30.6.2022 | Svátek má Šárka


Diskuse k článku

KLIMA: Virtuální CO2 experiment

Před několika měsíci, když jsem prováděl úklid ve svých počítačích a zálohách na discích, našel jsem soubor s výčtem a popisem parametrů a výpočty v tabulkách Quattro.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 22.6.2021 15:19

Kdo sleduje posledních 10 let výplody bezmozka "Rada" pod články na Neviditelném psu, dobře ví, že s tímto umanutým ;-O magorem, lhářem a nedoukem nemá smysl diskutovat o čemkoliv....

M. Hoblík 22.6.2021 8:27

Prdění krav neškodí, prdění těch volů, co to na krávy svádějí je nebezpečné!

P. Selinger 22.6.2021 7:36

Boj proti CO2 je šílenství. Zánik života na Zemi v daleké budoucnosti nastane navázáním všeho CO2 na vápník a tím ke skončení fotosynthezy !

P. Rada 22.6.2021 7:44

Sám spíš píšete šílenosti. Proč asi už v minulosti stamilionů let k tomu nikdy nedošlo? Říká Vám něco pojem zemská tektonika?

P. Rada 22.6.2021 7:33

Komentování pivního CO2 experimentu pana Kružíka alespon na obsahu jednoho jeho výroku / půl-věty:

..."Prdění krav a pálení fosilních paliv nemá na chování atmosféry žádný zásadní vliv"...

0. Předně není "chování" specifikováno a tak si lze vybrat od chem. složení ... až po dynamiku vzdušného proudění - a podle toho posuzovat zásadnost? U piva asi ano.

1. Plynatost odcházející konečníkem krav (prdění) skutečně nemá zásadní vliv protože tudy odchází jen 1/20 objemu metabolických plynů. Rozhodující je přesto masivnost skotu. "Zásadních" 95% konkrétně metanu přitom vydechují krávy hubou při přežvýkávání. Dech krav ale nenese výraznou pachovou stopu a tak si toho Kružík doposud nevšimnul. Možná chce být hlavně bavičem.

2. Pokud by chováním atmosféry měl autor na mysli atmosférický tlak - čemuž odpovídají barevné tabulky "úplného" složení (postrádám tam ale např. freony...) - pak by tlak součastnou změnou CO2 opravdu nebyl zásadně ovlivněn.

Něco jiného však je dýchatelnost vzduchu vzhledem k pořebě odvětrávání místností. Nárůst s 320 na 400 vzhledem k hygienicky doporučené hranici 1000 naopak už může hrát zcela zásadní roli v požadavcích na výměnu množství vzduchu a to zejména v mrazu nebo horku.

Pokud by šlo o klimatické důsledky tak na ty okamžitá koncentrace opravdu nemá prakticky žádný vliv. Rozhodující pro teplo navozené skleníkovým efektem je až kombinace s dobou expozice. Kumulativní účinky však autor nevyhodnocuje. Zato "virtuálně" spekuluje o tom, že se CO2 může náhle rovnoměrně rozšířit s česka na celou atmosféru a naopak odjinud k nám přicházet obdoba nemůže. Takto se ale běžně spekulovalo s rozptylovými podmínkami za totality. Nejspíš si tedy s té doby autor nese stigma.

3. Realita vývoje měřitelných koncentrací v atmosféře i ve změnách klimatu je pak už v přímém rozporu s autorovou spekulací a zejména tvrzením .... "nemá na chování atmosféry žádný zásadní vliv"...:

https://gml.noaa.gov/ccgg/trends/weekly.html

J. Lukavsky 22.6.2021 7:48

"dýchatelnost vzduchu" no nechce se mi to hledat, ale kdesi jsem četl, že v atomových ponorkách které týdny jsou pod hladinou roste CO2 na několikanásobek normální koncentrace ve vzduchu. Musí ho totiž chemicky vychytávat což je náročné. No a že by ten CO2 byl tou pravou příčinou těch občasných havárií? Námořníci otrávení CO2 zešílí a ponorka jde ke dnu! Jinak ale CO2 je stopový plyn, argonu je skoro 1% a je vlastně limitující faktor fotosyntézy, proto se zkoušelo ve sklencích přihnojování CO2 z bomb a fungovalo to. J.L. end

J. Fráňa 22.6.2021 9:19

Pane Rado jste xenofób. Proč vám vadí krávy a statisícová stáda pakoní a antilop vám nevadí. Proč nebojujete za odstřel velké části divoce žijících přežvýkavců na celé planetě a chcete smrt jen pro hovězí dobytek. Styďte se, rasisto.;-D

P. Rada 22.6.2021 11:13

Jak jste přišel na to, že mi vadí krávy a dokonce všechno cizí???

Mě když už, tak ale vadí zde prezentované "krávoviny". To prostě proto, že si kružíci takovouto demagogií klestí cestu k tomu, aby se mohli o svou špínu a její neblahé dopady dělit s okolím a daleko čistotnějšími.

L. Novák 22.6.2021 15:10

Ty sám jsi největším producentem ;-O krávovin na NP. Šejna je teď tvůj bolševický soudruh... :-P

J. Pokoutný 22.6.2021 18:04

Ono nejde jen o pakoně a antilopy. "Obrovská stáda bizonů čítajících statisíce, či možná i milióny se kdysi proháněla po celé severní Americe od Aljašky po Mexický záliv. V 19. století byl téměř vyhuben, z původních 60 mil. jich v roce 1900 zbylo jen 300." Takže z 60 mio bizonů, prdících metan, CO2 a CO (sirné sloučeniny nepočítaje) zbyl zanedbatelný počet a ... efekt 000? Začínám mít stran s. Weisse jistá podezření.

L. Písařík 22.6.2021 6:48

Potlesk, konečně !!!!!!Jen aby to konečně docvaklo i těm v Bruseli. A taky jinde, aby se přestaly vyhazovat peníze z okna.R^

V. Šťastný 22.6.2021 7:30

Těm to nikdy nedocvakne. Jedni jsou blbí a neschopni to pochopit. Druzí jsou chytří, moc dobře ví jak se věci mají, ale hrají zpravodajskou hru na oteplování, boj proti němu a to vyhazování peněz z oken je bonus pro jejich informované kamarády, kteří vědí, kam jít tyto vyhozené peníze bezpracně sbírat.

P. Rada 22.6.2021 7:41

Tleskáte autorovu líbivému žvanění a vlastní naivitě nejspíše v bludné víře, že si lze v uzavřeném systému planety lze dělat co je libo. Takovéto představy o neomezenosti světa běžně mívají malé děti kterýn ještě pochopitelně chybí znalosti, nadhled i zkušenost. Šarlatáni pak na dětskosti i později snadno navazují a to třeba i s potleskem.

J. Pankovic 22.6.2021 8:11

Slyśte, slyśte !! Vrchni klimakteriolog Svaty Rada promluvil :-)

Vyvràtit matematicky to nedokàźe, tak tady plàcà svoje zelené blàboly. Neboť co zmûźou nejakà fakta proti viŕe greténû ?

Je to vśechno jenom podvod, jak dostat prachy do tech spràvnych kapes ;-)

L. Písařík 22.6.2021 10:27

Milý pane Rado, s potěšením konstatuji, že se vyskytl někdo, kdo exaktně dokázal, že lidstvo je jen nepatrným smítkem na povrchu tak velikého systému, jakým Země je a jeho činnost má jem velmi malý vliv. Příklad: Profesor Odvalil dával ve statice studentům následující otázku: Prohne se 60m ocelový most, když na něj usedne moucha? Správná odpověď byla: Ano, ale NEPATRNĚ. Analogické k vaším tvrzením. Pokud vám záleží na tom, abyste mně přesvědčil, musíte najít nějaké nevyvratitelné argumenty. V mých 78 letech jsem již něco zažil a odvolávky na jiná tvrzení vašich souvěrců padají na mně jako hrách na stěnu. Znáte to? Již dávno nejsem dítě....................................................................!!

M. Šejna 22.6.2021 13:28

Exatně Kružík nedokázal nic. Celý jeho výpočet vychází ze zcela mylných předpokládů. Kružíka navíc ani nenapadla jedna zásadní poučka, kterou se řídí všichni vědci a kterou ignorují všichni pavědci typu Kružík.

Ta poučka zní:

pokud jsem přesvědčený i tom, že můj výpočet je správný, ale realita je jiná, pak je potřeba hledat chybu v tom mém "správném" výpočtu a nikoli v realitě.

L. Novák 22.6.2021 16:01

Kdyby se této zásady drželi klimahysterici, tak bychom dnes neměli o čem psát... :-P

F. Kru 22.6.2021 6:23

Klasické zmizení v chronoklastickém infindibulu:

V odstavci před obr. 1, byla uvedena hodnota koncentrace CO2 k lednu 2021, dle observatoře na Mauna Loa C (CO2) = 412 [ppmv]. Nějak to ukrojilo tu 4 na začátku trojciferné hodnoty, zbyla po ní jen mezera na začátku řádku a zbylé dvě číslovky...

V. Církva 22.6.2021 5:44

"Atmosféra si tohoto našeho příspěvku CO2 ani nevšimne"

Je trochu zavádějící, správně by snad mělo být, že příspěvek SHP je nepatrný, nebo dát nějaký rozbor jak si příroda s CO2 poradí. To mi vadí i u klimaalarmistů. Výpočet je možná správný, ale chtělo by to nějaké jasnější shrnutí, místo toho se článek věnuje zploštění zeměkoule

F. Kru 22.6.2021 6:16

Pane Církva, ten článek je popisem experimentu, byť virtuálního. K výpočtům jsou znalosti rozměrů a tvaru Země, jakož i rozložení atmosféry, resp troposféry velmi důležitými parametry. Vlivu CO2 byly věnovány předchozí články a zde je jenom konstatováno (počínaje mottem v záhlaví :-P ), že je zanedbatelný.

V závěru článku je příslib, že vysvětlování bude dále pokračovat...

Takže: "Dočkej času, jako husa klasu!"

V. Chrastina 22.6.2021 11:02

Jsem s vámi srozuměn, klimaalarmisté jsou podvodníci, kteří na zelenorudé přeměně výroby energie mohou snadno vydělat biliony. Je jen dobře, že vyvracení zelenorudého šílení bude pokračovat, jen aby nakonec nebylo pozdě, tak řečeno s křížkem po funuse. Tož tak :-/

J. Kyška 22.6.2021 0:51

Tesla Giga faktory v Berlíně si podala žádost o povolení stavby továrny na výrobu článků baterií o celkové kapacitě 50 GWhodin ročně s cílem toto množství navýšit na 250 až 300 GWhodin ročně. Proti stavbě továrny paradoxně bojují němečtí zelení. (Rozhodovat se bude někdy na podzim). Tak jsem na vážkách, pane Kremlíku, že vy byste nakonec bojoval s těmi zelenými?

P. Han 22.6.2021 4:12

Tak jsem na vážkách, pane Kyško, proč do toho montujete pana Kremlíka?

V. Církva 22.6.2021 5:47

No Musk s Bitcoiny a rozložením výroby elektrické energie v USA je vůbec zvláštní. Tesla se vlastně podílí na zvyšování CO2 víc než leckteré jiné firmy včetně výrobců automobilů.