Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

PROBLÉM: Pár poznámek k penzím po 11 letech – dodatek

Na rok 2023 jsou výplaty důchodů plánovány v objemu 671,7 mld. Kč a celkové příjmy státního rozpočtu jsVe stávající situaci klesá počet plátců a roste počet příjemců, takže jediné uskutečnitelné opatření, které může teď a tady změnit uvedený stav je (chvilka napětí, virbl bouří, činel cinkne) prodloužení doby odchodu do penze.ou 1 927,9 mld. Kč.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

Na každém úřadu v republice by se našlo nemálo zbytečných zaměstnanců ,pronájmů , plateb atd . Každý šéf , by mohl projít své kompetence , a najít úspory A pokud to neumí, nemá tam co dělat !!!

0 0
možnosti
JV

J65a94n 61V26r28š80k75a

1. 3. 2023 6:08

A co takhle omezit výdaje na ukrofašisty, politické neziskovky , ČEZ atd,atd,atd

0 0
možnosti
LN

... a blbcům ;-O jako ty nevyplácet důchody žádné...Rv!!

0 0
možnosti
MK

nasaďte úsměv a čtěte v klidu ( opsáno z viditelného Macka včera ) : Premiér Fiala konečně prozřel a přestane podporovat americkou proxy válku s Ruskem na Ukrajině, kdejaké zbytné a zbytečné neziskovky, zruší desítky zbytečných úřadů a institucí, propustí tisíce a tisíce zbytečných úředníků, odstoupí od Green Dealu, atd., atd.

Protože jak jinak si lze vysvětlit jeho slova, že nemůžeme žít na dluh?

Jo, dobrý a hezký večer !!!!!!

0 0
možnosti
JP

J65. 37P74o83l96á72č30e44k

28. 2. 2023 14:30

Moje poznámka neřeší (jako většina tady), zda snižovat náklady na důchody, když je moc starých a málo mladých, kteří by je platili. Týká se způsobu snižování, pokud se to prokáže jako nezbytné. Ze všech stran slyším, že jedinou možností je zvyšování věku odchodu do důchodu, omezování výše důchodů je prý nepřípustné. Dovoluji si s tím nesouhlasit. Lidé jsou geneticky nastaveni na různý věk dožití a mnozí už na tom v pětašedesáti moc dobře nejsou. Když budou muset dále pracovat, život jim to zkrátí ještě víc a důchodu se často ani nedožijí. Důchodu, na který předcházejícím generacím přispívali všichni, si užije jen ta šťastná skupina, která je na tom zdravotně lépe. Moc spravedlivé mi to nepřipadá. Lepší je podle mě přidělit důchody, byť nízké, už v 65 letech všem. Kdo na to zdravotně má, může si dál přivydělávat.

0 0
možnosti
LN

Tohle nemá smysl řešit. Trouba Jurečka a spol. netuší, že když přijde recese nebo podnik musí propouštět, tak ti nejstarší před důchodem jdou jako první (až na pár nepostradatelných výjimek). Začínat mezi mladými v jiné firmě je těžké, mladí dělají spoustu chyb a nesmyslů a nemají rádi, když je na to staří upozorní. Je to pro ně nepříjemná konkurence. Takže podstatná část propuštěných skončí na pracovním úřadě, pokud nechtějí dělat otroka někde u pásu nebo na místěch, kde lidé utíkají na lepší...

Takže vláda zase vymyslí /prosadí nějakou kravinu a dokud to nepraskne (což nastane, až tahle vláda už vládnout nebude), tak se všichni budou tvářit, že "problém je vyřešen". Není!

Vláda musí škrtat nesmyslné výdaje, ne valorizace důchodů ztrácejících směnnou hodnotu vůči zboží na domácím trhu! Rv!!

0 0
možnosti
VT

Já vám nevím, zda je opravdu bezpodmínečně nutné, aby "důchodový účet" byl každoročně na nule... Když byl v plusu, nikdo neprotestoval a stát v tichosti prachy použil jinde. A teď stát najednou "nemá" mizerných 30 mld.Kč, když hospodaří s téměř třemi tisíciovkami... Viděl jsem "strom" populace, zatím to vypadá, že ještě dvě desítky roků můžeme být v klidu, a účet by mohl být i přebytkový, pak by teprve šly do penze husákovy děti... A hlavně - pokazil to Jurečka, kdy vyhlásil "předčasné důchody" a využilo to cca 80 000 novodůchodců, jimž díky příznivému nastavení přistává na účet i 5000 Kč navíc...:-/[>-]

0 0
možnosti
PD

Někdy je v plusu, někdy v minusu.

Předčasné důchody nevyhlásil Jurečka a ani stanovení jejich výše není jeho dílo. Jen tak pro informaci.

0 0
možnosti
Foto

P28a21v14e91l 92M55o38l98í63k

28. 2. 2023 13:20

Stát si na základě nedomyšleného či spíš dobře promyšleného ústavního nálezu hýčká partičku privilegovaných důchodců-milionářů, kteří si nastavili stávající penzijní systém tak, aby uspokojil chamtivost těch, kteří po celý svůj produktivní věk maximalizovali své osobní hmotné zisky na úkor státní kasy a v tomto trendu chtějí jakožto "zásluhoví" s nejvyššími platy pokračovat i po odchodu do starobního důchodu, tedy i v seniorském věku na úkor ostatních seniorů maximalizovat osobní hmotný prospěch na úkor státní kasy. Pak přibyli grossovští výsluháři a další paraziti, což státní kasa už nemůže "utáhnout". Nerealistické výsluhy a též důchody státem privilegované skupiny důchodců ničí státní rozpočty. Ti senioři, kteří by měli rozumně uvažovat, tak právě ti nejvíc rabují státní kasu. A to je meritum problematiky důchodového systému - je zapotřebí zatnout tipec těm důchodcům, kteří bezohledně jako upíři vysávají státní kasu skrze své nekřesťansky vysoké důchody. Zásluhovost zmrzačená do morbidní podoby chamtivosti ničí podstatu, účel a smysl důchodového systému.

0 0
možnosti
PD

A to je meritum problematiky důchodového systému - je zapotřebí zatnout tipec těm důchodcům, kteří bezohledně jako upíři plnili státní kasu skrze své nekřesťansky vysoké platy.

A teď by měli živit Molíka, který do systému zřejmě moc nedal

0 0
možnosti
OV

Ekonomicky i tabulkově dává pozdější odchod do penze smysl. Bohužel (nebo spíše bohudík) se svět neřídí tabulkou. A tato "záchrana" průběžného penzijního systému bude mít úplně jiný efekt. A to zvýšení počtu uchazečů o práci ve věku 60+ a to na delší dobu. Tzn. Odvod do rozpočtu bude, formou odvodu na CSSZ, hradit stát. Plus bude hradit i podporu v nezaměstnanosti a sociální dávky pro nezaměstnané seniory (nechci říci penzisty, když na ni nebudou mít nárok). Je sice spousta profesí, které lze provozovat i v pozdějším věku, ale je taky spousta, kde bude velmi záležet na zdravotním stavu a fyzické i mentální kondici.

Druhá věc je, že již nyní se na "pracujícího důchodce" mnohdy pohlíží na člověka, který bere místo "mladým". Jak se tento pohled změní, když už to nebude pracující důchodce, ale legální zaměstnanec?

Průběžný systém nemá řešení. Počet zaměstnanců a tím plátců klesá. Díky lékařské péči se lidé dožívají vyššího věku a tím roste i počet příjemců. Jak zajistit, aby se důchodového věku dožila cca 1/3 a žila max 5 let? Pokud se toto nezajistí, tak "spravedlivý" průběžný systém s valorizací inflace a nákladů nebude funkční. :-/

Druhým řešením je najít další "plátce". Např. zdanit práci "robotů". Ti, vlastně sebrali práci zaměstnancům, tedy plátcům. :-)

A nebo vytvořit úplně jiný systém. Ale žádný nebude "spravedlivý" a sociální. Ale to, v podstatě, není ani současný. ;-)

0 0
možnosti
LN

Největší hloupost je hledat další příjmy do rozpočtu místo nemilosrdného škrtání nemyslných výdajů...Rv :-/

0 0
možnosti
VP

V12a90ň69u95r71a 31P69e81t81r

28. 2. 2023 11:35

Mimochodem, nepříznivý populační vývoj je důsledek protirodinné politiky nejen současné vlády, ale de fakto všech vlád po Sametu!

0 0
možnosti
LN

Přestaňte plácat kraviny, člověče! :-/

0 0
možnosti
Foto

Důchodni se v posledních letek nijak nenamnožili!!! viz tabulka Počet řádných a předčasných důchodů

https://1url.cz/yrOXW

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz