1.2.2023 | Svátek má Hynek


Diskuse k článku

17. LISTOPAD: O tehdejším i současném

Pokud se někdo ptá, zda je co slavit, tak má buď problémy s pamětí, pokud si komunismus pamatuje, anebo je to osoba, která už nemá žádnou osobní zkušenost s tzv. reálným socialismem. Jak čtenáři mých komentářů a článků vědí, tak mám i já v současné době tisíc a jednu připomínku k tomu, co nefunguje a co by se mělo změnit. Přesto říkám, že bychom měli slavit!

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Černý 18.11.2022 17:44

Investor s bývalý člen predstavenstva a generální ředitel vytunelované, tehdy ještě státní, Komerční banky, a.s u příležitosti oslav 17. listopadu .: Socialismus odměňuje líné hlupáky a kapitalismus odměňuje přičinlivé a schopné lidi. Proto může dlouhodobě přežít jen jeden z nich.

P. Černý 18.11.2022 17:57

Sociolog Hampl: Za třicet let neomezené vlády takových pracovitých inteligentu vidíme výsledky. Devastaci všech oblastí života, zhroucení životní úrovně a zničení mezilidských vztahů. Kdybychom neměli ještě za socialismu postavené elektrárny a produktovody, mohli bychom si dnes topit leda klacíky. Za vlády těch líných idiotů se mohl i ten nejchudší člověk dosyta najíst a napustit si vanu teplé vody. Dnes milion lidí hladoví, teplo doma je luxus, ale zato si můžeme přečíst moudra pana emeritního generálního ředitele Radovana Vávry.

M. Moravcová 20.11.2022 7:52

👍

J. Lukavsky 20.11.2022 10:02

"dybychom neměli ještě za socialismu postavené elektrárny a produktovody, mohli bychom si dnes topit leda klacíky" ano, ano, jak vidíme pohledem na Západ. Tam dělníci spí pod mostem a jejich děti pláčí hlady a topí si starými plasty, na klacíky nemají... a elektřinu vůbec ještě neznají. Inu proto dříve byla cesta na Západ zakázána, aby naši dělníci neutrpěli šok pohledem na tu bídu. J.L. end

F. Zrcek 20.11.2022 13:50

Upravil bych to - za normalizace byli odměňováni líní hlupáci, zatímco dnes agilní pošuci. Ty epochy se vícemeně pravidelně střídají.