28.11.2022 | Svátek má René


Diskuse k článku

DEMONSTRACE: 70 tisíc z milionu

Parlamentní volby v říjnu 2021 vytvořily v České republice trochu paradoxní situaci. Mírně přes milion hlasů dostaly strany, které neprošly přes uzavírací klauzuli. Dá se říci, že tím vznikla jakási „strana nezastoupených“, která by ve sněmovně představovala třetí nejsilnější stranu, s téměř dvaceti procentní podporou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Prikner 10.9.2022 4:42

Ty pravidla nastavil pro 6ztikolku jistý ústavní soud a není se co divit, že to tak dopadlo. Fialenko dopadne tvrdě i se svými poskoky.

J. Novák 8.9.2022 21:21

Fiala je akorát zdatný sosač peněz z veřejných prostředků. Tenhle vykuk připravil prostřednictvím své (ne)ziskovky občany této země již o téměř sto milionů korun.

R. Woloszczuk 8.9.2022 14:18

Koalice ztratila jakoukoliv důvěryhodnost a její přístup "antibabiš" se jí oprávněně vymstí. Velká část voličů ji v minulých volbách volila protože věřili, že budou dělat věci jina než Babiš, realita ukázala že se chovají naprosot stejně, jen mají kultivovanější projev. "milion voličů co se jejich hlasy nedostaly do sněmovny" byl při volbách dnes je ten počet podstatně větší, protože se k nim přidají ti co se jen antibabišem nechali zmanipulovat a zjistili, že naletěli...

J. Krejčí 8.9.2022 7:09

Zdá se mi, že většina diskutujících je na straně účastníků manifestace a tedy i jejích svolavatelů. Ti hlavně jsou proruská svoloč a nejraději by otočili vývoj před samet a vzkřísili SSSR, tu říši zla. Hlupáci dělají z účastníků ustrašené chudáčky co se bojí o své rodiny. Houby, jsou to hloupí voliči, kteří nepoznají který politik lže a volba prezidenta Zemana je toho důkazem.

F. Žůrek 7.9.2022 19:41

Petr Fiala je velice slabý premiér. V Evropě je válka, je inflace a to není legrace. Ale on de facto nic nechápe. Občan se musí podivovat...

J. Lukavsky 8.9.2022 7:30

No od premiéra nechci aby mlátil botou v parlamentu do stolu, nebo házel bonmoty "motýle máme rádi" apod. Četl jsem projev premiéra a připadl mi velice dobrý. Pokud vím, tak cena plynu se bude řešit na zasedání EU zanedlouho, je to na programu. Takže vyřvávat, že chci něco hned... no jak známo na složité problémy existuje vždy jedno jednoduché a špatné řešení. Jistěže občan má právo demonstrovat, nicméně při pohledu na seznam řečníků z Václaváku bych tam určitě nešel. J.L. end

P. Dvořák 8.9.2022 17:43

Nejpikantnější bylo, že ty "kousky" (Skála, Zahradníková) a pod. nikdo nevypískal. Takže s nimi účastníci asi souhlasili.

Slova pana presidenta o inteligenci našeho lidu se, žel, naplňují. :-)

M. Kulhavý 8.9.2022 20:04

Jako mnohdy rýpavý Dvořák je často vedle. Lidi se tam nesešli kvůli personám na podiu, ale na protest proti vládě, zvláště proti Fialovi za jeho slova o válce a o okamžitém zavírání odběru plynu. Hlavní téma , které se diskutovalo byla tvorba nesmyslné posloupnosti v ceně elektřiny: výroba 45 hal. a zpětný nákup za 12 a více korun.

P. Hák 7.9.2022 18:54

Co se týká údajného "konzervativního křídla ODS", tak to osm let nehnulo prstem, aby otočilo kurz ODS jinam. Celou dobu podporovali toho, kdo postupně udělal z ODS druhou TOP09. Je mi líto, ale odepsali se sami.

A líto mi to je, protože jsem ODS dlouhá léta pravidelně volil. Fialovu "TOP09 Model 2" ale volit nemohu.

P. Hák 7.9.2022 18:49

Fiala je klasickou ukázkou myšlení Demobloku, tak, jak vykrystalizovalo během osmi let v opozici. Vypadá zhruba takto:

"Jen my máme pravdu. Jsme čestní a inteligentní. Všichni, kdo jsou čestní a inteligentní, podpotují výhradně nás. Ten, kdo má jiný názor, je kobliha, důchodce v teplákách, ruský šváb, zrádce a kremlobot, je frustrovaný ze svého života, hloupý a zlý. Takoví lidéby vůbec neměli mít volební právo. Vlastně to ani nejsou lidi."

V tomto postoji se Demoblok a jeho voliči celou donu utvrzovali a radikalizovali. Spřátelená média jim mazala med kolem úst, přizvukovala jim a jejich chyb si nevšímala - a ještě stále to většina z nich dělá. Premiér je tváří toho všeho.

Opravdu čekáme, že se Petr Fiala začne zbývat tím, co si myslí koblihy, zrádci, švábi a kremloboti?

M. Kulhavý 7.9.2022 18:34

Byl jsem tam, prošel jsem tři , čtyři místa a ve všech bylo hlavní téma cena el. energie od výroby (o.45 kč) po nákup z burzy za 10, 12Kč. Rovněž Fialovo "jsme ve válce" se tvrdě odsuzovalo a s tím i prohlášení o okamžitém zastavení odběru plynu z Ruska - a to, aniž by měl náhradního dodavatele.

Žádné poklonkování Rusku a kdyby demonstraci proti vládě svolala třeba hajzlbába, tak by lidi přišli. Tím chci říci, že bylo celkem lhostejné, kdo tam řeční, tedy jaké má politické pozadí.

T. Diblík 7.9.2022 17:36

„První povinností vlády je chránit lidi, nikoliv řídit jejich životy.“ — Ronald Reagan

F. Zrcek 7.9.2022 17:12

Možná už si i fialka matně uvědomuje, že do něčeho šlápl, ale neumí si přiznat fatální renonc. U něj je to i profesní selhání, a to je fakt problém. Je na tom ale dnes zhruba stejně jako putínek poněkud východněji. Oba si svorně nepřipustí, že za jejich problémy neodpovídají jejich nepřátelé, ti skuteční nebo vylhaní, ale katastrofální neporozumění tomu, co se vlastně děje. Ovládly je jejich kamarily přitakávačů a živí v nich iluzi, jak jsou skvělí. Dokud někdo důvěryhodný, jako třeba Štěpán Cháb, nepřinese report přímo z václaváku. Politici východu i západu se zase začali domnívat, že dostali s vůdcovstvím zároveň i patent na rozum. Okolí se ty nešťastníky snaží všemožně izolovat, aby nezjistili, jak je to doopravdy. Nicméně dějiny je nakonec stejně dostihnou a semelou. Pokud se včas neprobudí a nezačnou vnímat realitu.

J. Černý 7.9.2022 15:15

Jinak tato vláda získala 27% všech voličů.

D. Mach 7.9.2022 15:23

To je dobrý, ne?

J. Černý 7.9.2022 15:25

Upřesňují. Je to na vás.;-D

M. Kovářová 7.9.2022 14:44

Autor, jako ostatně řada jiných, neměl zájem si opakovaný výrok pana Fialy přečíst a vychází pouze z pozdějších zjednodušených interpretací bůhví koho. Premiér Fiala mluvil o svolavatelích demonstrace, nikoliv o účastnících. Jestli v tom autor nevidí rozdíl, neměl by se k veřejnému dění vyjadřovat.

J. Černý 7.9.2022 15:23

Svolali ji síly, co se hlásí k proruské orientaci. To řekl Tak jednak to nemůže být cca jen 5 lidí. Předmětem demonstrace nebyla válka na Ukrajině, ale šílené ceny energií, obrovská inflace a spíci vláda.

Lhář Fiala jen tradičně odklonil.

P. Dvořák 8.9.2022 17:51

Autor tam asi byl i jistě projevy s. Skály a pod. ocenil. A že proti takovým nesmyslům nikdo nepískal? Smutný doklad toho, že by Fiala měl pravdu, i kdyby do toho účastníky zahrnul.

A lepý Žarko Jovanovič? Jeho monumentální postava musela zaujmout.

Takhle se dostával k moci i Hitler. A Gottwald ... R^

J. Prikner 7.9.2022 13:29

Co furt kecate o proruských silách? Režimní poskočí neznají jiné nutkání než Putina. Ti lidé co tam byli i další, co s nimi souhlasí jsou prostě nás..rány cenami elektriky plynu a benzínu. Opravdu nechtějí tuto vládu, s i EU, dokonce ani NATO, původce této.krize. Proto je ze s;-Drdce nechtějí

F. Brnušák 7.9.2022 17:35

Rusko je v NATO?

J. Farda 7.9.2022 12:34

Organizátorům roste sebevědomí. Zaznívají i výzvy k povstání, varují experti

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/domaci-zivot-v-cesku-radikalizace-muze-silit-varuji-experti-pred-dalsim-vyvojem-v-cesku-213425

Skvělá zpráva pro skutečné vlastence, a naštěstí pro ně už existuje osvědčený vzor pro zahájení akce z DLR a LLR, takže za zpěvu Internacionály může vlastenecký předvoj rychle spustit akci! Již vzhůru psanci této země ... R^

F. De Winter 7.9.2022 12:47

Profláknutý dezinformační web.

J. Černý 7.9.2022 15:24

V Kosovu to bylo jak ?

M. Vaněk 7.9.2022 12:04

Výměna nýmanda v této zkorumpované straně, která má lví podíl na devastaci této země, je zbytečné; možná se probudí i její zatvrzelá část voličů, a pošle tuto stranu do pekla jako jiné zlodějské strany typu čssd apod.

D. Mach 7.9.2022 13:00

Babiše v čele ÁNO nelze vyměnit. On tu stranu vlastní.

J. Vintr 7.9.2022 14:20

Volby budou až za tři roky. To už by bylo pozdě na nápravu. Škody budou nevratné. Jediné řešení je znormalizovat naše vztahy s Ruskem a rozejít se s Bruselem. To ovšem žádný ze současných politiků neudělá.

J. Lukavsky 8.9.2022 7:33

"znormalizovat naše vztahy s Ruskem" myslíte něco jako 21.VIII.1968? Ano, to je dobrý nápad! J.L. end

F. De Winter 7.9.2022 12:00

Jestli si naše skvělá ojrohodnotná, demokratická a vždy pravdomluvná vláda myslí, že lidi přišli na Václavák, protože mají strach, tak jim gratuluji k největšímu, ba fatálnímu omylu, který je v krajním případě může i zabít. Lidi nepřišli, protože mají strach, lidi přišli, protože jsou vládu nas_raní, jak nebyli už třicet let.

Představte si to – lidi v zájmu sjednocování přešli tolerantně třeba Luboška Volného... Tohle byl od pořadatelů kiks jako blázen.

Stejně tak nám lid velmi tolerantně sledoval, jak tam řečníci od Svobodných dší síru na Babiše a vůbec jim nedochází, že půlka lidí na té demonstraci Babiše pravděpodobně volila.

Lid se také celkem v pohodě přenesl přes covidové hysteráky.

Kdyby byly normální časy, tak kvůli některým řečníkům by většina lidí už podruhé nepřišla... Vlastně ani nejde o to, co říkali, ale jak to říkali. Vůbec se nedivím, že Rajchl a odborníci celkem suverénně ovládli pole, protože mluvili o tom, co lidi doopravdy trápí.

Tak moc jsou lidi naštvaní, milá vládo. Tak moc, že přežili a tolerovali tu řečnickou vatu mezi důležitými proslovy. Oni už se nebojí. Oni přišli, i když nebylo úplně po jejich. Přišli, i když slyšeli spoustu kravin. Přišli, protože je se_rete až za hrob. Protože je lepší poslouchat velkého bojovníka proti covidu, jak brečí, než Blyštivého Péťu. Je lepší se sebezapřením poslouchat Cimprichovou než Markétu Pekarovou. Tak daleko to došlo. Tak dlouho jste nekonali, až je kdejaký exot lepší než vy. Lid už se vás nebojí. Lid už prolomil vaší informační cenzuru, lid se obejde bez vašich médií, obejde se bez vašich fondů a tohle už nezastavíte střelbou ani nálepkováním. Už je jedno, jestli mééédia mlčí nebo mluví, lid má už svoje řečníky a vlastně i svoje noviny a televizi. (Vidlák - zkráceno)

P. Pepax 7.9.2022 12:21

R^ přesně.