11.5.2024 | Svátek má Svatava


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Dodo 3.9.2008 1:06

Holka na vdávání

  Souhlasím do posledního písmene,jen mě trochu mrzí,že autor článku opoměl třeba "Holku na vdávání"   Tak jak mají někteří lidé na nočním stolku Bibli-já tam mám toto dílko,které ať otevřu namátkou na libovolné stránce (třeba uprostřed noci,když nemohu spát) a po přečtení několika vět vypadá svět úplně jinak!!!  Kdo to nezná-vřele doporučuji přečíst první stránku-garantuji,že se od knížky neodlepí až do konce! Už jen ten začátek: Válka je krásná a vznešená věc,ale člověk při ní často nastydne......   Pro mě je to kultovní knížka (už se mě pár krát stalo,že jsem ji po půjčení musel skoro násilím dolovat zpátky!!!) Pane Švandrlíku -mnoho krát jste mě podstatně vylepšil den-ze srdce děkuji!!!

po

František I. 3.9.2008 9:36

Re: Holka na vdávání

Autor toho opomněl víc, ale i tak podal velice dobrý přehled. Jen bych doplnil: Krvavý Bil a viola, Doktor od jezera Hrochů, Nejkrásnější holka z celých Čech, jeho smyšlené cestopisy, Břetislav a Jitka apod. Bohužel už si to napamatuji přesně, ale tyto knihy na mě zanechaly následky. Strofy jako:"..tchýně zasyčela hůře, než ta nejjedovatější mamba", mne dodnes provázejí životem.

ptakopysk 3.9.2008 10:19

Re: Re: Holka na vdávání

jojo, tchýně Košvancová! ;-D;-D;-D

Doplnění od autora 3.9.2008 11:09

Re: Holka na vdávání

Dívka na vdávání (1. vydání 1983)

Ivo 3.9.2008 0:12

Spolužačlka Benecká

... byla vlastně Jindra... Švestky jedli "dva nezbedníci" v podobě tzv. křížal.

Kanuk 3.9.2008 5:07

Re: Spolužačlka Benecká

Není to někde omyl? Křížaly snad byly (a jsou) sušená jablka (plátky).

Bianca 3.9.2008 9:09

Re: Re: Spolužačlka Benecká

i hrušky...

IF 3.9.2008 11:20

Re: Re: Re: Spolužačlka Benecká

Křížala zřejmě může být jakékoli krájené ovoce, jak jsem přišel na švestky, nevím, musím se do těch Dvou nezbedníků někdy podívat znovu.