4.6.2020 | Svátek má Dalibor


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Klimatický jehovismus

Chci veřejnost varovat, že mocenská elita nepřestala s propagandou v roce 1989. I dnešní režim má svou propagandu a je třeba číst velmi skepticky, co čtete v médiích.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 101, poslední: 6.4. 2019 21:51, přehled diskusí

P. Zinga 3.4.2019 15:45

Celé to je šaškárna.

...Atmosférické protizáření (skleníkový efekt) nemůže existovat, protože odporuje 2.principu termodynamického zákona. Podle skleníkové hypotézy by totiž muselo chladnější atmosférické záření 324 W/m2 dodatečně ohřívat již teplejší zemský povrch, což ovšem jednoznačně odporuje fyzikálnímu zákonu 2. principu termodynamiky.

Země absorbuje 168 W/m2 a při užití Stefan-Boltzmannova zákona tentýž zemský povrch by měl vyzařovat do atmosféry 390 W/m2.

2.termodynamický princip říká, že chladnější těleso nemůže předávat energii teplejšímu. 324 je méně než 390. Nebo není?

P. Rada 3.4.2019 17:34

Re: Celé to je šaškárna?

Šaškárnu předvádějí pravidelně šašci které zde presentujete pane Zingo. Pokud už používáte termodynamiku a chtěl by jste se šaškování vyhnout, měl by jste se nejprve zamyslet nad tím co to znamená.

Sleníkový efekt není o vedení tepla (přenosu energie) s chladnějšího na teplejší ale o redistribuci tepelných toků v prostředí vysokého teplelného gradientu mezi zdrojem kterým je zejména Slunce a kosmickým prostorem kde se teplota bíží absolutní nule.

Země proto kupříkladu dostává jako celek od Slunce ve spektru odpovídající zroji o teplotě 6000c v přepočtu na m2 342W. S toho se hned vlivem celkového albeda odrazí 107W. Zbytek po dopadu změní přes teplotu svou frekvenci a je vyzařován v docela jiném spektru (dominantně infračerveném) povrchem wýkonwm 390W a 102W konvekčními proudy. Skleníkový efekt je o tom, že tento úhrný tok ohřívá atmosféru která opět sálá směrem k zemi a to výkonem 342W. ...

V součastnosti je rozdíl celkové přijaté energie a vyzářené asi 1W/m2 zdá se to možná málo ale odpovídá to energii ohřevu oceánú jako by v nich každou vteřinu vybuchla bomba hirošimského typu. Pevniny se sice oteplují rychleji ale to je dáno menší akumulační schopností. 95% tepelné energie ale nyní pohlcují oceány a tak se i na zdánlivě rychleji oteplující pevnině zá nárůst skleníkového efektu malý. Zdání ale klame. Až se planeta dostatečně oteplí - pak se příjem i výdaj vyrovnají. Výdej energie totiž odpovídá 4mocnině teploty. Míra akumilace systému zatím ale ještě několik století bude zapřičinovat odklad ve vyrovnané bilanci. Po celou tu dobu se bude poprávu hovořit o globálním oteplování přízemních vrstev. Dramatičtější dopady bude ale mít změna vzdušného proudění.

Termodymamický zákon který nadhazujete je ale mimo jiné NAOPAK např o tom, že kosmický prostor s teplotou blázkou nule nemůže ohřát v uzavřeném systému Slunce.

R. Langer 3.4.2019 18:43

Re: Celé to je šaškárna?

Tak určitě. Jsem si jistý, že to je stejně pravdivé jako tvůj výpočet ERoEI, nebo růst lužních lesů po kůrovci. Zelený sedmilháři, už tady nelži.

P. Rada 3.4.2019 19:22

Re: Celé to je šaškárna?

Kdo ví na co vlastně reagujete - každopádně zbytečně afektivně.

Konkrétněji po kůrovci se na Šumavě porosty regenerují prostě proto, že tam bylo a je relativně vlhko. Kdežto jinde v republice o smrkové porosty pastižené kůrovcovou kalamitou nejspíše nevratně přijdeme a nezávisle na tom co sobě i okolí nalhává pan Langer:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/buky-na-sumave-prevalcovaly-smrky-nikdo-nevi-proc-60987

M. Pivoda 3.4.2019 12:24

"Není totiž pravda, že předběžná opatrnost nic nestojí."

Kremlík, Křemílek i Vochomůrka, bohužel, nerozumí technologickému vývoji. --- Z problémů, včetně klimatických, nás nedostane Neviditelná ruka trhu (vzývaná v Česku tak intenzívně ekonomem Klausem), ale jen intenzívní technologický vývoj. A to jen snad.

Dalším tématem, kolem klimatického oteplování, je vrozená neochota v lidské populaci podstoupit riziko z možných trvalých změn. Greta a další mladí lidé odmítají to riziko trvalé změny podstoupit. Budoucnost ale patří této generaci, nikoliv odcházející generaci rakváčů.

Té neochotě podstoupit riziko docela rozumím. Já jsem se totiž věnoval podpoře podnikání, včetně výuky na vysokých školách. Ve školách (které byly mimochodem kdysi vytvořeny pro výchovu poslušných zaměstnanců, nikoliv svérázných podnikatelů) nebylo možno připravit více podnikatelů než cca 15% z celkového počtu studentů. O profesi podnikatele nerozhodovaly jen ve škole naučené dovednosti a znalosti, ale hlavně ochota podstoupit kalkulované podnikatelské riziko (pozor: nikoliv hazard).

Tím chci říci, že bude velmi obtížné přesvědčit současnou mladou generaci, aby spolu s ekonomem Klausem podstupovala nadměrné riziko nevratných klimatických změn. Ano, předběžná opatrnost (ohledně klimatických změn) něco opravdu stojí. Není to zadarmo. Život vždy něco stojí.

V. Novák 3.4.2019 12:56

Re: "Není totiž pravda, že předběžná opatrnost nic nestojí."

Tak ať začnou u sebe. Mžoz tím, že zahodí ajfouny.

Stejně nic jiného nemůžou dělat dokud si na sebe nezačnou vydělávat - a pak je alarmismus přejde.

A vy si můžete rozsvítit UI...

M. Pivoda 3.4.2019 15:11

Vítězslav Novák bojuje předem prohranou bitvu!

Bojovat předem prohrané bitvy není rozumné. Vyhodit/vytlačit mobilní telefony se vám dnes nemůže podařit, podobně jako vaší kdysi mladé generaci komunisté například nemohli zakázat hudbu Beatles.

Konstruktivnější a účinnější by dnes bylo podporovat zdokonalování mobilních telefonů směrem k vyšší umělé inteligenci, nikoliv je zatracovat. Žijeme v technologické době, politik Henry Kissinger to ve věku 96 let pochopil.

Pošlete mi e-mail (na m.pivoda zavináč gmail.com), představte se, a já vám pošlu něco k tématu, co určitě oceníte, pokud se chcete něco dozvědět.

L. Novák 3.4.2019 19:03

Re: Miroslav Pivoda

Další zmagořený blázen, kterému chybí elementární ekonomická gramotnost, soudnost a kritické myšlení...

R. Langer 3.4.2019 13:08

Re: "Není totiž pravda, že předběžná opatrnost nic nestojí."

Aha, naše malá hloupoučká UI, kterou kvůli jejím znalostem odevšad vyhodili, poučuje ekonoma Klause. Jaké vtipy tam máš ještě, ty naše malá hloupoučká UI? :-D

A. Nový 3.4.2019 13:35

Re: "Není totiž pravda, že předběžná opatrnost nic nestojí."

Greta a další mladí lidé odmítají to riziko trvalé změny podstoupit. Budoucnost ale patří této generaci, nikoliv odcházející generaci rakváčů.

Když se podíváme o pár desítek let zpátky, tak těm tenkrát mladým taky patřil svět. Na co sáhli to podělali (eufemismus). Vzpomínáte UI: mladý je každý komunista?

A. Nový 3.4.2019 13:36

Re: "Není totiž pravda, že předběžná opatrnost nic nestojí."

Patří Pivodovi.

R. Langer 3.4.2019 13:49

Re: "Není totiž pravda, že předběžná opatrnost nic nestojí."

Jasně, a máte pravdu!

M. Pivoda 3.4.2019 15:01

Mladý je každý komunista! Zítra se bude, tančit všude.

Pro "A. Nový 840 kg". Ten nadpis o komunistech by spíše patřil Milanovi Kunderovi (francouzskému spisovateli českého původu, kterému zde včera blahopřál Ondřej Neff), nikoliv mně. Já jsem komunistou nikdy nebyl.

Fakt ale je, že Greta bude určitě ještě žít i v době, kdy A. Nový 840kg už určitě žít nebude. A diskutér A. Nový (s jeho 840 kg hmotnosti a 0 kg moudrosti) se jí ten její svět dnes snaží zku(r)vit, protože způsob jeho předpokládané záchrany by něco stál. Předběžná opatrnost vždy něco stojí! Na to nepotřebujeme rady bankovního úředníka Klause.

R. Langer 3.4.2019 15:10

Re: Mladý je každý komunista! Zítra se bude, tančit všude.

Předběžná opatrnost je hovadina nejhrubšího zrna, a většinou stojí nejenom peníze, ale i životy, jako v případě toho DDT či očkování, hlupáku! A jestli máš osobně o nějakou zájem, tak si ji LASKAVĚ ZAPLAŤ SÁM, "EKONOME"!

A. Nový 3.4.2019 16:37

Re: Mladý je každý komunista! Zítra se bude, tančit všude.

Kdo myslíte, že komouškou ideologii těm mladým před desítkami let nakukal? Starší generace ne nepodobná dnešním šmejdům, kteří dnes hlásají zelenou ideologii. Mladí by na to nepřišli ani omylem. Tak že v tom máte prsty také, když hlásáte bludy o jakési pomyslné záchraně.

M. Pivoda 3.4.2019 17:01

Pro A. Nový 840 kg podruhé

1. Já neagituji, nejsem aktivista, nejsem klimatolog. Důležité je, co si o věci myslí především mladá generace nikoliv já. Dodržování principu předběžné opatrnosti v klimatologii může urychlit vývoj čistějších technologií - což je zájmem každého občana. Nemám proto problém tento směr podpořit, i když samozřejmě to bude něco stát. Ale až se zavede masová výroba vyzrálejší technologie, vysoké fixní náklady se rozmělní, a cena poklesne. Holt, mimozemšťané za nás ten technologický vývoj nechtějí udělat. Musí ho učinit a zaplatit lidé.

2. Ano, přemýšlel jsem, proč se z tak chytrého hocha, jakým byl právě Milan Kundera, stal komunista. Nebo i Zdeněk Svěrák. Vznik té ideologie samozřejmě není vůbec překvapující vzhledem k historickému vývoji.

Já, už jako malý hoch, jsem poslouchal místní komunisty na naší vesnici, ale nevěřil jsem jim. Nebyly to důvěryhodné osoby, které by chtěly naplňovat proklamované komunistické ideály. --- Možná, že to bylo také tím, že u nás v rodině se diskutovalo, jak se z někdejšího kolaboranta s Hitlerem stal pozdější komunista. On ten pán totiž už v době války vystřelil ze své zbraně do našeho okna, kulka jen prorazila sklo, udělala díru a zabořila se do dřevěného rámu. A já jsem se na to poškozené sklo a dřevo se zájmem chodil dívat do té doby, než moji rodiče vyměnili okna za větší.

P. Zinga 3.4.2019 15:48

Re: "Není totiž pravda, že předběžná opatrnost nic nestojí."

Předběžná opatrnost! Chodí pan Pivoda s gatěmi u kotníku, pro všechny případy?

Předběžná opatrnost-jak to může hlásat člověk, fandící technice? Předběžná opatrnost nedovolí postavit ani kadibudku.

M. Pivoda 3.4.2019 16:02

Zingova demagogická argumentace

Já jsem pojem "předběžná opatrnost" nevymyslel a netýká se techniky, nýbrž možných nevratných změn klimatu.

A ty možné klimatické důsledky netýkají ani tak mne ani diskutujícího Zingy, ale další generace lidí na této planetě.

P. Zinga 3.4.2019 16:54

Re: Zingova demagogická argumentace

Tu "předběžnou opatrnost" nelze vydělit, protože vše souvisí se vším. Takže s tou demagogií pozor, pane Pivodo, zatím to vypadá spíš na Vás.

R. Langer 3.4.2019 18:41

Re: Zingova demagogická argumentace

Jasně. Nejsem komouš, těm nevěřím. Jsem Zelený komouš, těm věřím. To jsou úplně jiní komouši, ti to přece myslí dobře. A HLAVNĚ TO DĚLÁM PRO BLAHO PŘÍŠTÍCH GENERACÍ A ŠŤASTNĚJŠÍ ZÍTŘKY. Vždyť co kdybychom to klima, o kterém vlastně VŮBEC NIC NEVÍME, ÚPLNĚ ZKAZILI?

Ne, pane Pivodo, vy nejste malá hloupoučká UI, vy jste jeden velký blbec. A klidně vám to řeknu do očí. :-P

L. Novák 3.4.2019 19:49

Re: Zingova demagogická argumentace

Tak! To je tvrdá pravda... :-)

V. Petr 3.4.2019 19:13

Vtip je v tom, že ti mladí blbečci si nejsou ochotni

připustit, že "trvale udržitelný rozvoj" nepředstavuje jen riziko, ale dokonce JISTOTU katastrofy! Lidstvo totiž přežívá jen proto, že dokáže zajišťovat nové zdroje cestou technického pokroku! Mnohé rudné doly byly vyčerpány už ve starověku!

M. Pivoda 3.4.2019 19:31

Pro Petra Vaňuru

1. Vtip je v tom, že lidé se zde (v diskuzi na Neviditelném psovi) nechtějí nic nového dozvědět. Takže je to vyloženě ztráta času zde něco podrobně vysvětlovat. Články jsou zde zveřejňovány jen ty, které vyhovují smýšlení majitele soukromého blogu, jakým je Neviditelný pes.

2. Bez ohledu na to, jaké neakademické tituly přidělíte dnešní mladé generaci (mladí blbečci?), bude to právě tato generace, která zde na Zemi bude žít v době, kdy Petr Vańura zde už definitivně nebude. A to i přesto, že délka lidského života se, díky novým technologiím, stále prodlužuje.

V. Petr 3.4.2019 19:38

Pokud ovšem ti mladí nebudou předtím povražděni migranty,

které si nechají nalézt do baráku. Etruskové ve starověké Capui by mohli vyprávět...

J. Jurax 3.4.2019 19:51

Klídek, až mladá generace ten boj s rizikem nevratných klimatických změn bude muset platit že svého, ne z účtů svých rodičů, velice rychle přestane blbnout.

Igorjansen 3.4.2019 12:08

Sorry, ale obchodnik se strachem a lhar je autor. 1. Rocni umrtnost na malarii je mene nez 450 tisic pripadu, takze jakekoliv pouzivani DDT nezachrani “milion lidi rocne” uvadenych autorem. 2. DDT samozrejme neni zakazano pro boj s malarii a je pouzivano v rade zemi, kde to ma smysl a je efektivni (nekde jsou treba komari DDT resistentni). Rocne se takto pouzije vice nez 4000 tun DDT, coz je priblizne 10% mnozstvi vyrabeneho a pouzivaneho celosvetove v dobe pred postupnym zakazem/utlumem DDT.

Tohle bylo vsechno v prvnim odstavci rozhovoru, coz naznacuje hodne o zbytku...

R. Langer 3.4.2019 13:15

Re:

Co lžeš, Zelená zrůdo? DDT bylo v Africe zakázáno na popud Zelených z důvodu "předběžné opatrnosti" a následkem byli milióny mrtvých na malárii, přičemž nakonec se ukázalo, že to DDT není ani zdaleka tak škodlivé, jak se tvrdilo. Tohle byla první genocida vyvolaná Zelenými. Teď chystají druhou na bázi "škodlivosti očkování", přičemž sami jsou parchanti očkování i proti rýmě. Tak nám tady nenalhávejte nějaké své pohádky, podvodníku!

R. Langer 3.4.2019 13:15

Re:

http://www.osel.cz/7394-kolik-milionu-zemrelo-na-malarii-kvuli-zakazu-ddt.html

R. Langer 3.4.2019 13:22

Re:

Dnes už je DDT pochopitelně opět povoleno, jenom ty Zelené lháře a vrahy za jejich zločiny nikdo nepověsil. A ještě dnes se najde někdo, kdo je podporuje. U mě jsou takoví lidé odpadem lidstva. Fuj!

M. Krčmář 3.4.2019 11:04

Takže vážení,dnes žádné luštěniny,v rámci boje proti skleníkovým plynům vyhlašuji zítřek za "den neprdění".