Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

EET: Další překážka pro ty, kteří chtějí začít podnikat

Začínající podnikatelé to mají těžké. Bohužel mnoho lidí si stále neuvědomuje, že začínající živnostníci mnohdy riskují veškeré své úspory, aniž by měli jakoukoliv jistotu zisku nebo aniž by se mohli spolehnout alespoň na výpovědní dobu či odstupné.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
HJ

H. Jelínek

8. 9. 2015 0:17
PAN BABIŠ JE MAXIMALNĚ BÍLÝ KŮŇ STB

KDYŽ PROMLUVÍ TAK SE OD NĚHO DOZVÍME ŽE PŘENOS DAT NEBUDE ZA POMOCI INTERNETU NÝBRŽ TO PŘECI BUDE ON LINE ČI JAK SE TO PÍŠE.NE NE 2000 ALE 30.000,- JEDNORÁZOVĚ A 10.000,-KAŽDÝ ROK

TOLIK TO BUDE STÁT OBCHODNÍKA NA MALÉ VSI S 600 TISTY OBYVATELI .VIETNAMCI SE ČESKÝM OBCHODNÍKŮM BUDOU SMÁT AŽ BUDOU OSTATNÍ PLÁTCI DPH KAŽDÝ MĚSÍC POSÍLAT MĚSÍČNÍ HLÁŠENÍ.A S EET SI PRÝ TAKÉ PORADÍ , ZKRÁTÍ PRACOVNÍ DOBU. PAK SI VŠICHNI NA KAŽDÉ VESNICI RÁDI KOUPÍ CO BUDOU POTŘEBOVAT I BEZ ÚČTU.A KDYBY JSTE NEVĚDĚLI PROČ ZAČÍNÁ U TĚCH U KTERÝCH JSOU TY ÚNIKY NA DANÍCH NEJMENŠÍ TAK TO BUDE PROTO ABY MĚLO TESKO MÉNĚ KONKURENCE KDYŽ SE BUDE NYNÍ PRODÁVAT.A PŘECI NEZAČNE U SEBE ŽE?Z PAROUBKA SE MI DĚLALO ŠPATNĚ ALE TO BYL JEN BERÁNEK PROTI TOMU SVINSTVU CO NÁM HROZÍ. KAŽDÝ DEN SE PŘIHLÁSÍTE ÚŘEDNÍČKOVI ŽE UŽ ZAČÍNÁTE PODNIKAT JAKO TEN POSLEDNÍ NÁDENÍK!

KONEČNĚ SI POŘÍDÍTE POVINNĚ DATOVOU SCHRÁNKU JÁ TOMU ŘÍKÁM PRCINA V OBYVÁKU KDYŽ SE TO NEPODAŘILO SOCIALNÍ SPRÁVĚ POKUD SE NEPOUŽIJE ELKTR.PODPIS .HLAVNĚ ŽE POČET TĚCH DARMOŽROUTŮ NEUSTÁLE ZVYŠUJÍ.

0 0
možnosti
LN

L. Novák 475

7. 9. 2015 18:18
Do živnosti vstoupí a celým majetkem ručí

za dnešních podmínek jenom blázen nebo dobrodruh.

0 0
možnosti
MP

7. 9. 2015 21:50
Podnikání není pro každého a nedá se běžně ve škole naučit

Nemusí být všichni blázni a dobrodruzi. Je tomu tak, že pro některé podnikatele ani jiná možnost prakticky neexistuje.

OSVČ jsem se stal v roce 1993, a až na krátkou vynucenou přetržku v podnikání, jsem vydržel v této pozici cca dvě desetiletí. Takže dá se s tím vědomím žít a nezbláznit se.

0 0
možnosti
PK

7. 9. 2015 17:41
Tak už máme co jsme chtěli !

Je zde 1 000 000 OSVČ o které se stát tak moc starat nemusí z toho je 80% těch takzvaně z ruky do huby. Ti se na to řečeno slovy klasika "vy..nou" a odejdou na sociálku .  Kde bude pan Babiš potom brát peníze pro dalších 800 000 občanů v hmotné nouzi je tedy otázkou.

Na druhou stranu český člověk když nekrade tak okrádá rodinu. Vyvážení celého procesu však chybí. Asi se někdo zapomněl zeptat právě těch jichž se zavedení EET dotýká jaký mají názor. Ale také oni jsou voliči a rozhodují o tom kdo bude dále u vesla.

0 0
možnosti
VK

7. 9. 2015 17:52
Re: Tak už máme co jsme chtěli !

Zmiňovaný Nový Zéland nebude asi tak silně zasažen byrokratickým morem jako naše země.A to se přibírají další tisíce nových abychom zvládli migranty.Pokud by migranti zmizeli,tak ale určitě nezmizí ty tisíce úředníků.

0 0
možnosti
AH

7. 9. 2015 16:13
Vážený pameLepeši

Od roku 1988 pracuji, na rozdíl od autora, jako OSVČ živnostník, takže nějaké zkušenosti mám. A veškerá administrativa ročně mi zabere jeden večer. DPH neodvádím. Silniční daň neplatím. A takových, jako jsem já, jsou sta tisíce. Vy jste prosím živnostníkem od kterého data?

I když mám ke klasifikacím jako je Doing Business své výhrady, nějak jsem si nevšiml, že by zrovna 1. Nový Zealand, 2. Kanada nebo 3. Makedonie byly na špičce živnostenského podnikání. Jsme naopak v poměrně slušné společnosti, 101. Rakousko, 114. Německo, 121. Izrael. Zajeďte se někdy do těchto zemí na živnostníky podívat! DB se ovšem nesoustřeďuje jen na živnostníky a na vstup do podnikání jako vy, a na celou oblast podnikání, takže například při poskytování úvěrů jsme na senzačním 23 místě.

Jinak nechápu, co máte proti tomu, aby ten, kdo poskytuje nějaké služby, měl ověřenou kvalifikaci a měl čistý trestní rejstřík. Je to určitá ochrana spotřebitele. Nevím jak byste se tvářil, kdyby vás operující chirurg neměl odpovídající vzdělání, odpovídající praxi a byl krátce před tím zavřen, protože zavinil smrt pacienta.

Naopak jako bývalý ředitel finančních společností s miliardovými obraty jsem přesvědčen, že stát svým jednáním stěžuje práci středním a velkým společnostem, které musí myslet na 8 až 10 let dopředu a pracují s velkými objemy finančních prostředků. Patrně nevíte, co ve skutečných podnicích působí změny předpisů, včetně kouzel ČNB.

Že nějaká prokazatelná evidence tržeb a zisků musí být, jsem pevně přesvědčen. Je jen otázkou vhodné formy. Tu jsem v článku nenašel. Podle Vás by tedy při zakládání živnosti by se budoucí živnostník neměl nikde registrovat, neměl by odvádět daně, neměl by mít sociální a zdravotní pojištění,neměl by mít trestní záznam, atd.

0 0
možnosti
AH

7. 9. 2015 17:30
Re: Vážený pameLepeši

Sorry

Vážený pane Lepko

0 0
možnosti
JL

J. Lepka

7. 9. 2015 12:10
Nic nového pod Sluncem.

Již po velké povodni roku 2002 měla socialistická vláda plnou hubu řečí o pomoci vyplaveným a takřka současně / no abych jim nekřivdil, možná to bylo dřív /schválila pro živnostníky takové zálohy na daních, že se většina rovnou vypravila na pracák. Pozoruhodné na tom je, že argumentačně to měla tehdy vyfutrované stejnými nesmysly, jako nyní Bureš s EET.

0 0
možnosti
RL

7. 9. 2015 13:30
Re: Nic nového pod Sluncem.

Tak ono se v té věci jinak moc lhát nedá...

0 0
možnosti
AH

7. 9. 2015 11:46
Vážený pane Kalesi

magistře politologie. Vzhledem k Vašemu odbornému i pracovnímu profilu a k tomu co jste dosud vykonal, jsou Vaše články krajně povrchní a nedůvěryhodné.

0 0
možnosti
JL

J. Lepka

7. 9. 2015 12:06
Re: Vážený pane Kalesi

Pro vás možná nedůvěryhodné, nicméně to neznamená, že nejsou pravdivé. Zkuste se oprostit od pouček z VUMLu a přemýšlet.

0 0
možnosti
MP

7. 9. 2015 10:21
Nestěžuje si. Jsou zde poradenství pro inovace a podnikání.

Ovšem ti, kteří vám v Česku (za stabilní přítok peněz z EU nebo i za české státní peníze) chtějí odborně radit, jak máte úspěšně inovovat a podnikat, sami nikdy v životě nepodnikali ani neinovovali. A na českých vysokých školách (které úspěšně vystudovali) jim k těmto tématům v podstatě nic neřekli. Na českých školách se vychovávají především zaměstnanci, nikoliv podnikatelé. Jak ovšem odolat lákadlu jistých EU peněz a nestat se nominálním odborníkem na cokoliv, tzn. třeba i nominálně radit v podnikání a inovacích?

Po listopadu 1989 se do českých inovačních a podnikatelských center dostali především ti, kdo svou dosavadní práci ztratili, protože jejich instituce z dob socialismu byly zrušeny - například Svaz Československo sovětského přátelství.

V minulé dekádě obsazování funkcí v inovačních a podnikatelských centrech fungovalo už poněkud jinak. Jak? Děti českých politických prominentů, které nebyly schopny vystudovat pořádnou vysokou školu (technického směru), vystudovali politologii, sociologii, či vyjímečně i vysokou školu ekonomickou. S nabytými vysokoškolskými diplomy byli tito mladí lidé svými politickými prominenty (rodiči) následně protlačeni na jistá pracovní místa, tzn. jako odborníci na inovace a podnikání.

Metafora: Může se člověk stát úspěšným sexuologem, aniž by sám měl ve svém životě nějaký sexuální styk?

0 0
možnosti
MB

7. 9. 2015 10:17
Jak se začínalo podnikat ve 30. letech 20. století

Můj otec, který vybudoval jednu z pěti výroben armatur pro dálková vedení vysokého a velmi vysokého napětí (vn a vvn)  v kontinentální Evropě, popsal ve svém životopisu počátek podnikání takto:

Po přestěhování z Prahy (kde výrobu po technické stránce dva roky připravoval) do Modřan ohlásil jsem koncem března r. 1930 příslušnému úřadu otevření vlastního podniku a opovědění řemeslné živnosti elektromechanické a zámečnické. Objednal jsem potřebné polotovary, stroje, nástroje, nářadí a modely a po jejich dojití zahájil se dvěma zámečníky, jedním soustružníkem a technickým úředníkem vlastní výrobu.

V květnu 1930 konal se v Praze sjezd Elektrotechnického svazu spojený s výstavkou novinek, na které jsem rozhodl ukázat budoucím zákazníkům své výrobky. Toto vstoupení na československý trh, ovládaný dosud zahraničními firmami, vyvolalo u zákazníků velký zájem a u konkurence poplach (konec citátu). Jak jednoduché. Za dva měsíce na trhu!!!

Pro neznalé: armatury dálkových vedení vn a vvn jsou součásti pro nesení, kotvení, spojování a ochranu vodičů.

Po třech letech přenesl otec výrobu do vlastního objektu v Horních Počernicích a úspěšně ji rozvíjel (jen z toho co vydělal, bez bankovních úvěrů!) až do roku 1948 (45 zaměstnanců a vlastní ohňová zinkovna) kdy ji komusté protiprávně znárodnili a do pěti let totálně zničili, takže se armatury začaly opět dovážet z ciziny.

0 0
možnosti
JH

7. 9. 2015 10:04
Myslel jsem, že svobodní,

ale Svobodní už ne.

Někteří plamenně píší o věcech, o kterých evidentně mnoho nevědí (téměř nic, kromě názvu, nevědí).

Tak tedy Svobodní ne.

0 0
možnosti
KJ

7. 9. 2015 9:25
Proč ty klacky ? Protože stát ovládají socialisté !

To jste fakt nevěděl ? Dzp.

0 0
možnosti
LN

L. Novák 475

7. 9. 2015 18:14
Re: Proč ty klacky ? Protože stát ovládají socialisté !

Pokud připočítáte Klausovu éru devadesátých let, tak máte pravdu. ČSSD to dohnala k "dokonalosti" svou "legislativní smrští". K čertu s nimi!

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz