4.6.2023 | Svátek má Dalibor


Diskuse k článku

KLIMA: Co se skrývá v pozadí Green Dealu

V kapitole „ Vše o zelených“ jsou podrobně rozepsány zákulisní cesty miliardářské plynové lobby, jejímž zástupcům se podařilo prosadit zrušení dvou bezemisních jaderných elektráren, dostavbu a novou výstavbu dalších jaderných elektráren a nahradit je elektrárnami plynovými produkujícími emise.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Kaucký 3.2.2023 18:41

Ano, mimo jiné na propagandě.

V. Mertan 4.2.2023 8:39

To ostatné potrebné rastliny majú - vodu, slnečný svit, dusík, fosfor. Súčasná koncentrácia CO2 je stále veľmi nebezpečne blízko hodnote 150 PPM, kedy prestáva fotosyntéza fugovať. Bez zásahu človeka by časom mohlo k takej situácii dôjsť, a pravdepodobne sa to stane napriek vráteniu len veľmi malej časti fosílneho CO2 naspäť so ovzdušia. Absolútna väčšina CO2 totiž nie je uložená vo fosílnych palivách, ale vo vápencoch a dolomitoch. Uložili ich tam morské živočíchy ale aj riasy kokolitky (Emiliania huxley)a proces ukladania stále pokračuje. Naopak vyššie koncetrácie CO2 pomáhajú rastlinám prekonať obdobia sucha, pretože potrebujú mať menej prieduchov, a nestrácajú pri dýchaní toľko vody

J. Lukavsky 3.2.2023 17:17

Ano záleží. CO2 je nyní strašlivých 400 ppm = 0,04% = 0,00041 dílu. Takže vlastně stopový plyn. Kupř argonu je 0,9%..... no i v základní ekologické učebnici je uvedeno (vlevo dole):

Odum, E.P. (1977): Základy ekologie. - Academia Praha, p.140 (vlevo dole): " Je patrně významné, že jak nízká koncentrace CO2, tak vysoká koncentrace O2 jsou nyní činiteli omezujícími fotosynthesu"

J.L. end

O. Istvanfy 3.2.2023 14:21

Pekný príklad z výstavby JE Mochovce začiatkom 90.rokov. Firma Siemens prišla s ponukou vybaviť JE meracou a regulačnou technikou. Okamžite sa objavili aktivisti z Greenpeace a začali protestovať proti dostavbe. Po podpise zmluvy zmizli ako para nad hrncom.

M. Vinkler 3.2.2023 9:08

Zelený alarmismus se dostal do role nového náboženství , se všemi jeho atributy.

Kdo nevěří, bude upálen/ odstraněn.

Jde doslova o globalizační podvod, který má nahradit a úspěšně nahrazuje tradiční politické rozdělení společnosti - pravice-levice, socialismus-kapitalismus, bohatí-chudí na zcela jiné subjekty.

Přičemž skutečnou vládu nad společností drží úzká slupka finanční oligarchie provázaná s politickou elitou.

Zatímco dřívější snahy o změnu společnosti byly vymezeny územně , typicky bývalý západní a východní blok , plus rozvojové země, nové zelené náboženství si uzurpuje celou planetu.

M. Šejna 3.2.2023 8:43

Tento článek nepatří do rubriky klima, protože se klimatu nevěnuje. Věnuje se dotační ekonomice a zelené ideologii.

Je to podobné, jako by v rubrice "biologie" výšel článek o dotacích do povinného očkování.

H. Kotaz 3.2.2023 8:53

:-)R^

M. Boháček 3.2.2023 8:56

Je to samá dotácia. :-)

https://reitschuster.de/post/geld-fuer-den-aufstand-klima-extremisten-bekommen-gehalt/

P. Diviš 3.2.2023 9:50

A ta dotační ekonomika a zelená ideologie se snaží ovlivňovat klima.

M. Šejna 3.2.2023 10:13

A věří tomu jen Diviš.

J. Jurax 3.2.2023 11:56

Ale kuš - dotační ekonomika a zelená ideologie se opravdu snaží ovlivňovat klima. Bez urputného a nákladného boje proti zločinnému kysličníku by se klima změnilo, průměrná teplota stoupla o pár stupňů a vše živé by hynulo vedrem a civilizace by se zhroutila! Svatá Gréta to tvrdila a nobelista Al Gore taky!

Nicméně už se oficiálně nebojuje proti globálnímu oteplování, protože se neotepluje tak moc jak se strašilo, ale proti změně klimatu, které se spolehlivé mění od počátku věků a tudíž nám ten boj spolu s kšeftem jím indukovaným vydrží nafurt. A změna klimatu potenciál zničit civilizaci tu oteplením, tu ochlazením, jen si vybrat.

Mimochodem boj proti změně klimatu má obdobný ničivý potenciál ... ;-(;-€

L. Písařík 3.2.2023 11:07

Sic máte pravdu, ale diskuze je obrazem dopadu GD na společnost. A jako taková, klima na planetě ovlivní jen minimálně. Dodnes si pamatuji podobnou otázku prof. Odvalila ze statiky stavebních konstrukcí: prohne se konstrukce mostu, jestliže na ni usedne moucha? Co si myslíte vy?

J. Jurax 3.2.2023 11:59

Zajisté prohne. Ale hluboko pod prahem citlivosti současných a patrně hodně dlouho i budoucích měřicích metod a přístrojů.

J. Jurax 3.2.2023 11:39

Nicméně zelená ideologie se točí kolem klimatu a z něj generovaného kšeftu a dotací toho kšeftu.

Takže do rubriky klima patří.

V. Církva 3.2.2023 8:40

Tak je dobře že to napíše ekologický aktivista Michael Shellenberger, ale nic nového.

Ekologie a snižování CO2 především je dnes v pokrytecké společnosti hlavně forma investice, tak jako bitcoin. Někdo snad v dobré naivní vůli vymyslel bitcoin jako formu placení a pak se na to jako supi vrhli investiční žraloci.

Podobně někdo začal poukazovat na antropogenní CO2 a skleníkový efekt a měl pravdu, něco se stím musí dělat. Pak přišli fanatici, co s tím něco chtějí dělat ale udělají víc škody. Nakonec i Lenin a Robespiere řešili skutečný problém, jen prostředky horšími než problém původní. A pak přišli podnikavci co fanatismus lidí zneužijí a dokonce ty fanatiky platí a podněcují. I když se tím problému trochu pomůže, sníží se světové CO2, hádám o 1%, především na tom zbohatne malá hrstka lidí, hodně cizí mocnosti jako Čína a Západ si podřeže větev, zchudne a Čína si ho pak koupí a bude se otročit.

Právě proto by násilní ekologičtí aktivisté (teroristé) měli dostávat tvrdé tresty a korupce politiků být tvrdě potlačována.

F. Kusák 3.2.2023 9:09

Vidíte to moc fatálně pane Církvo. Francouzská revoluce nebyla jen o popravách a že Země spěje k zániku víme taky dlouho. Jen bychom to neměli svou hloupostí a nenažraností urychlovat. Peníze se ale vydělávat musí, je to podstata pokroku. Pokud bude dobře fungovat trh, pak i ta nenažranost některých podnikavců bude ze slušné společnosti vytlačována. Vy jistě znáte docela dobře historii, takže víte, že takových krizí bylo už mnoho a vždy to nějak dopadlo. Tak bych se tím zas až tak netrápil.

P. Diviš 3.2.2023 9:53

Francouzská revoluce nebyla jen o͇ popravách, dokonce nebyla jen popravy. Ty byly jen její součástí.

Trh "nenažranost" nevytlačí ani nepodpoří, to je věc morálky konkrétních lidí.

F. Kusák 3.2.2023 10:13

A co znamenají ty Vaše poznámky. Asi špatně čtete. Revoluce neschvaluji, jenže skokové změny se dějí všude, takže i v lidské společnosti. A jistě znáte ideály Francouzské revoluce, a přeci jen z nich něco zbylo. To snad nebudete zpochybňovat. A k tomu trhu. Měl byste si lépe přečíst, co jsem napsal. To o dobře fungujícím trhu, slušné společnosti, a pak, já jsem nenapsal, že bude nenažranost vytlačena, ale vytlačována. Takže jsem zvědav, jakou notickou přispějete teď, když máte touhu všechno mé glosovat. Poslužte si.

M. Boháček 3.2.2023 8:40

https://report24.news/niederlande-will-3-000-landwirtschaftliche-betriebe-enteignen/ - Holandská vláda znárodňuje 3000 fariem, v mene komunistického Green dealu.

https://www.breitbart.com/europe/2022/12/01/great-reset-germany-bans-farmers-from-properly-fertilising-land-to-serve-eu-green-agenda/ - Nemecko zakazuje hnojiť poriadne pôdu, v mene komunistického Green dealu.

https://www.breitbart.com/europe/2023/01/18/french-dairy-giant-considers-cow-masking-to-tackle-methane-emissions/ - Francúzi nasadia kravám masky kvôli metánu (dynamická rovnováha im nič nehovorí), v mene komunistického Green dealu.

https://reitschuster.de/post/geld-fuer-den-aufstand-klima-extremisten-bekommen-gehalt/ - „Peniaze na povstanie“: Klimatickí extrémisti dostávajú plat, v mene komunistického Green dealu.

Je aj Rada platený, alebo je to iba leninsky užitočný idiot?

A jedna štúdia na záver: https://ccsenet.org/journal/index.php/jsd/article/view/0/47745 -

While the Climate Always Has and Always Will Change, There Is no Climate Crisis (Aj keď sa klíma vždy mení a vždy sa bude meniť, žiadna klimatická kríza neexistuje)

Green deal je nevedecký podvod, podobne ako marxizmus-leninizmus.

V. Církva 3.2.2023 8:47

Tak nevím jestli je víc placených pokryteckých ekoteroristů nebo těch skutečně Green Dealu věřících. Pana Radu bych hádal na toho placeného skutečně věřícího.

Bohužel i ti, ty podnikavce podporují a tlačí velmi často kontraproduktivní řešení. Že by se měly snižovat emise je pravda. Ale začít by se mělo u Číny, a tak aby to bylo realistické.

To třeba znamená při dnešním obrovském tlaku na elektromobilitu, jaderné elektrárny a investice do výzkumu fůze. Ty v Německu končí a u nás se nedokážeme rozhoupat. A kde se vezme tolik Lithia na baterie teda taky nevím.

M. Boháček 3.2.2023 9:04

Pokiaľ by hodnota CO2 stúpla zhruba dvaapokrát oproti dnešnému stavu, dosiahla by hodnoty, ktoré sú pre väčšinu rastlín optimom pre fotosyntézu (a napríklad rajčiny majú to optimum ešte vyššie), takže by sa planéta zelenala a úrody by rástli.

Nebolo by to prvýkrát v histíorii Zeme, keď by boli hodnoty CO2 na tejto úrovni.

Takže zo znalostí o fotosyntetickej aktivite i geologické znalosti o teplotách a hodnotách CO2 v minulosti vyplýva, že súčasná snaha o obmedzovanie CO2 (CH4 a pod) je nevedecká blbosť.

Čo sa týka obmedzovania spotreby, začal by som tým, že kazítka v prístrojoch a cielená nemožnosť lacno opraviť pokazený spotrebič by bolo trestne stíhateľné.

J. Kavalír 3.2.2023 9:31

Fotosyntézu by to jistě podpořilo, je ale otázka, co by bylo možné vypěstovat v nejúrodnějších oblastech - delty řek, pobřežní nížiny, které by byly zatopeny vodou z tajících ledovců. S koncem doby ledové stoupla hladina oceánů o 120 m. Problém by byly další 2-3 metry.

M. Boháček 3.2.2023 10:03

Ľudský druh by to nijako existenčne neohrozilo. "Najúrodnejšie oblasti" by sa presunuli na iné miesta. A iné "najúrodnejšie miesta" by ostali tam, kde sú - napr. ukrajinská černozem. Ak máte toto na mysli. Ak dokázali v takých podmienkach prežívať dinosuary milióny rokov, prečo by to nezvládli ľudia?

J. Lukavsky 3.2.2023 17:25

"S koncem doby ledové stoupla hladina oceánů o 120 m." Jenomže to roztál celý Arktický ledovec, ten v Evropě zasahoval až k Alpám, pokrýval celou S.Ameriku... Takže na několikametrové zvýšení mořské hladiny by muselo roztát celé Grónsko. Bez problému by to dokázala Antarktida, tam je ale cca 4 km ledu a zvýšení teploty o 1,5 oC ? J.L. end

V. Mertan 4.2.2023 8:50

No veď práve to, po skončení doby ľadovej more stúplo o 120 m. Teraz stúplo za 100 rokov o 20cm a rovnako aj predchádzajúcich 100 rokov. Pritom čelíme údajne najväčšiemu otepleniu v histórii Zeme. Asi niekto niečo zle spočítal. Pozrite si prednášku paleológa Petra POkorného https://www.youtube.com/watch?v=Hd67EMWFKek&t=2633s najmä čas 43:55

V. Chrastina 3.2.2023 11:28

R^!!

P. Skřivan 3.2.2023 8:39

Už je tu Rada? Potřeboval bych politicky vysvětlit velice dobře zdokumentovaný případ kdy se dva mamlasové přilepí/zablokují silnici a v rukou drží transparent šetřete ropu. No a pak když se mají dostavit k soudu tak se omluví s tím že odletěli do Thajska a pak na Bali. Co si mám o tom myslet? Chápete že přesně takhle to funguje? Je tu pár nadšenců a zbytek počítám tak 50% jsou přesně lidé jako výše zmíněný pár. 45% jsou užiteční idioti co nemají vlastní názor a budou protestovat proti tomu co zrovna řekne šéf. A zbytek to myslí opravdu dobře ale ty nejsou vidět v médiích někde na bagru tito lidé v tichosti nosí žáby přes silnici. Jaké je to být členem tohoto exkluzivního spolku?

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicni-poradali-blokady-na-ochranu-klimatu-pak-odleteli-odpocivat-na-bali-40421710

P. Rada 3.2.2023 8:50

Pane Skřivane vysvětlení je prosté v rozmanitosti, problematičnosti až extémnosti lidských povah a zatím také v potenciálu extrémní situace při nadbytku lidských možností několika řádově vyšším než kdykoli za lidskou historii.

Extrémnost dnešní situace ilustruje to např. množství CO2 vypuštěné za poslední tři desetiletí které se totiž rovná všemu co do té doby lidstvo vyprodukovalo za selou svou historii.

Problém naprosté většiny pozemské populace tkví nejen v tom, že si na dovolenou na Bali odletět nemohou - ale v tom, že odletět nemohou z PLANETY ZEMĚ!

P. Skřivan 3.2.2023 9:14

Asi jste můj dotaz nepochopil. Jde o to že pokud začnete skládat střípky (dotace skandály atd) a konečně slepíte mozaiku tak vám to ukáže obrázek který nechcete vidět.

Tak ještě jinak víme že když se teď hned zastaví veškerá osobní doprava(auta) v EU tak se vůbec nic nezmění co se týká CO2. Proč tedy ta snaha přejít co nejrychleji na elektromobilitu?

J. Lukavsky 4.2.2023 7:21

"Proč tedy ta snaha přejít co nejrychleji na elektromobilitu?" Protože se napakují solární baroni, stavitelé a majitelé fofrníků, "neziskovci" všech 64 pohlaví a ouřadové co to štemplují. Samozřejmě z daní obyčejných občanů co hákují denně ve fabrice. Elementary dear Watson. J.L. end