10.12.2022 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

ENERGIE: Máte dost? Šetřete!

Omezíme spotřebu elektřiny v době největšího odběru, oznámila ve středu ve středu šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová s tím, že to bude návrh jednoho z opatření pro páteční jednání ministrů energetiky EU v Praze.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pecina 9.9.2022 7:34

Naprosto přesně. Uvidíme jak se k tomu postaví tihle eurohujeři.

P. Rada 9.9.2022 8:02

https://www.businessinfo.cz/clanky/zdroje-pro-prumysl-ceskou-energetiku-ceka-rychly-prechod-k-ekologii/

D. Krajíček 9.9.2022 8:40

Přečetl jsem článeček a mohu konstatovat, že jde o obecné kydy, jak se přerozdělováním domoci prosperity. Pokud snížíme energetickou závislost výroby, bude muset někdo jiný a jinde tu energetickou závislost zvýšit (Čína, Indie, Vietnam, USA). Akorát my tady zchudneme a budeme posílat přerozdělované peníze (vybrané z povolenek) tamnějším výrobcům.

Ale přechod k ekologii to bude rychlý, o tom žádná.

L. Beneš 9.9.2022 8:55

Rovni v energetické spotřebě, rovni v chudobě a nouzi.

L. Novák 9.9.2022 10:45

"Zelený" komunizmus! !!

O. Vašíček 9.9.2022 12:46

Dobrý pokus :). Článek z roku 2020, kdy se nabízely dotace na cokoli zeleného a málokdo je byl schopen využít. Ono ocelárnu na OZE nelze provozovat. Ta by raději vlastní jaderný reaktor. :)

Stejný alibismus stále trvá. Odlivem průmyslu sice, jako země, snížím svoji energetickou spotřebu, ale ten průmysl jinde pokračuje se stejným nebo i horším zatížením.

Energetickou spotřebu jsem schopni snižovat jen zvýšením účinnosti jednotlivých procesů. A toho lze dosáhnout jen technologickým pokrokem. Na ten je potřeba energie a finance. Stabilní energie generuje i finance. Je to takový uzavřený kruh. Ekologie jde ruku v ruce s ekonomikou a ta potřebuje zdravý trh a průmysl. Pokud cokoli z toho pokřivím ideologií a dotacemi má to, v konečném důsledku, vliv na životní prostředí.