20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

EVROPA: Automobilky a řidiči, Brusel s vámi zatočí

Ambiciozní plán EU, který ohrozí automobilový průmysl a bude stát miliardy, sníží globální emise o... neuvěřitelných a obrovských... necelé 1 procento.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Schlägel 24.5.2019 11:11

Už se těším na energetickou soběstačnost

z větru, slunce a biomasy. Nejlépe ze sta procent. Trochu mne trápí, čím ty posvátné zdroje energie budeme zálohovat. Uhlí? Fujky. Jádro? Fujky, fujky, fujky,... Ruský plyn? Urrrááá. Krásná představa. Už se těším.

K. Janyška 23.5.2019 18:42

Nejen s automobilisty tzv. brusel zatočí.

S každým a se vším. To si zapište za uši, nevzdělanci s tituly i bez. Jedná se ve skutečnosti o totalitní zločineckou nadnárodní strukturu a kdo jde k volbám, legitimizuje ji. O jejich výledku je dávno rozhodnuto počtem mandátů pro jednotlivé státy ... Dzp.

P. Rada 23.5.2019 18:56

Re: Nejen s automobilisty tzv. brusel zatočí.

Zlých činů má lidstvo na planetě na svědomí opravdu bezpočet. Druhové vymírání, války, zabíjení pro potěchu... jsou všeobecně známé skutečnosti. Také obecněji ve smyslu svého především parazitického charakteru tedy pravidelně jde o ..."zločineckou nadnárodní strukturu". Snad se také schodneme, že ale otázkou může být míra rozdílnosti či úrovně "zločinnosti" různých kultůr.

Otázkou ode mě pro Vás konkrétněji je, jakou paritu ve vlivnosti na věci společné (stabilita planetárního klimatu) by jste si Vy osobně představoval za rozumnou?

Nebo snad máte za rozumnou alternativu pokračovat v odvěkých rozporech nikoliv diplomatickým až demokratickým ale spíše válečným způsobem?

Nebo idealisticky věříte v automatickou samospásnost celého systému a tedy popíráte jakýkoli lidský vliv?

K. Janyška 23.5.2019 19:30

Re: Nejen s automobilisty tzv. brusel zatočí.

Ano, to všechno je však dáno vaším nevzděláním kompozitivní teorií, přesto, že je k mání, miliardi... Dzp.

P. Rada 24.5.2019 0:24

Re: Nejen s automobilisty tzv. brusel zatočí.

Namísto konkrétní odpovědi se oháníte údajnou nevzdělaností v údajné teorii ke které však není není k dispozici ani základní popis - natož návod jak ji využít pro vysvětlení pozorovaného či dokonce předpověd.

To mi přijde mezi lidmi sice jako běžný úkaz, jako běžný úhybný manévr, jako projev víry - nikoli vědění. Viru přeci používá už od nepaměti lidské ego jako osvědčenou náhražku při neporozumění podstatě jevů.

J. Ticháček 23.5.2019 21:13

Pane Rado

Vaše příspěvky do diskusí mi pravidelně evokují pocit, který jsem míval, a stále mám při četbě historických románů. (Nikoliv knih historických.) Vy jste zosobněním karikatury náboženského fanatika. Za roky, co čtu vaše diskusní příspěvky y jste neposkytl informaci, pouze stanovisko.

A dnes mi došla trpělivost. Proboha už jednou, držte hubu.

P. Rada 24.5.2019 0:41

Pane Ticháčku otázky výše jsem položil věcně.

Občas si lidé dost výmluvně přejí ještě věcnější stanovisko - asi jak Vy.

Pokud by došla diskusní trpělivost a na konfrontaci se trvalo - což se lidem stává - a rozbili by si třeba navzájem hubu...jak v románu - mohli by si ji držet a mít konečně ten správný mimořádně jednoznačný pocit který tak dlouho nutkavě chyběl. Někdy k tomu potřebují i různé bohy. Pravidelně si pak falešně slibují, že už to nikdy neudělají...

J. Ticháček 24.5.2019 18:41

Re: Pane Ticháčku otázky výše jsem položil věcně.

Pane Rádo. Už léta tady koukám, jak se lidé kolem Vás vyjadřují věcně, argumentují, odkazují, aniž byste alespoň náznakem projevil tu běžnou lidskou schopnost. Zamyslet se nad tím, co Vám říká, nebo píše někdo jiný.

A, to jsem ochoten odpřísáhnout v pokleku, kdybyste výše polożené otázky učinil alespoň trochu věcnými, rád a ochotně bych držel hubu sám. Ale Vaše otázky nejsou věcné. Jsou, když použiji eufemismus, řečnické. A když ten eufemismus nepoužijí, bude to ještě horší. Vaše věcné dotazy byly natolik implikujïcï, že by se jimi mohl poučit i Nikolaj Ježov.

Trochu jsem v pokušení se za svá drsná slova omluvit, a dokonce to částečně učiním. Nebyla míněna osobně. Svezl jste se s jinou diskusí, v níž jsem toto výrazivo navrhl pro styk s jistou sortou lidí, kteří jsou - a teď, ač nerad, použiji analogii - schopni zablokovat rozhovor o stavbě krovu dobře míněnou diskusí na téma, jak se zbavit vlhkosti v suterénu jiné novostavby.

Opravdu jsem neměl v úmyslu urážet Vás osobně. Má slova nepatřila Vám, ale velké skupině lidí. Do které patříte.

V. Petr 23.5.2019 19:22

žvaníte a to tak, že hooodně!

Je velký rozdíl, bude li nás zastupovat např,. Zahradil nebo Polčák!

K. Janyška 23.5.2019 19:34

Re: žvaníte a to tak, že hooodně!

Náboženský fanatik Fiala z ODS, šéf Panevropské unie na Moravě, tedy pro mne zločinecké nadnárodní organizace, s Khárlem a Kalouskem a lidovci sedí všichni vedle sebe v kostele. Rudí a černí drží EU nad vodou... Dzp.

V. Petr 23.5.2019 21:25

Já jsem psal o panu Zahradilovi. Co se týče pana Fialy,

plně s Vámi souhlasím!

J. Vintr 24.5.2019 0:03

Re: žvaníte a to tak, že hooodně!

Náš nikdo zastupovat nebude. Europoslanci jsou (velmi dobře) placení zaměstnanci Bruselu a jejich jediným úkolem je předstírat, že EU je demokratická instituce. Je úplně jedno, koho tam lidé zvolí. Klidně by nás tam mohli "zastupovat" nafukovací panáci.

V. Braun 23.5.2019 13:55

Evropské emise a světová spotřeba energie

Náhodou jsem si všiml jeětě jedné Kremlíkovy podpásovky, kdy srovnává požadavek na pokles spotřeby emisí aut v EU s podílem obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny celosvětově. jaký je podíl výroby el. z obnovitelných zdrojů v EU pane Kremlíku, také 1,5%?

Jako by panu Kremlíkovi docházely argumenty, nebo nemá na napsání článku dost času, nevím, ale takto lajdácky to dříve nedělal.

V. Petr 23.5.2019 16:21

No, on ten podíl obnovitelných zdrojů v EU činí sice

30%, ale je to tím, že se tam počítá i elektřina z HYDROELEKTRÁREN! Pokud počítáte to, čemu se říká "alternatibní zdroje," čti předražené nesmysly dotované ubohými občany, je to, kromě Dánska a Německa mnohem slabší.

A porovnejte si ceny elektřiny v příslušných zemích, to je mnohem výmluvnější argument!

P. Rada 23.5.2019 17:16

Re: No, on ten podíl obnovitelných zdrojů v EU činí sice

V ohledu významu slov ...."předražené nesmysly dotované ubohými občany".... máte paradoxní kus pravdy.

Evropané si sice v průměru dnes žijí se svou stovkou energetických otroků za zády a za stavu prakticky už 79 let bez války v blahobytu který nidy na tomto kontinentu nepanoval a na planetě je možnostmi v průměru překonávají jen USA a pak zemičky jako Japonsko, Austrálie.. až Katar. Většivá populce světa je na tom oproti "ubohým občanům" evropy rozhdně daleko hůře.

"Ubohost" evropanů jako jste i Vy totiž spočívá právě v nevážení si dobrého živobytí a dalším růstu nakupování "předražených nesmyslů" a takto drancováním okolí pod vlivem zbytečně přebujelé reklamy ženoucí spotřebu pro spotřebu.... Jen v ČR reklama činí přes 100 miliard korun a dál roste. Porovnejte si to s výdaji na životní prostředí které se udávají úhrnem 500milionů. Na záchranu odumírajících lesů ba biosféry - oproti bujícímu konzumu - se tedy v česku investuje "UBOZE" 200x! méně.

https://www.focus-age.cz/m-journal/aktuality/vydaje-na-reklamu-v-ceske-republice-jsou-na-vzestupu__s288x13921.html

https://byznys.ihned.cz/c1-66454390-realne-investice-do-reklamy-loni-vzrostly-na-113-5-miliardy-korun-nejvice-utracel-kaufland-druhy-byl-lidl

J. Lepka 23.5.2019 17:31

Re: No, on ten podíl obnovitelných zdrojů v EU činí sice

To je prostě úžasné, milý Rado, jak vy dokážete splácat dohromady argumenty naprosto spolu nesouvisející. Jo a nazvat Japonsko a Austrálii "zemičky" svědčí o naprosté ztrátě soudnosti. A ještě, když ze sebe nechcete dále dělat hlupáka, zjistěte si, jak je reklama svázána s ekonomikou a prosperitou.

J. Svoboda 23.5.2019 18:00

Re: No, on ten podíl obnovitelných zdrojů v EU činí sice

Když už považujete za přínosné, přispět svými hloupými názory, zamyslete se prosím nad tím, co jste napsal na konci příspěvku! Domníváte se, že nekonečný a neomezený růst je pro nás dobrem? Dav to tvrdí, ale co tvrdí dav, nemusí být pravda.

P. Rada 23.5.2019 18:32

Re: No, on ten podíl obnovitelných zdrojů v EU činí sice

Pane Lepko na ujasnění pojmu "naprostá ztráta soudnosti". Typuji, že opravdový hlupák za takovýchto okolností nemusí vědět, že na planetě je dnes přes 7 miliard lidí a kolik s toho tedy asi je "většinová populace světa". Hlupák si ani neumí pamatovat či vygůglovat počty obyvatel v uvedených místech a porovnat je se světovou populací a to vše za stavu dnešní informatiky... - to je pak o té "naprosté ztrátě soudnosti". Hlupáci si také třeba myslí, že planeta je nafukovací, uvnitř větší a plná ropy....

Stupidně jednající se povrchně může i přes svou vysokou inteligenci také jevit jak "hlupák" - tedy jaksi nechtít o tom nic vědět o dlouhodobém důsledku reklamy - klamání.. Nechtít znát souvislosti, neposuzovat... a maskovat svůj odpor k nepříjemné ale životně nutné změně např familiernostmi typu .."To je prostě úžasné, milý Rado..".

Právě s tohoto odporu k širšímu poznání - nikoliv s hlouposti - Vás podezírám. Dopouštíte se stupidního přístupu pro který (i za stavu vysoké inteligrence) svědčí ztráta podstatných čísti informovanosti. O "zemičkách" zjevně píši s ohledem na početnost a historicku imisní situaci - nikoliv na prostornost.

L. Novák 23.5.2019 20:55

Re: No, on ten podíl obnovitelných zdrojů v EU činí sice

Blbe, nauč se psát česky...

J. Ticháček 23.5.2019 21:28

Re: No, on ten podíl obnovitelných zdrojů v EU činí sice

Hlupák si to vygoogluje. A co mu z toho vyjde? Že Austrálie je fakt malá. Necelých třicet milionů lidí. Ale co taková zemička jako Japonsko? Stopadesát milionů lidí je fakt dost darda na malou bezvýznamnou zemičku.

Vole.

P. Rada 24.5.2019 0:43

Re: No, on ten podíl obnovitelných zdrojů v EU činí sice

VOLE POROVNEJ SI MILIARDY S MILIONAMA!!!

J. Svoboda 23.5.2019 17:54

Re: Evropské emise a světová spotřeba energie

Pane Braune, jak vidno, vy jak myšlení, tak všechno berete hákem.

Co myslíte, nebylo by s ohledem na obsah CO2 zasadit se o omezení likvidace lesů na světě? Rostliny jsou, jak známo velkým spotřebitelem CO2.

P. Rada 23.5.2019 18:32

Re: Evropské emise a světová spotřeba energie

Neberete právě Vy pane Svobodo všechno "hákem"?

Pokud by jste totiž měl pravdu - pak by se s těch rostlin při jejich odumírání zas uhlík v podobě CO2 či metanu prakticky stejně účinně neuvolnoval a s atmosféry rychle vyčerpal. Tato teze se dá i testovat. Testem může být koncentrace uhlíku a rozložení jeho radioizotopů na planetě. Celá biosféra obsahuje asi 550 GtC. Antropogenně je sycená 10GtC ročně. koncentrace v atmosféře už vzrostla oproti předindustriálu o 40%. Takto změřeno je dnes oproti minulosti už uhlíkový cyklus masivně rozvrácen s potenciálně extrémími dopady za dokonce i geohistoricky velmi dlouhých min 55 milionů let.

www.klimatickazmena.cz/download/.../4.%20kapitola_uhlíkový%20cyklus.pdf

Co si Vy myslíte o opomenutí významu této odvěké kompenzační části životního cyklu rostlistva obecněji biosférckého metabolismu?

J. Svoboda 23.5.2019 21:46

Re: Evropské emise a světová spotřeba energie

Pane Rado, s tím, kdo se vydává za rádoby vědce a neumí česky,se odmítám bavit. Omlouvám se.

J. Ticháček 23.5.2019 22:01

Re: Evropské emise a světová spotřeba energie

Jasně. Jen nevím, o čem píšete. Ten metan je jedním z nejhorších skleníkových plynů. Jestli mám věřit všemu, co čtu. Jenže ten metan je jedním z nejobvyklejších biogenních plynů. Co organismus vstřebá, tak vyloučí. Od vynálezu fotosyntézy by se dalo jakžtakž uvażovat o přínosu rostlinstva k vizïm environmentalistů, jenže ty kytky se objevily o něco později. Před nimi tady pobíhaly jiné formy żivota. A tu máš čerte kropáč... Všechno, co tady žije si nese jakousi trapnou, neekologickou zátěž z té trapné doby, kdy se na Zemi moc kyslíku neobjevovalo. Takže je vlastně jedno, kolík metanu vyprdí kráva, nebo občan EU. Nebo kolik jakých plynů vyprodukuje kopřiva. Ta kráva za svůj život vyprdí stejné množství skleníkových plynů, které by vznikly přirozeným rozkladem trávy kterou během života sežere. Protože co nesežere kráva, sežere někdo jiný. Vy jste si zvykl jet na okamžitý efekt. A Váš ryze estetický přístup Vás oslepuje. A nedochází Vám princip toho, o čem vášnivě diskutujete. A přitom je to tak jednoduché.

Vy mi tvrdíte, že když vyleju deset tisíc litrů nafty že Sněžky do Obřáku, bude to příšerná ekologická katastrofa. A já jsem ochoten tvrdit, že sice chápu, że to zahubí miliony jednotlivých organismů, ale ve výsledku to přírodě prospěje.

Protože kde seženete účinnější hnojivo?

J. Lukavsky 24.5.2019 6:53

Re: Evropské emise a světová spotřeba energie

"Celá biosféra obsahuje asi 550 GtC. Antropogenně je sycená 10GtC ročně" souhlas, a když to vložíme do mozkové protézy tak nám vyjde, že ten antropogenní C v atmosféře Země jest 1,8% celkového C. Čili prd. Když ten prd snížíme na polovinu (za cenu obrovských nákladů) tak se to sníží o prdu polovinu... čili o skoronic. Což kdybychom místo toho raději sázeli stromečky? Teď bude dost místa na těch holinách po kůrovci, mládež by se toho jistě velmi ráda a zdarma účastnila - místo pátečního stávkování - sobotní sázení stromků! Dřevo vydrží staletí, bude v něm vázán ten jedovatý C naprosto ekologicky! J.L.

J. Schwarz 23.5.2019 19:55

Re: Evropské emise a světová spotřeba energie

A co teprve u mně na zahradě, tam jedu na obnovitelné zdroje ze 100%! Svítím si buď loučí nebo baterkou, tu ale nabíjím přes specielní v Rakousku koupenou krabičku která propustí jen nefosilní a nejadernou elektřinu.

J. Ticháček 23.5.2019 21:18

Re: Evropské emise a světová spotřeba energie

To není podpásovka. Z hlediska praktického využití neexistuje žádný obnovitelný zdroj. Naopak využívání tzv. obnovitelných zdrojů situaci (tak jak ji popisují právě zastánci těchto obnovitelných zdrojů) zhoršuje.

V. Braun 23.5.2019 13:41

Dieselgate a CO2? To jste pěkně ujel.

Pan Kremlík spojuje Dieselgate s emisemi CO2 i když ve skutečnosti se jednalo o emise NOx, a myslím, že v USA mají na NOx ještě přísnější normy než v EU. Takže Kremlík má pravdu, někdo nám něco pořád vnucuje, jen v tomto případě je to on, kdo tak činí.

M. Rohovský 23.5.2019 12:35

spotřeba opravdu

Pane Šejno opravdová spotřeba spalovacího motoru se udává ve spotřebě paliva potřebného na výrobu 1kWh. Nejúspornější spalovací motory dneška - lodní dvojtaktní diesely ji stlačily na 165g/kWh tedy k vyprodukování výkon 100kW podávanému po dobu 1 hodiny spotřebují 16,5kg mazutu. Řekněme že se to zhruba rovná 16,5l protože těžké mazuty mají hustotu podobnou hustotě vody. Pokud vlastníte motor se spotřebou 59g/kWh utíkejte do vývojového oddělení třeba firmy Wartsila, utrhnou Vám tam ruce a udělají z Vás pohádkově bohatého člověka. Bohužel, mnohem pravděpodobnější je, že jste buď vůbec nevzdělán, nebo vzdělán směrem mimo jakoukoliv fyziku, chemii a kupodivu i logiku a tedy píšete hlouposti.