19.5.2024 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

KLIMA: A ta kráva metan dává!

Ronald Reagan před třiceti lety shrnul pohled na ekonomickou politiku vlády svého předchůdce, demokrata Jimmyho Cartera, do ironickédefinice: „Pokud se to hýbe, musí se to zdanit. Jestli se to hýbe i potom, je potřeba to zregulovat. Když se to přestane hýbat, musí se to dotovat.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Dvořák 30.9.2016 13:53

Re: Tato civilizace přece nemůže přežít.

Zřejmě jsem si váš úplně první příspěvek špatně vyložil... Já jsem ten poslední co by hájil Radovy nesmysly....

O. Zuckerová 30.9.2016 13:13

Re: Tato civilizace přece nemůže přežít.

P. Dvořákovi: Před "pár stoletími" chodili lidé nazí, spali v jeskyni a jedli kobylky? No, Leonardo da Vinci to mohl zkusit ze zvídavosti, Rousseau proto, že měl blízko k Zeleným... zdá se však, že svým pokusnictvím okolí nenakazili a korigovat svou představu o době "před pár stoletími" budete muset Vy...

P. Dvořák 30.9.2016 15:14

Re: Tato civilizace přece nemůže přežít.

Nemyslel jsem životní úroveň, ale úroveň využívání mozku. řeknu to jinak. V dřívější době se mozek využíval takovým způsobem, aby jeho výstupy přinášely pokrok, užitek, smysluplnost.

R. Morava 30.9.2016 16:00

Re: Tato civilizace přece nemůže přežít.

Ano pane Dvořák. Já to pochopil tak jak jste to myslel a souhlasím, ale i diskuse potvrzuje, že máte asi pravdu.

J. Vintr 30.9.2016 1:21

Je opravdu neskutečné

do jakých absurdních poloh se díky blbosti a úplatnosti politiků a takzvaných vědců na jedné straně a chamtivosti těch, kteří na tom vydělávají, na straně druhé, dostává to celosvětové blbnutí s bojem proti globálnímu oteplování.

M. Dvořák 30.9.2016 8:03

Re: Je opravdu neskutečné

bohužel... Tohle kdyby viděl Hašek, tak by napsal jistě Švejka ještě jednou a jinak ... :(

P. Rada 30.9.2016 9:17

Re: Je opravdu neskutečné

Jo Hašek svého Švejka mimo jiné pojal jako parodii na českého človíčka co má pěkné i velmi smutné povahové rysy.

Klimatickou změnu jako důsledek lidské chtivosti ale ošvejkovat zřejmě nelze. Tam by snad pomohla změna myšlení jak onen radikální klistýr pro Balouna.

Už i některým Američanům však taková varianta "vrtá" hlavou a přemýšlejí, že by měli přestat svou zem živitelku brutálně "rozvrtávat".

http://denikreferendum.cz/clanek/23814-ukonceme-frakovani-vrtani-a-tezbu-je-to-jediny-zpusob-jak-zachranit-planetu

P. Dvořák 30.9.2016 9:24

Re: Je opravdu neskutečné

V knize o Švejkovi tohoto ražení byste jistě zastával velice, ale opravdu velice vysoký post někde v generálním štábu.

P. Lenc 30.9.2016 10:02

Re: Je opravdu neskutečné

C a K polní maršálek.I když ve světě Radů to začíná být s posty přeplněno.