23.5.2022 | Svátek má Vladimír


Diskuse k článku

EVROPA: Automobilky a řidiči, Brusel s vámi zatočí

Ambiciozní plán EU, který ohrozí automobilový průmysl a bude stát miliardy, sníží globální emise o... neuvěřitelných a obrovských... necelé 1 procento.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Rada 23.5.2019 4:42

Demagogie kombinovaná s lidskou pokřiveností.

Demagogii pan Kremlík hned v úvodu presentuje když uvádí momentální imise v Evropě a klade pokřivenou zlodějskou otázku "vyplatí se to?".

O nedomyšlenosti je tedy už úvodní kladení paralely mezi konečné oteplení planety a jen momentálními imisemi. Pokřivenost je to podobná, jaká nastává při mylné představě, že okamžitý výkon ve watech odpovídá hned teplu které má ale rozměr v joulech (1J=1Ws).

Časový rozměr a tím zásadní rozdíly mezi telem a teplotou tak autor hned úvodem pomíjí a nenapravil to ani dál. Chová se jak zlodějíček (evropan) který celá léta jaksi okrádal pocestné o penízek denně ale v situaci kdy jiné náhle větší tlupy zlodějíčků naloupí v jeden den i násobek hořekuje, že jeho nyní polepšené chování na celkovém lupu prakticky nemá podíl. To je ale pro znalé celé historie zřejmá lež. Takovéto zásadní anesrovalosti v pohledu na kumulativní škodlivost demagogům nepřijdou podstatné a jsou na jejich základě schopni psát i knihy.

Považuji to za příznačné pokřivrní situaci, kdy jinak obtížně měřitelná lidská hloupost ale posléze vydaná knižně, už dostává rozměr váhy.

R. Langer 23.5.2019 6:09

Re: Demagogie kombinovaná s lidskou pokřiveností.

Vzorový příklad demagoga, Zelený sedmilhář, nás poučuje o demagogii. Zmetek jeden prolhaná. :-P

P. Rada 23.5.2019 6:39

Re: Demagogie kombinovaná s lidskou pokřiveností.

Nevím za koho všechno se pan Langer kterému rezonuje v hlavě "Zmetek jeden prolhaná" cítí být oprávněn vystupovat. Zřejmě ale ve své tlupě zastává podobné názory jak Kremlík. Jeho projevy také postrádají konstruktivnost - zato jsou ale plné afektivit až nenávisti za kritický postoj k chování lidí na tomto světě. Nejde ale jen o kritičnost samu. Nekritické postoje ke způsobu života mohou všechny "tlupy" něco stát. Některé zdroje hovoří o desítkách trilionů dolarů.... "A to se vyplatí, že?".

https://foreignpolicy.com/2019/05/20/be-afraid-of-the-world-be-very-afraid/

R. Langer 23.5.2019 10:12

Re: Demagogie kombinovaná s lidskou pokřiveností.

Tvoje příspěvky jsou zase plné lží a demagogie, tak se to kompenzuje, Zelený sedmilháři. :-P

R. Tichý 23.5.2019 7:22

Zkuste radsi napadnout fakt, ze draze vykoupene trpaslici snizeni emusi CO2 v EU, hrave nahradi kdokoliv z rozvojoveho sveta behem mrknuti oka.

Vsichni zeleni radove ze zapadu by se meli prestehovat do rozvojovych zemi a tam vychovavat-zejmena k planovanemu roducovstvi.

P. Rada 23.5.2019 7:52

Re:

Zkuste svá tvrzení vyčíslit. Třeba tak, že budete porovnávat na osobu, místo... příslušné MĚRNÉ KUMULATIVNÍ IMISE. Toto ale zvažte za průměrnou už uplynulou karieru/dobu alespon lidského života. Nikoliv tedy jen okamžité a dokonce vstaženě na početnější skupiny a dokonce jinak věkově rozvrstvené. Odezva klimatického systému je totiž projevem dopadu dokonce ještě za daleko delší dobu než žije jedinec.

Podobné výsledky už jsou vyčísleny např jako "ekostopa".

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ekologick%C3%A1_stopa

R. Tichý 23.5.2019 8:13

Re:

Napadl jste Kremlíka, ale pouze v osobní rovině. Přepočítejte to Vy.

Náš "výpadek" 1% zplodin bude rozvojovými zeměmi nahrazen OKMAŽITĚ.

P. Rada 23.5.2019 17:47

Re:

Demagogie je působivé a klamné řečnické vystupování. Toho se Kremlík opakovaně dopouští - to se mu dokonce i knižně daří a na to zde si dělá navíc reklamu. Nenapadám proto Kremlíka - jeho projev však hodnotím jako demagogický a uvádím proč.

To co dělám a jak to dělám sice může být pro něho a jemu podobně smýšlející něco jako "nenepříjemná prava" ale mám za to, že předně jde o věcnou kritiku kterou lze přijmout či vyvrátit. viz citace, viz rozměrová nesouad rozpory pojmů jako teplo a teplota či okamžité imise a kumulativní dopad. atd.

Nekorektnost až lživost informací (v případě že kdokoli zná pravdu) považuji za obecně odsouzeni-hodné. To vše i přesto, že svět často chce být klamán - jen abychom nemuseli na svých postojích nic měnit.

Vy osobně jste podle poslední věty rovněž věcně nepochopil, že skleníkové plyny nevyvozují dopady okamžitě a že rozhodující pro posuzování je až dlohhodobě kumulativní působení - tedy i vše co evropané neobnovitelně vyprodukovali ještě před mnoha desetletími až doposud. Vše navíc v přepočtu na situace jednotlivců v konkrétních populacích - viz ekostopa, měrná spotřeba atd.

R. Tichý 24.5.2019 7:51

Re:

Takže zase nic.

Jen blábolíte ekologistické fráze.

Z. Lapil 23.5.2019 10:26

Re:

Ty kumulativní emise jsou nesmyslné kritérium i podle mě. Analogie: když už přetéká přehrada, je technicky nesmyslné, kolik do ní nateklo před padesáti lety, důležité je, kolik se do ní napouští teď. Aneb ucpávat malou trubičku je jistě fajn a může nám to udělat dobře na duši, ale nic to neřeší.

Jen číselná úvaha: Čína produkuje nějakých 28% světového CO2, má ovšem jen 17% světového obyvatelstva. Netvrdím, že za oteplování může Čína, ale jako pragmatický technik tvrdím, že Čína je jedno z míst, kam je třeba napřít úsilí.

Pokud tedy mám za bernou minci, že podstatná část změřeného oteplování je způsobena lidskými emisemi CO2. Což tak úplně nemám, ale o tom vím tak málo, že se v jakékoliv debatě rychle ztratím.

J. Vintr 23.5.2019 10:13

Re: Demagogie kombinovaná s lidskou pokřiveností.

Samozřejmě že boj proti neškodnému oxidu uhličitému je v principu zcela nesmyslný. Pan Kremlík ale dokládá, že je nesmyslný i z pohledu oteplovacího náboženství. Dokazuje to, že ti kteří toto náboženství prosazují, sami této pitomosti (na rozdíl od vás pane Rada) vůbec nevěří. Je to jen záminka pro obrovské ksefty a nejspíš i pro něco mnohem horšího.

P. Brich 23.5.2019 10:32

Re: Demagogie kombinovaná s lidskou pokřiveností.

Pane Rado, opatrně s používáním fyzikálních veličin! Ty se nedají jen tak oblafat! Zatímco Vy chápete "časový rozměr a tím i zásadní rozdíly mezi telem a teplotou ...", fyzika by to mohla vidět trochu jinak. PB

R. Langer 23.5.2019 10:49

Re: Demagogie kombinovaná s lidskou pokřiveností.

Zelený sedmilhář to "chápe", jak se mu to zrovna hodí. Stejně jako to jeho vylhané ERoEi jaderných elektráren.