15.5.2024 | Svátek má Žofie


Diskuse k článku

FEJETON: Baculky

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Valentina 14.8.2009 23:51

Re: Mám takový dojem,

Tak tohle podepíšu :-)

J.G. Pašek 14.8.2009 16:46

Re: Mám takový dojem,

Já na tom nic špatného nevidím . . . . . Naše máma první vstávala,  půl dne vařila oběd, který jsme s bráchou ani ne za 10 minut snědli . . . . Když na to vzpomenu, dnes to vidím jako otroctví, obvzláště, když jsou chutné a levné restaurace, zmražené chutné jídla, které jsou z mražáku na talíři za 10 minut . . . Nádobí umyje automatická myčka . . . . Jím abych žil . . .  nežiji, abych jedl!

Autor psal o váze a ne povaze . . .  Já znám "vychrtlé" veselé se kterými je radost být ve společnosti a znám nevrlé "baculky" kterým se na 100 honů vyhnu . . . .   

honzak 14.8.2009 8:28

já bych

"baculku" definoval jako ženskou, která má po 2 dětech při 170 cm tak 77 kg s tím, že kila nad ideál BMI jsou rovnoměrně rozmístěna na prsou a v bocích.  Také musí být splněna podmínka veselé mysli a realistického pohledu na svět. 

Znám jich několik a říkám si kdeže proboha byly, když jsem se já blbec ženil???

JanaB 14.8.2009 9:51

Re: já bych

Hezký, tak to vaši definici splňuji. ;-)  A přiznám se k určité duševní rozpolcenosti - ráda bych zhubla, ale na druhou stranu si říkám, stojí to za to, když ráda vařím a ráda jím a navíc mám tu nadváhu z  "nadměrné konzumace zdravého jídla" a takoví jedinci jsou podle nějakého průzkumu nejzdravější?

honzak 14.8.2009 11:24

Re: já bych

já jsem ondyno příčiny nadváhy zkoumal a zjistil jsem 2 základní. První - nemám vaječníky (všechny žensky, které nemají ztloustly). Druhá - je to VIROVÉ (asi mám špatnou imunitu).

JK 14.8.2009 8:26

Co Halina Pawlovská

patří mezi baculky nebo hrošice?

Baghíra 14.8.2009 8:38

Re: Co Halina Pawlovská

No, té se myslím může říkat baculka jen ze zdvořilosti. Z hodně velké zdvořilosti.

jarda 14.8.2009 9:08

Re: Co Halina Pawlovská

to mi pripomina Holcmana. Ta pani je ponekud korpulentni. No, ona neni ani tak pulentni jak KOR :)))

Halina je velryba , takovou zenu bych nechtel uz jenom proto , ze musi mit ze sve obezity spoustu zdravotnich problemu.Jinak  je to supr zenska.

ok 14.8.2009 9:28

Re: Co Halina Pawlovská

Halina? Pěkná mrcha, co jde po penězích za každou cenu.

Marek 14.8.2009 11:45

Re: Co Halina Pawlovská

No nevím, prý ji ale naposledy, co byla u moře, tahali Greenpeace z pláže zpět do moře.

Milda 14.8.2009 12:35

tahali do moře

a polívali vodou................

Jakub S. 14.8.2009 14:24

Re: tahali do moře

Chlapi - ! ;-)!

JKKK 14.8.2009 8:21

Pořádný zadek - základ šťastného manželství

Bylo, je a bude

JK 14.8.2009 8:24

Re: Pořádný zadek - základ šťastného manželství

Maďarsky šiprzároš (široká p. základ rodinného štěstí)

jakoubek 14.8.2009 8:17

A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

Měřím 180 a vážím 90 kg.;-D

Baghíra 14.8.2009 8:39

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

To jsou pořádní chlapi. Nebo kus chlapa. Možná typ Johna Wayna..?

Petronius 14.8.2009 9:05

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

Netlustým pánům se říká chlapi :-D Já sám mám cca 186 / 107 a jsem na to hrd :-D

Leč zpět k thematu - ať už se to "rovnopohlavníkům líbí nebo ne, žena je geneticky i historicky  předurčena k tomu, aby se starala o svého muže a jejich společné děti. Co svět světem stojí, chlapi vždy odcházeli "lovit mamuty" a starali se o rodinu po stránce materiální, zatímcoženy opečovávaly děti a staraly se o to, aby chlap mohl být po příchodu domů spokojený. To platilo v mladším obscénu :-D, u lovců mamutů, u prastarých sSlovanů i neméně starých Keltů, ve středověku i z acísaře pána. Myšlenka tzv. rovnoprávnosti (zajímavý to sociologický, nebo spíše sociopatický? experiment )ženy nikam nepozvedla, naopak. Degradovala je. Dnešní zrovnoprávněná ultrafeministka je politováníhodný druh - většinou neatraktivní, jízlivá a zapšklá osoba, které záměrně rezignovala na své ženství a snaží se bojovat nejen proti chlapům, ale i proti přírodě (či Bohu) a ve své podstatě vlastně i proti sobě samotné.

Samotná (čti osamocená) ženská (nebo chlap, ono je to totiž celkem jedno) nedosáhnou ničeno. Zato společně, jeden spojen s druhým a jeden vnořen do druhého, jsme podobni bohům...

Berberka 14.8.2009 9:08

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

teda vás bych chtěla mít doma - vycpanýho

Baghíra 14.8.2009 9:12

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

Víte, ona je pravda někdy nepříjemná. Nikdo tady netvrdí, že jsou ženy méněcenné - jsou jiné. My je nikdy nenahradíme, tak proč ony se snaží nahradit nás? Dřív byly ženy zdánlivě podřízené, ale ve skutečnosti se kolem nich točilo vše a zasahovaly do všeho - módou počínaje, politikou konče. Osobně mám dojem, že taková kněžna Zaháňská byla nesrovnatelně vlivnější než ta bilboardice Zubovová.

dulcibelka 14.8.2009 9:41

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

Ohledně Zubovové se shodneme, jakož patrně i v jejím celkovém přínosu;-) Nicméně máte to marný, Baghíro - nahradily vás supermarkety (netřeba tedy skolit mamuta, neb i slabá žena dokáže nakoupit), při dnešní zaměstnanosti žen už původní živitel také ztrácí na významu...nehledě na to, že slabá žena si ze svého výdělku dokáže zaplatit i lecjakou opravu (takže domácí kutil se může jít pást)...čili vaše pozice nepostradatelného se  již poněkud kymácí. Nezávidím vám a nedivím se, že jste znervózněli...možná si vás necháme jen na ozdobu a rozptýlení, pokud za to ovšem budete stát. To pak ale nesmíte mít nadváhu a nerudně bručet;-D

milda 17.8.2009 15:18

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

Ano, ano.  Dokonce si ze svého platu může dovolit platit i au-pair, která se jí bude starat o její vlastní děti. Otázka je, k čemu pak vlastně takovou ženu muž potřebuje?

sal 16.8.2009 11:19

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

Vas dojem je mylny- vevodkyne Zahanska si myslela, ze kdyz se stane nejdrive milenkou a pak manzelkou Metternicha (prvni se povedlo, druhe jiz nikoliv), bude tahat za nitky evropske politiky jako seda eminence, bohuzel, zamilovany Metternich zas takovy hlupak nebyl....;-P 

Petronius 14.8.2009 12:27

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

Breberko, probůh... Copak byste se mnou chtěla činit, když bych byl nota bene vycpán? :-D

dulcibelka 14.8.2009 9:11

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

Já teda dneska zkusmo pošlu toho mýho, aby ulovil mamuta...Mezitím, protože nehodlám zdechnout hlady, skočím do sámošky pro něco k snědku.;-D

jarda 14.8.2009 9:19

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

fuj tlustoch a jeste se tim chlubi . Az budete muset ke zdravotnimu pojisteni platit prirazku za obezitu budete se divit. A uz aby to bylo ! :)

VL 14.8.2009 13:29

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

Pro budoucnost společnosti navíc prakticky nic neznamená, když za války padne polovina mužské populace, způsobí to pouze problémy na několik desetiletí. Když by to bylo naopak, tak není možnost ztráty nahradit. Stačí se podívat na bývalý SSSR. Tam jenom tak na dvacet třicet let po válce vzrostla potřeba soustružnic, traktoristek a hornic. 

Valentina 14.8.2009 15:12

Re: A nevite, náhodou, jak se říká netlustým pánům?

A vy jste to všechno zažil?

A kolik mamutů už jste ulovil?

dulcibelka 14.8.2009 8:06

To je všechno moc hezké

jak autor popisuje ty naše baculky...připomíná mi to trošku chválu tažné kobyly.

Jo, žena holt musí dobře vařit a svižně se otáčet v domácnosti, hezky se starat o potomky a přitom mile se tvářit na milostpána. Inteligencí oplývat nemusí, aby nehonila kariéru - stačí sedět někde za kasou...To je žena autorových snů...aby se pak, nakrmen a s obstaranými dětičkami,nepochybně otočil za každou pohlednou larvičkou ;-D

J.G. Pašek 14.8.2009 9:06

Re: To je všechno moc hezké

Ducibelko, na tu Tvojí nemoc není léku a dobrá zpráva je, že se na to neumírá . . . .

J.M. 14.8.2009 10:23

Re: To je všechno moc hezké

vám nepřijde ta vaše upocená snaha za každou cenu ve všem vidět machismus a sexismus jako kontraproduktivní? Zkuste se přes to přenést a nějak se srovnat s tím, že někdo má rád holky a jiný zase vdolky a tak všelijak podobně.