7.8.2020 | Svátek má Lada


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tulejová 10.6.2020 6:53

S vyhřezlou ploténkou máme zkušenosti u naší nebožky kočky. Kočka Tim už byla stará, špatně skočila a s příšerným řevem za sebou tahala nohy. Řvala chudák celou cestu k veterinářce, muž předběhl narvanou čekárnu se slovy "promiňte, jdu s umírající kočkou". Paní doktorka jí klouby prstů přejela po páteři a kočka skočila ze stolu. Dožila se 14 let.

P. Victorin 10.6.2020 7:31

Dobrý den, pí Tulejová!

Dovolte mi osobní historku k tématu. Kdysi, v prvé polovině šedesátých let, jsem spadl z minimotocyklu Pionýr a po několika málo dnech jsem bolestí vzadu v páteři, v oblasti tzv. kříže, nemohl učinit ani pár kroků a bez bolesti ani sedět, ani ležet.

Dobelhal jsem se s bolestmi k nejmenovanému středoškolskému lékaři, ordinujícímu pro mou strojnickou průmyslovku Betlémská, v Revoluční třídě. Onen, s prominutím idiot, mne po krátkém vizuálním vyšetření vyhodil jako simulanta!

Protože jsem tehdy aktivně závodil ve špičkovém kanoistickém dorosteneckém oddíle Žižka Praha, zoufalý jsem se s bolestmi dosvíjel do Vojenské nemocnice Motol, k našemu sportovnímu lékaři.

/pokračování/

P. Victorin 10.6.2020 7:31

Ten po prvním pohledu na má záda ve stoje a v předklonu, vynesl diagnozu, kterou si pamatuji dosud /jako "nelatiník" doufám, že správně/, znějící - "Distorze sakrálního kloubu" a pravil - "To vás musí ohromně bolet". Pak mne položil na chirurgické lůžko, "zacvičil" s jednou mou dolní končetinou /už nevím, zda pravou či levou/ - kyčelní kloub zapadl do svého pouzdra a bylo po problému!

Nebýt onoho sportovního lékaře z Vojenské nemocnice, možná bych skončil na invalidním vozíku!

Přátelsky zdravím! :-)

J. Tulejová 10.6.2020 19:37

Pane Victorine, to jste měl štěstí. Doufám, že se vám to už neopakovalo. Kolegovi "vypadával" ramenní kloub a s radostí mi líčil, jak si ho sám dává zpátky. /Moc jsem mu nevěřila./ Příjemný večer.;-D