1.12.2022 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

DEMONSTRACE: 70 tisíc z milionu

Parlamentní volby v říjnu 2021 vytvořily v České republice trochu paradoxní situaci. Mírně přes milion hlasů dostaly strany, které neprošly přes uzavírací klauzuli. Dá se říci, že tím vznikla jakási „strana nezastoupených“, která by ve sněmovně představovala třetí nejsilnější stranu, s téměř dvaceti procentní podporou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Žůrek 7.9.2022 19:41

Petr Fiala je velice slabý premiér. V Evropě je válka, je inflace a to není legrace. Ale on de facto nic nechápe. Občan se musí podivovat...

J. Lukavsky 8.9.2022 7:30

No od premiéra nechci aby mlátil botou v parlamentu do stolu, nebo házel bonmoty "motýle máme rádi" apod. Četl jsem projev premiéra a připadl mi velice dobrý. Pokud vím, tak cena plynu se bude řešit na zasedání EU zanedlouho, je to na programu. Takže vyřvávat, že chci něco hned... no jak známo na složité problémy existuje vždy jedno jednoduché a špatné řešení. Jistěže občan má právo demonstrovat, nicméně při pohledu na seznam řečníků z Václaváku bych tam určitě nešel. J.L. end

P. Dvořák 8.9.2022 17:43

Nejpikantnější bylo, že ty "kousky" (Skála, Zahradníková) a pod. nikdo nevypískal. Takže s nimi účastníci asi souhlasili.

Slova pana presidenta o inteligenci našeho lidu se, žel, naplňují. :-)

M. Kulhavý 8.9.2022 20:04

Jako mnohdy rýpavý Dvořák je často vedle. Lidi se tam nesešli kvůli personám na podiu, ale na protest proti vládě, zvláště proti Fialovi za jeho slova o válce a o okamžitém zavírání odběru plynu. Hlavní téma , které se diskutovalo byla tvorba nesmyslné posloupnosti v ceně elektřiny: výroba 45 hal. a zpětný nákup za 12 a více korun.