26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

PSÍ PŘÍHODY: Rvačka se svatozáří

Bart je pes deset let starý a dá se od něho očekávat aspoň nějaká dávka moudrosti. Tedy, on je moudrý. Ale nesmí kolem něho jít jedlý pes, pak jde moudrost stranou.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Marcela 10.11.2005 18:24

A co když je to naopak!

Coby majitelka "jedlého psa" to vidím následovně: "Jedlý pes" uvidí na obzoru "Maxipsa" (psa větší velikosti nejlépe leonbergra, vlčáka nebo bernardýna) a zajásá, protože menší psi jsou mu lhostejní. V pevném přesvědčení, že konečně našel rovnoceného soupeře se naježí a začne mu nadávat. "Maxipes" ztuhne a nevěřícně civí.Je možné že si na něj dovoluje takový "piškvor"? Po chvilce se probere z tranzu a pokusí se drzého "piškvora" odeslat do patřičných mezí. V tuto chvíli na scénu vstupují oba majitelé a táhnou rozzuřené psy vodítky od sebe. Táhnutý "Maxipes" se nevrle nechává táhnout, stále ještě nadává a lituje, že nemohl "piškvora" na místě zakousnout. Pravděpodobně z toho má do smrti mindrák. "Jedlý pes" odchází s úsměvem - to mu to nandal!
psiman 9.11.2005 20:59

Se Vám divim!

Svého času jsem v několika "Psích příhodách" přečetl a dal dohromady, že o Barta je teď postaráno tak, že se o něj střídavě nebo podle času, starají O.N a David. A z poznámek typu" Bart chodí ven jen v košíku a na vodítku" je zcela jasné, že nemůže být někde v baráku plném řemeslníků, kteří nechávají otevřené dveře, okna i ostatní otvory, kudy se snadno takový psík protáhne ( s vidinou "to bude sranda" se protáhne RTW i úplně malou dirkou,znám to podle našeho NO!). Navíc pro Barta v neznámém prostředí, to by pro něj bylo ještě víc stresující, než když ho nechal O.N doma Na Mrázovce a šel vydělávat a večer se zase vrátil. Kdyby Bart náhodou utekl a někde v okolí si našel jedlého psa nebo kdyby se někam zatoulal a nenašel cestu zpět, to byste O.N. odsoudili za to, že tam Barta vůbec bral, když se tam ještě staví!!!!! Já všem těm kouskům poznámek O.N. věřím a vím, že až budou mít hotový domek, tak se Bart přestěhuje a budou Psí příhody začínat: Když jsme byli večer s Bartem a Irdou na ...........
G. Pašek 9.11.2005 16:17

Bart našel tenisák, Bart potkal jedlého psa, Bart našel tenisák, Bart potkal jedlého psa . . .

Ksakru, kdo vlastně píše ty "Psí příhody?"
Éfule 9.11.2005 14:07

Za dobrotu na žebrotu - to vlastně známe taky.

V podobě Barči. Nemyslím to tak, že bysme na tom tratili my.
Ale když jsme si Barbuchu "přivlastnili" a odkoupili ji z místního domova důchodců, mysleli jsme, že bude klid. Není. Důchodci se rozdělili na několik táborů. Jeden má Barbuchu rád a stýská se mu po ní, protože: "No to je přece naše Bára, no ona mě měla vždycky moc ráda a dávala mi pacinku, pojď sem Báro, já Tě pohladím!" (mimochodem - pacinku ta chuděra dává stylem, že se na dotyčnýho vůbec nedívá a bere to spíš jako svůj "úkol").
Druhý tábor má Báru taky rád a je dokonce rád, že je Barča u nás, protože připouští, že se u nás má líp.
No - další tábor nemá ráda Barča, a proto jeho příslušníky pokaždý patřičně seřve.
Čtvrtý tábor se Báry bojí nebo ji vůbec nemá rád, a tak si na ni chodí stěžovat, pořád nás okřikujou, ať si ji připnem, načež mamina nedávno ztratila nervy a jedný bábince odpověděla stylem, že ten pes, kterej tak strašně nechutně štěká je jejich Bára, kterou si k tomu sami vychovali svým přístupem a že ji další připomínky nezajímají. Je to boj, kterej nemáme šanci vyhrát, ale co - hlavně, že je Barča spokojená...
Heduš 9.11.2005 15:03

Re: Za dobrotu na žebrotu - to vlastně známe taky.

Éfule, právě!!! Ještěže jste jí umožnily takhle dál takhle krásně žít! :-)
Kačer 9.11.2005 11:30

za dobrotu na žebrotu!

tak mám pro vás ranní příhodu. Venčíme Andulu a Abbie a cestou domů jsme uviděli na silnici za naším domem holuba, evidentně zmateného a neschopného letu. Vzala jsem si obě pejsky a přítel se snažil pernatce přemístit na trávu. Andula začala vydávat zvuky jako když ji na nože berou, protože to dle jejího názoru byl zaručeně jedlý pták. A tu se z otevřeného okna vynořila hlava místní hysterické babky a začala řvát na celou ulici "Vy hajzlové, co to tam tomu psovi děláte?! Svině!" Nechápavě kouknu nahoru a v tom mi přistál pytlík čehosi na rameni. Musím uznat babka má dobrou trefu!
ZZ 9.11.2005 12:11

Re: za dobrotu na žebrotu!

Mala by se byt rada, ze vás nepodozrievali z napadnutia toho pernatca, to by ste vy a vasi psi mali o "zábavu" postarané. Pre okolie by ste sa stali nebezpecnými a neziadúcimi. Takto si babka ulavila a vy si ulavíte pri cistení toho niecoho co po vás hodila.
Heduš 9.11.2005 12:16

Re: za dobrotu na žebrotu!

Kačere, nehodila po tobě svoje zuby??????? :o)))))))
Kačer 9.11.2005 12:48

Re: Re: za dobrotu na žebrotu!

Heduš :o)))))) Vypadalo to jako to co se dává kočkám do záchodu, ale blíž jsem to nezkoumala!
Jojin 9.11.2005 17:15

Re: Re: Re: za dobrotu na žebrotu!

...doufám že před tím než to kočičky použily.
Y 9.11.2005 12:51

Re: za dobrotu na žebrotu!

YGA 9.11.2005 12:56

To bylo uklepnutí,

omlouvám se - ještě to s těmi fousy moc neumím.
YGA 9.11.2005 12:55

To máte za to,

že týráte nebohé pejsky! Vy, Vy, Vy Kačere, že se nestydíte. A možná, že týráte i holuby. Chichichi.
Éfule 9.11.2005 13:25

Re: za dobrotu na žebrotu!

No Kačere, doufám, že jste ten pytlík s čímsi uklidila! Protože týrat nevinný pejsky, holuby a ještě k tomu dělat bordel na ulici - to se přece nedělá!
Heduš 9.11.2005 13:40

Re: Re: za dobrotu na žebrotu!

téda Éfule, to je trefa do černého, řehoním se tu zcela nestydatě :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Vlad 9.11.2005 14:18

Re: za dobrotu na žebrotu!

Dobrou reakcí by bylo věnovat staré paní reklamní leták z místního krematoria. Co jsou takovéto prkotiny proti růstu cen za spálení vašeho těla?  Babo? :-)
Hela S. 9.11.2005 14:23

Re: za dobrotu na žebrotu!

Náááhodou, takových lidí, co se zastanou slabých a týraných bychom si měli vážit. A o to víc, že měla babča odvahu se ozvat. Ona z pohledu majitele psa, kterému se nic neděje, vypadá jako semetrika, jenomže kdo ví , kolik koček a psů tou svojí trefou zachránila před takovými h....y, co kopou do koček, škrtí psy apod. Pokud tekový hod provozuje častěji, není se co divit, že se trefila :-)
Kačer 9.11.2005 15:15

Re: Re: za dobrotu na žebrotu!

Ta paní má 4 psy, všechny v dost děsném stavu, dlouhosrsté křížence se splstnatělou srstí a jeden z nich má otevřené boláky po těle!...řve si pouze pro zábavu :o|
Hela S. 9.11.2005 15:25

Re: Re: Re: za dobrotu na žebrotu!

Kačere, tak to by možná chtělo veterinární správu - na kontrolu, zda ti psi nejsou týraní. Zplstnatělá srst se týráním nenazývá, ale neošetřené boláky bych řekla, že už ano ... :-/
Gratuluji, pane Neffe, 9.11.2005 10:39

úžasné!

Jak je ten váš pes statečný a inteligentní v porovnání s těmi tupými hovady, ostatními psi. Až srdce usedá. Vy jste takový náš malý český Jack London, že?
evka 9.11.2005 11:05

Re: úžasné!

Vážený anonyme, proč svoji narážku adresujete jen panu Nefovi?Přečtěte si diskusi a zjistíte, že i my ostatní si tady sdělujeme zážitky s našimi psy........tedy pardon, podle vás si tu s těmi našimi zázraky honímě triko na úkor ostatních.Dneska jste vstával pr   í napřed, co
Béda 9.11.2005 12:03

Autore,

na rozdíl od evky z toho mám po přečtení obdobné pocity, jako Vy. Je ale pravdou, že Bart za toho svého, dnes už asi jen  občasného, majitele nemůže. 
Jirka 9.11.2005 12:32

Re: úžasné!

..ostatnímy psy, moulo.
Klára 9.11.2005 12:44

Re: Re: úžasné!

no, ve skutečnosti OSTATNÍMI PSY, kdyz uz jsme u toho:-)
Vlad 9.11.2005 14:23

to 857039xxx

Ty krávo nebo vole, o tebe se nikdo nezajímá,  nejsi k ničemu, jsi mlha, skoč s mostu, jestli nesjsi schopen/ná se něco naučit a být užitečný/á. Nepleť se mezi lidi, kteří mají rádi zvířata. Ten most ej blízko. Skoč!
Eva B. 9.11.2005 10:05

add Bart

už sem nechodím, jen občas nakouknu - Bartovy příhody zpravidla začínaly úvodem " dnes ráno při procházce"  " když jsme šli večer kolem hotelu Blaženka". zase budu za štváče: copak je shnilého ve státě dánském? pochybnosti hryzají, že toto jsou vzpomínky na Bartovy příhody nedávné,  z časů před Zvolí. už jsem to napsala mnohokrát: nechat psa na Mrázovce, jestli je tam šťastný, není žádný zločin. Aston nám předkládal příběhy o nejmenších nuancích psího života a najednou se bojí napsat, jak se Bart skutečně má? pane Neffe, dosud jsem si Vás vždycky vážila jako pejskaře, člověka , spisovatele.  mám radar na to, co je psáno a co je skryto mezi řádky. tohle neberu. je to samozřejmě Vaše volba, co uděláte a co o tom napíšete. ale když učiníte z Barta psa veřejného, nedivte se, že se čtenáři ptají.
Hela S. 9.11.2005 12:47

Re: add Bart

Evo B. jak je dneska v (kolika to? pěti?)-kočičíně? Občas byste mohla přijít, aspoň na Zvířetník. Maxe mi je líto (četla jsem to na kockach-online), až budete vědět vic (to by mělo být zítra, že?), dejte vědět, co se vlastně stalo. Jinak mi příspěvkem mluvíte z duše, já tu pochybnost ráno taky napsala, pak jsem ji raději smazala. Nechce se mi tady rozdmýchávat vášně. Jsem ráda, že se Bart do příhod vrátil. A nové příhody znamenají, že se s p. Neffem vídá. Asi to není ideální, ale aspoň něco :-/
Eva B. 10.11.2005 10:00

Re: Re: add Bart

Helo smutek a bolest ze ztráty Maxe prožil naplno Honza, protože mu odešel v náručí :-( já jsem naštěstí tady... tak to nebylo tak hrozný... ale jestli to byla vina veta, ať si mě nepřeje!!! jen jsem se děsila, kdo bude do třetice - Max, Tygřík a... a byl to Borísek. bála jsem o Shany - ale ta se ještě nikam nechystá :-)) kdopak by dirigoval celou familii a dechem jedovatým málem leptal sklo? / má chronický zánět dásní/ souhrnem - Pětikočičín se má podzimně, obalujeme se pěknou zimní srstí, chystáme se na očkování a objednat na kastraci Bulíčka kocouříčka. až se Honza dostane z nejhoršího, vypraví se k Elen Maňasové pro číčánka, protože Sigískovi by bylo samotnému smutno :-) jinak jedeme v neděli na výstavu na Chvalskou tvrz a taky jsem nabídla, že se dočasně postarám o alergickou Flíčku, když bude třeba .Snížek bílý a Siska pravidelně pořádají noční bojovou hru " bytem za mnou přes cokoliv" finálně se Sísa unaví a nezničitelný bojovník Sněhůrek jde ťapat po mě :-) a budeme malovat, to bude zdrojem neutuchající zábavy pro celý Kočičín :-)) a to jsem říkala, jak je teď Pětikočičín poklidně perský + jeden malý pejsek :-)))))
evka 9.11.2005 9:51

Přímo tu chlupatou svatozář vidím.

Bártík musí být na vrcholu blaha.Nabančil jedlému psovi a ještě ho za to politovali
Hela S. 9.11.2005 8:38

Barte

jsi jednička a tentokrát si tu svatozář zasloužíš i přes prožitou "rvačku". Teda, jaká rvačka, že? Tys pouze umravnil jednoho nevychovaného psa :-))) A je super, že jsou psí příhody zase i o Bartovi. :-)))