6.12.2021 | Svátek má Mikuláš


Diskuse k článku

KLIMA: Alarmismus nekončí, ale vyostří se

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa stáhnout Spojené státy z Pařížské klimatické dohody uzavřené 2015, je rozhodnutím zdravého rozumu. Obsáhlé vysvětlení důvodů, proč se tak americký prezident rozhodl, správnost jeho kroku potvrdilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Čermák 6.6.2017 18:48

Má smysl Bojovat proti Klimatu?

Klima na Zeměkouli existuje už jejího prvopočátku a má svoje mechanismy zažité. Naproti tomu Člověk na Zemi existuje spíše tisíce, než miliony let, což je doba značně kratší. Ale i On má už svoje zažité mechanismy potřebné pro svůj vývoj. Např. pokud se někde přemnoží hlupáci a začnou škodit, je na jiném místě aktivovám Predátor, který je začne usměrňovat. Co jiného než Nabubřelé hlupáctví KlimaAlarmistů svým Bojem proti Klimatu škodící velkému množství lidí aktivuje odpor jiných lidí na jiném místě a Trump je ten, kdo do toho nesmyslu hodil vidle? Jistě zde bude stále přítomné sejčkování pana Rady a jemu podobných osvícenců, kteří nedělají nic jiného, než, že se povyšují nad ostatní lidi. Ano, oni mají něco málo nastudováno, ale v podstatě o Klimatu vědí stejný Prd, jako všichni ostatní. Jenom by chtěli ty ostatní Řídit. Na jednom místě zeměkoule se klima zhorší, ale na jiném místě se zlepší. Opruzovat jen tím zhoršením a tajit to zlepšení, to dělá pan Rada. No a samotný KlimaByznis, to už je kapitola sama pro sebe. O tom Trump a taky Klaus vědí svoje.....

F. Vízek 6.6.2017 20:17

Nemávat rukou, nebýt lhostejný = správný postoj

Soudím, že zvednout výstražně prst či udělat tytyty

si mnohé lidské aktivity v posledních desetiletích

rozhodně zaslouží.

Nikdy nebudeme pány přírody; je mocná a leccos umí napravit.

Mnohé lidské počínání znamená ZBYTEČNÉ vymírání živočišných druhů, kterým likvidujeme životní prostředí. A zbytečně.

M. Prokop 6.6.2017 20:59

Re: Nemávat rukou, nebýt lhostejný = správný postoj

Arbitr ZBYTEČNOSTI Vízek? :-P Nebo AlMa Gore se svým domkem, co spotřebuje energie jako město? Nebo nádražák Pačaurí?

M. Prokop 6.6.2017 20:57

Re: Má smysl Bojovat proti Klimatu?

Oni ti bojovníci vesměs ví proč (a hlavně zač) bojují.

P. Rada 6.6.2017 21:03

Re: Má smysl Bojovat proti Klimatu?

Pane Čermáku klima existuje od prvopočátku i na jiných planetách a tak by Vás mohlo napadnout, že na Zemi je podmínkou života - nikoliv samoúčelným jevem. Takto situaci ale zřejmě nevidíte- zato Vás napadlo převzít rétoriku rádoby-skeptiků tzv zbytečného boje proti klimatu a s ní se popasovat. To, že jsou součastná opatření neefektivní naprosto nepopírám - ba dokonce tvrdím, že situace eskaluje a že prakticky žádná významná nejsou realizována ani prosazována - viz nezávaznost, nevymahatelnost i Pařížské dohody.

Otíráte se o mě ve smyslu, že před Vámi tajím některá zlepšení. Tak je uvedte a nespekulujte s neznámým. V dalším Vám některá eventuální pozitiva nastíním.

Tvrdím, že za posledních 10tis let zde vzniknul přírodní systém s optimalizovaným metabolismem na stávající podmínky a že náhlá geohistoricky dokonce anomální změna nutně povede k jeho rozvratu tak jako vždy na přelomu geologických epoch. Už dnes např živočišné druhy vymírají více jak 1000x rychleji jak před Antropocénem. Viz meze planetární stability. ...http://abicko.avcr.cz/2010/07/04/meze.html

Zta zhruba tisíciletí se vše ustálí a naopak zas na velmi dlouhou dobu minimálně celých desetitisíciletí pravděpodobně nastanou nové typy stabilních podmínek. To je sice velmi nadějná zpráva ale jen pro druhy které se té doby dočkají.