Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

VZPOMÍNKA: Pan režisér Herz

S přibývajícími nekrology k úmrtí režiséra Juraje Herze bych rád také přispěl se svou troškou do mlýna. S panem režisérem jsme sice nebyli celoživotními kamarády, ale měl jsem tu vzácnou možnost s ním občas trávit společné chvíle v posledních letech jeho života.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
FN

F. Navr8til

18. 4. 2018 11:00
Za peníze?

Herze uznávám jako profesionála. Vážit si ho však nemohu kvůli jeho sudeťáckému a protičeskému filmovému pamfletu Habrmanův mlýn.

0 0
možnosti
RL

18. 4. 2018 15:22
Re: Za peníze?

Nemyslím si, že je to nějak zvlášť protičeské. Ale tak ono to dost záleží na úhlu pohledu a na akceptování toho, že lidi jsou holt svině. I když se mi to nelíbí.

0 0
možnosti
FH

F. Houžňák

18. 4. 2018 8:34
Ano, jak je z prvního příspěvku vidět, Juraj Herz

byl nenávistný člověk a lhář. A z jím režírovaného filmu Habermanův mlýn je vidět, jaká to byla prodejná děvka a svině, když natočil pronacistickou a protičeskou agitku, kde mimo jiné z obětí nacistů dělal jejich pomahače a spolupracovníky. Fuj.

0 0
možnosti
JS

J. Sova

18. 4. 2018 7:59
Herz:

"Já jsem opravdu velice rozezlen, když potkám mnicha. Elegantního, mladého. Zeptám se ho, v jakém je řádu. "Dominikán." No tak já bych raději potkal esesáka, protože ti zavraždili míň lidí než dominikáni. Dominikáni zavedli upalování, autodafé. A dva dominikáni, nyní svatí, sepsali Kladivo na čarodějnice, podle kterého se 400 let upalovalo – kvůli moci, kvůli penězům, kvůli ovládání lidí."

https://www.lidovky.cz/zatracene-cerna-karkulka-rozhovor-s-kralem-ceskeho-hororu-pnh-/kultura.aspx?c=A100704_125521_ln_kultura_tsh

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz