19.5.2022 | Svátek má Ivo


Diskuse k článku

ROZHOVOR: To je ta změna po Babišovi?!

Ne, nepřišla jsem na to, v čem by se měla vláda odlišovat od vlády předchozí. Je to prašť jako uhoď. Předešlá vláda dostala veřejné finance pod záminkou covidu do katastrofálního stavu, současná vládní koalice na Babišovu vládu nasazovala stylem „nebudeme v ničem jako oni“, a jen co je u moci, už zase si jede jak v případě pandemie, tak v případě veřejných financí stylem „jen houšť a větší kapky“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Plzák 19.1.2022 15:28

Řecko žádné své dluhy nesplácí. Naopak Řecko je udržováno při životě Unií.

V roce 2015, když hrozilo že to bude neudržitelné, pozvala Merkel do Evropy imigranty a tím odpoutala pozornost.

Od té doby, ale vlastně už i dávno před tím, se neustále vyvolávají nejrůznější kalamity, aby se odpoutala pozornost.

P. Brich 19.1.2022 15:54

Do Řecka mohutně investovaly německé penzijní fondy v očekávání velkého zhodnocení investic. Jenže Řekové si řekli, chcete-li nám poroučet, budete nás živit. Zvedli si platy a penze, apod. A rázem bylo Řecko na bankrot. A tak Němci vymysleli všeliké záchranné valy, do nichž zapojili celou EU, které měly pomoci rozhýbat řeckou ekonomiku. Oficiálně. Řecko a jeho možný bankrot, resp. nezbytná solidarita států EU pomoci mu, bylo hlavní zprávou denního zpravodajství. Neoficiálně se obratem zpětně vyplácely německé penzijní fondy. A když dostaly své investice zpět domů, rázem masírování solidaritou ustalo. Dnes po Řecku ani pes neštěkne. Takže takto Německo přinutilo celou EU, aby se stalo věřitelem Řecka a německé penzijní fondy z toho unikly bez ztráty kytičky.

P. Diviš 19.1.2022 17:11

Základní chyba byla povolit Řecku €. A to neudělali samotní Němci.

V. Čermák 19.1.2022 17:23

A Italům a Francouzům a Španělům a dalším. Mohly v klidu devalvovat a ČK by více rostla...;-DRv

V. Čermák 19.1.2022 17:21

Tak penzijní fondy unikly, ale co Německé a Francouzské soukromé Banky? Řecko je průtokáč peněz dodaných z EU, aby okamžitě putovaly do privátních Bank včetně Úroků. Banky státům půjčují rády, rozhodně dluh Splatit Nechtějí, jde jim o trvalé Splácení dluhu, podobně jako doktoři chtějí léčit, nikoliv vyléčit. Řecko je slípka snášející zlatá vejce.....;-D