17.4.2024 | Svátek má Rudolf


Diskuse k článku

KLIMA: Alarmismus nekončí, ale vyostří se

Rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa stáhnout Spojené státy z Pařížské klimatické dohody uzavřené 2015, je rozhodnutím zdravého rozumu. Obsáhlé vysvětlení důvodů, proč se tak americký prezident rozhodl, správnost jeho kroku potvrdilo.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Mrázek 6.6.2017 16:56

Jeden zářný příklad užitečného idio.. ...

Rovenský- změny klimatu nám sem zavlečou malárii. Díky Donalde..... tygrovaný komár byl pozorován v Německu, je přenašečem malárie. Nicméně svádět průběžnou změnu a dovoz hmyzu spolu s banány na Donalda, to chce hodně velkou prázdnou dutinu lebeční ....

P. Rada 6.6.2017 17:43

Re: Jeden zářný příklad užitečného idio.. ...?

Změny klimatu k nám opravdu mohou zavléci malárii a další tropické nemoci na které většina populace zde není imunní a zdravotnictví připraveno. To nejspíše tehdy, pokud by v zimním období vydrželo stálé teplé západní proudění a v následijícím létě se přemnožili komáři.... Taková pravděpodobnost s časem poroste ale zároven bude platit riziko zimních mrazů hluboko pod nulou které by takovou epidemii zřejmě potlačily.

Navíc sucho a další extrémy klimatu budou s více postižených oblastí hnát migranty a ti mohou jak některé nemoci zavéct tak se mohou naopak ukázat jen jako imuní přenašeči.

Stupidně jednající až slabomyslný člověk si takovéto souvislosti sotva uvědomuje a Vy jste ho pěkně předvedl.

L. Novák 6.6.2017 20:02

Re: Jeden zářný příklad užitečného idio.. ...?

Syfilis a AIDS už tady máme, plánovače lidské společnosti (zelené magory typu Rada) taky. Nic horšího už si sem zavléct nemůžeme. :-P

O. Zuckerová 6.6.2017 15:56

Jen by mne zajímalo,

jaká opatření činil pračlověk Janeček povšimnuv si, že se neodvratně blíží doba interglaciálu. Zastyděl se aspoň za nadměrné užívání ohnišť?!

V. Novák 6.6.2017 16:04

Re: Jen by mne zajímalo,

Obávám se, že pračlověk Janeček byl natolik ekologicky neuvědomělý, že se těšil, jak si ohřeje své revmatické klouby, jimž soused ledovec dával co proto.

Zrovna tak naši předkové v době středověkého klimatického optima, místo aby omezili topení a svoji uhlíkovou stopu, radši stavěli katedrály a věnovali se kultuře. A pochvalovali si, jaká je to paráda, když jim zemědělství tak krásně jde, žádný hladomor...

P. Rada 6.6.2017 17:47

Re: Jen by mne zajímalo,

Omyl. V minulosti pravidelně korelovala teplá období s mory (přemnožení hlodavců) a studená s hladomory (neúroda).

V. Novák 6.6.2017 18:00

Re: Jen by mne zajímalo,

Omyl. V minulosti pravidelně korelovala s mory i hladomory studená a vlhká období.

Černá smrt přišla do Evropy v pol. 14. století, kdy už končilo středověké klimatické optimum a mory se pravidelně opakovaly do začátku 18. století, kdy končila Malá doba ledová.

P. Rada 6.6.2017 18:27

Re: Jen by mne zajímalo,

Pane Nováku informace čerpám s přednášek pana Svobody který je jako historik klimatu velmi zběhlý. Obrázky s jeho přednášek dokumentující takové korelace sem ale žel nemohu vkládat.

Vazba hlodavců na mor je navíc snad všeobecně známá a dobré úrody obilovin kterým vyhovuje sušší a teplejší klima zejména v době zrání, podněcovali pravidelně i rozvoje populací hlodavců.

L. Novák 6.6.2017 20:11

Re: Jen by mne zajímalo,

Plácáte hovadiny. Třeba křečci na Vých. Slovensku měli nevídanou populační explozi (ještě za totality - viz Jos. Velek: Jak jsem bránil přírodu) díky stavbě hrází a regulaci řek jako opatření proti pravidelným záplavám. A tím člověk umožnil, že co si dříve sama zlikvidovala příroda záplavami, ještě přikrmil širými lány výživných produktů a ochranou před záplavami... :-) Klima, to zdaleka není jenom CO2. Jenomže zelení negramoti tohle nikdy nepochopí...

M. Valenta 6.6.2017 15:27

Good bye Donald.

Jako kůl v plotě nebo jako Klaus dopadne Trump. Poslední průzkum ohledně odstoupení od pařížské klima-dohody: 69% Američanů proti, včetně většiny průmyslových podniků, a to včetně těžařských (Exxon).

P. Joch 6.6.2017 15:42

Re: Good bye Donald.

Ano, to se o Exxonu se všeobecně ví, že dlouhodobě podporují klima-alarmismus, aby na tom mohli vydělávat. Mě přišlo směšné jak všichni opravdu hystericky odsuzovali takovou malou lapálii, že jeden stát z více než 190 odstoupil od dohody z Paříže. Pořád přece zůstává dalších 190 států. Nebo je to jinak a celé je to jen domeček z karet a někdo si dovolil vytáhnout tu spodní a celá stavba se třese?

M. Šejna 6.6.2017 15:55

pane Jochu

on je to opravdu domeček z karet.

Pokud USA vypoví dohodu z Paříže, pak se nebudou cítit vázani povinností snížovat emise CO2. Ostatní ale ano. Takže z těch 190 států se začnou do USA přesouvat producenti energeticky náročných výrobků. A o to Trumpovi jde. Získá tím nová pracovní místa, jak slibil v prezidnetské kampani.

F. Vejr 6.6.2017 16:36

Re: pane Jochu

Zdravý rozum zapracoval a už ji vypověděl. Jeden stát, co to je? Ostatní státy jsou seřazeni v jednom šiku padnout i třeba na hubu.

P. Rada 6.6.2017 18:02

Re: pane Jochu

Na hubu USA asi nepadnou - ale mohou vystřízlivět. Na pád mají ekonomiku i zásoby dost silné na celá desetiletí ale na problémy mají zaděláno rovněž - viz finanční dluh. Vzpomente jak nebyli schopni zachránit New Orleans. Hladina oceánů ale dál a dál poroste, většina populace je tam u pobřeží, hurikány přitvrdí a Florida už má tak dost velké problémy dnes.

Při odtátí severní čepičky se bude více stáčet JETSTREAM s navozením anomálií i ve vnitrozemí. Mají tam sice meteoslužbu a meteoinformace zcela zdarma a na vysoké úrovni předpovědní službu ... ale před tornády, lesními požáry, degradací půd ... to nechrání. Informatika a věda které dnes D.T. nevěří už dnes vypovídá o vážných rizicích GW d obudoucna. Zo ale už přijde do presidentského křsla zas někdo jiný. D.T. tak ukazuje, že na budoucnosti mu nezáleží.

L. Novák 6.6.2017 20:12

Re: pane Jochu

Rado, že vy ještě neděláte poradce Obamovi, mohl vyhrát volby... :-D

J. Mrázek 6.6.2017 16:59

Re: Good bye Donald.

O američanech nikdo nepochybuje, že jim to skvěle myslí, ale mnohem pomaleji ....

P. Selinger 6.6.2017 14:32

Oteplismus a alarmismus jsou nebezpečná nábožensví

možná nebezpečnějsí než islám.

A. Alda 6.6.2017 13:12

Klimaalarmisus zanikne

v boji mezi musulmany a Evropany.

V. Javora 6.6.2017 13:02

Bravo, IVK!

Bravo, IVK!

Z. Švrček 6.6.2017 11:07

Dovolil bych sičástečně nesouhlasit.

Vždyť tenhle obchod s obavami zelenou propagandou zblblých lidí je tak dobrý a tak mnoho politiků je v něm až po uši, že o rigiditě myšlení nelze mluvit. Spíš je to reálné posouzení šancí jejich na úspěch dle hesla "když nelze lumpárnu porazit, je nejlepší se k ní přidat". To už věděl i don Corleone.

P. Rada 6.6.2017 10:58

Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Když byl Japonskem přepaden Pearl Harbor byl alarm který avizovaly výzvědné služby a posléze jej vykazovalo tehdy nové radarové zařízení považován mylně za planý. Dopady byly pro "skeptiky" tragické.

Naopak když byl zachycen signál o útoku na Midway nebyl příjemcem alarmující zprávy skeptik ale perspektivně uvažující generál a následná bitva proto změnila situaci směrem k Japonské defenzivě.

Přední politici dostali analogicky od vědy varování na téma nebezpečně se měnícího klimatu už v 80tých letech. Vesměs to ignorovali. Teprve při Pařížské dohodě se víceméně semkli. D.T. nyní obrací ale platnost fazikálních zákonů odůvodnujících skleníkový efekt toto nezmění. To co se ale může změnt je pokles šancí něco pro snížení dopadů udělat. Co se týká prostých američanů ti se i přes relativně vysokou životní úroven museli naučit před stálečastějšímy projevy extrémních klimatických jevů utíkat. Zemi mají proti nám relativně velkou, všeobecně jsou zavedeni na automobilitu a tak to jde. Pokud se podobné projevy vyskytnou jinde ve světě nazýváme je spíše nežádoucí migrací snažíme se jim vzdorovat - ale jak dlouho? Máme sami také tolik prostoru pro případnou adaptaci migrací? Lze u nás vykompenzovat dopady změn klimatu?...

Řada takovýchto nezodpovězených otázek je skeptiky pejorativně nazývána alarmismem a dávám autorovi zapravdu, že zvláště palčivé otázky budou časem přibývat. Alarmismus v tomto smyslu opravdu nejspíše nekončí a s podobnými kroky které předvedl D.T. či předvádí V.K. a jeho pomocníci ve stejnojmeném institutu se nejspíše pro rostoucí rozpory jen vyostří.

J. Hanzal 6.6.2017 11:38

Re: Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Pane Rado, ti vědci, o kterých píšete, co nás již tak dlouho balamutí (tedy pardon informují) jsou to ti samí, kteří falšovali měření?

P. Rada 6.6.2017 12:38

Re: Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Pane Hanzale já opravdu nevím kdo Vás balamutí či dokonce za jakou skupinu vystupujete. Také nedokáži vyloučit, že se necháváte balamutit rád. Né nadarmo se přeci říká, že "svět chce být klamán".

Pokud píšete dokonce o falšování pak to předpokládá, že znáte pravdu. Nic jste zde ale na správnou míru neuvedl. Proč?

Reagujete-li ale na mé tvrzení ..."politici dostali analogicky od vědy varování"... tak to upřesním. Shoduji např. s Václavem Cílkem:

http://media.rozhlas.cz/_audio/00699039.mp3

http://media.rozhlas.cz/_audio/2650887.mp3

M. Prokop 6.6.2017 13:10

Re: Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Stalin na základě jednoho alarmu vyvraždil všechny schopnější generály. :-P

J. Schwarz 6.6.2017 13:31

Re: Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Vážený pane Rado, v případě Pearl Harboru byla reakce sice chybná, ale i přes tuto chybu američané válku vyhráli. Kdyby reagovali podle vás "správně" snad by zachránili v Pearl harboru nějakou loď a sestřelili víc japonských letadel, ale válku by nejspíš prohráli i kdyby už japonci zůstali sedět doma. Jako správní "neskeptici" ale perspektivně uvažující mladí důstojníci by vyhlásili poplach i bojový start start po každé spiritistické seanci nějaké vědmy, co by "předpověděla" útok a tak by se USA vyčerpaly k smrti už jen svou "hyperaktivitou". Nakonec by oficiálně pozvali japonce převzít vládu, jen aby už měli konečně klid!

P. Rada 6.6.2017 14:31

Re: Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Pokud by vojáci reagovali na "vědmy" - jak to kdo ví proč předpokládáte - mohl by jste mít pravdu.

P. Joch 6.6.2017 14:17

Re: Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Pano Rado, pokaždé, když se vědci semknou, jak říkáte a vyhlásí jednu teorii jako dogma, což musíte uznat i Vy ,že se v případě teorie o oteplování planety díky působení lidkého faktoru stalo, měl by se normální člověk začít bát o své peníze, svobodu, nebo život.

P. Rada 6.6.2017 14:28

Re: Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Pokud by se vědci shodli na dogmatu - nešlo by už o vědu ale o víru.

Ve vědě se ověřuje, vyčísluje, zpřesnuje... a to popakovaně.

Dogmata o tom jak je údajně sprofanovaná předvádíte Vy!

P. Joch 6.6.2017 15:36

Re: Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Pane Rada, doporučuji studium pna Poppera, neboli žádná teorie se nedá ani opakovaným měřením, zpřesňováním a vyčíslováním ověřit. Dá se pouze vyvrátit a nahradit teorií novou, lepší. Jakmile se jedna teorie bere za ověřenou a bezpochyby správnou, jedná se o DOGMA, neboli tvrzení o němž nelze pochybovat. Zajímavých příkladů je spousta, například plošný zákaz židovské vědy v nacistickém Německu, včetně teorie relativity.

P. Rada 6.6.2017 18:39

Re: Dopady alarmů na USA a situace u nás.

Takto to vcelku beru - pochybnosti jsou součástí vědění. Právě proto ale můžete opakovaně ověřovat jakoukoli teorii.

Pokud by ale konkrétně teorie interakcí radiačněaktivních plynů vedoucí ke skleníkovému efektu byla zásadně špatně - asi by muselo přestat platit mnohé v součastné fyzice. Ta je ale zároven základem daleko širšího spektra oborů jak jen klimatologie.

Proto jsou pochybnosti ohledně vlivu skleníkového efektu sice možné ale v kontextu s šíří ověřování velice na pováženou.