25.2.2024 | Svátek má Liliana


Diskuse k článku

VZPOMÍNKA: Pan režisér Herz

S přibývajícími nekrology k úmrtí režiséra Juraje Herze bych rád také přispěl se svou troškou do mlýna. S panem režisérem jsme sice nebyli celoživotními kamarády, ale měl jsem tu vzácnou možnost s ním občas trávit společné chvíle v posledních letech jeho života.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Langer 18.4.2018 15:22

Re: Za peníze?

Nemyslím si, že je to nějak zvlášť protičeské. Ale tak ono to dost záleží na úhlu pohledu a na akceptování toho, že lidi jsou holt svině. I když se mi to nelíbí.

F. Navrátil 18.4.2018 11:00

Za peníze?

Herze uznávám jako profesionála. Vážit si ho však nemohu kvůli jeho sudeťáckému a protičeskému filmovému pamfletu Habrmanův mlýn.

F. Houžňák 18.4.2018 8:34

Ano, jak je z prvního příspěvku vidět, Juraj Herz

byl nenávistný člověk a lhář. A z jím režírovaného filmu Habermanův mlýn je vidět, jaká to byla prodejná děvka a svině, když natočil pronacistickou a protičeskou agitku, kde mimo jiné z obětí nacistů dělal jejich pomahače a spolupracovníky. Fuj.

J. Sova 18.4.2018 7:59

Herz:

"Já jsem opravdu velice rozezlen, když potkám mnicha. Elegantního, mladého. Zeptám se ho, v jakém je řádu. "Dominikán." No tak já bych raději potkal esesáka, protože ti zavraždili míň lidí než dominikáni. Dominikáni zavedli upalování, autodafé. A dva dominikáni, nyní svatí, sepsali Kladivo na čarodějnice, podle kterého se 400 let upalovalo – kvůli moci, kvůli penězům, kvůli ovládání lidí."

https://www.lidovky.cz/zatracene-cerna-karkulka-rozhovor-s-kralem-ceskeho-hororu-pnh-/kultura.aspx?c=A100704_125521_ln_kultura_tsh