17.5.2024 | Svátek má Aneta


Diskuse k článku

GLOSA: Jihočeši propustí 40 úředníků...

Jihočeský krajský úřad zeštíhlí a hejtman Martin Kuba (ODS) a současná krajská koalice mají na svém kontě další velký úspěch.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Kuhaj 31.8.2021 13:25

Už jste zjistil, kolik lidí stihli v Praze vyházet z magistrátu Piráti? A kolik lidí raději odešlo samo, protože se na to už nemohli dívat? Tak chválit, ne?

P. Nový 31.8.2021 13:06

To máte těžký, i oni nejspíš narazili na svého Sira Humphreye...

J. Prikner 31.8.2021 11:40

Nejvíc by se ušetřilo, kdyby se zrušily zbytečné kraje a na ně navěšené organizace příživníků.

J. David 31.8.2021 13:08

Úleva od buzerace, každý byrokrat si připadá jako aristokrat

V. Braun 31.8.2021 9:43

Ještě je třeba se podívat, zda to znamená opravdu o 40 lidí méně nebo se z části jedná o zrušení tabulkových míst, která nebyla obsazena.

J. David 31.8.2021 13:11

Prachy se rozdělí, vařila myšička kašičku, tomu dala, tomu víc a některého nezbylo nic. Mohu se mýlit?

J. David 31.8.2021 8:57

Kapka v moři. Když jdu na ouřad, zásadně nosím v mošně "byrokratický balíček" lejster, notářsky ověřených, a furt mi nějaké (dle byrokrata) chybí, tak doplňuji. Sedět na magistrátu v čekací době, toť zážitek. Magistrátní ouředníci s lejstry v podpaždí potulující se po chodbách, vypadají jako galejníci z kamenolomu v Toulonu. Jen ta koule na hleznu jim chybí. Pak dojde k úkonu, baba zápasí s kompem, Vás tu nemáme. Juknu, zápasí v oboru alimentů. A to chci jenom prodloužit OP, abych vyhověl zákonu. Byrokrat, to je aristokrat, ale blbej.

O. M. 31.8.2021 11:59

Tak to jste byl asi na špatném odboru :-)

MMCH, OP se neprodlužují, ale vyměňují ;-)

J. David 31.8.2021 13:04

Jo, máte pravdu v technickém provedení, kartička za kartičku naturálně. Ale obecně, jde o to, že "cogito ergo sum", vyfasuji nový "personalausweiss" k účelům veřejné lustrace orgánů moci výkonné, že nejsem den Flüchtling, býti utečencem by ale asi bylo výhodnější bez dokladů typu OP, a vydávat se v 70. za adolescenta. Nu, veškeré doklady mám v richtigu, OP, ŘP se zdravotními certifikáty, ZP mimo skupiny "F", v Jincích či na Doupově munici nehledám", na ručnice a bambitky v almarním trezoru mám hafo plastových kartiček typu "osvědčení o technickém stavu" motorového vozidla, zvaný "malý techničák". Jo, nad 16 J vzduchovky musí být lejstro a kartička ve skupině "B/C" ZP.

Ale buďme uvážliví, sousední, kdysi Volskgenosse, zakázali kudly zvící nad 12 cm (asi pět Inch okupační míry), Britové uvedli na zbraně prohibici. Zblblý Albion ve své debilitě. A nyní jeřábník s AR14, či s něčím účinějším, britové jsou stoici.

L. Písařík 31.8.2021 8:42

Pokud je platné Parkinsonovo pravidlo, že úředdníci si navzájem přidělávají práci, bude bez práce dalších 40 úředníků. Jen aby se to nezvrhlo v lavinu.

P. Nemec 31.8.2021 17:11

;-DR^

F. Navrátil 31.8.2021 8:41

Akce jako 70 000 do výroby znamenají, že 70 000 úředníků se pošle do fabrik a 200 000 dělníků z fabrik nastoupí na jejich místa. Autor oslavuje hejtmana Kubu za propuštění 40 úředníků, ale nesděluje, kolik úředníků z řad svých politických a osobních přátel na kraj zatím přijal. A kolik platí poradců s pohádkovými platy, kteří nejsou vedeni jako zaměstnaní úředníci. I ten největší trouba musí vědět, že snižováním počtu úředníků se pouze vyvolá chaos, ale že se musí snižovat počet agend, nesmyslných zákonů, příkazů, vyhlášek a nařízení!

L. Harvánek 31.8.2021 10:43

Prrozradím svou překvapivou zkušenost ze zdravotnictví. Už jsem dospěl do let, kdy se bez zdravotní péče neobejdu a než se podaří zjistit příčinu mých problémů, musím absolvovat celou řadu vyšetření na různých odděleních nemocnice. Dřív se mě lékař vyptával na co všechno se léčím, jaké léky beru a na další údaje. Dnes si vyťuká mé jméno a datunm narození a je v obraze, kterého pacienta bude vyšetřovat. Pročte si totiž předchozí nálezy nejen své, ale i od jiných lékařů a to v době, kdy odejde předchozí pacient a než mě pozve do ordinace. Takže může-li přenos informací fungovat zde, proř by to nešlo ve státní správě?

O. M. 31.8.2021 12:07

To je zcela správná otázka.

Před lety jsem se na pár měsíců stal klientem úřadu práce. Kromě jiného to obnáší nahlásit na zdravotní pojišťovně změnu plátce ZP. A zatím co předchozí i poté nastávající zaměstnavatel s pojišťovnou komunikovali elektronicky k naprosté spokojenosti všech, ÚP né, to jsem dostal lejstro a musel s ním jít na pojišťovnu. Nevím, jak dneska, třeba už se taky pochlapili. Ale to je otázka na ministry vnitra a financí a na premiéra, proč škudlí na zabezpečení chodu státu.

P. Nemec 31.8.2021 17:19

Prozradím svoji nepřekvapivou zkušenost. Pro závodního "lékaře" musím u svého praktického pořídit výpis z dokumentace, ve formě A4 z tiskárny. Ten si závodní lékař přepíše do svého PC, aniž by ke mně měl jediný dotaz. Celková časová ztráta u obou lékařů i s cestou 5 hodin. Vámi popisované možná funguje v rámci jednoho zdravotnického zařízení.

J. Jurax 31.8.2021 18:33

Jo, jenže tohle funguje jen v rámci jedné polikliniky či špitálu. A moje osobní zkušenost je, že jen pro felčary špitální. Ti soukromí, co mají v téže budově ordinace hned vedle, do špitálního systému přístup nemají.

Takže když absolvuji vyšetření u lékaře špitálního, moje obvodní sedíc o tři ordinace vedle na téže chodbě jsouc soukromá žádá si papíru, který si do svého počítače opíše a papír uschová do složky mé papírové dokumentace, neboť litera scripta manet. Tentýž postup je aplikován, jsem-li vyslán na odborné vyšetření k jinému soukromému o patro výš, neboť ti soukromí mezi sebou nejsou propojeni.

J. Nevrkla 31.8.2021 8:39

Bylo by snad lepší opravdu šetřit, než převádět platy třeba na lékaře, jejichž průměrný plat už překročil sto tisíc. To je víc než dost za tak jiste zaměstnání s minimem rizik.

J. Jurax 31.8.2021 18:13

Minimem rizik?

M. Šejna 31.8.2021 8:39

Tak nám tady pan Ziegler oslavil Jihočeský úřad agitačním článkem o skvělé práci koaliční vlády ODS v Jihočeském kraji. No a teď trochu statistiky, kterou lze najit volně na internetu:

Podle oficiálního úředního vyjádření měl v roce 2019 úřad celkem 445 zaměstnanců. V roce 2020 už jich bylo 459.

Teď se hejtman Kuba v novinách pochlubil, že sníží o 40 kusů počet úřeníků kraje, kterých je aktuálně 500.

Uznávám, že to jsou velké úspěchy ODS a hejtmana Kuby, když sníží (ještě nesnížili, plánují to) počet úředníku ze současných 500 kusů na 460 kusů, čímž se vrátí na stav v roce 2020, ale stále to bude víc, než v roce 2019. ;-D

J. Nevrkla 31.8.2021 8:40

R^

J. Jurax 31.8.2021 18:21

Jenže, víte, kolik lidí je takových šťouralů jako Vy, aby si ověřovali fakta?

Já nebýt bytostný skeptik bych při prvním čtení předvolebně propagačního článku nad odvážným, ba přímo státotvorným počinem čackého hejtmana snad i zajásal!

T. Kohout 31.8.2021 19:55

Ona je pomocná metoda. Je-li to od pana Zieglera, dá se předpokládat, že je to falešné, aniž by se muselo do detailů. Aspoň vždycky to tak bylo. Není to přímo vědecká metoda, ale ušetří spoustu času a osvědčila se.

J. John 31.8.2021 8:34

Dnes v NP ani jeden článek, který by stál za přečtení. Vše na úrovni standardních článků, které nejsou ke čtení od Vepřové Hlavy.

M. Těhanová 31.8.2021 8:30

Je to tak. A normální člověk, při pohledu na budovy úřadů si říká, proboha, co tam ty lidi dělají?

Např v Jihlavě je obrovský Krajský úřad a na druhé straně silnice se staví další velká budova, která prý bude jen rozšířený Krajský úřad.

Kdo tohle všechno zbytečné, parazitující úřednictvo uživí? Kolik z jejich činnosti potřebuje normální člověk? A kolik z jejich "práce" je jen činnost pro činnost?

T. Kohout 31.8.2021 20:00

Víte, kolik zákonů se vydává? A prý je to pořád málo...

M. Koutný 31.8.2021 8:24

Prvním krokem ke snížení počtu úředníků by bylo zrušení desítek zbytečných zákonů, kvůli kterým tam sedí a zvýšení svobody rozhodování, kterou občan dostane.

J. Lukavsky 31.8.2021 7:53

Podstatné je, zda ti úředníci hrají pexeso na počítači neb nemají co dělat, nebo vyplňují papíry. Čili popracovávají papíry. Ty mohou být samozřejmě zbytečné, ale práce to je. Čili řešit: opravdu je nutné mít pro stavbu dřevěné kůlny na nářadí na vlastní zahradě 12 papírů? Snad už to neplatí, ale před pár lety mi to sdělili na stavebním úřadě. No pyšním se tím, že mám papír, že Ministerstvo obrany ČR souhlasí s tím abych si na vlastní zahradě postavil dřevěnou kůlnu na nářadí. A až pro takovouto "stavbu" bude stačit poslat oznámení a pokud do 2 týdnů nepřijde námitka... tak je to povoleno, potom je možno propustit polovinu úředníků. Stejně tak s možností nekonečných obstrukcí ke stavbě obchvatu města ze strany všelikých zelených věrozvěstů. Samozřejmě, že ke stavbě by se měli vyjádřit všichni, ale najednou a jednou, ne podávat nekonečné odvolávání. No uvidíme jak se na hejtmanství poperou s tím, že na sebemenší blbost musí být 12 papírů a že je nebude mít kdo popracovat. No nezávidím mu. J.L. end

K. Kovařovic 31.8.2021 6:02

Nabízím další úspory úředníků: velký počet poslanců a senátorů Parlamentu ČR má ještě další funkci např. starostů obcí či funkcí na úrovni kraje. Není možné zvládat dohromady tyto funkce, pokud je práce vykonávána na 100 %. A tak se vypomůže ustanovením úředníka, který tu další práci v nižžší funkci za poslance či senátora odpracuje. Zákazem hromadění funkcí a popvinností vykonávat jen jednu funkci by se ušetřily stovky úřednických míst. To by byla úspora!

S. Foster 31.8.2021 5:02

Takže jeden úředník nás přijde na 500 000 Kč ročně. Tedy ten jihočeský. Za to by byli dva zedníci. Množství vykonané práce ať si posoudí každý sám.

V. Kolman 31.8.2021 5:45

R^