22.1.2022 | Svátek má Slavomír


Diskuse k článku

KLIMA: Účet za nepolitickou politiku

Respekt k Václavu Havlovi chápu jako respekt k Chartě 77 a ke všem, co se za minulého režimu nebáli říkat pravdu. To jsou nadčasové hodnoty. Ale Havel porevoluční, to je postava dosti rozporuplná. A na to budou narážet i snahy stavět mu pomníky.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rada 4.1.2012 23:14

Účet za nepolitickou politiku:

P. Rada 4.1.2012 23:29

Re: Reálný účet za nepolitickou politiku:

Když bych měn sám typnout co je tím "účtem" pak třeba následující:

http://www.novinky.cz/ekonomika/255176-nejvetsi-ekonomiky-sveta-maji-astronomicke-dluhy-a-budou-na-tom-hur.html

Toto vše ale vzniklo tím, že jako lidstvo jsme si udělali večírek na účet který nehodláme splácet. OZE se jako málo vydatnému pošklebujeme, šetřit nehodláme... Vzali jsme si hromadně opojnou masivní fosilní půjčku ale biologicky jsme zůstali tam kde před mnoha tisíciletími. Ba naopak jsme změkčilí, alergičtí... a bez techniky, medicíny... a všech vnějších echnologií sotva schopni samostatné existence. Takto obrazně "zdrogováni naftou" a reklamou živenou vírou v neomezenost technologického extenzivního pokroku jsme dnes v technologické pasti, kterou zbudovala naše pýcha, nekorektnost... a dlouho vštěpovaná víra v druhovou nadřazenost.

Tyto zásoby jsme pane Kremlíku rozkradli, roztunelovali... vevelkém a nepostoupili je dál do přírodního metabolismu ač sami jsme na přírodních zdrojích plně závislí. Lži o nevyčerpatelnosti zdrojů a surovin jež uvedl třeba V.Klaus jako představitel nezodovědného a krátkozrakého ultraliberalismu  ve své knize "Zelená nebo Modrá" přinášejí v pověstném roce 2012 své zůročení.