Diskuse
ZÁKLADY: Lekce ekonomie pro ministry
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
P30a84v24e36l 57K66o66z46e54l54s36k98ý
Prostě a jednoduše, kdo chce víc, nemá nic. A tak přesně dopadne tato vláda. Čím více bude chtít vybrat na daních tím méně vybere na daních spotřebních až se nakonec vnitřní spotřeba zastaví na minimu jako za totality a nebude zde konkurenční prostředí.
M56i37l76o72s43l66a16v 66D12v75o96ř86á20k
Mám pocit, že se v současnosti opět blížíme spíše k tzv. politické ekonomii, která se intenzivně vyučovala před více než 60 lety a před časem jsme se jí rozhodli odmítnout - ale odmítli jsme?
V65á58c11l45a93v 73N50ě37m59e51c
Nejen politická ekonomie je zpátky, máme zpět i politickoekonomicky fungující ústavní soud.
L29a83d49i42s44l89a79v 94N35o10v64á26k
Stačí se podívat, o kolik zvýšil ministr dopravy (ODS) platby mýtného pro dodávky nad 3,5 tuny.
15x slovy PATNÁCTINÁSOBNĚ!
Kdo to zaplatí? My všichni ve vysokých cenách zboží...
P58e21t63e 92B15r90i15c59h
Je to naše nejlepší vláda od dob Přemyslovců
Po jejím nástupu jste upadal do orgazmů
L54a86d36i25s90l17a64v 10P60í79s85a71ř95í85k
Podobně to bude s chystanou daní na tichá vína - stát sic vybere, ale počet výrobců poklesne a daň bude klesat. Anebo budeme zase jezdit s kanystrem do sklepů pro načerno vyrobené víno?
V57l87a93d33i70s76l32a79v 71K86o55l49m10a89n
Hlasitá(?) (ukecaná?) vína už zdražují
M81a10r68t58i32n 10P96r41c56h33a51l
Autorka je mistr v účelové manipulaci, nebo není ani to a plácá se v tom jako kapr na suchu.
Nejdříve začne o všeobecně přijímané skutečnosti, čímž navodí dojem své božské velikosti (nic proti, každý chceme býti bohem).
Potom ovšem zcela nevhodně aplikuje Lafferovu křivku na údajně křišťálově čistý příklad zdanění cigaret.
Vůbec ji nevadí, že daň u cigaret se nezvedá proto, aby byl výnos maximalizován, ale proto, aby lidi přestávali kouřit. Nejen proto, že je to zdravější, ale především proto, že následné škody a výdaje státu jsou větší, než vybrané daně z tabákových výrobků.
Ponechávám již pouze v rovině spekulace, zdali tak paní Šichtařová činí
z důvodu nedostatečného rozhledu, nebo z důvodu ( fujky fujky) nějakého psaní na objednávku.
D36u34š78a44n 54P24o91l30a72n62s74k98ý
Ekonomika jako politika nejsou exaktní vědy. Co si myslím nebo se právě hodí, to píšu.
V80á29c38l37a73v 25N49a69m51y17s74l28o
Hlavní problém článku je poslední věta. Sestra má trafiku ve větším městě u polských hranic. S prodejností cigaret je to stejné víc než 20 let, buď kdysi kvůli pašování z Ukrajiny nebo rozdílem daní v Polsku. Paradoxně, nebo spíš logicky, se jí nejvíc dařilo za covidu, kdy byly zavřené hranice. Ta poslední věta úplně posunula příčinu jako by za to mohl jen p.Stanjura. Z vývoje diskuze je to markantní.
D60u21š36a48n 95P87o26l41a70n81s43k51ý
Pochopitelně, že se jí dařilo za uzavření hranic, jako všem obchodníkům, teď si jezdí kuřáci do Polska.
I52v45a26n72a 62K29u37d36r16n11o86v39á
Výborně paní Šichtařová. Já jsem si myslela že takové blbiny přestanou už po roce 1990 kdy jsme sem tam zdražovali čokoládu bonbony cigarety a mnoho jiného ještě inventury .Trapné a na to jsou ještě tisíce úředníků ve st. službě. Chtěla bych být zl. muškou a dívat se tam co dělají od 9 nic. No a právě nyní to máme rozdělené v SOUKROMÉM to tak nejde protože tam je to tak, čím menší služby okolo hlavního produktu tak to výrazně pomůže k výsledku a to jsou výrobky a za peníze. pro nás pro všechny pro stát na odvody pro nás na mzdy a na nákupy. Copak to neví že každá úřednice ve st. službě bude plakat že to NESTÍHAJÍ. ALE NENÍ MOŽNÉ ABY A ANI TO NEJSOU SLUŽBY, SE ZVYŠOVALI STÁTNÍ ÚŘEDNÍCI RŮZNÉ STÁTNÍ ÚŘADY NAVÍC Za prvé nic nám nepřinesou ba naopak. Zamysleli se ministři proč tak nevycházíme podle mého PROTOŽE vlastně vyčerpávají TO CO JSME VYROBILI A VLASTNĚ JEŠTĚ DALI PŘIDANOU HODNOTU JAKO ODVODY DO ST. ROZPOČTU a oni státní úředníci vlastně odčerpávají ze státního rozpočtu těm lidem a nám všem za jejich náklady na všechno na jejich st. pracovní prostředky které platíme vlastně takhle my všichni také na jejich na mzdy na jeijich všechno protože oni si platí od nás co nepracujeme ve st. službách na všechno a ty peníze co oni tolik vyčerpají potom chybí .
M71i32r25o17s62l98a29v 59K59o82c43i86á53n
A přitom je řešení jednoduché - stačí vyhlásit, aby každý úředník, který zastane i práci svého kolegy, dostal polovinu jeho platu a toho dotyčného propustili.
V33l83a46d42i38m98í84r 85V83é37r97o76s17t32a
Jo panečku, Maruška tehdy věděla, že nejlepší daň je ta z nemovitosti, že? :-) :-) Z ní se prostě nevycouvá tím, že přestanu kouřit! :-)
D79u47š21a58n 33P95o54l33a64n10s34k17ý
A vybírá se od těch, co něco mají.
J81i24ř91í 92N61e82v84r19k94l52a
Vláda je složena z totálních neumětelů, kteří prosperitu státu zničí a lidi ožebračí, nic jiného neumí a umět nebudou.
D87u94š27a39n 55P76o49l22a47n34s19k89ý
To je jako v sběratelství, jakmile cena překročí jenom o kousek jakýsi pomyslný strop, neprodáte, dáte to o kousek níž pod zmíněný strop a prodáte.
Vyhledávání
TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA
Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.
ondrejneff@gmail.comRubriku Zvířetník vede Lika.
zviretnik.lika@gmail.comHYENA
Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.
https://www.hyena.cz