1.6.2020 | Svátek má Laura


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Klimatický jehovismus

Chci veřejnost varovat, že mocenská elita nepřestala s propagandou v roce 1989. I dnešní režim má svou propagandu a je třeba číst velmi skepticky, co čtete v médiích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 101, poslední: 6.4. 2019 21:51, přehled diskusí

J. Růžička 3.4.2019 10:38

Kremlík dobrej, jako vždycky

Ti mladí pitomci nemají vědomosti, znalosti, nejsou schopní vytvořit si vlastní názor, manipulovatelní...a z takového podhoubí má vyrůst budoucí elita národa? Děkuju pěkně. Sněhové vločky, které roztají a podělají se ze sebemenších problémů či potíží v životě. Jen ať se otepluje a zvyšuje hladina O2 v ovzduší. Budeme sklízet dvě úrody ročně. Ono se zase ochladí. A bez přičinění člověka. Klima na Zemi se vytvářelo miliardy let. A ti blbečci klimaalarmisté si myslí, že oni svými vylhanými teoriemi něco změní? Změní velké kulové, jen z toho mají velký byznys, hovada.

L. Severa 3.4.2019 10:33

Pakliže bude demonstrovat

v sobotu, nebo v neděli, případně jindy mimo výuku, na Václavském náměstí aspoň 2000 středoškoláků, budu věřit, že jsou o své pravdě přesvědčeni.

J. Kraus 3.4.2019 10:25

Německý

inženýr statik Hans-Joachim Zillmer napsal asi sedm tzv.kontroversních a vědou odmítnutých knih. Podíval se na geologii, historii, archeologii, paleontologii i jiné obory, dotažené humanitními odborníky až na konec slepých uliček a tam zabetonované, pohledem logicky uvažujícího technika, podepřeným kromě studia pramenů a návštěvou lokalit i humanistům neznámou matematikou a praktickou intuicí. Co se CO2 týče, lze doporučit knížku Energetický blud.

P. Zinga 3.4.2019 10:18

Nejhroznější sucho ve střední Evropě bylo

nikoli v roce 2018, nýbrž v roce 1540, kdy 11 měsíců nespadla ani kapka.

Naproti tomu mokrým rokem, kdy deště ničily úrodu a řeky nechaly stoupnout na historické hodnoty, je rok 1246.

A co Bible? Oněch 7 tučných a 7 hubených krav?

Takže-především pan Rada- neblbněte, všechno zde již bylo. Konec konců, Noemovu Archu hledají archeologové na hoře Ararat.

M. Ondráček 3.4.2019 11:22

Noemova archa?

Já věřím tomu, že Noemovu archu hledá na hoře Ararat leckdo, ale že by zrovna archeologové? To bych se divil.

P. Zinga 3.4.2019 16:55

Re: Noemova archa?

No, pravda, moh sem to dát do uvozovek.

P. Lenc 3.4.2019 10:17

Tak čekám,

kdy velký opisovač Rada nás "ohromí" citací nějakého ekologického "velikána".Že Rado, který se mně kdysi zeptal, čím vikingové krmili svůj dobytek, jestli kamením v době, kdy Gronsko bylo z jedné třetiny zelené a pěstovalo se tam dokonce mimo sena žito.A to do začátku 15 st.Od té doby vím, že Rada je pouhý rádoby "zasvěcenec" alarmoklimatu.Za článek dík!

P. Zinga 3.4.2019 9:58

Záměr klimaalarmistů čí náhodná chyba?

Od pátečního večera do včerejší půlnoci byla blokovaná nejčtenější stránka klimarealistů https://www.eike-klima-energie.eu.

Pro pana Radu: zde jsou zveřejňovány i názory klimarealistů, nezpochybňujících tzv. skleníkový efekt.

P. Zinga 3.4.2019 9:59

Re: Záměr klimaalarmistů čí náhodná chyba?

Pro neznalé němčiny: anglické originály je zde možné číst taky.

K. Janyška 3.4.2019 9:13

Ale ano. Umění vyvolat strach hlupců

je odjakživa uměním politiky a plnění jejich mnohdy superzločinných cílů ve prospěch zločinných skupin... Dzp.

M. Valenta 3.4.2019 9:00

To je psina

Bývalý překladatel a bývalý ekonom píší knížky klimatu. Možná by místo psaní nesmyslů občas měli vystrčit hlavu z okna a pak by mimo jiné zjistili, že současné změny se dějí v řádově kratších intervalech.

R. Tesařík 3.4.2019 9:35

Re: To je psina

A dál?

P. Zinga 3.4.2019 9:46

Re: To je psina

Valento, a že "bossové klimaalarmismu" jsou z velké části totální blbci, co se přírodních věd týká, to Vám nevadí? Nedostudovaná teoložka v čele nejmocnější evropské zločinecké organizace-Strany zelených v Německu?

A kráva ministryně, která tvrdí, že elektrický proud lze skladovat v rozvodní síti? Atd.

Co děláte konkrétně Vypro záchranu Zeměkoule? Já bych řekl, že hov*o, jenom blafete. Už Vaše účast zde potvrzuje Kremlíka: bijci proti CO2 mají největší "uhlíkovou stopu".

M. Valenta 3.4.2019 10:20

Re: To je psina

Vy se především uklidněte i když chápu, že moje připomínka k těm dvěma "klima-odborníkům" Vám po chuti není.

M. Prokop 3.4.2019 9:51

Re: To je psina

Knížky o LIDECH, POLITICE, EKONOMICE a klimatu.

Že se vám něco nelíbí, neznamená, že je to nesmysl. Skoro bych měl dojem, že pokud se vám něco líbí, je to nesmysl.

P. Lenc 3.4.2019 10:07

Re: To je psina

To nic, to je jen Valenta...

M. Prokop 3.4.2019 9:53

"Bývalý překladatel a bývalý ekonom píší knížky klimatu."

Mimochodem, znáte profesi kdysi velmi vlivného klimatického čunitele Pačaurího?

R. Langer 3.4.2019 11:02

Re: "Bývalý překladatel a bývalý ekonom píší knížky klimatu."

Jo jo, typický příklad "odborníka" k pohledání...

M. Valenta 3.4.2019 11:18

Re: "Bývalý překladatel a bývalý ekonom píší knížky klimatu."

Toho neznám, ale znám Kremlíka a Klause a pak názory vědců, kteří se klimatu věnují profesionálně.

R. Langer 3.4.2019 18:45

Re: "Bývalý překladatel a bývalý ekonom píší knížky klimatu."

Vážně? A kterých?

J. Schwarz 3.4.2019 11:25

Re: To je psina

Když točí o klimatu filmy politik, žvaní o něm herci, zpěváci, lékaři - to vám nevadí, pokud říkají to co chcete slyšet. Pak se jedná o odvážné občanské aktivisty.

A. Alda 3.4.2019 8:52

Velmi dobrý rozhovor.

Ale zmatená mládež ho číst nebude. Neobsahuje to žádná úderná hesla a nutí to k přemýšlení, což se samozřejmě nelíbí.

P. Rada 3.4.2019 8:39

Demagog Kremlík se jen tak nezmění.

Příklad. Demagogie tj působivé klamné řečnické vystupování, spočívá např v tvrzení reagujícím na spřísnování imisních norem: ...."V Evropské unii vzniká jen 9 % světových emisí CO2. Takže opravdu vůbec

nezáleží na tom, jaké závazky snižování emisí přijmou v Bruselu"...

Tato věta vyznívá proti spojenectví proti omezování imisí v Evropě a opírá se vzhledem ke změnám klimatu o falešné tvrzení. Momentální imise prakticky jakkoli velké rotiž klima planety neovlivní. Rozhodující je totiž koncentrace skleníkových plynů a ta vzniká jako KUMULATIVNÍ působení momentálních imisí - které ovšem pan Kremlík systematicky pomíjí.

Podobně nekorektní jsou invektivy vůči chování studentů když např. tvrdí: ..." Já bych ty klimatické aktivisty nahnal ... naučit se ověřovat s informace. A ne se ulejvat ze školy."....

Předně to byl a je sám Kremlík, který informace panelu IPCC dlouhodobě označoval za propagandu alarnmistickou, zpolitizovanou a falešnou a dál je překrucuje a nebo nezná. Zde konkrétně tvrdí tvrdí, že existuje jedne scénář oproti faktu že je jich několik... Další a závažnější problem ale tkví v tom, že život sám je mladým "školou". Dnešní projevy sucha u nás jsou totiž jedním s dlouhodobých projevů imisí skleníkových plynů antropogenně uvolněných v období zhruba před půlstoletím, kdy se ale ještě vedly i ve vědě diskuse zdali převáží ochlazovací vliv aerosolů či oteplovací vliv CO2 .... Ve školách a za studenou oponou tuplovaně se o tom tehdy prakticky nikdo nemohl dozvědět ačkoli generace tehdy nastupující je dnes reálně konfrontována např se suchem a kůrovcovou kalamitou. Dnešní mladí jakkoli jsou pochopitelně ještě nevyzrálí, tak už ale díky informatice a odvaze si mohou začít uvědomovat, že až vyrostou - může je dnešní falešné nabádání jen k adaptaci stát dokonce životy za Které tací jako Kremlík či Klaus jsou pro demagogičnost dlouholetých postojů že se neotepluje.... zvláště spolu-zodpovědní.

R. Tesařík 3.4.2019 9:40

Re: Demagog Kremlík se jen tak nezmění.

Nic jiného, než přizpůsobit se, vám nezbývá. Jinak jste mrtvej Homolka

P. Zinga 3.4.2019 9:50

Re: Demagog Kremlík se jen tak nezmění.

A co bylo příčinou such minulých, pane Rado? Neblbněte, prosím, lidem hlavu a nedělejte, že historie začala včera.

A odvahu dnes student potřebuje, když zůstane v pátek ve škole. Pravděpodobně tam bude skoro sám, protože i ti učitelé už zblbli anebo jedou s proudem.

P. Lenc 3.4.2019 10:19

Re: Demagog Kremlík se jen tak nezmění.

Jo, o tom jsem psal minulý týden.Kolik studentů by se těchto demonstrací zůčastnilo, pokud by se konaly v sobotu nebo neděli?

P. Rada 3.4.2019 18:05

Re: Demagog Kremlík se jen tak nezmění.

Pane Zingo příčinou sucha je pravidelně záporná bilance vláhy. Vláhu donese nad pevninu jen vzdušné proudění od zdrojů - oceánu.. a toto proudění má svá pravidla jako důsledek rotace země i rozložení teplot... Zkuste si projít základní cirkulační model atmosféry a ujasnit si alespon proč jsou někde vytrvalé pouště a jinde v podobném pásmu tropické lesy.

Dnes se konkrétněji pro nás v důsledku odtávání severní polární čeičky začíná měnit "Polární vortex". Vágně platí, že sucha byla a budou. Něco jiného je antropogenně navozené sucho např u nás už jen tím, že v zimě srážky spadnou převážně jako deštové a odtečou a že jaro i léto přicházejí až o měsíc dříve jak v minuliosti a lidé navíc změnili retenční schopnost krajiny.

M. Prokop 3.4.2019 9:54

Re: Demagog Kremlík se jen tak nezmění.

"Předně to byl a je sám Kremlík, který informace panelu IPCC dlouhodobě označoval za propagandu alarnmistickou, zpolitizovanou a falešnou " - a má pravdu.

T. Hraj 3.4.2019 11:26

Re: Demagog Kremlík se jen tak nezmění.

Ad §1,2,3) Ano, rozhodující jsou opravdu KUMULATIVNÍ emise. Ale i na ty má EU vliv pouze z 9%, protože emise zbytku světa jsou též kumulativní.

Ad §4) Letmý pohled na studentské transparenty či FB oné Gréty ukazuje ubohou vzdělanost a o to věší přetékání pathosem a srdceryvnými bonmoty.

Ad §5) # IPCC se opakovaně diskreditoval a pan Kremlík jednotlivé kauzy v průběhu let analyzoval a komentoval. # Pan Kremlík netvrdí, „že existuje jednen scénář“ (naopak, viz tento článek). To tvrdí právě studenti (zbývá jen 12 let) # Proč je „nabádání jen k adaptaci falešné“? Není naopak falešné nabádání k preventivním opatřením (čti výdajům), která jsou založena na jediném argumentu, a sice modelech kauzálního vztahu nárůstu CO2 a teploty, které se v predikci posledních dvou dekád dramaticky rozcházejí se skutečností (a to jedním směrem)?!!!

P. Rada 3.4.2019 18:21

Re: Demagog Kremlík se jen tak nezmění.

1. Omyl. Kumulativní imise se kumulují po dobu mnoha desetiletí. Před mnoha desetiletími byla ale např čína rozvojová země kdežto v čechách už půlstoletí bilo "železné srdce republiky" - o severočeském uhelném revíru nemluvě. Dodnes patříme mezi rozvinutými za největší v imisích v přepočtu na hlavu a tuplovaně pokud by se výsledek ještě korigoval o HDP na hlavu.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/klima-co2-znecisteni-limity-brabec-cez_1812110600_jab

2. Zas omyl. Letmé pohledy klamou. Odborný posudek k projevu Gréty vyšel naopak na výbornou. Jak typujete odborné posudky na Kremlíkovo dílko?:

https://faktabaari.fi/greta-thunberg-has-done-her-science-homework/

5. IPCC je mezivládní panel pod OSN který vydává opakovaně uřesnované večejně dostupné informace jako mezinárodní konsensus. Právě to opoakování a zpřesnování je zásadní jeho význam. Osobně mám za to, že skutečnost je spíše ještě vážnější. Je to vidět s toho jak rostou imise i varovnost dalšího vydání zpráv.