23.5.2024 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

ROZHOVOR: Jak je to se zrozením aktivistky Grety

Ursula von der Leyen, nový „Führer“ Evropské unie, vyhlásila za svůj cíl, aby Evropa byla uhlíkově neutrální do roku 2050. Chtějí na to věnovat čtvrtinu rozpočtu EU 2021-2027, takže finančně nás čeká dost smutný úděl.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Golich 28.12.2019 23:47

Aproximovat výsledky numerického modelu zatížené neznámou chybou se vstupními daty z měření s různou chybou lineární regresní je důkaz matematické negramotnosti. Následná extrapolace je na úrovni věštění z křišťálové koule.

L. Kubeš 28.12.2019 16:58

Všem klimaaktivistům bych poradil, aby se nechali sterilizovat a nepřiváděli na svět další a další lidi. Nejlépe tak prospějí budoucnosti země !

R. Tichý 28.12.2019 13:54

Souhlasim s napadem nedodavat do SRN a AUT energii. Schovejme to do akce "vychova k zelenemu udelu". A ohlasi se to 14 dni dopredu-narozdil od prirody budeme ferovejsi. Akce potva 30 dni v unoru a 30 dni v srpnu.

J. Krásenský 28.12.2019 18:23

R^

P. Selinger 28.12.2019 13:32

"Hnutí Duha mluví už delší dobu o nutnosti uzavřít naše uhelné elektrárny" Domnívám se, že lepší by bylo zavřít Hnutí Duha ...

P. Rada 28.12.2019 15:40

Dobře ,že jste to připoměl. Nejen, že o tom mluví. Oni dopady provozu vyčíslují a tak ukazují na míru celospolečenské škodlivosti a zejména těch, které jsou zastaralé a nevyužívají kogeneraci atd:

http://www.hnutiduha.cz/aktualne/prodej-pocerad-casovana-klimaticka-i-rtutova-bomba-ohrozuje-i-teplarny-samotny-cez

Já Vám zas připomenu, že za šíření pravdivých informací bylo a je vězení běžnou represí především v totalitách. Když se budovala JETE tak hlavním argumentem dostavby bylo odstavení uhelek. Skutek ale dodenes utek. Né ale tak docela. Pro pokračování kyselé depozice + změně klimatu dohromady, máme dene největší lesnický problém Evropy. A to je jen začátek.

P. Staronový 28.12.2019 15:53

Jenže ta duhová verbež nešíří pravdivé informace, ale všeliké hoaxy.

Kyselá depozice je vyřešena odsířením.

Největší lesnický problém Evropy způsobuje hlavně blbý způsob lesního hospodaření (neřešení kůrovce okamžitě, jak se v jednom stromě objeví) a zelený aktivismus, šíření kůrovce podporující.

J. Matuška 28.12.2019 21:50

R^

P. Rada 28.12.2019 23:52

Hoaxy šíří "verbež" jak Vy!

Kyselá depozice se průběžně měří a od kritických let 80tých poklesla v průměru jen na čtvrtinu původních hodnot. Vedle odsíření (a i tak jen částečného) totiž došlo k odpopílkování a popípek je pravidelně zásadotvorný. Navíc doposud přivývá oxydů dusíku. Výsledkem je zhruba čtvrtinová depozice ale zato už celá další desetiletí kuulovaná půdou.

https://www.mzp.cz/cz/articles_09112_zprava%20o%20stavu

http://ziva.avcr.cz/files/ziva/pdf/ucinky-kyseleho-deste-na-lesni-a-vodni-ekosystemy-1.pdf

http://eagri.cz/public/web/mze/puda/ochrana-pudy-a-krajiny/degradace-pud/acidifikace-pudy/

L. Novák 29.12.2019 4:53

Ty tady jenom dokola blábolíš nesmysly a odkazuješ často a opakovaně někam, co jsi vůbec nemohl číst, protože obsah je o něčem jiném.

V. Petr 28.12.2019 16:01

Už Vám mockrát sdělovali, že ČEZ ostavil zhruba současný výkon Temelína. Jelikož Temelín NEBYL DOKONČEN, nebylo možné odstavit více.

J. Jurax 28.12.2019 16:23

No, podporujete-li své vývody odkazy na žvásty Hnutí Duha, je to signifikantní. Říká se tomu důkaz kruhem ... :-)

J. Jurax 28.12.2019 16:21

Přesně. Aspoň by neškodilo.

J. Rojšl 28.12.2019 11:38

"Zemanovo klimatické NEnáboženstv“ se opírá o varování i studie tisíců předních světových vědců a stovek vědeckých ústavů, včetně těch nejprestižnějších..."

Co si dovolujete vy "přední světoví vědci", kritizovat pana soudruha Klause a dokonce našeho pana soudruha Zemana - dyť to jsou naši nejpřednější čeští "KLIMAKTERICI" - co už se toho kolem toho "VAŠEHO" počasí, dokonce v televizi vědecky nafilosovali a "VY" furt si vedete svou ....;-€

L. Novák 28.12.2019 12:29

Co to tady ;-O meleš, zelený osle?

F. Kusák 28.12.2019 12:50

To je .ůl, co. Já s takovými magory nechci ztrácet ani čas ani energii. Přesto, že je mi trapné, takto někoho odsuzovat, nemůžu jinak.

S. Novák 28.12.2019 13:10

:-).........R^R^R^!!

P. Lenc 28.12.2019 13:45

Božínku Rojšl, tak blbej a umí číst a sice blbě i psát?Potom že se zázraky nedějí...

P. Han 28.12.2019 14:16

Přední světoví vědci jistě Zemana ani Klause nekritizují. Ti kritizující jsou úplně jiná sorta, nikoliv přední. A pak vy, znalec jejich zadních otvorů.

J. Schwarz 28.12.2019 11:26

Když nás jen Bursíkova fotovoltaika bude stát do roku 2030 bilion korun, bylo by divné kdyby nás "uhlíková neutralita" stála celkem je 600 miliard. Tohle je prostě blbost, neboť "uhlíková neutralita" je mnohem náročnější na finanční zdroje než výroba pár procent energie pomocí solárů.

J. Vintr 28.12.2019 12:11

Tady nejde jen o peníze. Tady jde o to, že se bude vrtat do skladby zdrojů výroby elektrické energie, na níž jsou lidé životně závislí. Pokud se něco podělá (a to je prakticky jisté), tak to odneseme všichni.

P. Rada 28.12.2019 12:23

Odneseme všichni? Zkuste rozlišovat:

- Lidé jsou "životně závislí" na funkčnosti biosféry. Rostou s rozvojem osobnosti. Biosféře ale hrozí klimatický rozvrat jak nikdy v celé lidské historii.

Nekromanti až roboti jsou "životně závislí" na materiálnu a rostou s množstvím spotřebovávané energie. Na změně klimatu jsou oproti lidem prakticky nezávislí.

J. Vintr 28.12.2019 12:34

Nevím kde bydlíte pane Rada, ale zkuste si představit, že budete ve městě třeba uprostřed zimy pár dní bez topení a bez vody, obchody a doprava nebudou fungovat a že kvůli zamrznutí a popraskání potrubí nebudou některé u těchto věcí fungovat i delší dobu. A bude se to zároveň týkat desítek nebo stovek milionů lidí.

P. Rada 28.12.2019 13:03

Nevím na co s toho cco jsem uvedl výše vlastně reagujete.

Krize si ale dovedu představit. jak tu v biosféře tak tu v technosféře.

S důvodů nestabilit mohou časem stále více hrozit - pokud tedy nezměníme způsob života na trvale udržitelnější a nezískáme tak čas na bytostný a tím i civilizační rozvoj umožnující i cesty ke hvězdám.

V opačném případě život tak jako tak na každé planetě jednou zkončí.

P. Han 28.12.2019 14:20

Nevím, co si dovedete představit, ale tu nestabilitu vyvoláváte právě vy.

P. Rada 28.12.2019 15:19

Ano i já jsem během totality měl spotřebu fosilů podobnou jak tehdy všichni a ten vypuštěý uhlík dodnes působí. Už skoro 30let ale fosily na vytápění nepoužívám a tím jsem snížil spotřebu na zhruba polovinu.

Vzpomínáte jak na tehdejších stokorunách mocně dýmaly komíny a jak jsme byli rádi za každou výplatu..? Totalita se už za studené války nabubřele opírala o energetickou silovosti a dávala to taky ráda nejevo. Platí to žel leckde žel dodnes.

Někteří lidé proto i dnes mají velkou a dokonce mnohanásobnou uhlíkovou stopu a ekostopu přes veškerý technologický pokrok stále více jako celek překračujeme.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a1/CO2_emissions_per_capita%2C_2016_%28Our_World_in_Data%29.svg

J. Vintr 28.12.2019 15:39

Nevím na co jste reagoval vy. Já jsem psal o konkrétnich dopadech toho, jak ti šmejdi pod idiotskou záminkou boje za záchranu klimatu hodlají zlikvidovat fungující energetiku. Nějaké bláboly o biosféře mne nezajímají.

V. Petr 28.12.2019 15:59

A k cestě ke hvězdám použijete hvězdolety na biopaliva???

To je prakticky neuskutečnitelné bez jaderné energie!

L. Novák 28.12.2019 12:37

Ty máš rozvrácený mozek, a denně nám to tady převádíš. Pusť si nějaký FANTSY katastrofický film, třeba 2012 o zemské apokalypse, a neotravuj, magore!

https://www.csfd.cz/film/239242-2012/prehled/

S. Novák 28.12.2019 13:12

:-)......,L. Novák......je to zelený mozek ! Totálně vygumovaný! R^R^R^!!