19.4.2024 | Svátek má Rostislav


Diskuse k článku

KATOWICE COP24: Architektura globální loupeže

Teorie v rozporu s rozumem, jako je antropogenní globální oteplování, neměla reálnou šanci – pokud se nebude moci pochlubit relevantními výsledky - ve vědeckém světě prorazit.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Petr 11.12.2018 10:46

Motáte tady dvě věci!

Nikdo nepochybuje o nutnosti snížit množství prachu, SO2 a možná NOx, ALE tady se jedná o dílem neškodný a v některých směrech i prospěšný CO2!

Mimochodem, v atmosféře ponorek se množství CO2 udržuje na 8000 ppm, což je 20x více, než je v atmosféře. A posádka to ani neregistruje!

Rostlinám CO2 prospívá a teplo, jak ukazuje česká historie, také!

P. Rada 11.12.2018 2:34

Architektura globální loupeže?

Na té globální loupeži něco je. V tom se autor kouzlem nechtěného trefil. To prostě proto, že neobnovitelné zdroje planety, na kterých spočívá naše moc, mizí rostoucím tempem a další generace už sotva budou mít šanci je využívat. Jen jedním z nich jsou zdroje fosilní které vznikaly miliony let a nyní je těžíme zhruba milionkrát rychleji jak se vytvářely. S tím je pak spojená nejen změna klimatu (kterou se autor obšírnou "architekturou" hloupostí, polopravd až lží snaží popřít) ale navozuje to celý soubor změn vedoucích do ojediněle nestabilní planetární situace. Před komplexem takového jednání při kterém obecně roste entropie není životu který je postaven na jejím co možná snižování, kam uhnout, tomu se nelze přispůsobit a proto to může zničit součastnou civilizaci. .... https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/klimaticka-zmena-muze-znicit-civilizaci-svet-pak-bude-vypada/r~722c287ef7d311e8a09cac1f6b220ee8/

Koho, že to ale vlastně okrádáme? Vždyt my všichni se máme za celé věky materiálně rozhodně nejlépe. .Především další generace:

..."Zemi nedědíme po předcích, nýbrž si ji jen půjčujeme od našich dětí" ... - Antoine de Saint-Exupéry.

Antoine de Saint-Exupéry

Zdroj: https://citaty.net/autori/antoine-de-saint-exupery/

R. Tichý 11.12.2018 8:25

Vybrakovani zasob fosilnich paliv bylo hlaseno jiz nekolikrat.

:-P

V. Kolman 11.12.2018 12:06

Re:

Fosilní paliva nebudou vybrakována nikdy. Pouze bude litr benzinu/nafty, nebo kilo uhlí prodáváno jako vzácná rarita za astronomické částky.

J. Vintr 11.12.2018 15:11

Re:

Co se týká ropy zemního plynu, tak není možná používání slova "zásoby" na místě. Ropa a zemní plyn s velkou pravděpodobností vznikají průběžně.

P. Zinga 11.12.2018 9:43

Re: Architektura globální loupeže?

Rado, po sté: všechny zdroje energie jsou neobnovitelné! Kdy to konečně pochopíte?

V. Kolman 11.12.2018 10:22

Re: Architektura globální loupeže?

Domnívám se pane Zingo, že fakt který zmiňujete, zná i pan Rada. Používá pouze vžitý, byť logicky nesprávný "terminus technikus".

V. Petr 11.12.2018 11:05

Stačí přejít na atom, a problém je VYŘEŠEN!

Mimochodem, cílem rozvoje jaderné energetiky bylo NAHRADIT postupně se vyčerpávající zdroje fosilních paliv. A už v 50 letech se předpokládalo, že bude nutné přejít časem na množivé reaktory, pro které je uran na tři tisíce let a thorium na 10000 let!

Jinak, už ve TŘICÁTÝCH letech se psalo "doufejme, že než nám dojdou fosilní paliva, dokážeme zvládnout využití jaderné energie." To ještě nebylo ani známo štěpení ale o potenciálních možnostech energie z jádra se vědělo!

O potenciálu zelené blbosti neměli tehdy ani tušení, něco tak blbého tehdy nikoho nenapadlo!

P. Rada 11.12.2018 12:43

Re: Stačí přejít na atom, a problém je VYŘEŠEN???

Ano také jsem patřil svého času mezi ty kteří věřili, že JE na štěpné bási je řešení energeticko - ekologického problému. Jednoduché reaktory černobylského typu pomalu do každé vesnice - že?

Pak přišlo postupné vystřízlivění. potenciál lidské blbosti se ukázal totiž tak veliký, že jej žádná známá a efektivní technologie nedokáže kompenzovat.

V. Petr 11.12.2018 14:02

Mimochodem, rektory Černobylského typu se nestavěly nikde

mimo SSSR! Ony totiž jsou fyzikálně nestabilní, což je známo už od 40 let, vlastně skoro od začátku!!!!

Oproti běžným tlakovodním reaktorům mají ovšem jednu nepopiratelnou "výhodu." Lze je totiž použít k výrobě plutonia zbrojní jakosti!

Ovšem, třeba Britové z důvodu jejich fyzikální nestability, použili pro svůj vojenský jaderný program reaktory chlazené plynem. Američané jim totiž řekli, že tento typ by měl být umístěn nevím jak daleko od obydlených oblastí a oni v celé Británii tak odlehlé místo nenašli (nejednalo se o výrobu elektřiny, teplo se vypouštělo bez užitku, první reaktory v USA, SSSR i GB sloužily POUZE k výrobě plutonia pro vojáky).

R. Langer 12.12.2018 6:28

Re: Stačí přejít na atom, a problém je VYŘEŠEN???

Jo, hlavně tvé blbosti, Zelený sedmilháři. :-P

Z. Lapil 11.12.2018 12:10

Re: Architektura globální loupeže?

Když to máte těžký. Autor nezpochybňuje změnu klimatu, nýbrž vliv CO2 na tuto změnu.

P. Rada 11.12.2018 12:58

Re: Architektura globální loupeže?

Spochybnování máme všichni snažší - jak alespon pečlivé pročtení než něco plácneme. Autor jak jsem nahlédl přeci spochybnuje celé zprávy IPCC a nejen to.

Těžké jsou pro nás jak jste příznačně ukázal naopak proměny myšlení. Ještě obtížnější ale změny zaběhaného života - ba dokonce odvracení fatálního ohrožení zejména pokud přichází plíživě.

To se raděj dáme hromadně na nějakou víru. Ta zprvu vždy fungovala - a po nás potopa.