16.6.2024 | Svátek má Zbyněk


Diskuse k článku

EKOLOGIE: Vzestup a pád politické klimatologie II.

Zhruba od začátku 90. let minulého století se ve veřejném prostoru začala ustavovat nová nátlaková skupina, balancující na hraně vědy a ideologie – politická klimatologie. Dnes už víme, že je to “woodoo–science”.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Netopil 24.10.2014 19:45

Vždycky když čtu podobné rádoby odborné články

vzpomenu si s úsměvem na příhodu, která se mi stala před téměř 40 lety. Tehdy jsem začal pracovat jako programátor ve výpočetním středisku jednoho stavebního podniku a jednou se se mnou dala do řeči vedoucí podnikové účtárny a řekla mi v podstatě toto: "A co Vy říkáte těm počítačům, pane N. ? Vždyť si to vezměte, ten náš počítač stál skoro 20 milionů korun, musela se k tomu postavit klimatizovaná hala, přijalo se přes 20 nových zaměstnanců a výsledek ? My s tím máme jenom práci navíc, pořád musíme vyplňovat nějaké formuláře a za to od vás dostáváme haldy papíru, které nikdo nečte a hned je házíme do koše. Opravdu si myslíte, že ty počítače někdy k něčemu budou ?". Všechno co tato žena řekla, byla pravda. Co myslíte, měli jsme tehdy ty prokleté, drahé a zbytečné počítače zavrhnout ? Komunisté k tomu tehdy ani neměli daleko. Dlouho byla přece kybernetika považována za buržoazní pavědu. Přeji panu Březinovi, aby nedopadl jako ta hodná účetní. Ale asi se mi to nesplní.

M. Prokop 24.10.2014 21:33

Re: Vždycky když čtu podobné rádoby odborné články

Zatím přemoudrá EU pilně pracuje na splnění vašich vzpomínek.