24.10.2021 | Svátek má Nina


Diskuse k článku

BEST OF HYENA: Zrádný kocour

Tedy, on není zrádný, je to prostě kocour, navíc zrzavý. Nora ho honila při návratu z procházky. Šli jsme takzvané áčko, to je nejmenší okruh, který s pejsky podnikáme, dvoukilometrový.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Tulejová 10.6.2020 19:37

Pane Victorine, to jste měl štěstí. Doufám, že se vám to už neopakovalo. Kolegovi "vypadával" ramenní kloub a s radostí mi líčil, jak si ho sám dává zpátky. /Moc jsem mu nevěřila./ Příjemný večer.;-D

V. Kolman 10.6.2020 14:33

Asi nenapíšu nic nového, ale:

V ulici pajdal starý jezevčík a ztěžka vlekl za sebou zadní nohy. Za pár dní jsem ho viděl, jak má pod sebou u zadních nohou připevněný vozík se 2 kolečky. Radostně fofroval jako za mlada.

Z celého srdce jsem to tomu jezevčíkovi (v dobrém slova smyslu!) přál.

A. Bytová 10.6.2020 11:31

Zrzaví kocouři jsou nejnebezpečnější! ;-D

Ś. Svobodová 10.6.2020 10:48

Výhřez ploténky u psů se léčí práškama a poměrně rychle. Ale nesmí se víckrát opakovat, pak přestanou zabírat a je to zlé. Náš psí dědeček si ten první zopakoval po 14ti dnech. Naštěstí máme známou MVDr, která se specializuje na fyzioterapii a chiropraxi psů a koní a opravdu mu pomohla zpevnit svaly tak, že je to rok a další problém neměl.

P. Victorin 10.6.2020 7:31

Ten po prvním pohledu na má záda ve stoje a v předklonu, vynesl diagnozu, kterou si pamatuji dosud /jako "nelatiník" doufám, že správně/, znějící - "Distorze sakrálního kloubu" a pravil - "To vás musí ohromně bolet". Pak mne položil na chirurgické lůžko, "zacvičil" s jednou mou dolní končetinou /už nevím, zda pravou či levou/ - kyčelní kloub zapadl do svého pouzdra a bylo po problému!

Nebýt onoho sportovního lékaře z Vojenské nemocnice, možná bych skončil na invalidním vozíku!

Přátelsky zdravím! :-)

P. Victorin 10.6.2020 7:31

Dobrý den, pí Tulejová!

Dovolte mi osobní historku k tématu. Kdysi, v prvé polovině šedesátých let, jsem spadl z minimotocyklu Pionýr a po několika málo dnech jsem bolestí vzadu v páteři, v oblasti tzv. kříže, nemohl učinit ani pár kroků a bez bolesti ani sedět, ani ležet.

Dobelhal jsem se s bolestmi k nejmenovanému středoškolskému lékaři, ordinujícímu pro mou strojnickou průmyslovku Betlémská, v Revoluční třídě. Onen, s prominutím idiot, mne po krátkém vizuálním vyšetření vyhodil jako simulanta!

Protože jsem tehdy aktivně závodil ve špičkovém kanoistickém dorosteneckém oddíle Žižka Praha, zoufalý jsem se s bolestmi dosvíjel do Vojenské nemocnice Motol, k našemu sportovnímu lékaři.

/pokračování/

J. Tulejová 10.6.2020 6:53

S vyhřezlou ploténkou máme zkušenosti u naší nebožky kočky. Kočka Tim už byla stará, špatně skočila a s příšerným řevem za sebou tahala nohy. Řvala chudák celou cestu k veterinářce, muž předběhl narvanou čekárnu se slovy "promiňte, jdu s umírající kočkou". Paní doktorka jí klouby prstů přejela po páteři a kočka skočila ze stolu. Dožila se 14 let.

P. Victorin 10.6.2020 5:46

Docela dobré povídání i pro nepejskaře, natož pro ně! ;-)

J. Vobr 10.6.2020 3:57

Doporučuji :

https://www.fitzpatrickreferrals.co.uk/

J. Vobr 10.6.2020 3:33

Obávám se, že na vyhřezlou ploténku žádná efektivní terapie neexistuje ... jedině operace !!!

NEŠETŘETE A VRAŤTE NOŘE BEZBOLESTNÉ STÁŘÍ ... vraťte Noře to, co ona dala vám.

K. Angelis 10.6.2020 0:38

Držím Noře palce ať se rychle vykurýruje a prožene toho drzého kocoura :-)