23.6.2024 | Svátek má Zdeňka


Diskuse k článku

KLIMA: Ukázka zelené energetiky

Ubližuje se lidem, životnímu prostředí, přičemž na klima to nebude mít měřitelný vliv.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Novák 11.12.2022 20:06

Jíme strašně moc masa a likvidujeme tím jak planetu, tak sami sebe, říká Freidenger z Greenpeace :-P

https://www.irozhlas.cz/veda-technologie/priroda/jan-freidinger-greenpeace-klima-zivotni-prostredi-strava-jidlo_2212111827_pat

Hlásná trouba zelených magorů - veřejnoprávní ČRo

L. Novák 11.12.2022 19:57

Tato fakta je potřeba každou hodinu tlouct do PRÁZDNÝCH ZELENÝCH IGNORANTŮ, jaké představuje místní umanutý troll Rada, Braun a ostatní...

Porovnání výkonu OZE v energetické soustavě Německa (výroba el. energie) v době nejvyšších hodnot slunečního záření v roce oproti současné době, kdy naopak výkon slunečního záření je minimální a vítr fouká málo (v obou porovnávaných časových intervalech)...

https://www.agora-energiewende.de/service/agorameter/chart/power_generation/15.06.2022/27.06.2022/today/

https://www.agora-energiewende.de/service/agorameter/chart/power_generation/28.11.2022/12.12.2022/today/

L. Novák 11.12.2022 19:51

Špinavé tajemství elektrických aut nemá řešení, detaily odhalují všechny reálné dopady

Elektromobily sice umí přeměnit elektrickou energii v kinetickou velmi efektivně, všechno ostatní je ale problém. Jako by nestačily patálie se samotnou výrobou elektřiny, jsou tu ještě vzácné kovy, jejichž těžba a zpracování jsou jedna velká katastrofa. ...

https://www.autoforum.cz/zajimavosti/spinave-tajemstvi-elektrickych-aut-nema-reseni-detaily-odhaluji-cele-realne-dopady/

L. Novák 11.12.2022 19:47

Elektromobily potřebují kobalt. Těží ho v Africe děti, které pracují v otřesných podmínkách

https://autobible.euro.cz/clanky/elektromobily-potrebuji-kobalt-tezi-africe-deti-ktere-pracuji-otresnych-podminkach/

L. Novák 11.12.2022 19:46

Peklo kobaltového Konga: V těžebním průmyslu pracuje okolo 40 tisíc dětí

https://www.stoplusjednicka.cz/peklo-kobaltoveho-kongo-v-tezebnim-prumyslu-pracuje-40-tisic-deti

M. Hoblík 11.12.2022 10:20

Tady vůbec nejde o rozum, tady jde o prachy komisařů EU!

P. Rada 11.12.2022 11:18

Pane Hoblíku reagujete spekulací "jde o prachy" v přímém vlákně na Š. který dediskutuje ale hned v prvé větě opovržlivě píše:

... "Směřování evropské energetiky je naprostá urážka zdravého rozumu"...

Evropská energetika přitom obecně směřuje dál přes snižování imisí CO2. Rozum fyzikálně i zkušenost podle naměřených hodnot v souladu mezi sebou - ale v rozporu s Š. říkají, že prakticky polovina těchto imisí po dlouhá staletí nutně působí na glob. klima s převážně negativními civilizačními dopady. Viz např. zprávy IPCC.

Vývoj imisí v evropských zemích za posledních 20let dokumentuje, že na rozdíl od ČR okolní státy snižují imise více jak ČR a navíc konkrétně Německo vykazuje dvoj-násobně vyšší měrnou energ. efektivitu tvorby HDP - tedy, že i vypuštěné imise alespon násobně efektivně ekonomicky zhodnocují:

https://faktaoklimatu.cz/infografiky/elektrina-na-osobu-eu

https://faktaoklimatu.cz/infografiky/elektrina-na-osobu-eu

Pokud tedy jde o "prachy" tak se v realitě ukazuje, že země které promyšlenji a rychleji jak ČR rozvíjejí OZE vytvářejí nejen pro své komisaře ale zejména pro pro své obyvatelstvo už nyní - natož v budoucnu - příznivější ekonomické podmínky. Proč si tedy namísto sočení až pomluv - spíše nevzít od sousedů pozitivní příklad?

V. Kolman 11.12.2022 15:41

Bodejď by Germáni neprodukovali málo sodovkového plynu, když používají elektřinu vyrobenou Čehůnama v "tepelkách" z uhlí - kterým si zasmraďujeme náš dolíček. O cenové politice nemluvě:-(:-(:-(

I. Hermanek 10.12.2022 20:35

Jdete už doprdele pane Rado fakt už Vase prudéni je nesnesitelné

P. Rada 11.12.2022 6:42

Komentuji prakticky jen míru věrohodnosti u přírodovědných témat a související výroky prostě proto, že mě to zajímá nebo se mě to dotýká.

Vám zřejmě naopak desinterpretace které pravidelně předvádí Šálek nevadí. Věcnosti nepopisujete - místo toho se presentujete emotivirtou až hulvátsvím.

L. Novák 11.12.2022 19:36

Ty sám jsi NEJVĚTŠÍ LHÁŘ A DEZINFORMÁTOR s degradovaným mozkem po výplachu zelenou ideologií! Rv!!

R. Tichý 10.12.2022 9:20

Rado, mam pro Vas pocetni ulohu.

Kolik africkych deti potrebujete k ziskani 1kg Lithia a Kobaltu, ktery je nasledne prepraven ke zpracovani do Ciny, aby meli Radove dobry pocit z ciste energie? Kolik se pri teto cinnosti utrati CO2?

P. Rada 10.12.2022 12:35

"Tichý", má pro Vás špatnou zprávu. Zřejmě nedokážete korektně zadávat výpočetní příklady. Ne, že bych pochyboval o Vaší inteligenci - ale tu zřejmě předně využíváte s cílem do někoho rejpnout, zesměšnit či ho až urazit. Sotva ale k tomu abychom se skrze výpočty dobraly k porozumění.

Pokud přesto jde o můj dobrý pocit s užívání stále čistější zejména tepelné energie, tak ten mám např. proto, že jsem se naučil jak kvalitně a přitom levně zaizolovat obytný dům, postavit rekuperátor vzduchu a prakticky celoročně využívat termální solární kolektory i akumulovat teplo. Tyto komponenty však neobsahují lithium. Moje celoroční náklady na vytápění jsou při odečtení ceny vlastního úsilí i prvotní investice nyní průběžně nulové. To mi dobrý pocit rozhodně dává a to i v situaci kdy mám doma chladněji něž naprostá většina domácností. Dokonce bych se s někým o zkušenosti i rád podělil a tak vše ještě zhodnotil, třeba se v něčem přiučil.... Málo komu se ale opravdu chce.

Pokud jde o lithium tak používám elektrokolo s články na této bási a dokonce příznačně vyrobené v Číně. Konstatuji, že tak kvalitní a levný produkt u nás vyrobit žel neumíme. Připouštím, že to může souviset s otrockou pací jinde ve světě, kam ale pro neprůhlednost obchodních vazeb nedohlédnu. Třeba se vnich vyznáte lépe. Dejte případně vědět.

Zároven ale typuji, že použitím elektrokola oproti automobilu mohu v příměstském prostředí docilovat uhlíkovou stopu sto i vícekrát nižší a to dokonce s podobnou časovou zátěží. Takto snížená uhlíková stopa by právě mohla být nadějí pro děti a jejich děti... G.W. je totiž ničivá lavina která se s geofyzikálních příčin v mnoha ohledech zřejmě nezastaví dříve jak za několik staletí až desetitisíciletí.

Pokud by jste přestal být vyzývavě rejpavě naladěný - ale naopak zvídavě, možná bych Vám mohl dát i dobrou zprávu ve smyslu nápovědy jak je možné uhlíkovou stopu snížit a energetickou soběstačnost přitom posílit.

https://www.veronica.cz/otazky?i=514

R. Tichý 10.12.2022 18:01

Takze ano, jste ekofasista otrokar.

Je vam uplne u prdele, ze Vas dobry pocit z jizdy na elektrokole je zarizen otrockou praci africkych deti.

Jste ekofasista a pokrytec.

P. Rada 10.12.2022 19:17

Zřejmě předně potřebujete okolí onálepkovat. Nejjednodušeji se to dělá podle toho co trochu znáte - sebe!

Náměty, téma... totiž věcně nekomentujete. Po onálepkování, už se pak nemusí zdaleka tolik přemýšlet a to může být zvláště v obtížné situaci velmi lákavé. Např. pokud kdo hraje bojovou počítačovou hru, tak to dokonce bývá základní nutnost.

Život naopak spočívá v široké kooperativnosti - v symbioze.

R. Tichý 11.12.2022 7:55

Diky za odkryti karet. Jste uplne typicky ekopokrytec.

Rozdil mezi Vami a nezateplenymi spalovaci uhli a dieselu je jediny.

Rozlozeni nakladu v case.

Zatimco Vy jste vyprodukoval hnus najednou, oni ho uvolnuji postupne.

Vlastne ne, jeste jeden rozdil-oni nevykoristuji rozvojove zeme. Starsi a "neekologicke" postupy jsou vesmes produkovany u nas doma. Vy jste hnus alokoval daleko, abyste mel nezkaleny pocit zeleneho stesti :-D

P. Rada 11.12.2022 13:57

Dávám Vám jen zapravdu, že v energetice u nás žel obecně oproti evropanům platí: ... " Starsi a "neekologicke" postupy jsou vesmes produkovany u nas doma".

R. Tichý 11.12.2022 14:29

Ekolhari:

Paleogenetici vytáhli kusy sekvencí DNA ze sedimentů na severu Grónska. Uchovaly se tam v čitelné podobě, protože je 2 miliony let chránil před degradací permafrost. Vyplývá z nich, že v tehdejším Grónsku, kde panovaly teploty o 10 až 17 °C vyšší než dnes, fungovala pestrá příroda se soby, zajíci, lumíky, husami a překvapivě též velkými chobotnatci mastodonty, kteří se procházeli mezi břízami, topoly a zeravy.

M. Hoblík 11.12.2022 10:21

Africké děti a lithium? Africké děti a banány...!

K. Vengi 10.12.2022 0:08

Není on ten pan P.Rada permanentní blb? Nu, když tak koukám třeba na MUDr Nešpora, cvokaře z Bohnic, jímá mne pochybnost, kdo by byl kdo (cvok nebo cvokař). Nu nic, tomu magorovi dát do rukou kosu, může v Holywoodu/Barrandově hrát Smrťáka. Jako panu P.Radovi.

P. Rada 10.12.2022 0:41

K nadnesené "PERMANENTNÍ BLBOSTI". Projev "blbosti" je třeba reagovat v přímém vlákně na text Šálka textem s předlohou prakticky nesuvisejícím. Navíc se přitom otírat o někoho jiného. Š. totiž nediskutuje a tak ani nenapoví a producírovat se bez příčinné souvislosti bývá "blbé".

"Blbosti" ale dělá skoro celá dnešní civilizace nadužíváním zdrojových možností i recyklační kapacity. K válkám lokálním navíc i "blbým" vyhrožováním celému světu jadernými zbraněmi. Pro to vše jsme dnes ve stagnaci a nepoučímeli se ani s této fáze - pak "blbě" stupidně můžeme pokačovat až ke sebezničení.

Moje maličkost na to možná někdy "blbě" ale už léta upozornuje, zatímco Vengimu vrtají hlavou cvokařiny. Seriozní věda vývoj pak dokonce vyčísluje:

https://www.novinky.cz/clanek/koktejl-spravci-posunou-hodiny-posledniho-soudu-zatim-ke-konci-zbyva-100-sekund-40384630

https://cs.wikipedia.org/wiki/Planet%C3%A1rn%C3%AD_meze

L. Novák 10.12.2022 2:53

;-D Ano, P. Rada je BLB, korunovanej... :-P

V. Kolman 11.12.2022 15:51

S tím, že p. Rada je skálopevně přesvědčený o své pravdě (v mnohém má pravdu) a dává to vehementně najevo - to asi nikdo nepopírá.

Ale, že je "BLB korunovanej", s tím rozhodně nesouhlasím.

L. Novák 11.12.2022 19:45

BLB rada lže a manipuluje, nerozumí problematice, o níž tady kopíruje dlouhé plachty textů pořád dokola už 20 let...

P. Molík 9.12.2022 12:44

A nejde "jen" o technologický či energetický škůdcovský potenciál zelené politiky. Právě prosazování zelených dogmat spolehlivě zajišťuje razantní pauperizaci každé společnosti, která se chce oddávat bláznivým radovánkám ze zrušení jaderných a uhelných elektráren. Zelené náboženství spolehlivě vyvolává zlou krev, škůdcovský potenciál současných německých zelených kryptofašistů je nepoměrně větší než nedávno škůdcovský potenciál hitlerovských hnědých fašistů. Zelení magoři nyní udávají propagandistický tón a módní trendy, jenž spolehlivě navigují evropskou civilizaci do totálního úpadku.

V. Vérosta 9.12.2022 15:45

zdá se mi, že Molíkovi rozumím. 😀

R. Polášek 9.12.2022 16:17

Je to tak.

Zelená ideologie a propaganda se postupně stává nejvíc škodícím elementem rozvinutých společností. A dlouhodobý ekonomický a politický zápas o globální lídrovství na naší zeměkouli nakonec nevyhraje ten, kdo byl nejvíc aktivní v inovacích a v počtu vynálezů nebo kdo dokázal být nejvíc ekonomicky a technicky produktivní, ale ten subjekt, co dokáže nejvíc jakýmikoliv způsoby neutralizovat zelené a jejich ideologii.

P. Rada 9.12.2022 17:39

Pan Polášku historie říká ..."je to tak", že princip kolektivní viny bývá nejpohodlnějším prostředkem pro ventilaci sociální agresivity. Bývá častěji využit v tísnivé situaci k falešnému ospravedlnění amorálních počinů.

V krajnostech válek je pak nálepkování pravidelnou metodou jak se vyhnou osobní odpovědnosti za dopady, krutosti až vraždy.

Třeba se podle pořekadla ... "kdo s čím schází s tím odchází"... nějaké formy naplnění ideoligie kolektivní viny i Vy osobně dočkáte.

L. Novák 9.12.2022 21:18

Meleš blbosti a úplně mimo téma energetiky.Rv!!

V. Kučer 9.12.2022 21:04

Evropa má ještě zásoby břidlicového plynu ale na ten se nesmí ani pomyslet.