1.10.2020 | Svátek má Igor


Diskuse k článku

KATOWICE COP24: Architektura globální loupeže

Teorie v rozporu s rozumem, jako je antropogenní globální oteplování, neměla reálnou šanci – pokud se nebude moci pochlubit relevantními výsledky - ve vědeckém světě prorazit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Šejna 11.12.2018 11:07

Pane Vaňuro

pokud si vzpomínám, tak tehdy byla teorie katastrofismu oponentní teorií proti evoluční teorii. Katastrofisté tvrdili, že po každé katastrofě vyhynuly všechny organismy a musel nastat nový proces stvoření živočichů. Když to přeženu, tak podle katastrofistů měl Bůh neustále co na práci a furt musel znovu tvořit.

Samotná evoluční teorie v moderním pojetí neodmítá katastrofy jako motor evoluce. Pokud totiž globální katastrofa vytvořila nové životní prostředí, musely se na to přeživší organismy evolučně adaptovat.

J. Kavalír 11.12.2018 11:30

Re: pane Kavalíre

Pane Šejno. Nějakou dobu jistě trvalo, než se biosféra z těch katastrof (Chicxulub, Dekkan) vzpamatovala. S postupnou obnovou rostlinstva se jistě něnilo i albedo a teploty začaly stoupat

https://cs.wikipedia.org/wiki/Paleoklimatologie#/media/File:All_palaeotemps.png

P. Jášek 11.12.2018 9:57

Už jsou

zase chytřejší, dle raního rozhovoru s min. Brabcem, už to přepočítávají na hlavu a tam jsme, světe div se, na tom hůř jak Čína...

V. Kolman 11.12.2018 9:56

ZASE MĚL KLAUS PRAVDU

Globální evoluce klimatu je všeobecně známý fakt. Klima se měnilo, mění a i v budoucnu měnit bude. Na tom nikdo nic nezmění.

Nikdo však dosud věrohodně a nezpochybnitelně nedokázal, že kolísající množství CO2 má na svědomí člověk!

J. Kavalír 11.12.2018 10:22

Re: ZASE MĚL KLAUS PRAVDU

Pokud si umíte na internetu vyhledat roční těžby fosilních paliv a udělat přepočet na CO2, pak si to dokážete i sám.

Hlupáci bez těchto schopností tomu musí buď věřit, nebo o tom pochybovat.

P. Götze 11.12.2018 10:30

Re: ZASE MĚL KLAUS PRAVDU

Kontrolni otazka. A vy opravdu verite, ze pokud by tady clovek vubec nebyl, ze to vase kolisani CO2 ustane?

M. Šejna 11.12.2018 10:36

kontrolní odpověď

pan Kavalír, narozdíl od Vás, nic takového netvrdí. Kolísání CO2 v atmosfeře je zcela normální věc v historii planety Země. Jen je potřeba dodat, že toto kolísání je spojeno s kolísáním globálních teplot.

V současnosti jen přibyla novinka v tom, že do kolísání obsahu CO2 v atmosfeře vstoupila lidská civilizace.

V. Kolman 11.12.2018 10:41

Re: ZASE MĚL KLAUS PRAVDU

Odvádíte pane Kavalíre debatu jiným směrem. Ve své knize pan V. Klaus uvádí mnoho rozumných argumentů pro své závěry.

Přes různé výhrady, které vůči panu V. Klausovi mám, bych si nikdy netroufal považovat ho za hlupáka.

V. Braun 11.12.2018 11:28

Re: ZASE MĚL KLAUS PRAVDU

Klaus rozhodně není hlupák. O to jsou jeho činy horší, protože dohlédne na jejich důsledky a přesto je vědomě páchá.

J. Kavalír 11.12.2018 11:46

Re: ZASE MĚL KLAUS PRAVDU

Nevím, jaké Klausovy argumenty máte na mysli. Pokud ale pochybuje o tom, že spalováním fosilních paliv vzniká CO2, pak by bylo slovo "hlupák" velice mírné.

V. Kolman 11.12.2018 12:02

Re: ZASE MĚL KLAUS PRAVDU

Doporučuji vám pane Kavalíre přečíst si Klausovu knihu "Modrá, nikoli zelená planeta", je to zajímavé čtení.

P. Zinga 11.12.2018 9:39

Klimaalarmismus

je jen jedním z proudů úsilí o globální moc. A vše začalo schválením velkohubých "universálních lidských práv".

J. Jančura 11.12.2018 9:30

Autor má pravdu

Autor článku má pravdu v tom, že se čistě jedná o zisky globálních společností. Jasný důkaz máme přímo doma - za fotovoltaiku jsme doposud zaplatili tolik, že by to zaplatilo jeden jaderný blok. Přitom produkce CO2 se snížila zanedbatelně proti tomu, kdyby se ten blok vybudoval a to nemluvím o tom o kolik by snížily jiné emise, které neslouží našemu zdraví. Akorát si na nás namastili kapsy výrobci fotovoltaiky (většinou Čína) a investoři.

A. Alda 11.12.2018 8:53

Ekoteroristi se skládají ze tří proudů:

1. zloději a příživníci

2. ideologičtí fanatici snažící se zničit lidstvo jako takové

3. nedovzdělaní hlupáci a podobní užiteční idioti.

K. Janyška 11.12.2018 8:47

O nic jiného také nejde, než o prachy. Virus oteplovacího

náboženství funguje, jako u jiných iracionalismů.

A o spontánním řádu podnebí, klimatu a počasí to nic neví. Ostudy jedny... Dzp.

J. Kalíšek 11.12.2018 8:18

Dekuji, rozjasnil jste mi rano. Je nesmirne osvezujici v dnesni kryptokorektni dobe cist jasny nazor, napsany otevrene a na plnou hubu.

J. Pokoutný 11.12.2018 8:35

Re:

a podložený citacemi. Radovy reminiscence na články filosofů o exaktních datech, resp. biografie Ala Gora, jsou na dvě věci...

J. Minarčík 11.12.2018 7:15

CH4-METAN

Laik-kdo je větší oteplovač-CO2 nebo CH4,CO2 je prostřednictvím rostlin uložitelný-CH4 NIKOLIV,rád bych se dověděl víc neb o CH4 je ticho-proč!

J. Kavalír 11.12.2018 9:48

Re: CH4-METAN

CH4 se v atmosféře postupně oxiduje na CO2 a vodu. CO2 ročně uvolňujeme spalováním fosilních paliv cca 40 Gt. Rostliny sice CO2 spotřebovávají, ale po jejich uhynutí se do atmosféry opět vrací, takže jsou v podstatě jen rezervoárem, který váže určité množství CO2. Jediným způsobem pro trvalé snížení koncentrace CO2 je uložení ve formě organické hmoty nebo karbonátů do zemské kůry. To přirozeně probíhá ale je kompenzováno vulkanickou činností, která prakticky stejné množství do atmosféry vrací.

P. Lenc 11.12.2018 10:27

Re: CH4-METAN

O vulkanické činnosti moc nepište, svého času jsem o ní napsal jenom aby mně jistý Šejna odepsal,kde ty sopky soptí.Na to si ale jistě nevzpomene, neboť má paměť značně selektivní.Od té doby ho mám, protože je mimo ekologii také expert na ekonomii, sociologii, především té socialistické, znalcem Británie a mnoha jiných "vědomostí a oborů" za, nechci napsat přímo za blba, ale řekněme "všeználka".

M. Šejna 11.12.2018 10:56

"všeználku" Lenci

tehdy jste tvrdil, že CO2 přibývá v atmosfeře kvůli sopkám. Tak jsem se Vás zeptal, které sopky v současnosti tak intenzivně soptí, že narozdíl od minulosti zvyšují v atmosfeře obsah CO2. Tehdy jste neodpověděl. Od té doby Vás mám za "všeználka" (čti "blba") nejen v klimatologii, ale i v historii sopečné činnosti.

P. Lenc 11.12.2018 11:12

Re: "všeználku" Lenci

Zase fabulujete jak je vaším zvykem.Ale toho si již všimlo víc lidí, nejen já.Že jste abych nebyl tak expresivní přinejmenším komik, který lidi chytřejší než vy titulujete spratky a podobně je až žertovné.A váš poslední opravdový zářez byl k jistému článku paní Šichtařové kterou díky tomu že je inteligentní ženská přímo nenávidíte bylo, že jste napsal "když je tak chytrá ekonomka, tak proč nepředpověděla ekonomickou krizi v r. 2008".To může vymyslet jenom Šejna.Dál můžete lhát, nazývat jiné spratkem, nakonec tak jste svého času tituloval i mně, nebo to chcete popřít nebo nějek obejít? Ale to je tak všechno, "všeználku".

J. Kavalír 11.12.2018 11:53

Re: CH4-METAN

Pokud jste jedním z těch diskutujících, co dokáží napsat, že jeden sopečný výbuch vyprodukuje více CO2 než lidstvo za X let, pak je označení "blb" ještě velice mírné. Pokud ne, tak se omlouvám.

P. Lenc 11.12.2018 13:39

Re: CH4-METAN

Beru tu omluvu, takovou blbost odemne opravdu nečekejte.

J. Novotny 11.12.2018 16:08

Re: CH4-METAN

K metanu není ticho, patří mezi skleníkové plyny, které se sledují a má 40x větší váhu, než CO2. Řeší se coal bed methan, prdění krav a ovcí a podobné věci.

J. Holíček 11.12.2018 6:54

Hezká práce.

Fotovoltaiky patří do stejného kadlubu.

M. Šurgot 11.12.2018 5:00

Jako naprosty laik, ktereho taky stvou nemecke, zejmena, tlaky na “zelenou” Evropu, se vsak musim zastavit u jednoho viditelneho problemu.

Mou reakci pod clankem vyvolalo zvolani “Narovnejte kosy, okovejte cepy, bratři Poláci, a žeňte je...!“

Bydlim v Ostrave, ktera se zmenila ze spinaveho, smradlaveho a obcas az sve obyvatele dusiciho mesta na hezke a pomerne moderni mesto. Jezdi nam tady v MHD mnoho elektrickych trolejbusu a elektrickych autobusu, pak taky mnozstvi autobusu na zemni plyn. Prumysl se vyvojem omezil a ten, ktery zustal, pouziva pomerne efektivni filtrace na vsemozne skodliviny. Tyto zmeny se netykaji jen samotne Ostravy, ale cele byvale ostravsko-karvinske aglomerace.

I presto vsechno se vsak v nepriznivych “rozptylovych dnech” objevi na tomto uzemi, tedy v byvale ostravsko-karvinske aglomeraci, prumyslova mlha, kdy radio hlasi mnozstvi skodlivin a opravdu se hure dycha.

Puvod velkeho mnozstvi techto skodlivin vsak uz neni jen na uzemi Ceske republiky, ale v sousedni prumyslove aglomeraci v Polsku, soustredene kolem Katowic.

“Bratri Polaci” zatim produkuji skodliviny, ktere neznaji hranice a zamoruji i nase ovzdusi “diky” tomu, ze jejich firmy maji “dovoleno” vypoustet dvakrat vice prachu, nez ceske firmy a domacnosti spaluji tzv. “cokoliv, co hori”...

Letos se pak zalobou do Bruselu brani tlaku na investice do zarizeni na omezeni skodlivin, vypoustenych do ovzdusi.....

A tak nevim, jako bezradny laik, zda je pro moje plice lepsi podporovat “zelene Nemce”, kteri zrejme donuti Polaky nechat cepy a kosy ve stodolach a donuti je cistit i moje ovzdusi, anebo je pro moji penezenku lepsi podporovat Polaky, aby okovali cepy a narovnali kosy a hnali krizaky... zminka o penezence se netyka jen celosvetoveho fondu, ale i investic do narodnich programu, ktere nas budou stat zvysene ceny energii s dopadem na stat i domacnosti.

A pak je tady i podstatna otazka jineho druhu - je pro mne lepsi mit vice korun v penezence a obcas nedychatelne ovzdusi, anebo prazdne

M. Šurgot 11.12.2018 5:06

.... kapsy a zit o par mesicu a roku dele? Vzhledem k tomu, ze se uz pomalu blizim k “finale zivota”, radsi bych se o neco dele dival na svet z te prijemnejsi strany, nez cichat kytkam ku korinkum “zezdola”....

P. Boublíková 11.12.2018 7:18

Re:

Pane Šurgote, "spalovat čistě" je naprosto legitimní požadavek. Tedy čistit spaliny tak, aby neobsahovaly pevné částice ani toxické plyny.

Jenže požadavek klimaalarmistů je "nespalovat vůbec" (respektive spalovat co nejméně). Přitom nejde jen o fosilní paliva, jejichž zásoby jsou konečné. CO2 vzniká spalováním čehokoliv (dřevo, plasty...).

P. Juřička 11.12.2018 10:08

Směšujete dvě naprosto rozdílné věci: lokální ochranu životního prostředí a ambici ovlivňovat globální klima