demagogie, prohlásit takhle pravdivou věc), ale jsem nucen kupovat ji v benzínu a naftěa ty jsou proto o několik korun na nádrži dražší;

Navíc se cítím systematicky obelháván (ústava se jmenuje smlouva, vláda se jmenuje komise, zákon se jmenuje nařízení, přívoz přes hranice se jmenuje ochrana hranice FRONTEX nebo jak) a znevažován (moje vláda propásla příležitost mlčet; nejsem dost solidární; moje země není schopna samostatného života).

A teď mi dokonce tvrdíte, že si za to můžu sám, přestože jsem odložil odjezd na dovolenou do Francie, abych mohl hlasovat PROTI vstupu do EU. Čímž jen mimochodem naznačuji, že i před EU bylo možné vyrazit za hranice "sednu do auta a jedu; ano, cestou chtěli vidět pas.

P. Rudolf 24.3.2017 7:41

Re: Čtu, směju se

Hochu, jestliže někdo srovnává naše členství v EU s postavením týrané ženy, tak nepotřebuje polemiku, ale odbornou psychiatrickou pomoc.

J. Schwarz 24.3.2017 16:18

Re: Čtu, směju se

Pan Rudolf je třeskutě progresivní, nemá rád tradici ale je už tradičně pitomej jako troky. To jsou paradoxy...

J. Vlček 24.3.2017 7:38

Re: Čtu, směju se

Pane Rudolfe, to už tak někdy bývá, že se blbec směje a neví čemu.

M. Šejna 24.3.2017 7:47

pane Vlčku

a jak často se Vám to stává?

J. Vlček 24.3.2017 8:14

Re: pane Vlčku

Copak, pane Šejno, vy máte podobný problém? Já Vám s tím bohužel nepomohu, nemám s tím žádnou zkušenost, ale radu bych měl. Obraťte se na psychyatra.

M. Šejna 24.3.2017 8:29

Re: pane Vlčku

"psychyatr" ??? Co to je? Tento výraz neznám.

J. Dusitko 24.3.2017 8:49

ŠEJNO, TY DAREBÁKU!

Tak to jsi ty, který zaléváš tuhle krásnou krajinu do betonu a stavíš paneláky na ležato!! Styď se až do morku kostí a vůbec ten svůj rypák nevystrkuj!

J. Vlček 24.3.2017 9:00

Re: pane Vlčku

Nebudeme si snad kvůli překlepnutí dávat lekce z češtiny, že ne.

O. Uživatel 24.3.2017 9:38

Uživatel požádal o vymazání
J. Fridrich 24.3.2017 7:14

Ano, Češi jsou známí po celém světě svou

Ano, Češi jsou známí po celém světě svou " ukřivděností a ubrblaností " - v tom jsme " jedničky " - všichni nám ubližují, " nic není jak má být ".......

T. Kubín 24.3.2017 6:11

díky

Skvělé přirovnání, skvěle napsané.

J. Schwarz 24.3.2017 6:51

Re: díky

připojuju se! Opravdu trefné!!!

P. Kremla 24.3.2017 7:03

Re: díky

Souhlas!

J. Mrázek 24.3.2017 6:08

Lépe to napsat nešlo.

Nicméně, dobrutrusů a pravdolásků tady bude řvát tolik, že pražská kavárna pukne na vysoký krevní tlak a přeplněnost ...

M. Čihák 24.3.2017 6:01

vystizny prirovnani

akorat pozor, soudce v tomto rozvodovem stani se jmenuje Putin.

J. Mrázek 24.3.2017 6:10

Proboha proč? Nestačí LOGIKA ?

Proč do toho taháte nezúčastněné? Co takhle nějakého eskymáka, vyjde to na stejno!

M. Těhanová 24.3.2017 6:30

Re: vystizny prirovnani

Co to melete, to je další fáze strašení. Dnes je jiná doba a z NATO vystupovat nemusíme..A volit politiky, kteří by příklon k Rusku měli, taky ne.

S. Netzer 24.3.2017 8:39

Re: vystizny prirovnani

Vy ty politiky, kteří mají "příklon k Rusku" skutečně volit "nemusíte", paní.

Vy je volíte dobrovolně.

J. Sinnreich 24.3.2017 4:31

Brusel

To neni jako komunisticke politbyro. Ti alespon meli ve svem jednani jakousi logiku prezivani. Brusel to je neco jako invaze mimozemstanu, kteri se rozhodli v lidskem prevleceni zotrocit a vyhubit lidskou rasu. Jednani a prikazy na pomezi silenstvi. Neco na zpusob povidky Ray Bradburyho "Come into my cellar " , kdy mimozemstane v podobe houbovych vytrusu infiltruji mozky lidi. Vysledek ale bude stejny. Zkaza civilizace jak ji zname.

P. Maleček 24.3.2017 1:31

Nepřesné

Týraná žena je na tom mnohem líp. Ta na rozdíl od vztahu ČR - EU může svého tyrana zabít. Třeba umlátit zmraženou kýtou a tu pak upéct a nechat sníst vyšetřujícím policajtům. A je po důkazech a žena na svobodě.

Ale zkuste umlátit desetitisíce EU byrokratů a jejich podržtažky v jednotlivých státech. Tolik kýt dohromady neseženete, natož ještě víc policajtů na jejich sežrání.

J. Vintr 24.3.2017 2:57

Re: Nepřesné

My ale nikoho nemusíme umlátit. Stačí jen říct, že na ten jejich spolek kašleme. Válku nám zaručeně nevyhlásí. Seberou nám jen ty pitomé dotace a můžou se mstít tím, že zkázou ostatním členským zemím, aby s námi obchodovaly. Jenže obchodování je o vzájemné výhodnosti, takže ty země, které by poslechly Brusel, by na tom taky prodělaly. Tohle by třeba mohla být ta poslední kapka, která by přiměla některé země ten spolek opustit taky.

J. Kanioková 24.3.2017 0:31

Výstižné, až mrazí..

P. Dvořák 24.3.2017 0:27

Dobré přirovnání.

Týraná manželka je na tom líp, protože může hledat zastání u policie, u soudu nebo u různých gender organizací nebo "neziskovek" jako vždy absurdně placených státem a zaměřených leckdy doslova na bezuzdnou ochranu kdejaké ušlápnuté puťky. Rybiček je málo, rybářů z neziskovek moc.

Kdo se zastane naší republiky? Pokud někdo řekne, že mezinárodní soudy, patří mu dát rovnou do držky. To je zcela mimo rámec týrání.

P. Sulc 24.3.2017 3:08

Re: Dobré přirovnání.

Hura, zase ta ceska mentalita, Kdo nas vytajne z blata? Ne co my udelame, ze? "Ldo se zastane nasi republiky?" Taky pamatuju: "NATO nas bude branit". Zkratka, Cesi nic nemohou, nekdo za ne musi tahat kastany z ohne, aby meli k pivicku u TV. Lide nemohou nic, pane Dvoraku, nemohou demonstrovat, vyhlaSIT GENERALNI STAVKU, zadat nove referendum o Unii, proste se bourit jak to jde? Eventuelne az k revoluci, tedy k te opravdove, nemyslim ted tu saskarnu z 89. Ale ne, kdepak. Cesi budou stat v poslusnem predklonu, zdimat poslusne cepici v ruce a cekat na dotaCE z Unie. Takze mate recht, vasi repibliky se nezastane nikdo, ona totiz je kazdemnu u pr...e. Takze se ji musite zastat sami.

J. Skála 24.3.2017 5:24

Re: Dobré přirovnání.

V tomhle tedy s pane Šulcem souhlasím.

J. Schwarz 24.3.2017 7:04

Re: Dobré přirovnání.

Já taky.

Z. Lapil 24.3.2017 8:59

Re: Dobré přirovnání.

Zdravím. Jen jsem si vzpomněl na naše včerejší příspěvky o tom, kdo vozí v autě lano a kdo si zavolá službu :-). Ale to nic, na mě jste prostě příliš černobílý a příliš zobecňujete.